Магазин и Портал в едно, коя cms ?

petrov321

Well-Known Member
wordpress може ли да свърши тази работа?

и нещо за темите: за да стане wordpress магазин се ползвам някакъв плъгин? той няма нищо общо с темплейта, или?
мисълта ми е дали може да ползвам темплейт който съм избрал за портала, да бъде и за магазина?
 
От: Магазин и Портал в едно, коя cms ?

Здравейте,
според моя опит и практика силно препоръчвам:
Drupal
Magento

Проблемът и в двете решения е в системпните ресурси или по-точно в PHP Memory Limit.
Според мен Drupal печели по точки поради изклячително качествения код, модули и помощ при проблеми и също така проверения код.
Честно казано Друпал е най-стабилната и беспроблемна система, която съм изпробвал.

1000 възпроизвеждания на ден - процесор на виртуалния сървър е 0.004% !!!!- не съм чистил или оптимизирал кода ни най-малко!

Ето примерен сайт - open-consult (dot) eu
E-mail: stoyanov83 (at) gmail (dot) com
 
Последно редактирано:
От: Магазин и Портал в едно, коя cms ?

Не искам да те обезсърча
Аз ползвам Друпал и е перфектен да съчетаеш магазин със портал
но като гледам, май не си наясно въобще със системата, така че ...
ако тръгнеш сам да се занимаваш с направата на сайта ще се озориш и то много яко
Докато направиш завършения сайт ще ти се наложи използването на десетки модули, които да свържеш към ядрото на Друпал
 
От: Магазин и Портал в едно, коя cms ?

Знам, че drupal е трудна, особено за човек който не е работил с нея...

колко г/д ще струва направата на магазин и портал с него?
 
От: Магазин и Портал в едно, коя cms ?

Ох не знам що въобще пускате такива теми, като отговорът от няколко години е само един:

ВОРДПРЕС!

:)

Има плъгини за магазини, има и теми за магазини - избор бол.
 
От: Магазин и Портал в едно, коя cms ?

На практика означава, че която система има най-много и най-подържани плъгини, тя е най-подходящата :)
 
От: Магазин и Портал в едно, коя cms ?

Irgz.net
има право!
Аз ползувам уберкар, даже и няколко модула за мрежови маркетинг.
Ако не си наясно мога да ти дам копие на примерниа сайт които е вече готов до голиама степен и да наистина трудно.
Въпреки това мога да помогна по този начин - взимаш, качваш, импортираш базата и си good to go!
Само ще ти трябват няколко дни да влезеш в час с управлението, мога да ти отделя някои ден няколко часа ако искаш да направиш нещо сериозно.
Само да спомена, че не очаквам заплащане - просто съм склонен да помогна.

пиши ми за да ти покажа модула за магазина.
 
От: Магазин и Портал в едно, коя cms ?

Само забравих да спомена, wordpress може да свърши тази работа, но има неща, които просто не може.
Повярвай ми ако искаш функционалност и гъвкавост както се очаква от един "портален магазин", wordpress просто ще те провали.
Говоря от опит. Facebook, Amazon, E-bay и други вървят на друпал
или wordpress is for quick and durty sites.
 
Последно редактирано:
От: Магазин и Портал в едно, коя cms ?

Аз лично ги правя с joomla, когато имам нужда от подобна комбинация и си вървят перфектно нещата. Няма да плюя или да обяснявам в коя друга система кое не ми е харесало.
 
От: Магазин и Портал в едно, коя cms ?

Само забравих да спомена, wordpress може да свърши тази работа, но има неща, които просто не може.
Например?????
 
От: Магазин и Портал в едно, коя cms ?

Irgz.net
има право!
Аз ползувам уберкар, даже и няколко модула за мрежови маркетинг.
Ако не си наясно мога да ти дам копие на примерниа сайт които е вече готов до голиама степен и да наистина трудно.
Въпреки това мога да помогна по този начин - взимаш, качваш, импортираш базата и си good to go!
Само ще ти трябват няколко дни да влезеш в час с управлението, мога да ти отделя някои ден няколко часа ако искаш да направиш нещо сериозно.
Само да спомена, че не очаквам заплащане - просто съм склонен да помогна.

пиши ми за да ти покажа модула за магазина.

Да, ако може някой примерен сайт който си правил ти :)

Мерси
 
От: Магазин и Портал в едно, коя cms ?

CommerceDrupalWordPress
Affiliate TrackingFree Add OnNO
Inventory ManagementFree Add OnNO
Pluggable PaymentsFree Add OnNO
Pluggable ShippingFree Add OnNO
Pluggable TaxFree Add OnNO
Point of SaleFree Add OnNO
Shopping CartFree Add OnNO
SubscriptionsFree Add OnNO
Wish ListFree Add OnNO

и това е маааалка част! - Wordpress вече има тези Аддони но те са наистина много Basic, говоря от опит.
Разбира се няма нужда човек да се занимава с друпал ако не прави сложен, широкомащабен и солиден сайт, честно казано през годините не исках да ползвам Drupal упорито!
При мен бе просто неволя, но ето серга няколко години по-късно съм много доволен от Drupal и към момента не бих ползвал нищо друго.
 

Прикачени файлове

  • 10-6-2011 9-52-33 AM.png
    10-6-2011 9-52-33 AM.png
    10.9 KB · Преглеждания: 13
Последно редактирано:
От: Магазин и Портал в едно, коя cms ?

Аз лично ги правя с joomla, когато имам нужда от подобна комбинация и си вървят перфектно нещата. Няма да плюя или да обяснявам в коя друга система кое не ми е харесало.

Никой тук не плюе, ние просто изразяваме мнение, аз лично дълги години ползвах Joomla. моята истина, е че с Drupal имам значително по-малко главоболия или нужда от вечно реконфигуриране на сървъра.
Да съгласен съм, че ако се ползва shared hosting, Drupal не е добър избор, ако обаче сте на VPS - положението е как да кажа... като да скъсаш синджира.
 
И аз имам една такава таблица ;) :

CommerceDrupalWordPress
Affiliate TrackingFree Add OnYES
Inventory ManagementFree Add OnYES
Pluggable PaymentsFree Add OnYES
Pluggable ShippingFree Add OnYES
Pluggable TaxFree Add OnYES
Point of SaleFree Add OnYES
Shopping CartFree Add OnYES
SubscriptionsFree Add OnYES
Wish ListFree Add OnYES
 
От: От: Магазин и Портал в едно, коя cms ?

Виж ето какво съм написал
CommerceDrupalWordPress
Affiliate TrackingFree Add OnNO
Inventory ManagementFree Add OnNO
Pluggable PaymentsFree Add OnNO
Pluggable ShippingFree Add OnNO
Pluggable TaxFree Add OnNO
Point of SaleFree Add OnNO
Shopping CartFree Add OnNO
SubscriptionsFree Add OnNO
Wish ListFree Add OnNO


и това е маааалка част! - Wordpress вече има тези Аддони но те са наистина много Basic, говоря от опит.
Разбира се няма нужда човек да се занимава с друпал ако не прави сложен, широкомащабен и солиден сайт, честно казано през годините не исках да ползвам Drupal упорито!
При мен бе просто неволя, но ето серга няколко години по-късно съм много доволен от Drupal и към момента не бих ползвал нищо друго.
 
От: Магазин и Портал в едно, коя cms ?

все пак аз можеби говоря като IT човек, друпал не е за всеки - затова ..... каквото ви душа желае!
 

Горе