Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Senakmz

New Member
Здравейте.Нов съм във форума и може би ще сгреша с нещо някъде,за това ме извинете.
Та да отидем на въпроса ми.Въпроса ми е колко голяма инвестиция ще ми трябва,за да отворя магазин,който ще е нон стоп от типа на алкохол и цигари?Магазинът ще се намира в среден град до В.Търново-Горна Оряховица.
Да речем,че наем на помещението ще е 500 лева.Вторият човек с който ще работя ще е брат ми и за това в началото и в по-далечен срок,смятам да си работиме само ние двамата.

Благодаря предварително за отговорите. :)
 
Последно редактирано:
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Същност и аз се интересувам от тази дейност.. щото мислех да отворя и аз в град с 100 000 човека, но в отделен квартал де, не централно.
 
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Според мен няма файда, инвестицията е твърде голяма, само зареждането на цигари и алкохол е ужасно и с лицензите идва тежко.

Еднократното ти зареждане ще е 25-30 хиляди и на кутия ще печелиш 2-3% - 15-20ст., месечния ти разход ще е голям също - кафе машина, осветление, хладилници, та дори баничарница да отвориш ще печелиш повече, особено в ранните и късните часове на деня.

Да не говорим, че големите вериги ще те убиват, от където и да зареждаш пак няма да можеш да продаваш по-евтино от тях. В малките градове има по 1-2 големи вериги, които ядат медеца.

Според мен е в пъти по-добре с тия пари да си отвориш автомивка например, двамата ще си я работите, най-много +1 и си пушка.

Винаги съм казвал, че бизнес свързан с коли е истината за малък бизнес. Автомивка или сервиз.

Успех.
 
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Тук най-важно е мястото. С наем от 500 лева сигурно ще е някъде на централно място в града. И въпреки това не е гаранция, че ще имате висок оборот. Надали ще фалирате, но да блъскате смени за по 400 500 лева на месец дали има смисъл? Народа обедня и спря да купува от нон-стопове, само цигари от които няма почти никаква печалба.

Доста от доставчиците ще могат да ви дадът стока за напред, то ест като я продадете, чак тогава да им я платите, но не си заслужава цялата занимавка.
 
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Ами сега не ми се слиза до този който е на едно приятелче точно до нас, но утре ще питам и ще ти кажа що-годе какво и колко. Разбира се колкото сподели де.
 
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Дам също и автовивка съм го мислил.Та дори и да купя място за автомивката.Калка ли ще е инвестицията за една мивка,като не броим цената на имота?
И като цяло ме отказахте от тази идея.
 
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

За изискванията най-добре да се говори в общината, да ти изкарат всички изисквания. Трябва ти собствен водоизточник - содна или кладенец.

Мястото, за да купиш хубаво място трябва да се оръсиш тежко, според мен е по-добре ако я направиш на някой паркинг например откриваш най-оборотната верига в града, например тук е Кауфланд, пляскаш клеките на паркинга в някой ъгъл и идва пичагата остава си колата да я измиеш и докато е напазарувал е good to go. Тук така върви много.

Вариант е също и с да миете с нано технологии. За 10 бона предполагам ще се оборудваш, има и франчайз за наното 5-6к беше ако не се лъжа, но ако успееш без франчайз е по-добре без. Има много плюсове, може да миете и по адреси, по-трудно се праши колата, колкото повече се наслагат пастите/препаратите с които се мие, се образува слой, който предпазва боята. Вече за повече, ако си заинтересован ще се разровиш.

Дано съм помогнал.
 
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

10 000 лева са достатъчни за начало, казвам го, защото имам опит в тази сфера. Магазин с дневен оборот 2000 лева, работеше с наличност от 15 000 (това включва цялата стока и наличните пари). Като за начало няма смисъл да се зарежда напълно, може да се вземе от всичко по малко за 4-5 хиляди лева, 2-3 хиляди ще се дадат за лицензи и това е. Не е кой знае какво. Проблема не е толкова в началните пари, колкото в намирането на подходящо място и привличането на клиенти.

Имам един познат, който точно с 10 000 лева отвори такъв магазин и му бяха напълно достатъчни. Проблема при него се оказа именно това, че беше на лошо място и нямаше почти никакви клиенти, та се принуди да го затвори след няколко месеца.
 
Re: От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Ами сега не ми се слиза до този който е на едно приятелче точно до нас, но утре ще питам и ще ти кажа що-годе какво и колко. Разбира се колкото сподели де.

Ще е много полезно ако споделиш. Но да не се направи твоя човек, подпитай го тактично. :) Бъди сигурен, че ще ти каже "Абе не ми се занимава вече", но реално ако е от много време и му е писнала е едно, а иначе дали му изкарва пари - друго. :) Според мен има смисъл от такъв тип бизнес. ;)
 
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

гледам картата и намирам само два средни града по описанието - Севлиево и Свищов, но не са съвсем наблизо, останалите са малки ~10 000, а може представите ни за "средно" да са различни, може би е добре да се почнеш отначало?
в малък град най-много бира да продаваш, всички са на домашна ракия.
 
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

гледам картата и намирам само два средни града по описанието - Севлиево и Свищов, но не са съвсем наблизо, останалите са малки ~10 000, а може представите ни за "средно" да са различни, може би е добре да се почнеш отначало?
в малък град най-много бира да продаваш, всички са на домашна ракия.

:D
Много си прав.
Мисля скоро да пускам на търг от на баща ми ракията, 25+ годишна във всеки сорт. :clap:
 
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Вземи отвори една автомивка на самообслужване и взимай пари, ако някой иска допълнително обслужване. Например ако искат да им измиеш колата ти, вместо 1лв на минута ще бъде цената 2 или повече. Освен самата параструйка, сложи и кърпи, препарати за почистване отстрани, но оскъпи цената за тях. Прави и вътрешно почистване за десетина лева. До твоята кабинка сложи една будка за хотдози,кафе и вода - нищо особено, за гладните шофьори :D
 
Що бе? Денонно за алкохол и цигари в центъра на средно голям град като Търново или малко по-макък не е никак зле като идея, освен ако не си с още 2-ма там на разстояние в радиус от 100-200 метра. Ако има и нощен живот - ще е супер. Но това не са малко условия. :)
 
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Няма хава според мене, като ще е в близост до дискотека, бар (нощен живот) по-добре направи баничарница/дюнерджийница ще е в пъти по-добре.

Колкото до автомивката на самообслужване, ако тоя филм 1лв на минута да си я намокри само провърви си режа главата. Значи ако иска да използва препарати, кърпи да доплаща по 1 лв на минута, демек 10лв минимум и то да си я мие сам. :lol: Абсурдно просто.
Ако пък си позволи "лукса" да му я измият - 2лв на минута само за пяна и вода, ако си паралия може и да ти я полират. :lol:

Вътрешно 10лв? Ти да не миеш каравана.. :)

В малък град, 8-12лв вътре/вънка за лек автомобил. Като масово се мият за 8 или 10. Целия филм е да се работи бързо, дори да има леки забележки миеш ли бързо няма да остане празна клетка.
 
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Няма хава според мене, като ще е в близост до дискотека, бар (нощен живот) по-добре направи баничарница/дюнерджийница ще е в пъти по-добре.

Колкото до автомивката на самообслужване, ако тоя филм 1лв на минута да си я намокри само провърви си режа главата. Значи ако иска да използва препарати, кърпи да доплаща по 1 лв на минута, демек 10лв минимум и то да си я мие сам. :lol: Абсурдно просто.
Ако пък си позволи "лукса" да му я измият - 2лв на минута само за пяна и вода, ако си паралия може и да ти я полират. :lol:

Вътрешно 10лв? Ти да не миеш каравана.. :)

В малък град, 8-12лв вътре/вънка за лек автомобил. Като масово се мият за 8 или 10. Целия филм е да се работи бързо, дори да има леки забележки миеш ли бързо няма да остане празна клетка.

Типично по български..давай да бързаме, ама това че банана, който е размазан на седалката не е изчистен, а всичко друго свети до блюсък е лека забележка,с тига да се работи бързо....
 
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

За автомивка забрави според мен, най вече ако ти самия ще миеш, лятото ми се налага от време на време да мия земеделска техника или камион, повярвай ми не е работа а при теб ще е нон стоп няма лято няма зима, се ще си във вода и не е за всеки, според мен печели по малко но продавай си цигарите, алкохола и дреболиите на топло с приятна музика.
Според мен с малко пари и в тая криза е по добре тип магазин ЛЕВЧЕ, познавам един не толкова близък, тръгна с един магазин мисля, че вече има над 4 и скоро го видях с чисто нова кола висок клас, но всичко зависи от локацията и ред други фактори.
Както обичам да казвам не ангажирам никого с нищо това е само мое мнение.
 
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Типично по български..давай да бързаме, ама това че банана, който е размазан на седалката не е изчистен, а всичко друго свети до блюсък е лека забележка,с тига да се работи бързо....

Викаш по-добре ти да си търкаш банана от седалката 60 минути и да платиш 120лв за "услугата". :D

Само ще кажа, че шефовете определят тона на работа, бързината не е за сметка на качеството, просто вместо двама - ще мият 3-4 човека. Предпочитам да ми измият колата за 2 цигари време, отколкото да чакам 40 минути бай мангал да са базика с колежките и от време на време да търка.

Шефа ми е казал, всяка седмица в обедната почивка да мия служебната кола, къде ще отида - там където за 10 мин ще е готова и ще имам време и кафе да пия, или там където ще ми мине цялата почивка?

П.С Това с банана е абсурдно сравнение.
 
От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Има разбира се хляб в нон стопа,иначе едва ли Лафка щяха да отварят )),иначе както казаха по -горе мястото е важно да има поток и задължително да има къде да се спира с кола ,за да е удобно на клиентите. 15 000 лв е ок за първоначално зареждане с добър асортимент.
 
Re: От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Има разбира се хляб в нон стопа,иначе едва ли Лафка щяха да отварят )),иначе както казаха по -горе мястото е важно да има поток и задължително да има къде да се спира с кола ,за да е удобно на клиентите. 15 000 лв е ок за първоначално зареждане с добър асортимент.

Мда, ама Лафка не е денонощно, което е голям минус. Аз лично съм закъсвал както за алкохол, така и за цигари вечер. :)
 
От: Re: От: Магазин нон стоп за цигари и алкохол в средно малък град.

Мда, ама Лафка не е денонощно, което е голям минус. Аз лично съм закъсвал както за алкохол, така и за цигари вечер. :)

Може би не виждам смисъл, защото аз винаги имам запас :D
 

Горе