Май няма криза в нишата на писателите

happyslacker

New Member
Пуснах обява, че търся някой да ми напише едни текстове, но никой не реагира. Очаквах поне двама-трима да ме бомбардират с лични съобщения, но никаква реакция.

Значи при писателите няма криза - имат достатъчно работа за да не гледат обявите :)

Или може би няма писатели, които да са компетентни при писане на тексотве в областта на забременяването :oops:

Има ли смисъл да пускам същата обява по сайтовете за безплатни обяви?
 
От: Май няма криза в нишата на писателите

Писателският труд не може да се търгува като зеленчуците на пазара. Дай ми сега три кила статии за забременяване, половин килце статии за отслабване и връзка магданоз. Ама нека са пресни! Не става така. Добрите писачи си имат постоянни ангажименти за месеци напред, а тези от "Всичко по 1 лев" сигурно сега играят пред блока и не са забелязали още обявата ти. Затова става така.
 
От: Май няма криза в нишата на писателите

Да, така е - контент райтърите винаги са ангажирани. Освен, че са заети месеци наред, могат да си позволят лукса да си подбират задачите, по които да работят в бъдеще. Но определено са с такъв график поради факта, че са и професионалисти и хората разчитат на тях. Няма да има за тях криза, статии си трябват нон стоп. ;) Все пак пълните сайтове, което означава, че този важен елемент, контента, винаги ще бъде преоритет. И от тук по системата стигаме до извода, че криза за хората, които го пишат няма да има. ;)
 
От: Май няма криза в нишата на писателите

Писаха ми вече трима.

Тъй като съдържанието в мрежата нараства по-бързо от нарастването на потребителите ще се налага все повече съдържание и оптимизация за постигане на едно и също количество уникални посетители...

И освен това много хора (които са способни да пишат) не знаят, че така могат да печелят добри пари (ако могат да пишат достатъчно бързо текстове с прилично качество).
 
От: Май няма криза в нишата на писателите

Мярнах обявата. За 5 лева май беше работата.
За толкова пари май вървеше пренаписана статия на български, и то от предприемач-специалист по събмит в директории.
 
От: Май няма криза в нишата на писателите

При хонорара, който си заложил като разход, човек с чудесни познания по езика трябва да работи (примерно и ориентировъчно) по 6 часа на ден за 25 лв. Не би трябвало да се учудваш, че няма опашки от ЦУМ до гарата...
 
Последно редактирано:
От: Май няма криза в нишата на писателите

Една статия от 500 думи си върви по 10 лева, ако контент райтъра се самоуважава и ако останалите също се радват на работата му :)
 
От: Май няма криза в нишата на писателите

Една статия от 500 думи си върви по 10 лева, ако контент райтъра се самоуважава и ако останалите също се радват на работата му :)

Къде върви? При кого върви? Кой е определил как върви?

В този форум има оферти и за по 2 лева. В много медии работят за по 20 лева. Аз за под 60 лева на машинописна страница не сядам. А доста колумнисти по вестниците не сядат за под 100 лева.

Въпрос на умения, качества на материала и съответния за тях пазар (търсене и предлагане).
 
От: От: Май няма криза в нишата на писателите

И аз от известно време търса ингилийски писател да ми свърши една хубава работа, ама нейсе... Три тукашни писателки съм контактнал (първата - преди няколко седмици) и все още седя без отговор. А изгубих по около 20 минути да рисърчвам стиловете им понеже си падам малко махнаджия.

Само Лил още не съм заврънкал понеже имам смътното усещане че услугите й ще са малко overkill за конкретните ми нужди.

Накрая ше седна да си ги напиша сам. Пък може и да ми хареса и да се пусна и аз на фрийленсърското пазар, да видите ква конкуренция ще ви вкарам..

Стагнация.
 
Последно редактирано:

Горе