Май се задава голям скандал

coolice каза:
Имаше такъв случаи един пич си рекламираше СЕО/СЕМ фирмата като ползваше имената на всички семпо регнати фирми http://www.sempo.org/ и маи не беше против правилата

Да, но май в този случай е, защото се оказва, че Изи Трейдър е запазена марка в България (поне така пише във форума) и по този начин сами си нарушават правилата. Сигурен съм, че ако решиш да използваш Кока Кола примерно, няма да ти разрешат. Както и да е, май Гугъл като монополисти сами си решават дали си нарушават правилата или не.
 
цялата истерия от изи май е предсмъртна . Виждат , че всичко живо мина на адсенс и се мъчат с някой други трикове да привличат окото , но..
титани като Гугъл премазват фирми на години и с милиарди ,а какво да кажем за мини сайтче от бг . Добре беше да го има Изито , но силно с много рекламодатели , но като гледам на къде вървят нещата при тях 1 рекламодател идва 5 заминават . Няма как да стане и като рекламодател и като публикуващ съм по-доволен от Гугъл . Добре е Изитата да се хванат и да си намерят ден по скоро начин да привлекат още и още рекламодатели , иначе ще са история . С най- добри чувства към изитата надявам се да си стъпят на краката .
 
ilianskim каза:
цялата истерия от изи май е предсмъртна . Виждат , че всичко живо мина на адсенс и се мъчат с някой други трикове да привличат окото , но..
титани като Гугъл премазват фирми на години и с милиарди ,а какво да кажем за мини сайтче от бг . Добре беше да го има Изито , но силно с много рекламодатели , но като гледам на къде вървят нещата при тях 1 рекламодател идва 5 заминават . Няма как да стане и като рекламодател и като публикуващ съм по-доволен от Гугъл . Добре е Изитата да се хванат и да си намерят ден по скоро начин да привлекат още и още рекламодатели , иначе ще са история . С най- добри чувства към изитата надявам се да си стъпят на краката .

И аз това имах в предвид, ама ти се изрази по-добре
 
Ние от EasyTrader смятаме, че от Google спекулират с монополното си положение, несъблюдавайки собствените си принципи и общоприети норми.
Радваме се, че влизаме в тяхното полезрение като основен конкурент......

основен конкурент
?! - :roll: Аз ще се учудя ако въобще са чували за EasyTrader. Бате основен конкурент им е Yahoo, а на последък и MySpace. Аз по принцип не разбирам много, ама така съм чувал. :lol:

Неискам да звуча скиптично ама подържам мнението на MacTeP и ilianskim на 100%. Скоро ще ги гледаме леко отчаяни от случващото се. И това с рекламата на Гугъл е началото, не е нужно от сега да се палят толкова много - чакат ги и по-силни изживявания. :wink:
 
при Гугъл има 2 варианта или те смачкват или те купуват :) освен ако не си голям колкото тях като Майкрософт например. Иначе купуват наред всяка услуга която е като тяхната , но по-добре реализирана . Примери Youtube , feedburner , скоро купиха и една от най-добрите адс системи . Това е живота големите купуват малките или просто ги оставят да си стоят на едно място . Или трябва да станеш супер добър и да те купят или да ги минеш някак си .
 
Има един много хубав израз, който гласи:

"Или си с мен или против мен"

Мисля, че и политиката на Гугъл е същата.

Ако толкова ви дразни Гугъл, просто забравете за него. Не правете СЕО оптимизации за него, блокирайте влизанията от търсачката, не поставяйте АдСенс реклами на сайта си.

Не мисля, че някой от вас ще го направи, защото ви е хубаво като Гугъл ви докарва посещения и печелите от кликове, обаче не искате да се съобразявате със техните правила.

Аз лично ползвам АдСенс от 1 месец на мойте БГ сайтове и смея да твърдя, че те ми дадоха сигурност, че в края на месеца ще си получа чека, без да се занимавам с псевдо рекламни агенции и да не съм сигурен колко ще изкарам този месец.

П.С. Преди това ползвах ИзиТрейдър като съотношвнието приходи на ИзиТрейдър и АдСенс е 1към10 в полза на АдСенс.
 
това е така и с мен е 10 към едно вярно е . Аз никъде не съм писал ,че съм против Гугъл . Аз също мисля , че са коректни и имам по-голяма сигурност със тях и си получавам доходите от тях колкото пише до стотинката . Доходите от Изитата ми се виждат мизерни и навсичко отгоре ми спират някакви такси за превод ли не знам и аз , но вместо 106 лева примерно получавам 95 , а с Гугъл ми ги превеждат сега в Германия на сметката без един цент комисионна . Гугъл може да са монополисти , но поне правят много неща за обикновения потребител за без пари за имидж и т.н . Имат хиляди разработки чиято цел е да ни помагат и дават по-добри услуги - Google maps , Google Earth , webmastertools , labs , trends .За разлика от други големи сайтове като например eBay които купиха Stumbleone и искат пари за почти всичко .Гугъл си вади хляба от тези които имат и дава на тези които нямат .
 
ее илиянски, ти ги изкара големи светци от Google :) Не мисля че стоят точно така нещата. Google не пасат трева и тези неща които ни предоставят "безплатно" изобщо не са случайни. Цялата работа е в събирането на статистика (и следене донякъде), което е може би най-ценната информация в интернет. Така че не го правят само ей така от милосърдие към обикновения потребител.
 
ilianskim каза:
при Гугъл има 2 варианта или те смачкват или те купуват :) освен ако не си голям колкото тях като Майкрософт например. Иначе купуват наред всяка услуга която е като тяхната , но по-добре реализирана . Примери Youtube , feedburner , скоро купиха и една от най-добрите адс системи . Това е живота големите купуват малките или просто ги оставят да си стоят на едно място . Или трябва да станеш супер добър и да те купят или да ги минеш някак си .

Пръв в ИТ средите го пролага Джон Чембърс със Cisco... даже тогава има един лаф за Cisco... ТЕ СА БОРГИТЕ :)

Както виждаме сега това си е масова практика
 

Горе