Малките чудеса

От: Малките чудеса

Вторият случай - с двамата удавени българи, които спасяват децата. Това също си е едно добро дело, едно "чудо" - за съжаление в кавички, понеже от цял плаж само те се притичват на помощ, спасяват давещите се деца, а те самите загиват. Като благодарност за това - целия плаж ги гледа отстрани, никой не помага, а въпросното семейство се скрива, избягва, изчезва. Даже и не са благодарили, че хората са си дали живота да спасят децата им.
Това е голямо чудо. Направо чудо на чудесата. Подобно на чудото станало на същия ден в Русе, когато дете се хвърля да спасява майка си и се удавя в Дунав.
 
От: Малките чудеса

Това е голямо чудо. Направо чудо на чудесата. Подобно на чудото станало на същия ден в Русе, когато дете се хвърля да спасява майка си и се удавя в Дунав.

Да, за мен това все още е чудо - малко хора го правят. Малко хора биха се самопожертвали. Въпрос на гледна точка!
 
От: Малките чудеса

Да, за мен това все още е чудо - малко хора го правят. Малко хора биха се самопожертвали. Въпрос на гледна точка!

И аз смятам, че това е чудо, че хората които помагат са особена рядко срещана "порода". Малко биха предприели някакво действие. Много по-лесно е да си затворят очите. Както в живота и тук няма правилно и грешно решение. Можеш да помогнеш можеш и да не помогнеш. Това е избор и най-важното е, че винаги го има, но е жалко, когато хората съжаляват или не го оценяват. А най-хубавото е, че винаги ще има такива добри хора, които дори не се замислят какво да предприемат в подобни критични ситуации. Това е уникално.
 
От: Малките чудеса

Да, за мен това все още е чудо - малко хора го правят. Малко хора биха се самопожертвали. Въпрос на гледна точка!
Чудо щеше да е, ако нямаше мъртви. Така двама мъже са оставили деца сираци, жени вдовици, за да спасят чужди деца, чиито олигофренски родители не са били там, където трябва да бъдат. Няма как подобна случка да ме вдъхнови и да я смятам за чудо.
 
От: Малките чудеса

Чудо щеше да е, ако нямаше мъртви. Така двама мъже са оставили деца сираци, жени вдовици, за да спасят чужди деца, чиито олигофренски родители не са били там, където трябва да бъдат. Няма как подобна случка да ме вдъхнови и да я смятам за чудо.

Смъртта не трябва да те притеснява, това е най-нормалното и най-сигурното нещо в живота. Това се случва всеки ден, при някои по-рано, при други по-късно. Смъртта е основната цел на живота, живееш и умираш това е. И не се притеснявай отиваш на много хубаво място (някои знаят какво имам предвид). Всичко останало е илюзия и запълване на времето докато си заминеш.

Един ден може да се изненадаш като осъзнаеш, че контрола който си мислиш, че притежаваш не означава нищо за околните, а е единствено в главата ти. Нищо чудно и да бъдеш благодарен на човек, който не мисли като теб. "Олигофренски" родители както ги наричаш могат да бъдат създадени единствено и само от други "олигофренски" родители, но аз ще ги нарека неосъзнати родители. Но дори и "нормалните" родители нямат непрекъснат 100% контрол над различните ситуации. Затова един ден ще се надяваш децата ти да срещат само добри хора. И трябва да се чустваш голям късметлия ако те срещат хора, които не гледат единствено в собствената си паница.
 
От: Малките чудеса

Господин сектант, смъртта ме притеснява до толкова, че да не оставя хората, които имат нужда от мен без подкрепата ми. Не бих се жертвал и не бих оставил детето си сираче, заради такива хора:

Родителите на двете спасени от удавяне деца на Синеморец не са благодарили на семействата на героите, които бяха погълнати от морето на неохраняемия плаж „Липите“ навръх Илинден.



Те дори не изчакали да разберат дали ще бъдат намерени телата на Петър Тодоров (50 г.) и Христо Стефанов (48 г.).

Това заяви пред bTV вдовицата на 50-годишния Петър Ани Тодорова, който е с 11-годишния си син във водата, когато се разиграва драмата.

Двамата герои не се познават, но не се замислят при виковете на давещите се деца и скачат в морето.

„Не им прави чест на родителите, че изчезнаха. Не се обадиха, не изчакаха да разберат ще ги намери ли някой. Другите хора казаха, че са се измъкнали от плажа. Едва ли някой ги е следил какво правят“, заяви Ани.

Семейството на Петър Тодоров от няколко години живее в Прага. Със съпругата му са оперни певци в Пражката опера. Отмаряли са на родното Черноморие всяка година.

„Вие го наричате герой, но за такива хора не си струва да правиш такова нещо. Защото той остави едно малко дете. Нямам думи...”, допълва Ани.

„Герой, но вкъщи е празно... празно е“, добави майката на Петър - Дора Тодорова

И да, смея да твърдя, че това са неблагодарни олигофрени, които не заслужават помощ. И ако недай си боже някой ден попадна в подобна ситуация, първо бих помислил какво би изгубило моето дете, преди да тръгна да спасявам чуждото.
 
От: Малките чудеса

@redrum, Благодаря, че развесели деня ми, визирам единствено обръщението ти "Господин сектант" :lol:, чак кафето ми се развесели и парата започна да танцува.

@странник, Благодаря, изненада ме и лесно ме развесели, успя да свалиш бойните ми доспехи :beer:.

Оставам си на темата. Всеки сам решава дали да помогне в дадена ситуация или не. И едно поздравче за всички:

[video=youtube;L-TEfhUyF8s]http://www.youtube.com/watch?v=L-TEfhUyF8s[/video]
 
  • Like
Реакции: ivok
От: Малките чудеса

Лондон 2012: Нина Рангелова с национален рекорд в българското плуване на 400 метра свобободен стил. Тя спечели своята серия и финишира с 4 минути 11 секунди и 71 стотни. :D
 
От: Малките чудеса

[video=youtube;nwAYpLVyeFU]http://www.youtube.com/watch?v=nwAYpLVyeFU[/video]
 
От: Малките чудеса

На мен това клипче ми действа особено мотивиращо. Гледала съм толкова много пъти. Дано и вие мислите така. Темата е страхотна :)

[video=youtube;dT4Fu-XDygw]http://www.youtube.com/watch?v=dT4Fu-XDygw&feature=player_embedded[/video]
 
  • Like
Реакции: ivok
От: Малките чудеса

Нещо което е добре да прилагаме по-често - внимание, изслушване, разбиране, уважение - не само към по-възрастните, а въобще към хората и в най-голяма степен към тези, които обичаме.

[video=youtube;vDVawKB1FwY]http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&v=vDVawKB1FwY&NR=1[/video]
 
От: Малките чудеса

Това е една от най-хубавите off topic теми. Искам да покажа едно много надъхващо видео с треньор, който знае как да мотивира съотборниците си преди важен мач. Докато го слушах, ми се прииска и аз да бъда там

[video=youtube;yX39J_YyKbs]http://www.youtube.com/watch?v=yX39J_YyKbs&feature=player_embedded[/video]
 
От: Малките чудеса

Ще използвам тази тема да отбележа една "интересна" случка от преди малко. Един олигофрен се заби в оградката на бул. Царица Йоанна, Люлин, след тунела. Олигофренът счупи стъкло, спука гума, събори три части от оградката и знака за обратен завой, и избяга пред погледите на хората, които искаха да му помогнат. Един шофьор слезе и се зае да чисти пътя от стъклата и частите от оградата. Към него се присъединиха и други хора.
 
От: Малките чудеса

В сайта на списание Мениджър от време на време публикуват някои много интересни и мотивиращи статии като тази "9 начина да превърнете края в ново начало", която на мен много ми хареса :)

http://www.manager.bg/news/9-nachina-da-prevarnete-kraya-v-novo-nachalo
 
От: Малките чудеса

В един супермаркет си возя количка пълна с храна. Зарадвах се когато видях, че касата е празна. Започнах да си нареждам продуктите на лентата, но с периферията забелях мъж с две безалкохолни и интуитивно го пуснах пред мен. Просто за секунда прецених, че той ще мине аз докато наредя продуктите и нямаше смисъл да чака зад мен. Човекът много се изненада, изведнъж нещо озари лицето му, оживи се, личеше си, че му беше станало много приятно. А пък аз се изненадах, че той се изненада, и на мен ми стана много приятно. На тръгване ми се усмихна и каза, Лека Вечер и Много ви Благодаря, аз се усмихнах и казах "За нищо, Лека и на вас", ей това ми оправи цялата вечер.
Познавам това чувство. Много често тези дребни на пръв поглед неща наистина могат да ти оправят деня. С удоволствие прочетох поста ти:)
 
От: Малките чудеса

Познавам това чувство. Много често тези дребни на пръв поглед неща наистина могат да ти оправят деня. С удоволствие прочетох поста ти:)

Благодаря! :beer:

Ето нещо приятно специално за теб (на фул екран завладява :wink:):

[video=youtube;LUYRiPTJ9JE]http://www.youtube.com/watch?v=LUYRiPTJ9JE[/video]
 
От: Малките чудеса

[video=youtube;9UrSvzVnCA0]http://www.youtube.com/watch?v=9UrSvzVnCA0[/video]
 

Горе