Малко анализи /новобрански/

mortix

New Member
Здравейте на всички от този полезен форум...
По-принцип се интересувам от темата за дропшипинга на е-бизнес и се опитвам да я побългаря по един или друг начин - имам засега успех тип "дунавски вълни" /с едни фирми по един начин, с други ..../ Екстрата на този вид бизнес /живея в дълбоката провинция/ е наличността в склада, т.е. неговата безналичност :wink: Транспорта до мен и обратно до клиента с куриерите е 48 часа - затова дропшипинга е много удачен вариант за бизнес, но за съжаление живеем в БГ. Покрай тези писания на е-бизнес се заинтересувах и от аффилейт програмите. Не съм съвсем "дърво", имам си сървърче на което си хоствам фирмения сайт, пощата и др. и реших малко да си поиграя с тези програми. Малко четене /почти 4 дена/ в форума, между другото има много полезна информация, и напред...
Домейни:
От 2002 година ползвам дом.бг за регистрация на домейни - доволен
Онзи ден реших малко да сменя регистратора и избрах суперхостинг за втори домейн на фирмата - бързи и отзивчиви
Та първия ми въпрос: USA target или EU - на чужд хостинг /godaddy много го хвалите в друга тема/ или може на бг?
Втория: Малко инфо за Campaign - нещо се объркаш с тези кампании:(
и малко анализи от моя страна и моля, поправете ме, ако бъркам:
Последното, което четох за е-търговията беше:"Около 70-80% от пазаруващите онлайн за жени" и въз основа на това предполагам
Target - жени
Желания /целева група 15 - 30 години, която е и по-голяма в тези 80%/ - party pills, breast, първи наченки за целулит, loss weight и акне
/целева група 30-40 години/ - loss weight, celulit, skin care, stress
/целева група 40+/ - loss weight, celulit, menopause
Target - мъже
При нас мъжете е лесна работа, според мен групите са две с малки изключения:
Можещи и неможещи /да го дигат де/ с малки отклонения към задържане и простата
Другата група, по-малка, е за мъже с намалено самочувствие заради отсъствието на коса....
Аз вече си направих избора на целева група и ми се иска някой да изкаже мнение дали все пак правилно расъждавам. Защото върху тази група и ще се прави стратегия за работа /име на домейн, хост, SEO, Google - от 2002 се бориме с него с променлив успех, и пр./

Поздрави и успех на всички
 
От: Малко анализи /новобрански/

Здрасти и добре дошъл тук. Добър и изчерпателен пост си написал. Това е добре, ще може да си получиш максималко обективни мнения. Което ще доведе и до точното селецтиране от теб варианти
.
Еми аз ще съм първи - първо мерси за топлите думи. Всички тук се стараеме да дадеме повече инфо за това как всеки може да прави пари от интернет. Обичаме на си помагаме, така се развиваме на много нива.:)

Второ: Значи и двата вида трафик са готини, но по засилено пазарно присъствие е от страна на Американците - там шопинга не е само спорт, ако се сещаш за какво говоря. Но и двата вида трафик са както платежноспособни, така и рентабилни клиенти.

Трето: Кампанията я избираш на база това какво ще се продава и към коя група. Примерно някои продукти се отнасят за гляма част от пазара (weight loss), докато други за тясно специализирани. Не видях конкретен въпрос, но виждам че си се ориентирал добре. На всеки пазар има начин да се влезе, задържи и расте....въпрос на стратегия и начин на развиването и.

Успехи и много късмет..:)
 

Горе