Малко креативно мислене

stoineff

Well-Known Member
Не бях писал доста време в (портфолиото си) и преди 4 дни изригнах мощно с една публикацийка : "Ако вашият сайт беше автомобил"... Не очаквах, но статията събра доста интерес ...

... та условието на играта ... е да си представите сайта си, като го опишете като някакъв автомобил. Смятам, че ще се получат интересни сравнения. А можете да опишете и не ваш сайт ..., а друг, който ви харесва, или който ви дразни. :) ...
 
Lamborghini Veneno... автомобил с цена $5 600 000, който съчетава по неповторим начин аеродинамичната естетика на купето с мощността на 12-цилиндровия двигател, осигуряващ 740 конски сили и невъобразимо ускорение от 0 до 100 км/час за 2.9 секунди...
Удобен начин да ме забележат...
И да го начукам на всички в SERP-a.
 
От: Re: Малко креативно мислене

Lamborghini Veneno... автомобил с цена $5 600 000, който съчетава по неповторим начин аеродинамичната естетика на купето с мощността на 12-цилиндровия двигател, осигуряващ 740 конски сили и невъобразимо ускорение от 0 до 100 км/час за 2.9 секунди...
Удобен начин да ме забележат...
И да го начукам на всички в SERP-a.

Бърз ти е сайта... Някой с "Трабант"?
 
От: Re: Малко креативно мислене

Subaru Legacy . Не изглеждаме много добре но сме с голям потенциал в ускорението.
 
От: От: Re: Малко креативно мислене

Subaru Legacy . Не изглеждаме много добре но сме с голям потенциал в ускорението.

Subaru - то доста добро сравнение. Със сигурност има отличителни черти, които могат да се свържат със сайт
 
От: Малко креативно мислене

Абе то общо взето си има и връзка с това какъв ти е сайта и каква кола караш, тъй като онлайн приходите на голяма част /предполагам/ от дадени потребители просто се пренасочват и имат материален израз в също така бързо развиващата се и със същото темпо амортизираща се класа на автомобилите. Същото се отнася и за телефоните, но и трите зависят в крайна сметка от темпото на развитие в технологиите. Не съм манияк, за да се изхвърлям, нито пък такъв да следя развитието им, затова реалността е Renault Clio, 2003, 1,5 - Diesel - в крайна сметка зависи от много фактори, повечето от които лични /семейни/. Е, тук говорим за оценка на самия сайт, но все някъде трябва да избие това някъде, мечтите както се убеждавам за някои са безкрайни :) Аз не мечтая, аз се боря за следващият ден - той да бъде по-добър от предходния, виждам реалността и съм прагматик..
 
От: Малко креативно мислене

затова реалността е Renault Clio, 2003, 1,5 - Diesel - в крайна сметка зависи от много фактори, повечето от които лични /семейни/. Е, тук говорим за оценка на самия сайт, но все някъде трябва да избие това някъде, мечтите както се убеждавам за някои са безкрайни :) Аз не мечтая, аз се боря за следващият ден - той да бъде по-добър от предходния, виждам реалността и съм прагматик..

Честно казано, доста се чудех, кой автомобил да дам за сравнение на масовите CMS - и. Все пак се спрях на VW. Твоя автомобил обаче покрива всички характеристики на това, което съм имал предвид. Масовият сайт, както и масовият автомобил трябва:

1. Да е до 10 000 лв. (първоначална цена)
2. Да е евтин за поддръжка (газ, дизел, ниска цена на хостинга)
3. Да се ремонтира лесно (майсторите да им разбират и да има части за тях)
4. Да върши работа, за която е купен (семеен, спортен, за село, икономичен, и т.н)
5. Да ни придвижва от точка А до точка Б... (да изпълнява целите)
6 ..още..
 
От: Малко креативно мислене

horse-drawn-wagon-full-of-supplies-boxes-of-bibles-missionary-pen-ink-drawing.png

Екологичен - харчи малко ресурси, срещащи се наоколо; минава от всякъде; за из път удобно събира всичко необходимо; може да бъде измамно бърз и да пристигне преди някое Ламборджини. :p
 
От: Малко креативно мислене

VW GOLF Тунингован вариант ;) (хахаха)
 
От: Малко креативно мислене

horse-drawn-wagon-full-of-supplies-boxes-of-bibles-missionary-pen-ink-drawing.png

Екологичен - харчи малко ресурси, срещащи се наоколо; минава от всякъде; за из път удобно събира всичко необходимо; може да бъде измамно бърз и да пристигне преди някое Ламборджини. :p
Точно това имах предивд. А както и колегите по - горе писаха колата си избира собственика.

Mini Cooper - компактен, стилен и доста скъп за поддръжка.

Минито е гъзария, която обаче води след себе си успехи. Щом оправдава цената си защо не :)

VW GOLF Тунингован вариант ;) (хахаха)

Ние У Перник имаме паметник на ГоУфо
 
От: Малко креативно мислене

Други автомобили?

Като гледам как вали, се замислям за хидромобил...
 

Горе