Малко помощ за афилейт. Начинаещ

tijaja

New Member
Така едно нещо само не разбрах. Примерно съм се вклучил към афилейт програма за спорт или за дрехи, ще имали значение какво е съдържанието на сайта ми ? Или съдържанието да е за ЦС или някакъв сайт за забавления и да имам афилейт програма за дрехи ?
 
От: Малко помощ за афилейт.

Според тебе дали има значение? Разбира се че има. Правиш сайт за дрехи и се включваш към програма за дрехи. Със сайтове на друга тематика може и да имаш продажби, но конверсията ще е много слаба. Всъщност ако сайта ти е за цс, а предлагаш дрехи, няма да имаш никаква конверсия.
 
От: Малко помощ за афилейт.

А може ли да ми покажете саитове или сайт които използват афилейт програми да видя какво г/д представлява :) ?
 
От: Малко помощ за афилейт.

Да ти покажа мой сайт или на някой колега и ти да го изкопираш едно към едно, това ли искаш да направя. Вече се напатих от показване и не повтарям.

Във форума има изписано страшно много за афилейт маркетинга, почвай да четеш и ще ти се изясни.
 
От: Малко помощ за афилейт.

Не просто искам да разбера кат направя сайт примерно за парфюми досега търсих афилейт програми за парюми то няма никакви :).
 
От: Малко помощ за афилейт.

Значи се връщаме в началото. Почвай с четенето. Разгледай тръстед програмите, които са промотирани във форума, харесай си продукт и направи сайт за този продукт. И не забравяй че е културно да се регистрираш през рефералния линк на форума, така се отплащаш на хората, които поддържат форума от който черпиш безплатна информация.

След малко ще ти постна един скрийншот за да те надъхам.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Малко помощ за афилейт.

Няма да влизам в подробности, надявам се да разбереш кое какво е.




Утре сутрин ще изтрия шота, така че който видял, видял...
 
Последно редактирано:
От: Малко помощ за афилейт.

Добре примерно като си избера афилейт програма за някакви дрехи скапани там, и съдържанието на сайта ми или блога трябва да ми е за тези дрехи ? Че нещо немога да разбера.
 
От: Малко помощ за афилейт.

Добре примерно като си избера афилейт програма за някакви дрехи скапани там, и съдържанието на сайта ми или блога трябва да ми е за тези дрехи ? Че нещо немога да разбера.

Еми сам си си отговорил. Логично е каквато ти е тематиката на сайта, такава и афилиейт програма да избереш. Или поне близка до него. Естествено може и да не го правиш тва, но не чакай и продажби в такъв случай. Не може в сайт за футбол примерно, ти да продаваш хапчета за отслабване.
 
От: Малко помощ за афилейт.

афилейт програма за някакви дрехи скапани там

След такова отношение още на старта, не виждам как ще успееш да направиш нещо читаво....
 
От: Малко помощ за афилейт.

Добре примерно като си избера афилейт програма за някакви дрехи скапани там, и съдържанието на сайта ми или блога трябва да ми е за тези дрехи ? Че нещо немога да разбера.
Ето за дрехи: http://www.afftips.com/archives/category/apparel-clothing

Тhttp://www.afftips.com/archives/category/apparel-clothingам има и може да видиш как реално се изпълнява номера с аф. линковете. Еми хубаво е блога, сайта да ти е за това, което си наумил да продава. Или поне да се приближава. Реално не знам как иначе би имал максимална ефективност. За това и големите като Google са се чатнали, че релеванса си е важен, за да имат далавера рекламудателите. Това важи в маркетинга навсякъде.

Може да продаваш хапчета за отсалбване на спортен сайт, но в тясна секция като - диети, картио, фитнес. Това е общото. Търси сходството. Както и на сайт за музика, може да продаваш такава техника - mp3 players, мелодии за телефон, албуми, билети за концерти. Много е важно да си познаваш аудиторията, от там нататък е лесно да се навържат нещата.
 
От: Малко помощ за афилейт.

И ако може се пак да ми покажете някой сайт който използва афилейт програма :) .
 
От: Малко помощ за афилейт.

И ако може се пак да ми покажете някой сайт който използва афилейт програма :) .
http://www.sportsdirect.com/

Малко хора знаят, че аф. програмат е http://www.tradedoubler.com/pan/cms

Лично съм подпитал за това. Шефчето им е читаво и много очзивчиво.

Порови се и ще намериш много такива.

http://www.tradedoubler.com/pan/cms
 
От: Малко помощ за афилейт.

Чакай малко спортсдиректа не е ли дропшипинг сайт ?
На мен ми обесниха, че това е програмата зад тях. Реално трябва да са дропшип и вече да са минали натам. Но като питах, ето какво получих:

Dear Mr Stoianov


Thank you for your email.



We do not manage our own affiliate marketing schemes however if you contact the following link they will be able to advise you on the specific details of our affiliate marketing scheme. Generally you can expect to earn 6% commission on any sales tracked through your website.

The company to contact is: TradeDoubler at http://www.tradedoubler.com/pan/cms


Kind Regards

SportsDirect Webmaster

Може да са и дропшип, но ми проличаха на работещи заедно компании, от която тази в която се регнах имше кодове. Просто преди 2-3 години ми беше интересно, пък и един приятел реши, че е далавера да има сайт като sports direct, та реших да му помогна. Не е зле, но все пак се иска силен CMS, много контент, дизайн, функционалност. Абе всичко да ти е на повече от професионално ниво.

Ето за някой, който седи без идея за правене на пари. Дрехи с тези цени винаги ще се купуват. Щом от тук го правят, значи определено има хляб.
 
От: Малко помощ за афилейт.

Чакай малко спортсдиректа не е ли дропшипинг сайт ?

Не знам, какви са били преди, но сега имат страшно много магазини в UK.
След като толкова хора ти отговориха, по-добре прочети многото теми във форума, избери си ниша и тествай...
 
От: Малко помощ за афилейт.

Не знам, какви са били преди, но сега имат страшно много магазини в UK.
След като толкова хора ти отговориха, по-добре прочети многото теми във форума, избери си ниша и тествай...
Много правилно. А от нас - ще те насочим и към програма, с която да монетиризираш сайта си. Въпросът тук е да следващ някаква логична последователност. Доколкото разбрах от темата ти искаш да си в нишата clothes. Това е повече от добре, тъй като има хляб там, както и доста програми. Но виж къде точно да се набуташ и за какво ще се оптимизираш (специализираш), за да видиш как изглежда най-малко и конкуренцията ти. Да видиш какви сайтове конвертират такъв трафик. И дреболийте по въпроса. За разлика от повечето маркетолози, ти да избереш подхода, който най-бързо да те изстреля до тях, а не да правиш като повечето.

Дай по-конкретни въпроси, които да ни ориентират и в какво може да ти бъдем полезни ние. Важното е да се чете всичко, даже и думите с малкия текст. И след това да се разбира и усмисля какво точно се крие зад написаното. Защото в практиката съм виждал какви ли не случаи - пита, отговарят му и до там. Но най се кефя на: пита, отговарят му, пита нещо по-сложно, отговарят му, пита нещо много сложно и всички почваме да ровим за това, защото не може да не го знаем.
 

Горе