Малко помощ за натоварването на хоста

От: Малко помощ за натоварването на хоста

Noke, поправи ме ако греша, но тук не четат само "форумни" мембъри. Повечето трябва да имат солидни познания (или поне така излиза от приказките им). Не става въпрос само за Wordpress сайтове. И не планирам аз да правя ръчно всяка конфигурация за дълго.

Съвсем скоро ще си говорим пак в цифри. За това, че няма как им помогнеш съм съгласен. Масата като свикне с нещо после много е трудно да разбере, че има и други начини. За това май е по-добре да спра да пиша и да правя каквото правя пък какво има отзад само аз ще си знам, стига да работи по-добре :)
 
  • Like
Реакции: Alf
leeyaa, има една погоровка: "По-добре си мълчи и никой да не разбере че си глупав, отколкото да говориш и да разсееш съмненията".

Това, че нещо било яко в някакъв супер частен случай, не значи, че е яко за всички останали.

Я ми кажи що wordpress нещат да ми хостнат клиентската jooomla? Ебаси кви са некадърници а?
 
От: Re: Малко помощ за натоварването на хоста

leeyaa, има една погоровка: "По-добре си мълчи и никой да не разбере че си глупав, отколкото да говориш и да разсееш съмненията".

Това, че нещо било яко в някакъв супер частен случай, не значи, че е яко за всички останали.

Я ми кажи що wordpress нещат да ми хостнат клиентската jooomla? Ебаси кви са некадърници а?

Специялно за теб ще направя няколко gnu graphs. Моите сървъри да могат да обслужват няколко пъти повече заявки при няколко пъти по-малко разходи пък нека аз да съм глупавия, не ми дреме особено. :oops: Ако беше частен случай хич нямаше да се занимавам. Това, че някой хора са неграмотни и необразовани си е техен проблем :beer:
 
Re: От: Re: Малко помощ за натоварването на хоста

Пак не ми отговаряш на въпросите, които задавам. Конкретно те питах що wordpress.org нещат да ми хостнат джумлата? Нали са супер дупер хитри - къв им е проблема?

Не става въпрос за това дали в конкретни ситуации nginx или apache е по-добър, а в масовия случай на hosting доставчици, при които nginx сам по себе си не е подходящо (достатъчно) решени.

Alf, хубаво е като раздаваш репутация да се аргументираш, иначе се държиш като п***а.
 
От: Re: От: Re: Малко помощ за натоварването на хоста

Пак не ми отговаряш на въпросите, които задавам. Конкретно те питах що wordpress.org нещат да ми хостнат джумлата? Нали са супер дупер хитри - къв им е проблема?

Не става въпрос за това дали в конкретни ситуации nginx или apache е по-добър, а в масовия случай на hosting доставчици, при които nginx сам по себе си не е подходящо (достатъчно) решени.

Alf, хубаво е като раздаваш репутация да се аргументираш, иначе се държиш като п***а.

Говориш без да знаеш. За масовия случай Apache + Nginx като reverse proxy (както правят масово навън за споделен хостинг с cPanel). Така хем имаш htaccess (макар че това е пълно безумие според мен, защото htaccess носи куп проблеми), хем се възползваш от Nginx (или друга подобна алтернатива, има бол, просто съм свикнал с него).

Ти под масов случай какво разбираш? Суперхостинг, ICD и там другите 3 фирми на кръст в България ли? :lol: Единствения споделен хостинг, който ми остана е Grid в MT. Познай от три пъти какво има на сървъра?

За хостинг фирмите, често да ти кажа не ми пука вече какво правят. В момента се опитвам да помогна на хората с entry level unmanaged VPS-и да спестят пари. Които иска да ме слуша, който не, проблема си е негов. Много хора намират постовете ми за полезни. Тук вече everyone is entitled to their opinion. Аз вярвам на цифрите, не на мнения и хорски приказки.

Днес или утре ще пусна резултати от няколко теста. При мен и други хора ефект има, от порядъка на 80% повече requests за някои сайтове. Защо да даваш $30 повече? :)

За Joomla-та: screen or it didnt happen.
 

Горе