Малко помощ относно wordpress

ArtBean

Active Member
Здрасти, някой може ли да даде идея как да вкарам линкове в основната навигация? или по точно искам да вкарам някоя от категориите като бутон в навигацията, но не става.

Пробвах с ето това:

Код:
 function nav_menu_items($items) {
    if (is_home()) {
        $homelink = '<li class="current_page_item">' . '<a href="' . home_url('/') . '">' . __('Начало', '*****') . '</a></li>';
    } else {
        $homelink = '<li>' . '<a href="' . home_url('/') . '">' . __('Начало', '******') . '</a></li>';
    }

if (is_category()) {
     $splink = '<li class="current_page_item">' . '<a href="линк">' . __('Примерна страница', '*****') . '</a></li>';
    } else {
        $splink = '<li>' . '<a href="линк">' . __('Примерна страница', '******') . '</a></li>';
    }
    $items = $homelink . $splink . $items;
    return $items;

По този начин се получава горе-долу това което искам, но имам 2 проблема:

1) Мога да редя линкове или пред $items т.е. пред нормално създадените страници, или зад тях. Гледах нещо с масивите да измисля, но нищо не се получи, идеи?

2) Навигацията не работи напълно коректно по този начин, проблема идва от "if (is_category())" на ясно съм ще трябва да си задам нова константа, но пак не откривам файл където са зададени тези параметри, идеи?
 
От: Малко помощ относно wordpress

Защо просто от настройките за менюто не зададеш тези линкове?
 
От: Малко помощ относно wordpress

Ами пробвах да сменя линк на страница, но не ми позволява да използвам примерно "сайт.ком/категория/спорт", т.е. категория и спорт ми ги слива в едно.
 
От: Малко помощ относно wordpress

не съм сигурен, че разбрах въпросът ти. но ако искаш категория спорт да ти е копче - просто избираш категорията в секцията меню и тя влиза в навигацията.
ако искаш конкретен линк, пишеш какъвто искаш през "Custom links" пак при менютата
 
От: Малко помощ относно wordpress

Най-долу в ляво има опция когато добавяш линкове в менюто да добавиш категориите така не става ли ?
 
От: Малко помощ относно wordpress

не съм сигурен, че разбрах въпросът ти. но ако искаш категория спорт да ти е копче - просто избираш категорията в секцията меню и тя влиза в навигацията.
ако искаш конкретен линк, пишеш какъвто искаш през "Custom links" пак при менютата

Т'ва е меню тип джаджа, аз говоря за главната навигация
 
От: Малко помощ относно wordpress

и аз говоря за главната навигация. влезни в Appearance>Menus и си оправяш менютата. можеш да цъкнеш и на screen options да си сигурен, че виждаш всички полета
 
От: Малко помощ относно wordpress

и аз говоря за главната навигация. влезни в Appearance>Menus и си оправяш менютата. можеш да цъкнеш и на screen options да си сигурен, че виждаш всички полета

Да, мерси, получи се.
 
От: Малко помощ относно wordpress

Само от любопитство как се опитваше да добавиш линкове в менюто?
 
От: Малко помощ относно wordpress

Само от любопитство как се опитваше да добавиш линкове в менюто?

Като създам нова страница, тя отива като линк в менюто...... проблема беше че като исках да редактна самия линк не ми позволяваше да го правя както искам, например - сайт.ком/категория/проба, го редактира на сайт.ком/категорияпроба/. Както и да е вече разбрах как става и това.
 

Горе