Малко спамърски привидно въпрос

radev

Well-Known Member
Здравейте, колеги!

Имам в 2-3 сайта регистрирани юзъри, които обаче са няколко хиляди общо.

Имам следното питане към вас:
Хостинга ми има лимит за изпращане на 100 мейла на час.
За да пратя 5 хиляди мейла, трябва да правя малки порциики мейли и да дебна на всеки час да изпращам. 3 дена ще ми идат в циклене.

Имате ли идея/съвет как да се размина с това циклене и да изпратя съобщенията до юзърите си някак по интелигентно?

Надявам се да ме светне някои с нещо полезно!

Поздрави!
 
Здрасти, явно хостинга ти го е лимитирал с цел защита от тотален спам. Всеки се пази както може.

Еми аз лично бих препоръчал някоя външна услуга, като www.aweber.com - те са един вид гарант, че мейлите не са спамарска история. Не съм ги пробвал все още, но ако се прави и-мейл кампанийй е хубаво да се има един гръб в лицето на някой друг голям в този бранш.:)

Успехи и ако ги пробваш - сподели впечатления...
 
Можеш да провериш дали въпросният лимит включва мейл функцията на PHP (ако не е забранена) която не се занимава с SMTPd...да си направиш една масова мейлинг форма....но наистина е по добре да намериш хост на който няма нужда от уъркараунди, защото по този начин с PHP може SPAM филтрите на получателите ти да се задействат, а и хостинг провайдъра ти може да не е много съгласен....помня едно време го деди имаха подобни лимити - ако са те, по добре не ги пробвай.
 
Последно редактирано:
www.aweber.com - това нещо иска мейлите да са записани от абонаменти.
Има опция импорт, обаче кофти. Има колони - една за е-мейл една за име и някаква Type или не помня. Трябва при импорта да им наглася колоните с имено и прочие. Кофти :-\
 
www.aweber.com - това нещо иска мейлите да са записани от абонаменти.
Има опция импорт, обаче кофти. Има колони - една за е-мейл една за име и някаква Type или не помня. Трябва при импорта да им наглася колоните с имено и прочие. Кофти :-\

И аз имам същият проблем, трябва ми такъв инструмент тъй като имам записани мейлите в текстов файл :)
 
а ако пращам мейли и си промотирам сайта Gb ще ме баннат ли ?
 
да за genbucks става въпрос просто го написах съкратено... дали ще ме баннат и как ще разберат ?
 
Нямам си идея да ти призная честно как разбират.
Едно време бачках в News.bg и един ден главния редактор зе да мърмори, че мейлите не бачкат. Сисадмина кво ли не рови, накрая се разбра проблема.
Голяма паратдия беше за ън-бана. То официални писма ли не бяха, логове извадки ли не бяха, техни хора правиха проверки, чудеса!

Защо обаче баннаха @news.bg също нямахме обяснение.
 

Горе