Малък въпрос - прехвърляне на сайт и система към друг хостинг

Привет, драги съфорумци. Много съм зелен в ИТ средите и затова реших да се обърна към вас за няколко безплатни съвета :wink:

Решил съм да си направя някаква смесица между блог/информационен сайт в една доста непопулярна ниша и се чудя има ли някакъв начин да прехвърля примерно определен дизайн/структура на сайта (изградена примерно в wix) и да я прехвърля към български хостинг и домейн закупен от България? Т.е общо казано да ползвам безплатния билд на уикса, но всичко това да бъде интегрирано към друг хостинг представител?
Както казах, нишата е непопулярна и е по-скоро хоби, отколкото някаква бизнес идея.

Поздрави и отново се извинявам, ако съм допуснал фрапантни за вас пропуски :)
 
Re: Малък въпрос

Здравей и добре дошъл. Приятен престой тук.

Аз нещо не схванах. Можеш да прехвърлиш. Но не разбрах от къде - от друг хост, компютър? Ако системата поддържа да се "изнася", защо не, би могло. Ако дадеш повече инфо, ще гледам и да пооправя заглавието, защото е хубаво заглавието да нови някаква информация. Успехи.
 
От: Малък въпрос

Защо не си купиш домейн и хостинг и да си направиш и развиваш сайта примерно на wordpress, без да се занимаваш с глупости.

Няма смисъл да развиваш сайт на безплатен хостинг,там си на поддомейн нямаш контрол нито над домейна нито над хостинга и си ограничен отвсякъде
 
Последно редактирано:
От: Малък въпрос

Привет, Блинки. Сайтът все още е на ниво "идеен проект". Основното ми запитване е, мога ли да създам сайт в безплатна платформа - да речем.wix.comи след това да го запазим, но вместо да ползваме услугите на гореспомената платформа (хостингът там е около 150лв/год) да го прехвърлим към БГ хост (поради финансовите причини), като същевременно не го променяме структурно?

П.С Пак споменавам, че съм много зелен и се извинявам за допуснати фрапантни грешки от моя страна. Можете да редактирате заглавието по ваше усмотрение.
Поздрави
 
От: От: Малък въпрос

Привет, Блинки. Сайтът все още е на ниво "идеен проект". Основното ми запитване е, мога ли да създам сайт в безплатна платформа - да речем.wix.comи след това да го запазим, но вместо да ползваме услугите на гореспомената платформа (хостингът там е около 150лв/год) да го прехвърлим към БГ хост (поради финансовите причини), като същевременно не го променяме структурно?

П.С Пак споменавам, че съм много зелен и се извинявам за допуснати фрапантни грешки от моя страна. Можете да редактирате заглавието по ваше усмотрение.
Поздрави
Ся та разбраф, ма не можи туй дето искаш
 
Хм, май не можеш. Виж за блогър и други системи, може, но за тази, мисля, че техния хостинг си върви с тяхната си система, теми (кожи за сайта) и прочие. Мисля, че е невъзможно това. Пробвай нещо малко по-комерсиално и нормално. Тези даже не съм и ги разглеждал, но са може би като едно време хит.бг. :)
 
От: Малък въпрос - прехвърляне на сайт и система към друг хостинг

Той и за туй пита, шото сей нахендрил и не вижда начин да се махне, пък то инема как
За следващия път ши знай, нема страшно
 
От: Малък въпрос - прехвърляне на сайт и система към друг хостинг

С нищо не съм се "нахендрил", просто търсех начини за реализиране на идея.
Благодарско Боби/Блинки. Ще потърся някаква алтернатива, но не желая да съм на поддомейн.
 
От: Малък въпрос - прехвърляне на сайт и система към друг хостинг

С нищо не съм се "нахендрил", просто търсех начини за реализиране на идея.
Благодарско Боби/Блинки. Ще потърся някаква алтернатива, но не желая да съм на поддомейн.

Зависи от гледната точка ко ми фащаш мислата
 
От: Малък въпрос - прехвърляне на сайт и система към друг хостинг

Заглавието на темата е променено, но пак не е вярно, защото става въпрос за прехвърляне на сайт от wix
 
От: Малък въпрос - прехвърляне на сайт и система към друг хостинг

.............................
 
Последно редактирано:
От: Малък въпрос - прехвърляне на сайт и система към друг хостинг

кратък отговор: от WIX не можеш.

Но и не виждам смисъл да го правиш, след като WIX предлагат обвързване на акаунта със собствен домейн. Купи си домейн от някъде (където и да е) и направи съответните DNS настройки, за да се отваря съдържанието от акаунта ти във WIX.
 
Re: От: Малък въпрос - прехвърляне на сайт и система към друг хостинг

кратък отговор: от WIX не можеш.

Но и не виждам смисъл да го правиш, след като WIX предлагат обвързване на акаунта със собствен домейн. Купи си домейн от някъде (където и да е) и направи съответните DNS настройки, за да се отваря съдържанието от акаунта ти във WIX.

Братле той точно за закачането на домейн имаше в предвид че му струва около 150 лв годиншно и е само 1 гб трафик на месец... все пак трябва да се избива безплатното потребление тия билдъри и самите дизайни не идват без пари за да ги предлага всеки... че е скъпичко скъпичко е плащате си за темплейта и другите улеснения

2vughzt.jpg
 

Горе