Марки - Авторски права, търговия

Аз си правя оборота и така, средно 30-60 поръчки на ден, просто ми предложа дадена оферта само да печатам и да изпращам, но съм 50 на 50 и по-скоро ще я откажа :)
 
Аз си правя оборота и така, средно 30-60 поръчки на ден, просто ми предложа дадена оферта само да печатам и да изпращам.

Това не е бизнес, на който може да разчитате в дългосрочен план.

Това не е бизнес, който може да се развие, и да носи печалба години напред.

Това не е бизнес, с който може да осигурявате прехраната на семейството си.

Защо го правите, харесва ви да се мислете за недосагаем ли?
 
Това не е бизнес, на който може да разчитате в дългосрочен план.

Това не е бизнес, който може да се развие, и да носи печалба години напред.

Това не е бизнес, с който може да осигурявате прехраната на семейството си.


Защо го правите, харесва ви да се мислете за недосагаем ли?
Вие четете ли какво пиша? Че си правя бизнес с мои си продукти и ми изкочи ДРУГА оферта, с която само да печатам и да пращам пратки.
И само един въпрос - защо големите магазини трябва да са недосегаеми, а Пешо от 5-тия етаж с 5000 оборот примерно да гърми?
Хората са казали: "За милиони няма закони, за кококшка няма прошка", само че вие живеете на друга планета и не го разбирате, че нашите БИЗНЕС закони са отвратителни.
 
Последно редактирано:
Вие четете ли какво пиша? Че си правя бизнес с мои си продукти и ми изкочи ДРУГА оферта, с която само да печатам и да пращам марки.
И как ще си гарантирате, че получената оферта е сериозна?

Ами, ако определени хора искат да си измият ръцете с вас, и вие да изиграете ролята на "бушона" ? (Той е доставчика, той е изпълнителя, той има цифровите файлове, той има техническата грамотност, той има машините, той прави всичко)

* под "той" разбирайте вие.
 
И как ще си гарантирате, че получената оферта е сериозна?

Ами, ако определени хора искат да си измият ръцете с вас, и вие да изиграете ролята на "бушона" ? (Той е доставчика, той е изпълнителя, той има цифровите файлове, той има техническата грамотност, той има машините, той прави всичко)

* под "той" разбирайте вие.
Точно за това е пусната темата, за да се видят и чуят различните гледни точки. И аз благодаря за мненията, всичко е възможно ..., въпроса е до колко е доказуемо.
 
Точно за това е пусната темата, за да се видят и чуят различните гледни точки. И аз благодаря за мненията, всичко е възможно ..., въпроса е до колко е доказуемо.
Лично аз, бих постъпил така.

Ще те наема за тази позиция, ще работим заедно определено време за да ми се довериш, паралелно с това без да знаеш, ще направя огромна покупка на контрабандна стока, и ще продавам закупената контрабанда като твое производство. Целта ми е да направя бърза печалба за летния сезон (Бургас, Несебър, Варна и т.н.), отговорност нямам защото това не е моята част от договора за изработка и производство. Ако стане "издънка" всичко, което имам е произведено от теб. Ето, това е офертата която сме подписали, хилядите тениски са произведени от него. Така бих "изпрал" контрабандата, която не е произведена от теб, с теб.

Нещо не е както трябва с твоята оферта, прекалено много неща мога да правя от твое име, и ти да носиш отговорност.
 
Последно редактирано:
действай ако ти се правят пари.. ако ще се чудиш значи това не е за теб:)

Тези пари ще ги дава за адвокати, виж че искат да го направят "бушон" по схемата.

"Ако нещо звучи прекалено добре, за да е истина, най-вероятно не е." - ЛАРИ УИНГЕТ

 
Тези пари ще ги дава за адвокати, виж че искат да го направят "бушон" по схемата.

"Ако нещо звучи прекалено добре, за да е истина, най-вероятно не е." - ЛАРИ УИНГЕТ

Не съм сигурен, хората имат доказани поръчки, просто имат някакакъв проблем с техниката и не могат да печатат, а и нали знаеш, че и аз винаги мога да си намеря бушон.
 
Не съм сигурен, хората имат доказани поръчки, просто имат някакакъв проблем с техниката и не могат да печатат, а и нали знаеш, че и аз винаги мога да си намеря бушон.

Това не е сериозен бизнес, с който можеш да се гордееш след няколко години. Виждам, че си прилично грамотен, защо се занимаваш с нещо, което ще ти донесе криминална регистрация?
 
Това не е сериозен бизнес, с който можеш да се гордееш след няколко години. Виждам, че си прилично грамотен, защо се занимаваш с нещо, което ще ти донесе криминална регистрация?
Защо е нужно да се гордея? Така или иначе продуктите ми се харесват, хората са доволни, поръчват си отново. Работя с грижа и професионализъм към всеки продукт. Мога да предложа най-различни подаръчни решения свързани с печат. Просто ще им кажа да ми дадат профил и достъп от който да изпращам с техни данни, има и такава опция :)
 
продуктите ми се харесват, хората са доволни, поръчват си отново. Работя с грижа и професионализъм към всеки продукт. Мога да предложа най-различни подаръчни решения свързани с печат. Просто ще им кажа да ми дадат профил и достъп от който да изпращам с техни данни, има и такава опция :)
Успех в начинанията, "готвачите" на метаамфетамин имат абсолютно същите разсъждения като теб.

Жалко, че тръгваш в тази посока. Нали се досещаш, че това което правиш в затворите го наричат "кокошкарска работа"? Или казано по друг начин аматьор.

Ще се повторя отново, в тази работа няма растеж. Това е сезонен бизнес, и прилича по-скоро на хоби. Колко печата ще направиш за сезон? Колко ще продадеш? Как ще се развиваш с годините?
 
Последно редактирано:
Успех в начинанията, "готвачите" на метаамфетамин имат абсолютно същите разсъждения като теб.

Жалко, че тръгваш в тази посока. Нали се досещаш, че това което правиш в затворите го наричат "кокошкарска работа"? Или казано по друг начин аматьор.

Ще се повторя отново, в тази работа няма растеж. Това е сезонен бизнес, и прилича по-скоро на хоби. Колко печата ще направиш за сезон? Колко ще продадеш? Как ще се развиваш с годините?
ако може да си прави.. ти докато говориш такива работи.. ей тук има хора които се занимават с това и вече взеха над 10 апартамента.. дори да ги хванат утре или да спрат да работят това ще могат да се пенсионират с месечна заплата 5-10 бона без да правят нищо.. така че от това се правят много пари и се гордеят много хората :0 ела да видиш какви палати какви коли и т.н.
 
ако може да си прави.. ти докато говориш такива работи.. ей тук има хора които се занимават с това и вече взеха над 10 апартамента.. дори да ги хванат утре или да спрат да работят това ще могат да се пенсионират с месечна заплата 5-10 бона без да правят нищо.. така че от това се правят много пари и се гордеят много хората :0 ела да видиш какви палати какви коли и т.н.

Темата не е за правенето на пари, или за пенсиониране, а за това че авторът ще изгърми като "бушон". Толкова ли е трудно да се досетите, че никой друг няма да бъде виновен, а единствено, и само той.
 
Темата не е за правенето на пари, или за пенсиониране, а за това че авторът ще изгърми като "бушон". Толкова ли е трудно да се досетите, че никой друг няма да бъде виновен, а единствено, и само той.
да си преценява сам дали си заслужава това което ще прави ахах
 
ако може да си прави.. ти докато говориш такива работи.. ей тук има хора които се занимават с това и вече взеха над 10 апартамента.. дори да ги хванат утре или да спрат да работят това ще могат да се пенсионират с месечна заплата 5-10 бона без да правят нищо.. така че от това се правят много пари и се гордеят много хората :0 ела да видиш какви палати какви коли и т.н.
Напълно си прав, говорим за пари межу 6000-8000 на месец. Чак без работа не, но не и 24/7. 1 година = приблизително 85 000 лева, пък кучетата нека лаят - кервана си върви.
 
Напълно си прав, говорим за пари межу 6000-8000 на месец. 1 година = приблизително 85 000 лева.

Успех.

Проверка за съответствие на имущество и доходи​


При проверката се събира информация за получените (придобитите) от проверяваното лице доходи, в т.ч. облагаеми и необлагаеми (декларирани доходи по годишната данъчна декларация, доходи от хазарт, доходи от заеми или други специфични източници на средства).

Установява се имущественото състояние на проверяваното лице, което включва притежавани недвижими и движими вещи, благородни метали и произведения на изкуството, предмети за колекции и антикварни предмети, пари в брой, ценни книжа, дялови участия, ограничени вещни права, други имуществени права (авторски права и права на индустриалната собственост) без значение от начина по който е било придобито имуществото (покупка, дарение, завещание, наследство).

Установяват се направените от проверяваното лице разходи, в които се включват разходите за издръжка и живот, за бита, за образование, за лечение, за почивки и развлечения.

Въз основа на събраната информация и доказателства се извършва съпоставка на декларираните и/или получени от проверяваното лице доходи и източници на финансиране с притежаваното имущество и направените от него разходи за съответния годишен период.

За установените в хода на проверката факти и обстоятелства се изготвя протокол. В случай, че не се открият несъответствия контролното производство приключва със съставения протокол, които се предоставя на проверяваното лице за подпис.

В случай, че се открият несъответствия органа по приходите има право на избор какъв да законов ред да приложи за да определи дължимите данъци - да покани проверяваното лице само да декларира своите укрити доходи или да поиска извършването на ревизия по аналог (чл. 122 от ДОПК)

 

Горе