Медицинската марихуана

deffnews

Well-Known Member
Не пуша трева (пушил съм преди 15 години), но през годините съм се интересувал и почти всички изследвания сочат, че може да бъде по-полезна от фармацията в някои случаи.


И когато е ставало въпрос, съм си задавал въпроса защо в България това не е узаконено. :rolleyes:
 
@PavelAndreev ефект май нямаше
Става въпрос най-вече за възрастните хора. Тъпчат ги с фармация. При положение, че екстракт мадицинска марихуана би могла да им помогне много повече. В почти целите Щати се продава не просто като екстракт. В почти целия ЕС се предлага като екстракт.

Този, който спомена е вече затворена страница за мен. Той ако иска да дивее.
 
Човече тотална щета си. И само такива слабоумни като нандито могат да вдигат панаири, че са ти дали почивка за няколко дни. Според мен си за сериозно лекуване. И админа да ти тегле една за постоянно. Или поне да те банне с този акаунт и да си направиш друг, да почнеш на чисто.
@PavelAndreev ефект май нямаше
Няма да има. Положението е за хапчета и операция.
 
Дали, ще доживеем тези години? Аз не съм сим сигурен, че го искам. :(
Никой не ме пита, и ще се го направим дали по случайност, дали в името на съдбата. Така, както трябва да бъде.
 
@PavelAndreev ефект май нямаше
Както каза колегата по-горе - няма и да има. @Blinky , айде бе, човек! :D :D :D

@deffnews тук по отношение на марихуаната при медицинските случаи мога да ти дам малко материал за размисли. При онкоболните действа добре, като това, което съм си говорил с хора преминали през това е, че практически в последните дни/седмици/месеци от живота на пациента болките са много големи и марихуаната притиска сетивата. Така организма “удължава” живота си. Минуса, който са ми споделяли близките е, че тя се приема на дози и се почва от сутринта. Практически през цялото време докато си в будно състояние си “надруса”/“напушен” и пак по техни думи - човека “не знае къде се намира”. Също са ми споделяли, че това ”не е живот”.

П.С. - Ако лекар чете -> нямам претенции, че написаното е медицински издържано, споделям практика от близки на хора, които са преминали през това.
 
И само такива слабоумни като нандито могат да вдигат панаири, че са ти дали почивка за няколко дни.
Странни хора! Панаири вдигате вие, като валидирате безумните действия на човека. Давате му точно това, от което той се нуждае - ВНИМАНИЕ, а после се сърдите, че е изял баницата, която лично сте му сервирали.

Защитавала съм принципа, а не човека. За Дефа е ясно, че има личностни/ментални проблеми и вие не можете да се преборите с тях, искайки нещо, което не ви се полага по презумпция.

Покажете точката от имагинерния ''правилник'' на форума, която е нарушена, за да виете за БАН? Къде пише, че потребителите имат ограничение относно броя и вида на темите, които могат да пускат? Нямате легитимно основание да роптаете и да тагвате блинки, защото нарушение на правилата НЯМА! Има само досадно действие, което можете лесно да игнорорате. Функциите на форума ви дават такава възможност. Използвайте ги. Като спре да получава от вас това, което му трябва, може да се кротне, евентуално. :rolleyes:
 
Покажете точката от имагинерния ''правилник'' на форума, която е нарушена, за да виете за БАН? Къде пише, че потребителите имат ограничение относно броя и вида на темите, които могат да пускат? Нямате легитимно основание да роптаете и да тагвате блинки, защото нарушение на правилата НЯМА! Има само досадно действие, което можете лесно да игнорорате. Функциите на форума ви дават такава възможност. Използвайте ги. Като спре да получава от вас това, което му трябва, може да се кротне, евентуално. :rolleyes:
Проблемът не е в правилата. А в това, че човека има нужда от професионална помощ и банна е просто първата стъпка да вземе мерки за менталното си състояние. Админите му казват, доста меко явно, че е социален инвалид, който прави доста ясно впечатление, че нещата не вървят добре, и той си продължава, обеден, че всичко е наред. Форумът каквито и правила да има, това не се оправя лесно. Но явно трябва да свикнем с факта, че с толкова потребители тук, все някой ще е изпушил. За жалост никой нищо не може да направи, защото е факт, че не нарушава правилата, а просто човека има проблеми.
 
За жалост никой нищо не може да направи, защото е факт, че не нарушава правилата, а просто човека има проблеми.
Напротив, има какво да се направи. Предоставена ви е опция ''игнор'' - казват, че понякога помага. :)

Иначе, да, съгласна съм, за тежки ментални проблеми става въпрос. Вчера цял ден ме спами на ЛС - първо се извинява, без да иска аз да се извинявам. После държи да му се извиня, а след като го направих ( с уговорката, че няма за какво, ама айде...), той пак продължи да недоволства. Интересно е... :)
 
Как точно помага, като целия форум се флуди от тъпотията му. Отделно, аз не държа да имам хора в игнор листа си, предпочитам да мам нормални, толкова ли много искам.

Човекът просто наистина има проблем. И знаем всички, че първата стъпка към решаването на един проблем е да осъзнаеш, че имаш такъв. Натам е лесно. ;) Нанди, не знам как това е интересно, направо си е скери.
 
Как точно помага, като целия форум се флуди от тъпотията му. Отделно, аз не държа да имам хора в игнор листа си, предпочитам да мам нормални, толкова ли много искам.

Човекът просто наистина има проблем. И знаем всички, че първата стъпка към решаването на един проблем е да осъзнаеш, че имаш такъв. Натам е лесно. ;) Нанди, не знам как това е интересно, направо си е скери.

Очевидно не разбираш, че проблемът е в теб/вас, а не в конкретния потребител. Няма как да подредите вселената по свой вкус, щото животът предлага от всичко. И на мен не ми харесват хората, които слушат чалга на високи децибели, но не мога да ги банна от света. Опитвам се да се абстрахирам и да ги избягвам, доколкото мога. Когато нещо не ти харесва е по-лесно да направиш възможното да спреш да го виждаш, отколкото да се опитваш да го заличиш от света.

Сам виждаш, че временният бан не даде ефект, а перманентният ще има същата успеваемост. Човекът просто ще си направи нов акаунт и ще продължи старата практика. Ако никой не му обръща внимание, може би (може би!) ще се кротне..

Не искаш да имаш потребители в игнор листа си, а в същото време се дразниш на нечия активност??? Това е като да отказваш да си сложиш пердета/щори на прозорците, ама да мрънкаш, че комшиите гледат как мандръсаш госпожата. :) Имаш опции за защита на личното си пространство, но не искаш да се възползваш от тях. Е, никой не може да ти помогне в тоя случай. Светът не е създаден само за твой или мой кеф. Адаптираш се или умираш. :)
 
Факт е, че му пускаме аванта като отговаряме в идиотските му теми и той се надъхва. Но е факт и че @Blinky все още не му е забранил достъпа до форума за постоянно. И не разбирам защо не го прави. Наистина.
 
Малко е демотивиращо да отвориш форума на "What's New" и да видиш че последните няколко поста са все от Дефа.

... Ама дори те са по-интересни от поредната тема:
  • "Продавам нещо, пишете ЛС за подробности"
  • "Пиша статии"
  • "Търся статии"
  • "Фейсбук нещо си"
... Даже са и по-полезни, понеже ако задълбаеш в което и да е "бизнес предложение" като горните, все ще си на загуба щото или ще е някакъв безочлив скам, или ще се набуташ най-малкото откъм отделено време.
 
Последно редактирано:
И не разбирам защо не го прави. Наистина.
За да се наложи наказание, трябва да има нарушение на Закон, Правилник, Разпоредба. Айде сега посочи коя точка от правилника е нарушена, за да може Блинки да санкционира въпросния потребител?

Ако ще искаш нещо от админите, то това е правилник на форума - по възможност написан на езика, който е официален в държавата, в която форумът оперира. В този правилник трябва да се включи текст, който да ограничава броя и вида на темите, пускани от всеки един потребител на форума. Чак тогава Блинки ще има пълното основание да банне Дефа. Това, което искаш ти е дискриминация, базирана на лични чувства.
 
За да се наложи наказание, трябва да има нарушение на Закон, Правилник, Разпоредба. Айде сега посочи коя точка от правилника е нарушена, за да може Блинки да санкционира въпросния потребител?

Ако ще искаш нещо от админите, то това е правилник на форума - по възможност написан на езика, който е официален в държавата, в която форумът оперира. В този правилник трябва да се включи текст, който да ограничава броя и вида на темите, пускани от всеки един потребител на форума. Чак тогава Блинки ще има пълното основание да банне Дефа. Това, което искаш ти е дискриминация, базирана на лични чувства.
Поста ми беше насочен към блинки, но благодаря за обосновката.
 
Поста ми беше насочен към блинки, но благодаря за обосновката.
Точно с идеята да спреш да занимаваш Блинки с личните си терзания ти беше дадена обосновката.

Ся, ако си имате договорка Блинки да реагира подобаващо на всичките ти капризи, ок - няма да ви се меся в отношенията. :)
 
Точно с идеята да спреш да занимаваш Блинки с личните си терзания ти беше дадена обосновката.

Ся, ако си имате договорка Блинки да реагира подобаващо на всичките ти капризи, ок - няма да ви се меся в отношенията. :)
да, благодаря ти
 
Факт е, че му пускаме аванта като отговаряме в идиотските му теми и той се надъхва. Но е факт и че @Blinky все още не му е забранил достъпа до форума за постоянно. И не разбирам защо не го прави. Наистина.
Защото наистина с нищо не е нарушил правилата, а това, че е странна птица, не е в разрез с никакви правила на форума. Като ти е насочен към Блинки, ето, Блинки ти отговаря. Явно си с малко по-нисък праг на търпимост, за което не знам как точно да отреагирам. По времето на Апостол А., нямаше да оцелееш тук. :)

Факт е, че и аз съм си за таковане, защото уж ми беше казал нещо човека, пак се продължава с никакъв успех от каквито и да е диалози на лично, и тук определено вече не мога да взема мерки, защото явно е извън моята компетенция, и не говоря за модерация, а по-принцип за справяне с даден човек. ;)
 
Защото наистина с нищо не е нарушил правилата, а това, че е странна птица, не е в разрез с никакви правила на форума. Като ти е насочен към Блинки, ето, Блинки ти отговаря. Явно си с малко по-нисък праг на търпимост, за което не знам как точно да отреагирам. По времето на Апостол А., нямаше да оцелееш тук. :)

Факт е, че и аз съм си за таковане, защото уж ми беше казал нещо човека, пак се продължава с никакъв успех от каквито и да е диалози на лично, и тук определено вече не мога да взема мерки, защото явно е извън моята компетенция, и не говоря за модерация, а по-принцип за справяне с даден човек. ;)
Тоест целия форум се дразни на този безполезен трол, ти го държиш тук, защото не нарушава ”правилата”? Не ти ли прави впечатление, че той сваля нивото на форума и пречи? Направо е несериозно това, което говориш и ти се смеят всички. Аз спирам до тук.
 
Деф щеше да е доста по-интересен и привлекателен (особено за женската част) ако пишеше по-крайни и провокативни мнения по която и да е тема (хинт).

Толкова ли е трудно, питам се аз...
 

Горе