Мейл от Радомир Стоянов-вирус

Явно не е, щом продължават значи има кой да им се връзва.
Така е. Просто смянят стратегията. Но последните няколко си приличат. На мнение съм, че всеки един отдел е нужно да мине някакво минимално обучение по компютърна сигурност. Само основни неща. Да не ги забиват в някакви детайли, но примерно да им обясняват как да си ъпдейтват антивирусната римулт. Но примерно да ги научат да разпознават фишинг, спама. Да успяват да реагират адекватно при заразен компютър. Култура на ползване на компютър и прочие.
И няма ли някакво решение за тези измамнически мейли?
Има едно просто решение - добри и добре настроени спам филтри + гореспоменатото - адекватно взимане на решение при появата на такива заплахи. Всичко друго е много мъка за IT отдела. :)
 
Къде сте вие, къде съм аз! :p
Получих писмо, в което ме уведомяват, че имам договор с държавата и е вече време да си изтегля първите близо 50 бона. :D
Естествено, подробностите са в приложения файл.
 
Къде сте вие, къде съм аз! :p
Получих писмо, в което ме уведомяват, че имам договор с държавата и е вече време да си изтегля първите близо 50 бона. :D
Естествено, подробностите са в приложения файл.
Честито от мен. Хубава година се очертава, на спам и печалби. :)
 
Преди около 2 часа получих мейл към, който ще пусна снимка по-долу. Предполагам, че пак е вирус понеже има ЗИП файл. Докато забелязах, че мейла е с .JP разширение ми стана ясно за какво иде реч. Аз никога не съм се интересувал от цени на електроенергия, но сега виждам нова тактика в измамите. Дано да помогне на някой сигнала, който подавам. Приятен ден.

scam.png
 
Преди около 2 часа получих мейл към, който ще пусна снимка по-долу. Предполагам, че пак е вирус понеже има ЗИП файл. Докато забелязах, че мейла е с .JP разширение ми стана ясно за какво иде реч. Аз никога не съм се интересувал от цени на електроенергия, но сега виждам нова тактика в измамите. Дано да помогне на някой сигнала, който подавам. Приятен ден.

Виж файлът 15170
Да. Определено помага. За това е тази тема. Дано и стигне до повече хора. ;)

Надявам се и по телевизията да отразят , че идват нови заплахи, къде зипове, къде джаваскриптове.....важното е да се знае, защото много го ядат.
 
Преди около 2 часа получих мейл към, който ще пусна снимка по-долу. Предполагам, че пак е вирус понеже има ЗИП файл. Докато забелязах, че мейла е с .JP разширение ми стана ясно за какво иде реч. Аз никога не съм се интересувал от цени на електроенергия, но сега виждам нова тактика в измамите. Дано да помогне на някой сигнала, който подавам. Приятен ден.

Виж файлът 15170

Ако се загледате, ще видите, че фирмата е истинска, и адреса и, координатите са истински, така, че много хора ще се вържат.
 
Просто гледайте мейла на подателя и това ви стига, трийте и не отваряйте нищо!
 
За да не отварям нова тема. Цялата мрежа пише за новия тип криптовирус, пак Ransomware:

http://thehackernews.com/2017/05/wannacry-ransomware-cyber-attack.html
Да, днес даже го видях под формата на картинка за отваряне, която е линк до даунлоуд на зип. ;) Днес някои изгоряха даже. Видях снимка на едно летище на което на таблото му имаше прикачване за плащане през биткойн. :)
 

Горе