Мение за сайт на Rams Diving

Be seller

Member
Здравейте колеги ,

днес пуснахме нова версия на сайта http://ramsdiving.com/ който предлага поне за мен интересни продукти
свързани с подводния риболов проектирани и произведени изцяло в България.

Скоро се надявам да пуснем езиковите версии ... за сега е само на бг.

Споделете вашето първо впечатление .. "грабва" ли ви сайтчето :)

Предполагам, че има пропуски .. така че пишете ако забележите нещо ...

:)
 
От: Мение за сайт на Rams Diving

Здравей Be seller, не искам да те обвързвам с мнението си, но според мен има доста работа. Първо снимките са с ниско качество за тези размери и се размазват. Второ, като скролваш и снимките плуват (мърдат се първо те в посока на скрола и после се мърда сайта). Трето аз като видя сайт, който е целя в огромни снимки и скрол и директно излизам. Разчупете го малко, този темплейт ми се вижда повече като портфолио или галери, отколкото като търговски сайт.
 
От: Мение за сайт на Rams Diving

Поздравления, сайта е много по-добре от преди. Има какво да се пипне, но на мен като цяло ми харесва. Гледам, че сте пуснали и Гагам... Успех!
 
От: Мение за сайт на Rams Diving

На мен стария сайт ми харесваше повече...
Този тотално е объркан. Сайта е тежък и бавен, навигацията не се вижда, за снимките е писано по-горе, може да се сложи и видео и по подробно описание и обяснение как се ползват продуктите.
Предполагам сайта е насочен към нови потребители на артикулите. Трябва да се възпитава аудиторията. Почти отсъстват мета тагове. Има известен брой грешки тип :дебели пръсти:
Компекра включва:

термо фолио за ръкохватка против приплъзваме

Похвално че сте сменили дизайна на Гагама, предишния беше наистина опасен.

Иначе бих си купил от вас тризъбеца и кукан.

Другите артикули на тази цена са просто непродаваеми

Неща някой да се засяга или да си мисли че се заяждам говоря като човек направил няколко онлайн магазина и мисля че имам опит в това.
Също тъка ползвам подобни продукти от детството си до сега. Тъка че имам и известни наблюдения върху нишата.

Помислете за нов сайт
 
От: Мение за сайт на Rams Diving

За да се зареди страницата с продуктите напълно трябва да се свалят 15.9MB!!! Най-много допринасят две снимки по 5.9MB. Това е брутално.

На същата страница скрипта е 1MB... и за какво? Значи, като се прави един сайт е добре поне веднъж да се хвърли поглед нат тежестта му, дали случайно не изразходва в пъти повече ресурси отколкото реално му трябват.
 
От: Мение за сайт на Rams Diving

Толкова неща мърдат при един скрол на заглавната, че ме заболя главата.
 
От: Мение за сайт на Rams Diving

В момента си търся нов харпун и неопрен(тоест, потенциален клиент на нещо което продавате). Ще се опитам да пресъздам:
Прочетох "дайвинг" в заглавието на темата и реших да я отворя...
Прочетох "подводен риболов" и "произведено в България" и реших да отворя линка...
Затворих сайта след около пет-седем секунди...
Имай предвид че аз ИМАХ желание да разгледам какво продавате.
То не зарежда, а буквално цикли.
Отвори се нещо на цял екран, уж снимки, но не може да се съсредоточиш върху нещо конкретно.
Клиента не го интересуват новите спроед дизайнерите тенденции. Иска семпло и стегнато. С три клика да разглежда харпуни.

Общо взето горе са ти ги описали нещата технически, аз ти ги описах и като клиент евентуален...

пп: и като земете да ги "берете" тея миди, направо... да, мидата расте върху камък, но той( камъка) се СТЪРЖЕ. Берат се ябълки, круши, праскови, гъби и т.н. Камък с миди се СТЪРЖЕ, не се бере!

Поздрави от морето! :)
 
Последно редактирано:
От: Мение за сайт на Rams Diving

Колегата е прав мидите нито се берат нито се ловят, те се вадят ...

Понякога си мисля че сигурно е от английския /sea fruit/, щом е fruit трябва да се harvesting
 

Горе