Миграция от Divi към друга тема на WooCommerce

jkaramiteff

New Member
Здравейте,

Извинявайте предварително за техническата ми неграмотност, но имаме сайт с един партньор за електронна търговия(техника и домашни потреби) и последно време ми влезе мухата за смяна на темата, като такава тип Aliexpress, понеже ми харесва доста изгледа и, а в момента сайтът ми се вижда някак неподреден, пръснат и т.н.

Спрял съм се на тези теми:

Колко сложна би била подобна миграция, понеже от фирмата, която поддържат сайта ни, ми казаха че ще е доста сложно, че притежавам много добър сайт, който е правен индивидуално за мен и долу-горе ще трябва всичко да се прави наново и ме отказват от тази идея.

Какво би било вашето мнение по този въпрос?

Благодаря Ви предварително.
Сайтът ни е www.ehype.bg

contra

Well-Known Member
Ще тръгне почти от раз но без каквото там са правили допълнително - менюта, филтри, алибали (няма как да знаем целия списък). Ще трябва да се превежда и т.н.

И с Енватовска тема ще трябва да се преправя пак скоро.

И който е слагал тия брутални .пнг картинки по 2 МБ е за бой.

Krumov

Well-Known Member
И който е слагал тия брутални .пнг картинки по 2 МБ е за бой.
Некой от фирмата дето го поддържа. Сега не им се занимава да изпълнят клиентско искане и се почва: Уникален дизайн, специлано за вас и вапият бизнес, мега-хипер-ултра оптимизиран и т.н лакърдии само да не свършат нищо. Накрая ще му искат и пари на човека...

jkaramiteff

New Member
Тоест според вас не е толкова сложно да бъде сменена тази тема.

Относно другите неща, които коментирате за жалост не Ви разбирам, но моля ако някой може да ми помогне с подобрението на сайта да се свърже с мен, ще съм много благодарен.

sgp77

New Member
Сайтът изглежда шареничък, но е тотално зле като изпълнение относно оптимизация.
Това е все едно шарена опаковка, вътре... сещаш се :)
Предполагам и ако се понатовари с посещения ще клекне. Също така ще клекне и с много категории, продукти, методи за плащания и т.н.
Ако чекнете Google PageSpeed Insights също ще видите доста зле като представяне.

Съветът ми е да не ползвате фирми правещи сайтове картички с 'билдъри' ако се цели истински магазин с реални продажби. Ако е колкото да има нещо и по 100-200 посещения дневно няма проблем. Всички тръгва от това какво очаквате, бюджет и т.н.

Изберете си темата като преди това чекнете демото именно с PageSpeed Insights, след това добавяте само чист HTML + JavaScript, гарантирано ще работи поне средно ниво. Също така няма да имате проблеми в бъдеще със упдейти, съвместимости, абонаменти и още 100 глупости. Ще ползвате хостинг абонамент за 10лв/м.

bnice

Active Member
Тия специално ги знам, всичките им сайтове са на Divi. Може би затова са те отрязали, миграцията на темата не би ги притеснила, ако са наистина наясно какво и как правят.

Както и да е, според мен първо се ориентирай към друг cms или къстъм решение, защото в един момент като напълниш повечко продукти и дойде стабилен трафик, ще искаш да си го направил по-рано.

WP е окей за малки магазини

jkaramiteff

New Member
Разбирам,че трябва да се ориентирам към друг cms , но това не означава ли да загубя всичко създадено до момента и всичките пари които са платени за допълнителни разработки да бъдат загубени, а сумата вече не е малка, както и съм платил поддръжка за 12 месеца напред.

За това искам да извлека максимума от този сайт, понеже в момента има продажби, но не е кой знае какво.

Можете ли да ми препоръчате някой, който би се заел със смяната на темата и оптимизиране на сайтът ми, така че той да е бърз и адекватен?

Sky

Well-Known Member
Мога само да ти препоръчам да прекратиш всякакъв контакт с фирмата създала сайта

hardlemm

Active Member
Разбирам,че трябва да се ориентирам към друг cms , но това не означава ли да загубя всичко създадено до момента и всичките пари които са платени за допълнителни разработки да бъдат загубени, а сумата вече не е малка, както и съм платил поддръжка за 12 месеца напред.

За това искам да извлека максимума от този сайт, понеже в момента има продажби, но не е кой знае какво.

Можете ли да ми препоръчате някой, който би се заел със смяната на темата и оптимизиране на сайтът ми, така че той да е бърз и адекватен?
Сайтът изглежда ок, нова тема = нов сайт. Не си усложнявай живота, новата тема ще дойде с нови проблеми и отново ще те прекарат. Хвани само някой да ти оправи чек аута и скороста. И кеширащ плъгин май няма. Пробвай Noke, ако се навие, да го погледне и да свърши работа.
И внимавай, има много хиени, не се връзвай на всичко, което ти напишат :)

contra

Well-Known Member
Divi e ок откъм скорост след последните ъпдейти.
Със сигурност е много по-добър вариант която и да е тема от ТемеФорест.

Мерси за препратката, ама за момента ми е политика да не пипам нищо с тема от ТФ/Енвато. Ако хептен закъсам, тогаз :)

NovaPS

Well-Known Member
Аз не можах да разбера защо си решил да преминеш към мултивендор? Или самата подредба/дизайн ти харесва?
Сайтът е не е лош, аз бих му фикснал широчината и бих обесил дизайнера на банерите.

jkaramiteff

New Member
Аз не можах да разбера защо си решил да преминеш към мултивендор? Или самата подредба/дизайн ти харесва?
Сайтът е не е лош, аз бих му фикснал широчината и бих обесил дизайнера на банерите.
Да, именно не ми харесва подредбата/дизайна.

Горе