Миграция от Divi към друга тема на WooCommerce

jkaramiteff

New Member
Здравейте,

Извинявайте предварително за техническата ми неграмотност, но имаме сайт с един партньор за електронна търговия(техника и домашни потреби) и последно време ми влезе мухата за смяна на темата, като такава тип Aliexpress, понеже ми харесва доста изгледа и, а в момента сайтът ми се вижда някак неподреден, пръснат и т.н.

Спрял съм се на тези теми:


Колко сложна би била подобна миграция, понеже от фирмата, която поддържат сайта ни, ми казаха че ще е доста сложно, че притежавам много добър сайт, който е правен индивидуално за мен и долу-горе ще трябва всичко да се прави наново и ме отказват от тази идея.

Какво би било вашето мнение по този въпрос?

Благодаря Ви предварително.
Сайтът ни е www.ehype.bg
 
Ще тръгне почти от раз но без каквото там са правили допълнително - менюта, филтри, алибали (няма как да знаем целия списък). Ще трябва да се превежда и т.н.

И с Енватовска тема ще трябва да се преправя пак скоро.

И който е слагал тия брутални .пнг картинки по 2 МБ е за бой.
 
И който е слагал тия брутални .пнг картинки по 2 МБ е за бой.
Некой от фирмата дето го поддържа. Сега не им се занимава да изпълнят клиентско искане и се почва: Уникален дизайн, специлано за вас и вапият бизнес, мега-хипер-ултра оптимизиран и т.н лакърдии само да не свършат нищо. Накрая ще му искат и пари на човека...
 
Тоест според вас не е толкова сложно да бъде сменена тази тема.

Относно другите неща, които коментирате за жалост не Ви разбирам, но моля ако някой може да ми помогне с подобрението на сайта да се свърже с мен, ще съм много благодарен.
 
Сайтът изглежда шареничък, но е тотално зле като изпълнение относно оптимизация.
Това е все едно шарена опаковка, вътре... сещаш се :)
Предполагам и ако се понатовари с посещения ще клекне. Също така ще клекне и с много категории, продукти, методи за плащания и т.н.
Ако чекнете Google PageSpeed Insights също ще видите доста зле като представяне.

Съветът ми е да не ползвате фирми правещи сайтове картички с 'билдъри' ако се цели истински магазин с реални продажби. Ако е колкото да има нещо и по 100-200 посещения дневно няма проблем. Всички тръгва от това какво очаквате, бюджет и т.н.

Изберете си темата като преди това чекнете демото именно с PageSpeed Insights, след това добавяте само чист HTML + JavaScript, гарантирано ще работи поне средно ниво. Също така няма да имате проблеми в бъдеще със упдейти, съвместимости, абонаменти и още 100 глупости. Ще ползвате хостинг абонамент за 10лв/м.
 
Тия специално ги знам, всичките им сайтове са на Divi. Може би затова са те отрязали, миграцията на темата не би ги притеснила, ако са наистина наясно какво и как правят.

Както и да е, според мен първо се ориентирай към друг cms или къстъм решение, защото в един момент като напълниш повечко продукти и дойде стабилен трафик, ще искаш да си го направил по-рано.

WP е окей за малки магазини
 
Разбирам,че трябва да се ориентирам към друг cms , но това не означава ли да загубя всичко създадено до момента и всичките пари които са платени за допълнителни разработки да бъдат загубени, а сумата вече не е малка, както и съм платил поддръжка за 12 месеца напред.

За това искам да извлека максимума от този сайт, понеже в момента има продажби, но не е кой знае какво.

Можете ли да ми препоръчате някой, който би се заел със смяната на темата и оптимизиране на сайтът ми, така че той да е бърз и адекватен?
 
Мога само да ти препоръчам да прекратиш всякакъв контакт с фирмата създала сайта
 
Разбирам,че трябва да се ориентирам към друг cms , но това не означава ли да загубя всичко създадено до момента и всичките пари които са платени за допълнителни разработки да бъдат загубени, а сумата вече не е малка, както и съм платил поддръжка за 12 месеца напред.

За това искам да извлека максимума от този сайт, понеже в момента има продажби, но не е кой знае какво.

Можете ли да ми препоръчате някой, който би се заел със смяната на темата и оптимизиране на сайтът ми, така че той да е бърз и адекватен?
Сайтът изглежда ок, нова тема = нов сайт. Не си усложнявай живота, новата тема ще дойде с нови проблеми и отново ще те прекарат. Хвани само някой да ти оправи чек аута и скороста. И кеширащ плъгин май няма. Пробвай Noke, ако се навие, да го погледне и да свърши работа.
И внимавай, има много хиени, не се връзвай на всичко, което ти напишат :)
 
Divi e ок откъм скорост след последните ъпдейти.
Със сигурност е много по-добър вариант която и да е тема от ТемеФорест.

Мерси за препратката, ама за момента ми е политика да не пипам нищо с тема от ТФ/Енвато. Ако хептен закъсам, тогаз :)
 
Аз не можах да разбера защо си решил да преминеш към мултивендор? Или самата подредба/дизайн ти харесва?
Сайтът е не е лош, аз бих му фикснал широчината и бих обесил дизайнера на банерите.
 
Аз не можах да разбера защо си решил да преминеш към мултивендор? Или самата подредба/дизайн ти харесва?
Сайтът е не е лош, аз бих му фикснал широчината и бих обесил дизайнера на банерите.
Да, именно не ми харесва подредбата/дизайна.
 

Горе