Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

От: От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Как пък не излезнаха да протестират срещу неизправностите в системата, корупцията на началниците, политическите назначения и обслужване, лошата техника и тн. Но като искат да им резнат надутите привилегии, скачат като ощипани.
Заплатите са важни, а дали са ги заслужили е друг въпрос/.
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Много добро мнение.

"Не искам да давам лоши прогнози – но полицаите са този път проводниците на дестабилизацията. Дори да приемем, че някои изказват съмнение в това, че именно министър Горанов ще поеме инициатива за реформа през бюджета, а ДПС е против.
Май ще трябва да се излиза пак на улицата, защото това е единственият метод да се озаптят след като прегазват всякакъв закон и никой не ги арестува. Ако кажа, че е пълзящ преврат, ще ме обвинят, че нагнетявам обстановката. Ако бях на 20, можех и да греша. Но това със спонтанността на протеста е за наивници.
Зная колко нереформиран е този сектор, колко носталгици по миналото има там и колко симпатизанти на Путин. В момента се копират механизмите, по които се опитаха да дестабилизат Черна гора. И при минали протести се опитаха да ги използват, спомнете си на чия страна. Този път нещата са много сериозни.
За системата няма никаква опасност, ако напуснат и 10 хиляди полицаи – да, ще има шок, но ще отвори възможност за оптимизиране на структурите. Има много бройки и заети, но няма сигурност. По-малко хора ще получават повече.
Повтарям, ако не се излезе на улицата да се защити реформата – ще продължим да пропадаме. Те много добре знаят, че правителството не може да изпрати други полицаи, за да ги разгони и затова безчинстват в центъра на София.
Не се заблуждавайте, ако спрат реформата в МВР, няма да има и съдебна реформа и никаква друга реформа. Дори и да не сте фенове на правителството, на ГЕРБ или на РБ или на която е от другите партии. Трябва да се действа."
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Кви са тия глупости бе!? Ква е тая реформа, дето се режат само заплати, какво ще оправи това? И е точно обратното на това дето тоя тъпунгер е написал. Съдебната система може да оправи МВР, не обратното!


Много добро мнение.

"Не искам да давам лоши прогнози – но полицаите са този път проводниците на дестабилизацията. Дори да приемем, че някои изказват съмнение в това, че именно министър Горанов ще поеме инициатива за реформа през бюджета, а ДПС е против.
Май ще трябва да се излиза пак на улицата, защото това е единственият метод да се озаптят след като прегазват всякакъв закон и никой не ги арестува. Ако кажа, че е пълзящ преврат, ще ме обвинят, че нагнетявам обстановката. Ако бях на 20, можех и да греша. Но това със спонтанността на протеста е за наивници.
Зная колко нереформиран е този сектор, колко носталгици по миналото има там и колко симпатизанти на Путин. В момента се копират механизмите, по които се опитаха да дестабилизат Черна гора. И при минали протести се опитаха да ги използват, спомнете си на чия страна. Този път нещата са много сериозни.
За системата няма никаква опасност, ако напуснат и 10 хиляди полицаи – да, ще има шок, но ще отвори възможност за оптимизиране на структурите. Има много бройки и заети, но няма сигурност. По-малко хора ще получават повече.
Повтарям, ако не се излезе на улицата да се защити реформата – ще продължим да пропадаме. Те много добре знаят, че правителството не може да изпрати други полицаи, за да ги разгони и затова безчинстват в центъра на София.
Не се заблуждавайте, ако спрат реформата в МВР, няма да има и съдебна реформа и никаква друга реформа. Дори и да не сте фенове на правителството, на ГЕРБ или на РБ или на която е от другите партии. Трябва да се действа."


И си проверявай източниците, тоя е поредния агент комунист, защо ни гробутваш "меродавното" му мнение?

Роден е на 7 юли 1956 г. Професионалното му развитие минава през различни етапи.

Магистър по международни отношения от ВИИ "Карл Маркс".
През 1981–1990 г. по времето на комунистическия режим е сътрудник в Международния отдел на БЗНС.....
МВР и ДС има досиета за него, едното е за агент с агентурен псевдоним „Сашо 11”...
Василев е включен в "черния списък" на руското Външно министерство със забрана да влиза в Русия — един от 89 граждани на Европейския съюз....



Да ти имам безпристрастното, независимо мнение...
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Айде не го обръщай в лични спорове, нищо не "пробутвам. Щом има забрана да влиза в Русия, това какво ти говори? Голям агент ще да е...

Първо тоя протест е незаконен, за полицейските протести законите не важат, така ли ?

Заплати се плащат на база свършена работа, ефективност, реални резултати. Айде да сключим договор да ми плащаш заплата на мен и още 10 дизайнера, а ние ще ти правим по 1-2 лога на месец но няма да са векторни и качествени.
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Не е начина да им орязват парите, аз съм против. Да оптимизират МВР, да намалят бюрокрацията, да намалят щатните бройки и прочее - да. Другото ще задълбочи още повече хаоса и корупцията.
 
От: От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Не е начина да им орязват парите, аз съм против. Да оптимизират МВР, да намалят бюрокрацията, да намалят щатните бройки и прочее - да. Другото ще задълбочи още повече хаоса и корупцията.

Ами да излезнат милиционерите на протест със тези искания, а не да се сещат да протестират, като им бръкнат в джоба. Сами са си виновни..
 
Нещо интересно за четене:

http://www.clubz.bg/30027-kogato_policaite_trygnat_da_protestirat_ne_za_privilegii

Много е права авторката, дори мисля, че е доста скромно...можеше и по-брутално и пак щеше да им е малко.

А по закон полицията нали уж нямат право на протест. Нали за това преди време бяха на по "кафе", а не протест.
 
Re: От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Не бяхме ли страната с най-много полицаи на глава на населението ?

Да, точно такава сме. Дори не само имаме най-много полицай, но и се ползват с най-ниска доза на доверие и имидж. ;)
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Уволняване на половината е решението - останалите получават по-високи заплати и остава пара за подобрение на системата и техниката. Ситуацията е просто "типично държавно стопанисване" ненужно голям брой служители, заради което взимат ниски заплати и от това се получава - ниска ефективност, скатаване, корупция.
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Ай страшна логика извади пак, когато е Русия е лошо, когато е щатите и запада добро. Стига с тая простотия... И едните и другите искат на ни шибат.

Нещо се мъчиш да съвместиш несъвместимото, едното е частен сектор, другото държавна работа. Като не ми харесва как работиш щете изгоня и точка, като не работи цяла една система какво трябва да направиш? Да оправиш системата или да изгониш хората? Какво постигат с това намаление на заплатите е въпроса? Голяма полиция с малки заплати, ще стане кошмар. Нископлатения човек на държавна работа е много опасен, краде, корумпира, лъже, не ходи на работа. И това само защото не му пука за работата.

Айде не го обръщай в лични спорове, нищо не "пробутвам. Щом има забрана да влиза в Русия, това какво ти говори? Голям агент ще да е...

Първо тоя протест е незаконен, за полицейските протести законите не важат, така ли ?

Заплати се плащат на база свършена работа, ефективност, реални резултати. Айде да сключим договор да ми плащаш заплата на мен и още 10 дизайнера, а ние ще ти правим по 1-2 лога на месец но няма да са векторни и качествени.
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Принципно смятам че трябва да сме респектирани от органите на МВР но съдейки от действията и бездействията им през последните години смятам, че цялата им система трябва да мине през сито и да се преструктурира.
Преди 2 г. мисля беше бях настинал и си пия чай у дома гледайки през прозореца, едно кръстовище където е забранено спирането но никой не го спазва и естествено чингетата си праскат яко глоби. Не минава ден да не ожулят някой, и си гледам. Вали обилен сняг и някакъв е закъсал с една астра и се опитва да я избута самичък, а в колата има жена с малко дете - опита се горката да помогне но няма силица горката. Пича се мъчи сам и минава една патрулка лека по лека покрай тях, гледат че не може да се справи сам и застрашава движението и си го подминаха лека полека. Спряха след 100 м. взеха си по кафе и продължиха.
Обадих се на познати гумаджии които работят наблизо, набъзо обясних къди и какво - след 5 мин. колата беше запалена и проблема решен.

Не казвам че трябва да изпълняват дейността на пътна помощ, но в цял свят ченгетата биха се отзовали или поне ще попитат дали имат нужда от някаква помощ. Даже малко ги опязват такива.
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Ай страшна логика извади пак, когато е Русия е лошо, когато е щатите и запада добро. Стига с тая простотия... И едните и другите искат на ни шибат.

Нещо се мъчиш да съвместиш несъвместимото, едното е частен сектор, другото държавна работа. Като не ми харесва как работиш щете изгоня и точка, като не работи цяла една система какво трябва да направиш? Да оправиш системата или да изгониш хората? Какво постигат с това намаление на заплатите е въпроса? Голяма полиция с малки заплати, ще стане кошмар. Нископлатения човек на държавна работа е много опасен, краде, корумпира, лъже, не ходи на работа. И това само защото не му пука за работата.

Ти започна разговора в тази посока.

Това което казваш се случва в момента - "Голяма полиция с малки заплати, ще стане кошмар. Нископлатения човек на държавна работа е много опасен, краде, корумпира, лъже, не ходи на работа. И това само защото не му пука за работата."

Отговора го дадох и е точно обратното - малка полиция, високи заплати. Ти сам го каза, решението е уволняват се половината и се подобравя техниката и ефектиността на работа.

И още едно нещо, когато хванат един полицай в корупция да губи правото си на пенсия и стажа. Да видим дали ще рискуват 10-15 години стаж за 20-50лв.
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Явно говорим за едно и също. Въпроса е защо управляващите искат да направят друго!? Това всичкото може да се направи много безболезнено, както го направиха с армията. За 20 години 0т 100 и кусур хиляди я направиха 20 и няколко, никой не разбра, никой не протестира... Бойко иска хем голяма полиция, хем да не и плаща, как да стане....



Ти започна разговора в тази посока.

Това което казваш се случва в момента - "Голяма полиция с малки заплати, ще стане кошмар. Нископлатения човек на държавна работа е много опасен, краде, корумпира, лъже, не ходи на работа. И това само защото не му пука за работата."

Отговора го дадох и е точно обратното - малка полиция, високи заплати. Ти сам го каза, решението е уволняват се половината и се подобравя техниката и ефектиността на работа.

И още едно нещо, когато хванат един полицай в корупция да губи правото си на пенсия и стажа. Да видим дали ще рискуват 10-15 години стаж за 20-50лв.
 
Всичко трябва да се изрине и да почнат да градят на ново. Това, както казах, е някакво паразитно образование. Това нашето не е полиция, а някакви глупаци в униформи. За това ги бият, псуват, обиждат, нямат им доверие, пренебрегват...защото това е взаимно.

8445520H.jpg


Отиваш при тях и сякаш ти е неудобно да ги помолиш да ти помогнат, защото някой е нарушил законите и пряко те касае на момента. Случва се и то супер често. Направо постоянно, ако ме питате. :)

Ако забележите, само те си се подкрепят, няма нормален гражданин, който да се включи и да е съпричастен с тяхната драма. Лошото е, че това е една постановка и ще им ги върнат привилегиите, сега само вдигат излишен шум. Поредната схема на правителството - да станат героите на деня. :)
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Ето списък с шампионите по бройка на полицаи на глава от населението:
Русия и САЩ са доста след нас. На челните места са само джуджета и държави от третия свят.
 
От: Re: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Ха-ха... Мога ли да позная кой ще излезе най-отпред да оправи всички с едно тропване на масата!:) Ще им върнат привилегиите, ама няма да са в пълен размер. Точно тези номера от герб ги умеят много добре. В крайна сметка пак Бойко ще е добър и целта постигната, чудесно:)


Лошото е, че това е една постановка и ще им ги върнат привилегиите, сега само вдигат излишен шум. Поредната схема на правителството - да станат героите на деня. :)
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Ебаси, в Румъния двойно по малко... Къде са тея полицаи бе, то трябва да ври от куки навсякъде при това положение :)


Ето списък с шампионите по бройка на полицаи на глава от населението:
Русия и САЩ са доста след нас. На челните места са само джуджета и държави от третия свят.
 

Горе