Милиционер във форума!

Статус
Not open for further replies.
От: Милиционер във форума!

РОКИТУ или КИРО е според мен

Бяха заети тези имена,та си избрах Наполеон Бънапарт
 
От: Милиционер във форума!

Няма да се плащите. Аз съм агента. Имам си и регистрация в ДАНС. По тази масовка: http://www.dans.bg/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=45&Itemid=49&lang=bg - там съм под номер 29, последен в списъка, си имам и регистрация и със заповед номер 3-2651/15.11.2011 г. на Председателя на ДАНС, официално съм включен в регистрирте им като лице задължено да доносничи. Повече информация за моята дейност като доносник на ДАНС и конкретните ангажименти, които съм поел може да получите от моя форум и по конкретно от тази тема: http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?21854.0

Така, че умната с изказванията. Всеки ден съм тук и чета всичко ново. Някои работи даже си ги записвам.
 
От: Милиционер във форума!

Няма да се плащите. Аз съм агента. Имам си и регистрация в ДАНС. По тази масовка: http://www.dans.bg/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=45&Itemid=49&lang=bg - там съм под номер 29, последен в списъка, си имам и регистрация и със заповед номер 3-2651/15.11.2011 г. на Председателя на ДАНС, официално съм включен в регистрирте им като лице задължено да доносничи. Повече информация за моята дейност като доносник на ДАНС и конкретните ангажименти, които съм поел може да получите от моя форум и по конкретно от тази тема: http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?21854.0

Така, че умната с изказванията. Всеки ден съм тук и чета всичко ново. Някои работи даже си ги записвам.

Сега ако кажеш и под какъв псевдоним се подвизаваш няма да имаш равен:mrgreen:
 
От: Милиционер във форума!

Всъщност, тези доносници през комунизма на какъв принцип са били вербувани? Случал съм от бабичките, че техни приятели са се оказвали ушета и са пяли какво си говорят и тъй подобни. Гадни времене ще да са били.
 
От: Милиционер във форума!

Едва ли е имало някакъв принцип. Сигурно са вербували всеки, който има достъп до потенциално интересни хора и документи.
 
От: Милиционер във форума!

Една част са вербувани доброволно - това беше начин по онова време да се сдобиеш с добра работа, да направиш кариера, да те приемат във ВУЗ (не еше като сега - куцо и сакато с дипломи) друга част чрез изнудване - сгафиш нещо и започват да те натискат - ще напишеш тука едни работи, ще идваш редовно да пишеше за този, онзи, а ние ще забравим за това дето си го направил - ей такива са начините, но не се залъгвайте, че това е минало - и сега е по същия начин - времената винаги са гадни, даже сега са по-гадни, защото има неконтролирано използване на информацията - ако действително се използва за доброто и в интерес на държавата - добре, обаче тя се използва срещу бизнес конкуренция, политическа конкуренция и т.н.
Днес ако сте слушали новините щяхте да разберете, че не могат да открият кой е изнесъл записите на разговорите между бойко и танов, което значи само едно - няма конторл върху събраната информация и тя може да се използва за каквото някой си реши, което е много, ама много страшно. Друг е въпроса защо никой не се занимава с това което е казал бойко - това е още по-страшно, обаче всички се правят, че не разбират.
 
От: Милиционер във форума!

Абе някой да разкаже такава случка, където са го преебали такива доносници с нещо, че ми стана интересно:)
 
От: Милиционер във форума!

С темата с доносничеството много се злоупотребява. Имало е агенти, които са предотвратявали големи измами. Имало е и агенти, които са шпионирали в чужбина в полза на родината си. Не е важно дали си бил агент, а какво си правил като агент.
Иначе вербуването не става трудно. Привикват те и ти казват, че от днес си агент X и ще докладваш на всеки еди-колко-си дни за еди-какво-си. Ако откажеш, явно си предател и те тикват в затвора.
 
От: Милиционер във форума!

На мен пък ми казаха, че само аз тук съм "нашият човек" - пък то колко колеги имало...

Иначе вербуването е ставало на два основни принципа - заплахи и възгледи. Вторият вариант е бил по-рядък, иначе заплахи за теб, семейството ти колкото искаш, особено ако са те хванали да пишеш писмо до врагът Англия и лошия див запад.

Всъщност, тези доносници през комунизма на какъв принцип са били вербувани? Случал съм от бабичките, че техни приятели са се оказвали ушета и са пяли какво си говорят и тъй подобни. Гадни времене ще да са били.
 
От: Милиционер във форума!

Е как да разкаже някой като повечето тук е било технически невъзможно да ни вербуват преди повече от 22 години, тъй като или не сме били родени, или сме били бебета. :)

А иначе съм чувал само от дядо ми, че е бил агент по време на турските атентати при Възродителния процес. Трябвало е да подслушва дали турските му колеги не планират бомбен атентат и ако чуе нещо такова да докладва.
 
От: Милиционер във форума!

найсе години мислиха и умуваха как да сътворят перфектната кука-агент, троен медалист.. на четворен скок с предпятствия... и накрая го измислиха - Тва е най-лошата кука създавана някога - знае кои сте, за какво се борите, от какво се интересувате, какви са ви страховете, кои са ви кефовете..изобщо абсолютно всичко. Знае дори повече от собствената ви майка. Честито - Интернет :)
 
От: Милиционер във форума!

Не мога да ти разкажа как някой ме е прецакал, ама мога да ти кажа как някаой се е опитал да ме зарибява.
В казармата - някъде в началото на 80-те. Една събота - горещо - не се трае. Вземам аз една торба и отивам през тайния вход до селото и вземам една каса бира. И на връщане пак през тайния вход и там ме чака един полковник - ВКР-то (военно контраразузнаване) - полковник. И ми казва иди остави бирата да изтива на чешмата и ела в кабинета (праиви се на готин). Отивам аз и той започва - какво си говорите за турците - беше по времето, когато им сменяха имената, ти какво мислиш по въпроса, там другите, някой да е коментирал нещо, да е несъгласен и т.н. Аз отговарям глупаво, какво да му кажа. Важното е да се размине работата с бирата. Даже кафе ми направи. (тогава кафео беше кът). После - вика в сряда мини насам, да поговорим - може нещо да измислим за тебе. Добре ама аз не отидох. Имах още пет-шест месеца служба - първо не ме пуснаха в отпуска и пропуснах кандидат студентските изпити - изтървах цяла година. През тези месеци до края бях наряд през ден, а от време навреме пропусках, защото бяха в ареста - за пет месеца 30 дни аресто натрупах за щяло и нещяло - нямаше празно и накрая другите ги уволниха в началото на октомври, а мене в средата на ноември.
Та това е. Ако исках да ми е лесно можеше да наклепам този онзи и на мен да ми е лесно - не го напрвих
 
От: Милиционер във форума!

И за едната ми баба знам, че е била агент на ДС. Докладвала е за измами и опити за източване на държавни предприятия.
Спомням си, че бяха нападнали преди време и Иво Инджев, че бил агент на ДС. Странното беше, че е бил агент в чужбина (доколкото помня). Не е осъдително, а дори похвално да шпионираш другите в полза на своята държава.
 
От: Милиционер във форума!

За Иво Инджев е ясно - през 80-те той постоянно правеше репортажи и предавания за Палестина, Израел, Сирия, Ливан и все такива държави - няма как да го изтърват като информатор за този регион.
 
От: Милиционер във форума!

Голям ташак беше, когато Инджев го бутнаха да води централаната емиисия новини на БТВ. Looney Tones пасти да яде:)
 
От: Милиционер във форума!

Абе някой да разкаже такава случка, където са го преебали такива доносници с нещо, че ми стана интересно:)

Мен ма прецицаха така гадовете

Аз като дойдох във форума млад и наивен и си развях сайтовете пред всички, някой ме наколади и ми блокираха адсенса по сайтовете...
 
От: Милиционер във форума!

Мен ма прецицаха така гадовете

Аз като дойдох във форума млад и наивен и си развях сайтовете пред всички, някой ме наколади и ми блокираха адсенса по сайтовете...
Твоето не се брои, регнат си 2009. Имах на предвид, през годините на комунизма, когато твоя приятел по чашка/училище/пуберски спомени/бунтарски действия, те е изпявал какво си говориш за властта. Ей това е гадното..
 
От: Милиционер във форума!

Наскоро гледах новорегистрирани users тука и в полезрението ми попадна един с много странен псевдоним МВР-POLICE. И най интересното е че само се е регистрирал и не е влизал, и не е пуснал нито една тема, нито един пост. Тоя нещо ме съмнява. Това е форум за предприемачи, не би трябвало ровят куки тука.
 
От: От: Милиционер във форума!

Наскоро гледах новорегистрирани users тука и в полезрението ми попадна един с много странен псевдоним МВР-POLICE. И най интересното е че само се е регистрирал и не е влизал, и не е пуснал нито една тема, нито един пост. Тоя нещо ме съмнява. Това е форум за предприемачи, не би трябвало ровят куки тука.
И защо с целия си акъл се е регистрирал? Толкова ли не можеше да рови и без да се регистрира?
Типично по милиционерски. Не ги обвинявайте. Те толкова си могат.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе