Мина последна дата за записване

Според мен ще стане доста пристрастно това гласуване, но е алтернатива, ако гласуването чрез жури няма как да се проведе.
 
От: Мина последна дата за записване

И според мен не е добра идея да се гласува чрез анкета сред потребителите.

Още нещо да попитам "Конкурс за най-добър уебсайт от форума":
- най-добър дизайн
- най-добра функционалност
- най-лесен за употреба
- най-добре написан код....
?

Ако един има страхотен дизайн, но има тъп html отзад, а друг е седнал и си е написал цмс система, но дизайна му куца, тогава ? Добре е да има точно определени правила, точкуване ако щете че да е всичко бистро. Иначе се опира до субективните разбирания на някой. ;)
 
От: Мина последна дата за записване

Още нещо да попитам "Конкурс за най-добър уебсайт от форума":
- най-добър дизайн
- най-добра функционалност
- най-лесен за употреба
- най-добре написан код....
?

Ако един има страхотен дизайн, но има тъп html отзад, а друг е седнал и си е написал цмс система, но дизайна му куца, тогава ? Добре е да има точно определени правила, точкуване ако щете че да е всичко бистро. Иначе се опира до субективните разбирания на някой. ;)

Според мен трябва да се гледа крайния резултат. Може да си работлив гений и да напишеш сам няколко cms-системи, но ако не изкараш нищо от тях - никаква файда. В тоя ред на мисли, кодът може да изглежда "леймърски" и немърлив, но ако не бави сайта и не дава грешки - всичко е ОК.
Освен това има хора, които имат слаби технически познания, но са силни мениджъри и предприемачи, пълни с идеи. И макар и използвайки средства (системи, темплейти и т.н.) наготово, успяват да създадат уникално съдържание и продукти.

Но си прав - трябва да има точно регламентирани правила :)

Към организаторите - айде по-сериозно, колеги :) Ако искате помощ или нови попълнения за журито - само кажете, има хора със свободно време и желание :)
 
От: Мина последна дата за записване

Според мен, гласуването чрез анкета е най-добрия вариянт.
Защо?
По-лесно и по-бързо е за осъществяване, от колкото организиранет на жури.
Напоследък всеки е зает и няма време, пак и участниците не са чак толко много.

Пак е по добре, да знаем че след две седмици ще има обявени победители, отколкото след два месеца да се питаме "какво стана с конкурса?".
 
От: Мина последна дата за записване

Аз също съм за анкета. Не е най-"надеждния" вариант, но пък иначе много ще се протакат нещата.
 
От: Мина последна дата за записване

Зависи каква е анкетата, но може всичко да се опорочи - особено във форум, където повечето хора знаят как се манипулира вот :) Ако се гласува само в рамките на форума, от регистрирани потребители (при това регистрирани до еди-коя-си-дата) - тогава може.
 
най после остана малко време да го довършим :) като за начало един избор на публиката а после ще видим дали и с жури ще се мисли... през уикенда ще бъдат отворени анкети за публиката :)

анкетата ще е публична с всеки ник да се вижда кои за какво е гласувал и ще бъдат разрешени за потребители с над опредлено ниво постове само да гласувеат (тест на системата за рестрикщъни - :) ......
 
От: Re: Мина последна дата за записване

най после остана малко време да го довършим :) като за начало един избор на публиката а после ще видим дали и с жури ще се мисли... през уикенда ще бъдат отворени анкети за публиката :)

анкетата ще е публична с всеки ник да се вижда кои за какво е гласувал и ще бъдат разрешени за потребители с над опредлено ниво постове само да гласувеат (тест на системата за рестрикщъни - :) ......

Не е ли по-добре регистрираните след определена дата? Щото така трябва да е доста високо нивото на постовете, иначе ще падне един спам за трупане на постове не е истина.:)
 
От: Мина последна дата за записване

Рестрикциите могат да се наложат по няколко начина:
- брой постове към днешна дата
- дата на регистрация преди датата на обявяване на конкурса
- определена репутация

Аз лично изгарям по втората точка, понеже да си призная се регистрирах заради конкурса, нищо че съм чел тука от доста преди това. След това видях че сте пичове всичките и реших да поостана. :)

Изобретателността е безгранична и при гласуването може да има моменти като например: "Ти ми гласувай за сайта, а аз ще ти дам репутация"... да речем.
 
От: Мина последна дата за записване

За дата може да се пише и 01.01.2010 идеята е да не се правят нови регистрации с цел манипулиране на гласуването. Може и да се комбинира и с "x" броя постове. :)
 
От: От: Re: Мина последна дата за записване

Не е ли по-добре регистрираните след определена дата? Щото така трябва да е доста високо нивото на постовете, иначе ще падне един спам за трупане на постове не е истина.:)

Определено... иначе ще стане едно лудо регистриране и спамене...
 
От: Мина последна дата за записване

Ехеее.... а аз вече подмених дизайна на единия от сайтовете си :)
Верификацията все още стои.
 
От: Мина последна дата за записване

Темата актуална ли е още или рекламен трик ;)) Няма ли да обявявате победителите вече ?
 
От: Мина последна дата за записване

Айде бе, няма ли да го печеля и тоя конкурс във всички категории, където съм участвал или да ходя да си пия хапчетата? :)
 
От: Мина последна дата за записване

Пак е по добре, да знаем че след две седмици ще има обявени победители, отколкото след два месеца да се питаме "какво стана с конкурса?".

А иначе? Какво стана с конкурса? :)
 
Голяма тъпотия тоя конкурс. Срамота за организаторите, 3 месеца не могат да намерят време за разрешение, което се прави за 10 минути, та дори 5.
Не че ще спечеля, ама все пак...
 
От: Мина последна дата за записване

Аз си изтрих верификацията, не ме бройте повече. Много ви здраве на "организаторите", no offense :)

Между другото, в сайта, с който участвах в една от категориите, тези дни организирахме наш си конкурс. Обявихме правила и купихме награди, теглихме жребий, определихме победители, раздадохме награди... всичко за няколко дни, нищо работа. И аз съм зает и имам 4345987 проекта на главата, ама когато имаш желание и си сериозен - нещата стават!
 

Горе