Мисли и действай като богат!

От: Мисли и действай като богат!

булята каза:
вие подкрепяте някакъв лаладжия с 21 мнения от които само 8 в тази тема.
Ами направи ми настроението, затуй!
А ти май се зарече повече да не пишеш в темата
 
От: Мисли и действай като богат!

Обаче мен наистина ме притеснява това "изглеждай като богат". От една страна се дават разумни съвети да се простира човек според чергата си, да не се изхвърля за луксове, а да инвестира, ако, разбира се, има какво да инвестира. От друга страна костюма от абитуриентския бал, който сигурно е единствен. В един момент последвалата липса на хигиена няма ли да повлияе на богаташкия аутфит? Значи, ако човек възнамерява да ходи с костюми, трябва да има поне 5 и да може да си позволи редовно химическо чистене. Това не е ли разход, който може да се спести при 19-годишен, който едва ли всеки ден ходи на бизнес срещи?
 
От: Мисли и действай като богат!

Аааа ето къде била работатааа... с мартин сте си дружки виждам че и той се намеси тук да те пази, разбирам сега защо си се запенил, няма да ви развалям релейшъншипа с ниско коефициентните си лафове...
Дерзайте си и се пазете, че за да посетиш цибалаб ти трябват 50 статии да напишеш поне... /тук се постарах за лафа за да е достоен за твоето ниво ;) /

п.п. Би ли показал снимка на жената до теб, за да ме хване яд и да ти завиждам, докато се самосъжалявам че живея с крокодил?

Самосъжалявай се колкото си искаш. И точно пък ти не ми говори за осиране на теми, че по цял ден това правиш. Едно твое полезно мнение не съм видял, само някакви нарцистични и иронични подмятания. ГоУЕМ бизнесмен си, няма що. Не ми отговори на въпросите...

С какво темата е полезна?
Асоциален ли си?
 
От: Мисли и действай като богат!

Къде съм казал, че ходя с костюми редовно? Предпочитам по-класическо - панталон и риза, дънки с тениски и т.н. Какво очаквате - в форум за бизнес и предприемачество да кача снимка по бермуди ли? Аз и да ходя на бизнес срещи, пак не съм с костюм, защото не ми подхожда на възрастта - някак си изглежда неестествено.
 
От: Мисли и действай като богат!

Самосъжалявай се колкото си искаш. И точно пък ти не ми говори за осиране на теми, че по цял ден това правиш. Едно твое полезно мнение не съм видял, само някакви нарцистични и иронични подмятания. ГоУЕМ бизнесмен си, няма що. Не ми отговори на въпросите...

С какво темата е полезна?
Асоциален ли си?

Оговори ми ти на моите и ще ти направя кефа да отговоря на твоите.
И като ти гледам начина на изразяване, се чудя откъде накъде ми говориш за селяния, "щот" и ти си доста съмнителен :lol:
Надявам се че за статиите се стараеш поне малко?
Дай снимка на жената до теб?

Дори ще ти кажа каква е разликата между нас :)
 
От: Мисли и действай като богат!

Какво очаквате - в форум за бизнес и предприемачество да кача снимка по бермуди ли?..

:lol::lol::lol::lol::lol: Заяждаш ли ми се нещо :)
на мен профила ми в линкедин е по бермуди, а там ссъм аднал половината от хората с които работя :)
Каква ти е народноста, че нещо краснописа ти не прилича на цигански?
 
От: Мисли и действай като богат!

Оговори ми ти на моите и ще ти направя кефа да отговоря на твоите.
И като ти гледам начина на изразяване, се чудя откъде накъде ми говориш за селяния, "щот" и ти си доста съмнителен :lol:
Надявам се че за статиите се стараеш поне малко?
Дай снимка на жената до теб?

Дори ще ти кажа каква е разликата между нас :)

Нещо имаш мания към снимките или по-точно фетиш? Не мисля, че тук е мястото, където да споделям снимките с жената до мен, още повече да го правя с теб. Не си ми никакъв и дори съвет/мнение не бих поискал от човек като теб. Какъв ми е "начина на изразяване", че нещо не ми е ясно? Щом всички мнения от колегите тук за статиите ми са положителни, не мисля, че можеш да поставяш под въпрос това до колко се старая, има кой да ме оценява. С това мисля да приключа "отношенията" си с теб, мислех че ще ми е по-забавно, но явно няма какво да покажеш...
 
От: Мисли и действай като богат!

Аз пък тъпо и упорито ще продължа да отговарям на малоумните сентенции, в принципен разрез с измамници уж и хейтъри във форума. Нищо, че никой не ги чете. Но това говори за вас, как приемате неща написани без да мислите точка по точка. Просто ей така, трябва да ви се напише по точки и вие замаяно да кимате с главица.. Нищо де, някой ден някой ще си спомни за мен с хубаво!


7. Винаги слушай какво говорят богатите хора и отсявай плявата на бедняшкото мислене, особено когато става въпрос за пари. Ако те бяха финансово грамотни, нямаше да са бедни!

Ако не слушаш, поне си записвай, защото е интересно как в говореното на богат ще има бедняшко мислене?
Финансово грамотните всъщност са тези, които ти улесняват живота, като съвсем справедливо ти изчисляват данъците или ти дават кредити. Те живеят за твоя успех и просперитет. това че ти не си успял, е резултат от това, че не си ги слушал, а само си им повярвал. Тъпак с тъпакът си демек, за нищо не ставащ!

8. Когато в края на месеца си получиш заплатата, първо инвестирай и след това харчи останалото. Бедните правят обратното!

Така само отлагаш неизбежното. Или го прехвърляш на децата си и близките. Защото, ако изгубиш от инвестираното в тото-фиш кофти! Няма да имаш да си платиш битовизмите, защото харченето е малко неопределено- дали ще харча за такси или за бензин и поддръжка на колата.

9. Спри с оправданията, че нямаш пари или малкото пари, които имаш не са достатъчни за инвестиция!
- За 50лв. може да си закупиш стока от Китай и да я продадеш в сайтовете за обяви със 100% надценка!
- За 300лв. може да си закупиш вендинг машина и за няколко месеца да си избиеш парите!
- За 1000лв. може да си направиш онлайн магазин/сайт или да закупиш вече разработен такъв. С усърдна работа също за малко време ще си избиеш парите!
- За 10 000лв. може да стартираш реален бизнес и да се посветиш изцяло на това
- За 100 000лв. няма да кажа нищо, защото ако вече си ги спечелил тези пари, то ти предполагам не се нуждаеш от съвети.

Какви 50 лева за инвенстиция бре? Ти как ги изчисляваш точно и как тия 50 лева колко реално са, че и през сайт да купиш и препродадеш китайска стока. Това е толкова нелепо, че до сега всеки с излишни 50 лева да е направил баси бумът!

10. Изгледай всички клипове, свързани с финансова грамотност в YouTube. Примерно може да започнеш с този

И да ги изгледаме какво?
Изгледай всички клипове и канали за готварство и ако не ми направиш мусака като слънце въобще не ми се вясвай! Отделно изгледай всички клипове на певци и певици, които ти харесват и ако не почнеш да пееш като тях и да изкараш пари, т.е. да сключиш договор с продуцентска компания, въобще не ме навивай!

11. Елиминирай пасивите - ако имаш задължения, погаси си веднага, а не ги разсрочвай! Ако имаш 2 коли, продай едната! Ако имаш втора къща, дай я под наем! Ако имаш приятелка, която ти създава повече проблеми, отколкото ползи - зарежи я!

Как точно се погасяват задължения ей така от нищото? Събуждаш се утре и решаваш, да погасяваш. Хайде гаджето лесно ще го разкараш. Но задълженията с други задължения и така до безкрай. И всъщност, какво ти е виновно гаджето? Че не може да ти погаси задълженията или ти е в разход?

12. Излез от ролята на жертва и спри да мислиш, че всички са срещу теб! Ричард Брандсън не забогатява, оплаквайки се от корумпираното правителство! Богатите се различават от "масата" по начина на мислене, по културата и обноските към другите. В началото те не са били нито по-красиви, нито по-силни от ТЕБ!

Това е лесно, ако никога не си влизал в тази роля на "жертва". Жертвата по принцип и смисъл е ощетена. тогава, дори и да не обвинява никого, тя е назад от всички, които са я прецакали. Така че е малко тъпо, да не си търсиш полагаемото, ако заради някого си жертва. Смърт на поробителите и използвачите!

Останалото после ...
 
От: Мисли и действай като богат!

Може ли на бг за да не се напргам?

АЗ мислех че страдам от криза на средната възраст, но ако сте по големи капацитети споделете?
националиста може да е писал някоя статия на темата от 300 думи :))))
 
От: Мисли и действай като богат!

Може ли на бг за да не се напргам?

АЗ мислех че страдам от криза на средната възраст, но ако сте по големи капацитети споделете?
националиста може да е писал някоя статия на темата от 300 думи :))))

Все още за хора с психични отклонения не съм писал, но никога не е късно. Така като гледам е актуална тема :lol:
 
От: Мисли и действай като богат!

Защо го обърнахте на лично към Амон?

Коментирайте по тъпата тема- извинявам се, но ми е ТЪПА- и си правя трудът да акцентирам на всички тъпотии.

Може да се извлече поука, но това зависи от вас. Не да се характеризираме един друг.

п.п. иначе отивам да си взема още бутилка вино ;) не забравяйте, че това е виртуалност. Утре може да се окажем близки :)
 
От: Мисли и действай като богат!

Но това говори за вас, как приемате неща написани без да мислите точка по точка. Просто ей така, трябва да ви се напише по точки и вие замаяно да кимате с главица.. Нищо де, някой ден някой ще си спомни за мен с хубаво!
Ще си спомняме как дивата буля по пеньоар дава акъли за армията. Освен това не се съгласяваме, аз се скъсах от хил! Ама продължавай да ни отваряш очите, щото кога ще видим сапункаджийски акъл иначе?
 
От: Мисли и действай като богат!

Защо го обърнахте на лично към Амон?

Коментирайте по тъпата тема- извинявам се, но ми е ТЪПА- и си правя трудът да акцентирам на всички тъпотии.

Може да се извлече поука, но това зависи от вас. Не да се характеризираме един друг.

п.п. иначе отивам да си взема още бутилка вино ;) не забравяйте, че това е виртуалност. Утре може да се окажем близки :)

Защото според него темата е "полезна" и си мисли, че му "скачам" 8)
 
От: Мисли и действай като богат!

Може ли на бг за да не се напргам?

АЗ мислех че страдам от криза на средната възраст, но ако сте по големи капацитети споделете?
националиста може да е писал някоя статия на темата от 300 думи :))))

Е, цъкни на български език и ще прочетеш основното. То горе-долу съвпада със средната възраст това разстройство. Аз редовно се чеквам дали съм луда, има ли ми нещо, проверявам си симптоми и т.н.
 
От: Мисли и действай като богат!

Защото според него темата е "полезна" и си мисли, че му "скачам" 8)

Ако аз те помоля, да коментираш темата и мнението на автора конкретно, а не отговорите на Амон към теб, ще го направиш ли? Така просто ...за да се развива темата, а не да ескалират някакви междуличностни отношения. Моля те!
 
От: Мисли и действай като богат!

Не мисля, че тук е мястото, където да споделям снимките с жената до мен, още повече да го правя с теб.

В смисъл, не е фотогенична ли? не се събира на снимките :lol: или просто липсва?
Просто исках да видя какво за теб не е крокодил, може да имаме различни мащаби на възгледите :) щом чак харпуни ти се привидяха преди малко :)


Щом всички мнения от колегите тук за статиите ми са положителни, не мисля, че можеш да поставяш под въпрос това до колко се старая, има кой да ме оценява...
Гузния негонен бяга :) някога да съм казвал нещо за статиите? не помня да си писал за мен, значи не мога да те оценявам, гледам само какви думи използваш в репликите си и точно "ЩОТ" пишеш със провинциален жаргон ми стана интересно че ме обиждаш на селяния? Малко стана като в другата тема, крадеца вика дръжте крадеца а? :)
 
От: Мисли и действай като богат!

Е, цъкни на български език и ще прочетеш основното. То горе-долу съвпада със средната възраст това разстройство. Аз редовно се чеквам дали съм луда, има ли ми нещо, проверявам си симптоми и т.н.

Ейй наистина има на бг, ще прочета смптомите и ще ти кажа дали е това.

Мда съвпадат някои/повечето неща има ли хапчета някакви да се пият поне да не ме избива на агресия и да спрът да ме обливат горещи вълни след 17:00?
Така като гледам не изглежд опасно, всеки си има някаква лудост и фетиши и не ме е срам от моята, приемам си я с кеф, добре че не ме е цапнала някоя националистична жлеза с повишено отделяне.
 

Горе