Мисли и действай като богат!

От: Мисли и действай като богат!

Амон, моля те и теб! Тази вечер какво си ял? Кажи, ще дойда да ти сготвя нещо, баси!

Напоследък си ненужно избухлив. Давай го по-спокойно. Заради теб самия... :)
 
От: Мисли и действай като богат!

В смисъл, не е фотогенична ли? не се събира на снимките :lol: или просто липсва?
Просто исках да видя какво за теб не е крокодил, може да имаме различни мащаби на възгледите :) щом чак харпуни ти се привидяха преди малко :)



Гузния негонен бяга :) някога да съм казвал нещо за статиите? не помня да си писал за мен, значи не мога да те оценявам, гледам само какви думи използваш в репликите си и точно "ЩОТ" пишеш със провинциален жаргон ми стана интересно че ме обиждаш на селяния? Малко стана като в другата тема, крадеца вика дръжте крадеца а? :)

За мааааааааалко да познаеш. Нещо постави под въпрос старанието ми, относно статиите, които пиша, за това съм посочил положителните отзиви. Относно фетиша към снимки, не мисля да ти се връзвам на акъла, разменяй си с "предприемачките". В крайна сметка не каза с какво е интересна цялата тема, но след 3-ата страница, тя сама си стана интересна, но не в първоначалната насока.

Както и е, край на сеира от мен :lol: продължавайте да се кълвете. Изненада ме, че не получих червена репутация, последвана от негативни коментари :lol: явно все пак съм бил прав за всичко ;)
 
От: Мисли и действай като богат!

Амон, моля те и теб! Тази вечер какво си ял? Кажи, ще дойда да ти сготвя нещо, баси!

Напоследък си ненужно избухлив. Давай го по-спокойно. Заради теб самия... :)

Наистина тряба да си размените никовете...


Не ме мисли, аз съм асоциален, живея с крокодил и съм по-тъп от евтин писач на статии... направо утре мисля да се метна в морето за назидание...
 
От: Мисли и действай като богат!

Както и е, край на сеира от мен :lol: продължавайте да се кълвете. Изненада ме, че не получих червена репутация, последвана от негативни коментари :lol: явно все пак съм бил прав за всичко ;)

А после аз съм бил тъп...
Петък вечер - петъчната тема, всеки рупа пуканки и се радва, защо да ти набиват негативи?
Всъщност трябва аз да го направя, мерси че ме подсети.
 
От: Мисли и действай като богат!

И в тая тема ли почнахте да се ядете бе...Съвсем се отклони вниманието.

Но това говори за вас, как приемате неща написани без да мислите точка по точка. Просто ей така, трябва да ви се напише по точки и вие замаяно да кимате с главица...

Cassiopeia защо реши,че хора, които не го нападаме, значи сме го приели за някакъв финансов гуру, попиваме всичко, като добри овчици и видиш ли ти ще ни отвориш очите, с твоята проницателност? Мен ми хареса, че на тези години мисли за нещо различно от дискотеки и курви.
Връща ме назад и си спомням на неговите години как се опитвах на всяка цена да направя някакъв бизнес и да стана богат (тогава си мислех,че е неизбежно да се захване с нещо и да не стана).Толкова нямах търпение, че 2-3седмица след, като направих 18 години, регистрирах ЕООД... След една година трупане на капитал, планове и мерак, си намерих поръчител и изтеглих студентски заем за допълване на сумата. Идеята беше наистина уникална, първата година голям бум, много пара (всяка седмица се разплащах с фирми с по 9-10к), но всяко нещо с времето си. Първия ми фалит (и единствен, надявам се) беше на 21г. Но самия фалит ме научи на много неща, които ми помогнаха след това.
Мисълта ми е,че го разбирам - няма търпение да изкарва пари и търси хора, които мислят,като него. Най-малкото да се мотивират взаимно.
Ти мислиш,че след няколко мнение ще изкара някаква книжка да ни продава ли? Ако не ти харесват нещата, които е предложил, напиши нещо градивно и ти, вместо да критикуваш. И бабите пред блока могат да критикуват.
 
От: Мисли и действай като богат!

Наистина тряба да си размените никовете...


Не ме мисли, аз съм асоциален, живея с крокодил и съм по-тъп от евтин писач на статии... направо утре мисля да се метна в морето за назидание...

С кой да си разменям никът? Дразниш ли ме? Недей! Опитвам се да помогна, за да се получи нормална дискусия.
Не ми казвай какво и кой да мисля и как. Очаквах да разбираш без да е нужно много обяснение.

Знаеше ли че делфинът има ириси във формата на сърце?! Ето нещо да научите от тази тема :)

 
От: Мисли и действай като богат!

Наистина тряба да си размените никовете...


Не ме мисли, аз съм асоциален, живея с крокодил и съм по-тъп от евтин писач на статии... направо утре мисля да се метна в морето за назидание...

С кого да си разменят никовете? Със славчев или с мен? Че аз с моя си ник излизам на второ място в гуглето след Николинка от Котел. Все пак съм предприемачка, трябва да мислим практично. Поркуа да ги разменяме?
 
От: Мисли и действай като богат!

Наистина тряба да си размените никовете...


Не ме мисли, аз съм асоциален, живея с крокодил и съм по-тъп от евтин писач на статии... направо утре мисля да се метна в морето за назидание...

А така, дай малко по-остро. Специално за твоето заболяване мога да ти напиша една евтина статия от 300 думи. Като за теб преференциалната цена ще е 1 лв. на дума или 300 лв. Жалко, че не можеш да ми дадеш втори червен реп, че да се почувстваш поне мъничко мъж. Явно няма кой да те оцени у вас, ЩОТ на жена ти не можеш да й дадеш отрицателна репутация във форума :lol: :lol: :lol:
 
От: Мисли и действай като богат!

И в тая тема ли почнахте да се ядете бе...Съвсем се отклони вниманието.



Cassiopeia защо реши,че хора, които не го нападаме, значи сме го приели за някакъв финансов гуру, попиваме всичко, като добри овчици и видиш ли ти ще ни отвориш очите, с твоята проницателност? Мен ми хареса, че на тези години мисли за нещо различно от дискотеки и курви.
Връща ме назад и си спомням на неговите години как се опитвах на всяка цена да направя някакъв бизнес и да стана богат (тогава си мислех,че е неизбежно да се захване с нещо и да не стана).Толкова нямах търпение, че 2-3седмица след, като направих 18 години, регистрирах ЕООД... След една година трупане на капитал, планове и мерак, си намерих поръчител и изтеглих студентски заем за допълване на сумата. Идеята беше наистина уникална, първата година голям бум, много пара (всяка седмица се разплащах с фирми с по 9-10к), но всяко нещо с времето си. Първия ми фалит (и единствен, надявам се) беше на 21г. Но самия фалит ме научи на много неща, които ми помогнаха след това.
Мисълта ми е,че го разбирам - няма търпение да изкарва пари и търси хора, които мислят,като него. Най-малкото да се мотивират взаимно.
Ти мислиш,че след няколко мнение ще изкара някаква книжка да ни продава ли? Ако не ти харесват нещата, които е предложил, напиши нещо градивно и ти, вместо да критикуваш. И бабите пред блока могат да критикуват.

Аз? да ви отворя очите?
Ти сериозно ли?
Сутрин кой ти отваря очите?
Само това- останалото е, че ме обвини за различното ми мнение, а аз се и постарах да репликирам точка по точка, щото съм патка.
Все тая. Днес на промоция си споделям мислите. Но останалите, кога ще им е интересно да се замислят си е техен проблем!
 
От: Мисли и действай като богат!

Аз пък тъпо и упорито ще продължа да отговарям на малоумните сентенции, в принципен разрез с измамници уж и хейтъри във форума. Нищо, че никой не ги чете. Но това говори за вас, как приемате неща написани без да мислите точка по точка. Просто ей така, трябва да ви се напише по точки и вие замаяно да кимате с главица.. Нищо де, някой ден някой ще си спомни за мен с хубаво!




Ако не слушаш, поне си записвай, защото е интересно как в говореното на богат ще има бедняшко мислене?
Финансово грамотните всъщност са тези, които ти улесняват живота, като съвсем справедливо ти изчисляват данъците или ти дават кредити. Те живеят за твоя успех и просперитет. това че ти не си успял, е резултат от това, че не си ги слушал, а само си им повярвал. Тъпак с тъпакът си демек, за нищо не ставащ!



Така само отлагаш неизбежното. Или го прехвърляш на децата си и близките. Защото, ако изгубиш от инвестираното в тото-фиш кофти! Няма да имаш да си платиш битовизмите, защото харченето е малко неопределено- дали ще харча за такси или за бензин и поддръжка на колата.



Какви 50 лева за инвенстиция бре? Ти как ги изчисляваш точно и как тия 50 лева колко реално са, че и през сайт да купиш и препродадеш китайска стока. Това е толкова нелепо, че до сега всеки с излишни 50 лева да е направил баси бумът!



И да ги изгледаме какво?
Изгледай всички клипове и канали за готварство и ако не ми направиш мусака като слънце въобще не ми се вясвай! Отделно изгледай всички клипове на певци и певици, които ти харесват и ако не почнеш да пееш като тях и да изкараш пари, т.е. да сключиш договор с продуцентска компания, въобще не ме навивай!



Как точно се погасяват задължения ей така от нищото? Събуждаш се утре и решаваш, да погасяваш. Хайде гаджето лесно ще го разкараш. Но задълженията с други задължения и така до безкрай. И всъщност, какво ти е виновно гаджето? Че не може да ти погаси задълженията или ти е в разход?



Това е лесно, ако никога не си влизал в тази роля на "жертва". Жертвата по принцип и смисъл е ощетена. тогава, дори и да не обвинява никого, тя е назад от всички, които са я прецакали. Така че е малко тъпо, да не си търсиш полагаемото, ако заради някого си жертва. Смърт на поробителите и използвачите!

Останалото после ...

Принципно нямам време да ти отговарям, но май изобщо не четеш какво съм писал и отговаряш автоматично.
По точка 7. Аз казвам слушай богатите и игнорирай бедните. Ти казваш как богатите имат бедняшко мислене. WTF? Нивото ми на култура не позволява да падна на твоето ниво и да те обиждам, както ти ме наричаш тъпак и неуспял, без дори да знаеш името ми.
По точка 8. Не съм писал, че трябва да инвестирате в тото фиш. Трябва да имате план всеки месец да отделяте определена сума от заплатата си за инвестиране и да харчите останалата сума. Това може да Ви коства някои глезотийки, но Ви подсигурява бъдещето.
По точка 9. Това че ти не знаеш как да удвоиш 50лв. не са мой проблем. Има колеги, които са запознати с онлайн търговията и как за кратко време тези пари могат да се удвоят.
По точка 10. Отново преувеличаваш. Аз казвам, че гледането на тези клипове ще спомогне за Вашия успех, а не че веднага ще Ви направи милионери!
По точка 11. За гаджето дадох подробно обяснение в предишните постове и вече съжалявам, че момичетата от форума ги посочих като пример за "добри" момичета. В тази точка искам да кажа, че не трябва да инвестираш, докато не си погасил всички задължения, защото инвестиция е риск и винаги възникват неочаквани разходи(отново се преповтарям, но няма кой да чете)
По точка 12. Нямаш представа колко пъти съм бил в ролята на жертва. Нямам връзки и днес цял ден се занимавам с бюрокрация, звънях на 7 отделни номера докато се свържа с отговорниците за общинска собственост, понеже ще наемаме места под наем. Факта, че никой не ме отразява като нямам връзки, не ме отказва от крайната цел.

Между другото ти благодаря, че даде на хората на жив пример какви не трябва да бъдат. Добре, че се появи, защото нямаше как да опиша по-подробно обноските, действията, мисленето, културата, възпитанието и начина на говорене към непознат човек на такива хора като теб.
 
Re: От: Мисли и действай като богат!

Прецених, че след изливането на толкова плява и негативизъм няма смисъл да показвам на хората кой съм, що съм... някои хора ме направиха на нищо, така че по-добре да остана в сянката на анонимността...

Нека си дрънкат. Все си намира за нещо да пише. За това е форум. Мисля, че всички точки а добре написани, а тези, които не ги разбират или им намират кусури, кофти. :)

Ако си негативен, негативни неща привличаш. Това е закономерност. За това ти си прави темите, пък ако някой дойде да ти остроумничи, може да прецениш за какво иде реч сам. :)
 
Re: От: Мисли и действай като богат!

...
7. Винаги слушай какво говорят богатите хора и отсявай плявата на бедняшкото мислене, особено когато става въпрос за пари. Ако те бяха финансово грамотни, нямаше да са бедни! - Богатите не говорят искрено, а каквото им изнася, т.е. да те манипулират. Сорос ли беше, като говореше, че цените на имотите вървят нагоре - си продаде имението в Щатите, и се изнесе забравих вече къде, отдавна беше.
8. Когато в края на месеца си получиш заплатата, първо инвестирай и след това харчи останалото. Бедните правят обратното!
Какво значи "инвестирай"? Я питай колко народ се набутаха, примерите за загуба са повече от печелившите.

....
- За 100 000лв. няма да кажа нищо, защото ако вече си ги спечелил тези пари, то ти предполагам не се нуждаеш от съвети.
100К лева са двустаен с София, то голямото богатство, половината баби са по-богати!
10. Изгледай всички клипове, свързани с финансова грамотност в YouTube. Всички? Верно ли всички?
... Ако имаш приятелка, която ти създава повече проблеми, отколкото ползи - зарежи я! И на мене също тоя ми стана любим! :lol:
12. Излез от ролята на жертва и спри да мислиш, че всички са срещу теб! Не познавам такъв човек.
13. Изчисти негативните мисли от главата си, защото мислите имат способността да се материализират. Задължително изгледай филмите The Secret и Beyond The Secret по няколко пъти. Тука дори не смея да пиша, че не знам отде да почна. КАто цяло - несъгласен.
14. Спри да завиждаш на богатите и да ги "плюеш". Не е възможно да се превърнеш в това, което мразиш! Оф, не е истина!
15. Промени околната си среда(хората, които те заобикалят). Тя влияе изключително много върху твоето мислене и личностно развитие. Една задача:
- Вземи един лист и напиши имената на 10 човека, с които прекарваш най-много време. Срещу имената им напиши колко средно печелят те на месец. Събери всички числа и раздели резултата на 10. Резултата е равен или много близък на твоята месечна печалба!
Не знам колко печелят.
17. Излез от зоната на комфорт и направи нещо полезно за себе си! Не можеш да забогатееш, гледайки VIP BROTHER!
Тука ми се допсува чак, няма толкова много такива парчета тук.
18. Планувай предварително всички твои действия и стриктно спазвай плана!
Ние предполагаме, Господ разполага!
20. Спри да робуваш на стереотипите! Ако имаш нужда от най-нов модел телефон, можеш да си закупиш Alcatel за 300, вместо Iphone за 1000лв. Вайфон дори не ми върши работа, ходя с 2 стари тояги, ама батериите им държат по седмица, и носят на много бой, и са леки и малки. Май беше към 1300 лева новия, и за работа по-хитро е някой таблет примерно. Ако си чак толкова мобилен.

П.П. Не си мисли, че на мен винаги ми е било "широко около врата" и затова говоря такива неща. В нашето семейство най-голямата инвестиция досега е бил фиш за тото на стойност 5лв.! Ти колко от точките изпълни?

Всяка минута е ценна! ДЕЙСТВАЙТЕ! Слушам!

Не се заяждам, приеми го като градивна добронамерена критика. Инвестиция е много обща и коварна дума. Губещата инвестиция е пак такава, сещаш се...

Тургам репче, кефи все пак, създаде ми настроение!
Това мисля за това мнение:

BjPl0fSIIAA6apF.jpg


Бате, стегни се.

А Амонта и Гагарина да вземат да се изтаковат по веднъж, че всяка тема правят боза. :)
 
От: Мисли и действай като богат!

...евтина статия от 300 думи. Като за теб преференциалната цена ще е 1 лв. на дума или 300 лв. ...

Оптимист, ти ако вземеш 300 лева, ще си върнеш заема и ще изгониш кита от вас.8)
За 300 лева трябва да ми напишеш точно 110 статии от 300 думи.


19 годишния
автор на темата от небългарски произход мисли много по-добре за бизнес от теб, а ти си поредният нереализиран неудачник с големи претенции който го друса злобата и го боли когато другите успяват, а той си остава все същия.
А ти завистливо си търсиш утеха в някакви тъпи националистически парадирания, човек като няма за какво друго да се гордее, го прави с децата си, като не може и с тях... какво му остава освен гол национализъм?
Така е лесно нали- другите са виновни за неуспеха ти и ако не бяха те ти да си поне президент на Евразия :)

Дребен си, защитаваш измамниците и сигурно се кефиш като излъжат някой във форума а?
Казваш си ааа етооо изгоря балъкаааааа и ти тече лигата от кеф.

САмо ердоган ще те оправи тебе. :lol:
 
От: От: Мисли и действай като богат!

Оптимист, ти ако вземеш 300 лева, ще си върнеш заема и ще изгониш кита от вас.8)
За 300 лева трябва да ми напишеш точно 110 статии от 300 думи.


19 годишния
автор на темата от небългарски произход мисли много по-добре за бизнес от теб, а ти си поредният нереализиран неудачник с големи претенции който го друса злобата и го боли когато другите успяват, а той си остава все същия.
А ти завистливо си търсиш утеха в някакви тъпи националистически парадирания, човек като няма за какво друго да се гордее, го прави с децата си, като не може и с тях... какво му остава освен гол национализъм?
Така е лесно нали- другите са виновни за неуспеха ти и ако не бяха те ти да си поне президент на Евразия :)

Дребен си, защитаваш измамниците и сигурно се кефиш като излъжат някой във форума а?
Казваш си ааа етооо изгоря балъкаааааа и ти тече лигата от кеф.

Доста шизофренична личност си ти. Бизнесмена с вафлите, дет не може да извади 10 стотинки за целуфанче. Айде не ми говори евтини заучени фрази, че сам не се усещаш колко си жалък. Щял съм да му пиша 110 статии :lol::lol::lol: трябва преди това да си продадеш ултра-хипер-мега вървежните фб страници на някой пишман-предприемач, да се разположиш пред кварталната бакалия с вафлите, че тогава да ти напиша статиите.

Айде приспивай кроки, че утре може и да не ти даде пари за фанта и зрънчо
 
Тук съм много съгласен с AMOUN. Като мислиш като мишка, ще си мишка.

И некви простотии прочетох по нагоре. Нямало да ти каже някой богат, те манипулирали. :) Да, бизнесмени-мисшакири, може би. И под слушам някой се има предвид това, че трябва да хващаш важните неща и да навръзаваш факти, събития и т.н., а не някой да ти налива в главата. На готово. И това беше мега бизнес изказване.

Продължавам. Народа бил се набутал....това пък що за тъпо беше. Ако всеки прави пари от инвестиции, ехе, пей сърце. Добрите не се отказва, а другите са просто набутани от народа. Даже не намирам думи да коментирам писанията на този велик гении. Ние предполагаме, Господ разполага! Това в икономическите книжки не бях го чел. :) Абе, Рабин, ти си за нобелова награда бе. :) Няма толкова глупости на едно място. :)
 
От: Re: От: Мисли и действай като богат!

Нека си дрънкат. Все си намира за нещо да пише. За това е форум. Мисля, че всички точки а добре написани, а тези, които не ги разбират или им намират кусури, кофти. :)

Ако си негативен, негативни неща привличаш. Това е закономерност. За това ти си прави темите, пък ако някой дойде да ти остроумничи, може да прецениш за какво иде реч сам. :)

Би, това от теб не го очаквах. Но все тая. Свобода на словото и мислите.

Жалко, че никой не оцени усилието ми по темата да коментирам по точките. Не че нещо, ама кофти за принципа как се чете всъщност и се възприема.

п.п. Пътуващите към Югоизточна България не трябва ли да си почиват? Лека нощ от мен.

Чувствам се ... ненужна.
 
Re: От: Re: От: Мисли и действай като богат!

Би, това от теб не го очаквах. Но все тая. Свобода на словото и мислите..

Не разбрах, не четох всичко. Но не ми харесват негативни мнения, които не излизат от стереотипа на няма смисъл, защото еди какво си. ;)

Ти не се ли изказа Ок за нещата? Или бъркам?
 
От: Мисли и действай като богат!

Мен темата ме кефи даже му дадох зелено на автора защото му правя евалата
на 19 години гледай каква тема е избарал а и на краснопис го докарва, въпреки че казва че не е бг.
Какъвто ще да е и да продава нещо БИХ СИ КУПИЛ защото го направи както трябва.

Вместо да се заяждате, напишете по-добра тема от него и с това му покажете че сте по-добри?
Хайде да ви видя, нали обичате да пишете?
ДОКАЖЕТЕ СЕ?
 

Горе