Мисли и действай като богат!

От: Мисли и действай като богат!

Ми, според мен трябва да четат учебници и ръководства за придобиване на някакви реални умения. Не мисля, че от книги за промиване на мозъка (за забогатяване, самоусъвършенстване и т.н.) ще имат по-голяма полза. Разбира се, лично мнение е това. Между другото, днес забелязах една от чистачките (циганка), че имаше по-скъп и по-нов телефон от моя. А художествената литература все пак е направила някои автори милионери. В този смисъл например Дж.К. Роулинг, за да напише романите си за Хари Потър, благодарение на които е милионерка, дали не беше и милиардерка, е прочела доста голям обем художествена литература. Но съм съгласна, че човек може да се чувства успял и успешен, без задължително това да е свързано с някакво богатство. По-скоро да си удовлетворен от живота си, да правиш неща, които са ти сравнително приятни, това за мен е успех.
 
От: Мисли и действай като богат!

Нищо хубаво няма във бедността. Колко богати хора познаваш, които се борят с тежки болести и колко бедни такива? Аз като човек, който е израснал в бедно семейство цял живот съм наблюдавал как моя 2-ри братовчед, на който баща му е милионер е бил цял живот щастлив и задоволен. Всъщност бащите ни са тръгнали от една и съща стартова линия. Просто моя е избрал сигурността и наемната работа, а неговият е избрал риска и си е отворил бизнес. След 20 години промените са налице! Все пак благодаря на баща ми за всичко, което е направил за мен.

НЕ ИСКАМ след 20 години детето ми да говори същите неща за мен и затова ще направя всичко възможно да не изпитва никакви лишения и да изживее детството си пълноценно!
 
От: Мисли и действай като богат!

Ако спазваш тия "правила", които си написал/преписал от някъде, то няма да си нищо повече от едно зомби. Клишето "парите не са всичко" е вярно, но само до някъде. Пари винаги трябват, колкото повече имаш, толкова по-добре. Но не може да мислиш само за пари и да контактуваш само с богати хора. Това е пълен абсурд, особено пък ако ще вземаш мнение от тях. Всеки човек е забогатял по различен начин, повечето нечестно. Не може да вземаш пример от успял човек, защото в повечето случаи или той е уцелил времето и ако решиш да го следваш е късно, или е получил сериозна подкрепа от още по-влиятелни личности.

Самото мислене да забогатееш на всяка цена ще ти изиграе лоша шега, но това разбира се ще го осъзнаеш след време. И да уточня, че мнението си е мое, не е безпочвен хейт. Успех на всички с начинанията, но внимавайте с парите, водят до пристрастяване.
 
От: Мисли и действай като богат!

Форс, с мислене за самоусъвършенстване не става, ама то си е мое мнение. Влизаш в огромна конкуренция, и нито законите се спазват, нито институциите работят.
Липсата на съпротивление и пречки показва, че стоите на едно място.
Въй, не думай!
 
От: Мисли и действай като богат!

Нищо хубаво няма във бедността. Колко богати хора познаваш, които се борят с тежки болести и колко бедни такива? Аз като човек, който е израснал в бедно семейство цял живот съм наблюдавал как моя 2-ри братовчед, на който баща му е милионер е бил цял живот щастлив и задоволен. Всъщност бащите ни са тръгнали от една и съща стартова линия. Просто моя е избрал сигурността и наемната работа, а неговият е избрал риска и си е отворил бизнес. След 20 години промените са налице! Все пак благодаря на баща ми за всичко, което е направил за мен.

НЕ ИСКАМ след 20 години детето ми да говори същите неща за мен и затова ще направя всичко възможно да не изпитва никакви лишения и да изживее детството си пълноценно!

Добре е че отваряш такава тема, макар че до голяма степен се покрива с тази: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=50090
Особенно последните страници.

Както и да е :) Успех.
 
От: Мисли и действай като богат!

Ако спазваш тия "правила", които си написал/преписал от някъде, то няма да си нищо повече от едно зомби. Клишето "парите не са всичко" е вярно, но само до някъде. Пари винаги трябват, колкото повече имаш, толкова по-добре. Но не може да мислиш само за пари и да контактуваш само с богати хора. Това е пълен абсурд, особено пък ако ще вземаш мнение от тях. Всеки човек е забогатял по различен начин, повечето нечестно. Не може да вземаш пример от успял човек, защото в повечето случаи или той е уцелил времето и ако решиш да го следваш е късно, или е получил сериозна подкрепа от още по-влиятелни личности.

Самото мислене да забогатееш на всяка цена ще ти изиграе лоша шега, но това разбира се ще го осъзнаеш след време. И да уточня, че мнението си е мое, не е безпочвен хейт. Успех на всички с начинанията, но внимавайте с парите, водят до пристрастяване.

Много съм съгласна с това мнение, първо! :clap:

Още като започна темата си мислех :"Кой ви е казал, че искам да съм богата?"
Да спазвам правила, да взимам пример от богати хора и т.н.
Аз съм си аз. Това не означава непременно "бедна" като мизерна.
Смисълът на живота не е богатството и успеваемостта, според подобен критерий, да си известен и значим и познаваем с постиженията си. Признат от околните.
Всеки си има някакво призвание и възможности. Всеки се старае, да живее нормално, а не богато и задоволено.
Какво значи "аз няма да позволя моите деца ... бля бля!" Кой си ти? Бог? Ми утре, ако ти се случи трагедия и мижавите ти кинти нищо не могат да направят, ще обвиниш всеки друг, но не и себе си, щото ти си един успял човек!
Мислиш ли, че децата, които нямат модерни телефони, таблети и лаптопи са по-нещастни или че аз и моето поколение сме били, като сме нямали подобни екстри?
Веднъж гледайки през стъклото на автобус 111 минавайки покрай Филиповци, видях мангалчета които щастливо си играеха и скачаха на ластик(момиченцата) и ритаха футбол (момчетата). Помислих си: по това време хиляди и милиони стоят затворени в прашни стаи и учат глупости вместо да играят и да живеят детството си.
Това да подадеш няколко ката стари макар и носени дрехи на циганка до контейнера и тя без да погледне, да ти каже "Благодаря ти миличка!" ти прави деня, вярвай ми!

Всяка вечер да си лягаш с мисли, утре дали няма да си фалирал или дали картата ти няма да е блокирала, вместо "Страхотно е, че децата ми са здрави и не са в болница! Че имам съпруга, майка и баща, които да са добре", е някак несравнимо.

Така че специално мен не ме учи как да забогатея, защото така ще се чувствам по-добре.
Сложи си теориите ... където ти е удобно и няма да те боли.
Първото ми и последно мнение в тъпата ти тема.
Поздрави... от една средно-статистическа неуспяла комплексарка.
 
От: Мисли и действай като богат!

Хора, не се нахвърляйте така на човека... Споделя си какво е научил от книгите, какво от живота и така. Явно за него това си е начина да забогатее, а дали е така времето ще покаже.
Съществуват милион начини за забогатяване и според мен хората, които виждат най-неочевидните от настоящата епоха, винаги стават най-успешни.
 
От: Мисли и действай като богат!

Твоето мнение го приемам като напълно нормално, защото според проучванията %-та на жените, желаещи да забогатеят и да станат успешни е доста по-малък в сравнение с мъжете. ТИ нямаш никакво право да казваш кой съм аз, след като не ме познаваш. А за всички нещастия около мен, обвинявам само себе си, за разлика от хората, на които все другите са им виновни! И аз знам какво е удоволствието от това да правиш добрини. Само не разбрах какво общо има притеснението от фалирането на бизнеса със здравето на децата ми? Аз искам и бизнеса да ми върви и децата да са ми здрави. А ако случайно се разболеят, благодарение на този "рисков" бизнес ще получат най-добрите грижи, а няма да чакат на опашка в студените коридори по болниците по няколко часа.

Не разбирам защо някой като каже "Искам да имам много пари" веднага се прави аналогия с "Тогава всички нещастия ще те сполетят, няма да може да спиш от притеснение, ще загубиш хората които обичаш и т.н." Нима последните неща не се случват на бедните хора? Или това мислене е подсъзнателно изграден стереотип у хората, за да останат всички роби на експлоататорите и никой да не дръзне да им става конкурент?

И аз да ти задам един въпрос "Какво знаеш ти за парите?" Спомням си, 97-ма, когато бях на 2 години, как чаках баща ми да се върне от работа с 2 дъвки минти и как ги дъвчех с удоволствие. Вечерта пък ядях кристална захар от чувала, защото нямаше пари да ми купят вафли. Или че когато отивахме на гости колко тъжно гледах другите деца, които имаха купища играчки, а аз имах само един счупен камион... Ето тези неща не искам да ги преживеят моите деца и затова парите ИМАТ значение!
 
От: Мисли и действай като богат!

Хора, не се нахвърляйте така на човека... Споделя си какво е научил от книгите, какво от живота и така. Явно за него това си е начина да забогатее, а дали е така времето ще покаже.
Съществуват милион начини за забогатяване и според мен хората, които виждат най-неочевидните от настоящата епоха, винаги стават най-успешни.


Не съм се "нахвърляла", изказах моето мнение за Живота и успеваемост в него. Ти, ако си на страната на човека си го чети и се учи, аз не искам.
 
От: Мисли и действай като богат!

Твоето мнение го приемам като напълно нормално, защото според проучванията %-та на жените, желаещи да забогатеят и да станат успешни е доста по-малък в сравнение с мъжете. ТИ нямаш никакво право да казваш кой съм аз, след като не ме познаваш. А за всички нещастия около мен, обвинявам само себе си, за разлика от другите, на които все другите са им виновни! И аз знам какво е удоволствието от това да правиш добрини. Само не разбрах какво общо има притеснението от фалирането на бизнеса със здравето на децата ми? Аз искам и бизнеса да ми върви и децата да са ми здрави. А ако случайно се разболеят, благодарение на този "рисков" бизнес ще получат най-добрите грижи, а няма да чакат на опашка в студените коридори по болниците по няколко часа.

Не разбирам защо някой като каже "Искам да имам много пари" веднага се прави аналогия с "Тогава всички нещастия ще те сполетят, няма да може да спиш от притеснение, ще загубиш хората които обичаш и т.н." Нима последните неща не се случват на бедните хора? Или това мислене е подсъзнателно изграден стереотип у хората, за да останат всички роби на експлоататорите и никой да не дръзне да им стана конкурент?

И аз да ти задам един въпрос "Какво знаеш ти за парите?" Спомням си, 97-ма, когато бях на 2 години, как чаках баща ми да се върне от работа с 2 дъвки минти и как ги дъвчех с удоволствие. Вечерта пък ядях кристална захар от чувала, защото нямаше пари да ми купят вафли. Или че когато отивахме на гости колко тъжно гледах другите деца, които имаха купища играчки, а аз имах само един счупен камион... Ето тези неща не искам да ги преживеят моите деца и затова парите ИМАТ значение!

Аз не казвам Кой си ти, само предполагам, че не си Бог или някой месия, който да ме учи кое е правилно и кое не за моя живот.

За парите знам, че са хартийки.

С последния си трогателен абзац, какво всъщност ми обясни? Защо ти си станал богат?
А кого обвиняваш, за това, че баща ти не е бил в състояние и не ти е осигурявал минималното.
Лошо за баща ти според мен.
Но това не означава, че с всичките си "поуки" от твоето детство, децата ти ще оценят какво имат и няма да станат наркомани или обикновени лентяи. Или ти ще ги научиш как да правят пари и да са богати, за да са добре.
Не мисля, че ще е достатъчно, за да са щастливи.
Защото някой ден ще те попитат "Защо аз имам колело, а Ваньо няма?" С какво съм го заслужил и заслужавам ли го повече от всяко друго дете?
 
Последно редактирано:
От: Мисли и действай като богат!

Не съм се "нахвърляла", изказах моето мнение за Живота и успеваемост в него. Ти, ако си на страната на човека си го чети и се учи, аз не искам.

Еми, като не искаш да не те кара някой на сила да изразяваш мнение? Или ти просто да се похвалиш, че си щастлива и без да си богата?
 
От: Мисли и действай като богат!

Знаех, че все ще се появи някой като теб, затова още в първия си пост съм написал "Всички твърдения са мои лични виждания и никой не е задължен да е съгласен с тях." Къде пише, че съм тръгнал да те уча?
 
От: Мисли и действай като богат!

Айде стига западни простотии за парите. Аз пък да питам защо трябва да си богат, за да си щастлив? Това са пълни глупости. Ако някой от вас стане наистина богат, тогава ще разбере колко нищожни и незначителни са парите. Баси тъпото твърдение да зарежеш приятелите си и а си намериш богати такива, нормални ли сте, ей! Един верен приятел е безценнен! Мога да изброя поне 1000 неща, които са доста по-вжни от парите. Само бедняците четат книжки как да забогатеят, тези книги не са за богати, защото на тях не им трябва. Въпреки, че имам сносни доходи (2-3 к на месец нето) аз не мога да кажа, че съм богат. Дори не ми стигат. Но мога да кажа, че съм щастлив. Не казвам, че парите са нещо лошо, те са просто средство. Не ги превръщайте във фикс идея и разберете, че те наистина не са нещо кой знае какво. Много е жалко, че доста от вас не са осъзнали истинските ценности в живота.
 
От: Мисли и действай като богат!

Ако се поразровите във форума ще видите тема в която някой пита
Искам да инвестирам 10 000 и му отговориха няколко човека че за 10 000 няма какво да започне и да не е занимава защото сумата била недостатъчна за бизнес.

Force - темата е добра и насоката е правилна. Наистина нещата са верни които кава и си струва да си ги повтаряме.

Моето съглсие с точките:
1. 100%
2. 100%
3. 80%
4. 30%
5. 100% - обаче си няма на идея какво харесвам да правя :)
6. 50% - само от работа се лудва.
7. 80%
8. 100%
9. 120%
10. 0%
11. 100%
12. 100%
13. 60% / филмите прецакаха процента :)/
14. 100%
15. не съм сигурен за формулата.
16. 100%
17. 100%
18. 50%
19. 100%
20. 100%
 
Последно редактирано:
От: Мисли и действай като богат!

Всъщност, темата е много приятна, защото по нея можем да философстваме за смисъла на живота. Аз нямам нищо против момчето - автор на темата, даже ми е много симпатично и му пожелавам успех. Тъжното е, че тук открихме една много гадна истина и тя е: в нашата държава няма средна класа ! Затова за force, отговора на репликата ''не искам да съм богат'' е ''ами стойте си бедни !''. Естествено, че всички искаме да имаме пари, но ми се иска да ги имаме (и то не в огромни количества), за да ходим на почивки и екскурзии с близките си и за да правим подаръци на родителите си, с които да се виждаме постоянно (защото няма да ги имаме вечно), а не да се отдалечаваме от тях, понеже разсъждават бедняшки. Да, на по-големите от нас родителите мислят така, защото са расли в ужасна бедност. Чудя се как ли ще мислят децата на сегашните деца, при положение, че извън София бедността пак е такава ?! Губим човещината си, заради парите, а това убива смисъла на целия живот ! И ще завърша с въпрос към автора: Чудесно е, че искаш детето ти да се гордее с мисленето ти, но сигурен ли си, че в стремежа да му подсигуриш материалните неща, то ще общува достатъчно време с теб, за да те обикне, като човек, а не като ''куче-касичка'' ? И сигурен ли си, че децата на богатите са стойностните хора в едно общество? Хм... моите наблюдения са, че е точно обратното...
 
От: Мисли и действай като богат!

Еми, като не искаш да не те кара някой на сила да изразяваш мнение? Или ти просто да се похвалиш, че си щастлива и без да си богата?

Защо насила някой да ме кара. Не може ли просто да изразя мнение, за да знае човекът, че има и такива като мен. Как ме обвини, че се "нахвърлям"? защо? Защото имам мнение?

Бих се похвалила не ако съм богата наистина, а щастлива. В момента обаче не съм нито едното, нито другото, за това не се хваля.

Но, ако съм щастлива в пъти повече ще искам да се похваля, отколкото, ако съм богата и да почна и да поучавам хората.

Освен всичко останало си има и голяма доза морал. Аз съм му фен. И не знам защо, но се получава, че богатите рязко омаловажават моралът, за сметка на собствения си комфорт. Примери много.
 
От: Мисли и действай като богат!

Защо насила някой да ме кара. Не може ли просто да изразя мнение, за да знае човекът, че има и такива като мен. Как ме обвини, че се "нахвърлям"? защо? Защото имам мнение?

Бих се похвалила не ако съм богата наистина, а щастлива. В момента обаче не съм нито едното, нито другото, за това не се хваля.

Но, ако съм щастлива в пъти повече ще искам да се похваля, отколкото, ако съм богата и да почна и да поучавам хората.

Освен всичко останало си има и голяма доза морал. Аз съм му фен. И не знам защо, но се получава, че богатите рязко омаловажават моралът, за сметка на собствения си комфорт. Примери много.

За нахвърлянето не се обърнах специално към теб, освен, ако не се отъждествяваш с думичката "хора". Но в интерес на истината ти най-остро "изрази мнение" по темата с изрази,като "тъпата ти тема", "ти ли да не си месия", "сложи си теориите еди къдес си" и т.н.

Така че специално мен не ме учи как да забогатея, защото така ще се чувствам по-добре.
И тук не вярвам да е създал темата специално за теб...
 
От: Мисли и действай като богат!

Такъв ми е стилът на изказ-сори. Но не мога да се съглася, че нямам право да се изказвам по темата.
 
От: Мисли и действай като богат!

Ако се поразровите във форума ще видите тема в която някой пита
Искам да инвестирам 10 000 и му отговориха няколко човека че за 10 000 няма какво да започне и да не е занимава защото сумата била недостатъчна за бизнес.

Е, това е неизбежно. Мрънкалници има много и то високо интелигентни. Не 10 хил. , а 10 мил. да му дадеш на такъв човек до 3 години ще ги е изгубил.
90% от тото-милионерите го правят, не зависимо какъв им е IQ.

Ако пък на такива мърморковци случайно парите не са им проблем то ще ти извадят 100 други причини да те убеждават че това няма да стане.

Предполагаемо че хората които посещават този форум са с по-високо IQ от средното.
Но тук ума и знанията не означават нищо. Има висока психическа бариера, която е следствие на високото IQ. Здравата логика казва, че няма как ние да измислим нещо по-добро от многобройните професионални US тимове, които са подбрани сред 300 мил. души и след това са обучавани години в методики за нестандартно мислене, творческо решаване на проблеми и генериране на успешни бизнес идеи. Да така е, НЕ Е ЛОГИЧНО да ги надскочим. И с това оправдание високо интелигентните българи (пък и всички източно европейци) спират да мислят по мега-идеи преди още да са им дошли на ум такива.

Тази психическа бариера се прескача с с Think BIG

Иначе както каза човека отворил темата оставаш с бедняшко мислене.

Разбира се взимаме по подразбиране, че са налични нещата, които се споменаха вече от другите колеги.

Бих добавил само, че интуицията (или някои му казват нюх или бизнес талант) се развива с тренировки, както мускул или памет. Има такива упражнения, има програми, дори има и уреди за трениране и развиване на интуицията.
Но не очаквайте, че с един месец тренировки ще станете световен шампион.

Способността за генериране на ефективни идеи също се тренира и развива както се тренира и развива физическата сила на мускулите. Има упражнения, техники, методики. Който иска да се мери с US-акулите в това отношение трябва да отдели време и за такава подготовка.
 
От: Мисли и действай като богат!

Обаче ми направи впечатление, че авторът на темата смени аватара и самият подбор на аватарите - някакви костюмари. Т.е. по някакъв начин съществува определена корелация между богатството и костюма. Значи, в България поне, болшинството хора костюмари са служители и работят за някой друг. Те колкото и добри пари да вземат като заплащане, не са богати, а просто живеят добре. Разбира се, с някакви изключения като Левон и някои от политиците. Сещам се, че веднъж се запознах с двама оръфляци (поне на външен вид така изглеждаха) и се оказа (от други хора разбрах), че притежават верига от казина и съвсем не са зле финансово.
 

Горе