Мисля да се пробвам в Affilate program

sisk0

New Member
Ето и няколко въпроса по който имам нужда от помощ:
1: От кой сайт най добре е да започна с този вид доходи.
2: До колкото разбрах някой сайтове имат готови темплейти които могфа да използвам.
3: Как е наи лесния начин да си създам сайт по определен темплейт?
4: На какъв език трябва да ми е сайта? Смисал ако е на български има ли смисал.. понеже ние българите сме си недоверчиво племе. И според мен ще е най дорбе да е на англииски да го разпортранявам из форуми и т.н.
5: Как точно стоят нещата с плащанията има ли начин да се прехвърлят в Алертпей примерно или някоя аналогов на него сайт.
6: Бихте ли ми казали и за вашите успехи които сте постигнали чрез този вид онлайн бизнес?
7: Благодаря предварително на всички който ще отговорят и на тези който не ми отговорят, много ще се радвам ако се намери някой да ми помогне да започна. Благодаря!!!!\

Имам и сайт в който мога да сложа даден продукт, но се интересувам и ако направя един чисто нов сайт примерно. И там после оптимизация и др. Кое е по дорбе с готови темплейти или не?? От доста време се занимавам с пайд то клик, но там има прекалено много мошенници и в еидн момент ти писва. Реших да пробвам някакъв друг вид бизнес. Ако пайд то клик може да се нарече бизнес. По скоро набиране на реферали и поддържането им с някакъви оферти да продълйат да кликат.
Мисля да започна с някакъв блог като за начало применро в блогспот понеже гоогъл направо си ги аддва към своята дата база.
Ето го същестуващият ми блог но не знам дали ще намеря тема за него за това предпочитам да направя нов. все пак погледнете и ъеб каунтера да кажете дали е добре като посещения и др.
 
Последно редактирано:
От: Мисля да се пробвам в Affilate program

sisk0, Здравей от нас!

1. Повечето такива сайтове се намират в тема Проверени Афилиейт Програми - Trusted Affiliate Programs
2. Да, някои, като за пример давам CashBurners и GenBucks, имат готови темплейти, които можеш да ползваш. В препоръките и на двата сайта пише, че темплейтите е нежелателно да ги ползваш на готово. Трябва да ги промениш, защото иначе ще изхвърчиш от Google "Before you can say CashBurners Rules!".
3. Ами, хващаш темплейта, edit-ваш го (променяш текст, имена на файлове, имена на снимки) и го ползваш.
4. Най-добре на английски. Най-голям е англоезичният пазар.
5. За това ще ти отговори някой друг. До колкото знам, повечето работят с плащане с чек и по банков път.
6. Аз нямам все още, но хора като Blinky, coolice, vetzkov са доста напред с материала.
7. Молим!

Във форума има много неща, които можеш да прочетеш като начинаещ. Аз лично черпя 90% от информацията си от тук, останалите 10% са от неща, чиито линкове съм намерил покрай форума.

Приятно прекарване тук и дано нещата се развият благополучно.

Поздрави,
Wisher

П.П.
Блинки, мисля, че и ти можеш да го поздравиш и да запълниш дупките в отговорите ми.
 
От: Мисля да се пробвам в Affilate program

Да от както съм се регнал седя и чета някаде прочетох че най лесния начин е с някоя програма drag-n-drop да си направиш сайт или да пормени темплейт тъй като програмите са лесни за работа. Също така искам да попитам колко струва примерно сайта ти да завършва на .com смисал хостинг ли се води или домейн не ги разбирам честно казано тези неща. Сега мисля да се регна примерно в генбункс и да разгледам базата от продукти които се предлагат и какво мога да използвам, но според мен трябва да е нещо за фитнес тъй като съм пряко свързан и имам повече информация отностно продукта. Благодаря чакам още съвети.
 
От: Мисля да се пробвам в Affilate program

sisk0, домейн е само името. Т.е. domain.com е домейн.
Но с това име реално не можеш да правиш нищо. Има безплатни сайтове, където ако се регистрираш можеш само да си го пренасочиш към друг сайт.
Следващата стъпка е да направиш нещо с това "име". Т.е. да направиш така че, когато някой напише domain.com да му се отвори твоя сайт.
Това означава да си купиш хостинг. Предложения има какви ли не, огледай форума, потърси в чичко Google и ще намериш подходящото за теб. Като си купиш хостинг по определен начин пренасочваш домейна си към него.
Все пак, за да има ефект това, трябва да направиш някакъв сайт.
Не мога да ти препоръчам drag-n-drop програма за сайтове. Само си спомням, че някъде беше казано, че Dreamweaver не струвал за този тип сайтове.

Темплейтите, както вече споменах са готини, но трябва доста да ги преработиш, което понякога си е равно на усилията да направиш нов сайт...

Поздрави,
Пепо
 
От: Мисля да се пробвам в Affilate program

Да разбрах те а ако искам да направя нов блог примрно и да използвам банери, линкове, и др от cashburners ( мисля с нея да пробвам вече дори се регистррах) та когато сложа дадения банер тряжа ли да порменям нещо в хтмл кода му или той е направен направо да пренасочва към поръчката през моето име (акаунт) или трябва да добавя някаде че да се трупа за мен. Понеже няма файда да продавам нещо а то да не се начислява на мен а на някой др примерно. :Д Благодаря
 
От: Мисля да се пробвам в Affilate program

Добре ще почна от началото
1. Препоръчвам ти генбъкс(ref link). Препоръчвам ти генбъкс, защото те са с най-добра конверсия или поне така говорят :)
2. Гугъл не харесва готовите темплейти на генбъкс, но това според мен не е много болка за умиране :)
3. Най-доброто решение за такива сайтове е www.blogger.com т.е. да си направиш блог (може и да ползваш Wordpress)
4. За български трябва да забравиш => английски :)
5. От генбъкс издават карта Visa Electron Epassporte и там си получаваш плащанията :) А други ползват чекове, банкови преводи и пейпал.ком
6. Аз все още съм начинаещ но вярвам че може да се постигне много :)
7. Забрави за пей то клик и за всекаквите там изгъзици ;)
8. Доста по добре ще е ако направиш нов сайт, защото най вероятно стария е за набиране на реферали
9. Забрави за програмите, с които се създава сайт, те просто не струват... просто ги забрави.
10. Както казах ще е по добре да ако почнеш с блоггер.ком (там ти дават домейн .блогспот.ком и ще ти свърши работа :))
11. Трябва да знаеш, че резултата няма да дойде веднага а да кажем след няколко месеца, всичко зависи от това как си организираш времето и колко бързо учиш :)
П.П. пак се олях... :D
 
От: Мисля да се пробвам в Affilate program

да мисля да почна от блоггер. Но трябва да ипзползвам банерите им само или линковете темплейт доколкото разбирам не може да се сложи в блоггер все пак ще го конструирам наново. Стария ми блог е за Архитектурните стилове и няма как да продавам примерно нещо за фитнес там някак си не върви. Мисля да започна един нов блог и да видим доакте ще я докарам.Но първо да измисля име което лесно да се оптимизира в търсачките.
Видях нещо и ме заинтригува във генбукс има афилейт линкинг и примерно като натисна някои ми изкача сайта и отзаде с моя акаунт това значи ли че ако някой си купи от там през моя линк смисъл с моя акаунт отрзаде ще се запише на моя сметка или не????
 
Последно редактирано:
От: Мисля да се пробвам в Affilate program

Sammy, много се кефя как посрещна човека! :roll: А сега сори за офтопика, ама си заслужаваш поне поздравления по случая :wink:
 
От: От: Мисля да се пробвам в Affilate program

да мисля да почна от блоггер. Но трябва да ипзползвам банерите им само или линковете темплейт доколкото разбирам не може да се сложи в блоггер все пак ще го конструирам наново. Стария ми блог е за Архитектурните стилове и няма как да продавам примерно нещо за фитнес там някак си не върви. Мисля да започна един нов блог и да видим доакте ще я докарам.Но първо да измисля име което лесно да се оптимизира в търсачките.
Видях нещо и ме заинтригува във генбукс има афилейт линкинг и примерно като натисна някои ми изкача сайта и отзаде с моя акаунт това значи ли че ако някой си купи от там през моя линк смисъл с моя акаунт отрзаде ще се запише на моя сметка или не????

До колкото разбирам въпроса ти:

Да, афилиейт линкинг е точно това. Ако препратиш някой на този линк и той си купи през него, паричките ще са за теб (добре де, комисионната).
 
Мисля да се пробвам в Affilate program - Make Money Online

Здрасти и добре дошъл тук. Въпросите ти са повече от интересни и гледам си получил диста отговори. Хората тук определено знаят за какво става дума. Може и да не го казвам често, но съм горг от това (аре в бисери).:)

Ето и мойте отговори за да си направиш сравнение с останалите, но едва ли ще има големи разлики от тях:

1: Проверени Афилиейт Програми - Trusted Affiliate Programs - проверени са и листваме само такива, на които може да се има доверие. ;)
2: Да, така е, това са: GenBucks, Cashburners, Leading Edge Cash, WorldNiche, Market Health - ex. JoeBucks, MoreNiche, Само внимавай със тези на GenBucks - не се обичат с Гугъл търсачката. Има по темата тук.
3: Като използваш такъв. Може да блог платформа или някой от тези, които програмите дават като маркетинг тулове за маркетолозите си.
4: Определено не на бг, а на чужд език. Английски, немски, испански, фреснки. Какъвто искаш - те са потенциялните ти клиенти.
5: Програмите тук плащат по няколко начина: Epassporte, Wire, PayPal, Checks. Всичките са свободни за ползване тук.;) Сами е обяснил за GenBucks вече.;)
6: Тук зависи какво имаш предвид, но като кеш е повече от доволно. Защо Правя Affilaite Marketing -> Make Money Online
7: Винаги ще намериш някой да ти помогне тук за каквото и да е. Но най-вече за онлайн маркетинг и бизнес.;)

Успехи и приятен престой тук.;)
 
От: Мисля да се пробвам в Affilate program

Мисля докато направя новия блог да пробвам със стария да му сложа примерно само линкинг афилейт който прехвърля към други сайтове ето го и съществуващия блог:Съжалявам че не е с точен линк но още не мога да поствам.
Architecturestyles.blogspot.com
 
От: Мисля да се пробвам в Affilate program

adsense бях слагал преди но бях измамник пизнавам си ... бях прекалено тъп и си мислех че мога да карам приателите си д акликат на рекламите ама .. ме хванаха... и акаунт ами замина... Ако си направя нов акаунт от друго ИП понеже уча във варна и там съм с друго ИП дали ще мога да си сложа рекалма или гоогъл ше ми каже в тоя сайт вече сте мамили и няя ви сложим пак? Има ли я тази вероятност?
 
ами по добре начисто с нов сайт нови имена и в адсенса и този път не се спробваи да чиитнеш ...

за този незнам какво да го правиш тогава.... може да му сложиш някои банер ама как ще конвъртва незнам..

за афилейт маректинга си направи нови блогове...
 
От: Мисля да се пробвам в Affilate program

Да афилейт ще са нови, а този не исках да го зарязвам понеже на "Архитектурни стилове" по търсене в гоогъл съм на 1 страница а " Architecture styles" 3-та и има възможност да се доразвие дано адсенс се склонят и ми сложат реклами. А афилейт-а ще действам на нов блог акаунт.
 
От: Мисля да се пробвам в Affilate program

Мисля че никъде никой не спомена за съдържанието... То трябва да е УНИКАЛНО! Трябва сам да си си го писал, а не да е копирано от уикипедиа и някакви други сайтове, според мен това е едно от най важните неща :) Ето тук може да проверяваш дали е уникално http://copyscape.com/?results
 
От: Мисля да се пробвам в Affilate program

Мога ли да изоплзвам направо готов темплейт от кешбурнарс без да го променям... като за нчало после ще го популвам.. мисля да рекламирам диетични хапчета за отслабване... и как точно се качва този темплейт в блоггер тъй като са 20 файла... а по принцпи съм свикнал те да са 1 или 2 най много поне при темплейтите за блогер. Благодаря...
 
От: Мисля да се пробвам в Affilate program

бате темплейтите на ке6бйрнйрс не са за блогйр а са си обикновени темплати така 4е ако иска6 за блоггйр ти трқбва да си избере6 спеcиален темплеит и да си го едитва6

edit: mn skapan kirilizatora...
 

Горе