Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Няма по-добър приятел от кучето, имам вече 9 години, отгледах го от малко, член от семейството е, при мен не е породисто, имах немска овчарка но още на 6 месеца я удари кола, а сегашното ми го намерихме в 1 балканско село беше мъничко и само и го "осиновихме" и излезна страшно умно и предано. Радост е и то се радва и теб те радва, може да си говориш с него колкото и странно да звучи, та мисля че и на теб и баща ти ще ти хареса. А за жените случвало ми се е да намирам момичета които много харесват кучета и да ги водя у нас да го видят, пък какво става след като го видят е друг въпрос :D Като го гледаме на двор, идеята за апартамент някак си не ме привлича толкова или трябва да е дребна порода.
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Момичетата се радват много на хъски, особено докато е още малко. Лошото е, че породата изисква много разходки, понеже са пълни с енергия.

Аз лично никога не бих гледал куче в апартамент. Единствено ако имам къща с двор бих си взел някоя мощна порода, като дого аржентино например.
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Имах куче преди доста години точно за една нощ. Изака се навсякъде из стаята, докато спя и като се събудих, полудях.
Закарах го на вилата, където дядката го гледа, но почна да прилича на прасе, или по-скоро свиня - не зная, нямаше разлика с истинското прасе, което угоявахме. :shock:

След това си взех 1 котка, втора, 3 броя за 1 месец ми минаха през ръцете, но не издържаха на любовта ми. :cry:

Засега жената е 7 години с мен, но пък днес някой ми подхвърли, че тия 7 били много важни - изкарам ли ги, после ставало по-лесно, нещо като "преломни". :p
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

За апартамент е по подходящо някой малка късокосместа порода, мързеливо и флегматично. Една позната има френски булдог, като дойде на кафе с него и се изляга под стола и си кротува и почти не лае
 
От: От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Откъде ти е информацията за голдъните?
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Куче да котка не бих си взел за нищо на света, приютявах една мъжка известно време и после 2 седмици смърдеше в нас на умрели катерици и то е пикала и ходила по голяма само в котешки тоалетни с обезмирисител, егати вонята :oops:
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

До преди 10 години, мечтаех да изкарам 100 000 и с тези пари да направя приют за кучета, слабост са ми...
Обаче един крокодил ми изяде мечтите :(
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

До преди 10 години, мечтаех да изкарам 100 000 и с тези пари да направя приют за кучета, слабост са ми...
Обаче един крокодил ми изяде мечтите :(

А аз последно си мислех как да вляза в политиката и да прокарам закон, с който тънко да задължавам всеки човек над 20 години, да си взима да отглежда куче. И социално подпомагане ще има за стопаните. Хората без кучета, ще са извън закона.

Между другото има дълбока и интересна първопричина за това.

(нали знаете, че съм луда- така малко да е забавно не ми се сърдете много)

Това ми дойде като пишехме в темата за извънземните. Ами ако кучетата са ни създали всъщност? Те са Богове и наши създатели. Знаете, че в египетската митология имаше един бог с глава на куче. Респективно ние не разбираме "езикът им", но има едно много яко предположение от едни последни разкопки :lol: са разчели доклад от динозавърското ООН, в който един тиранозавър изказва притеснение, че тези експерименти с шимпанзетата няма да доведат до нищо добро :twisted:

И така, честно е да се грижим за нашите създатели.
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

До преди 10 години, мечтаех да изкарам 100 000 и с тези пари да направя приют за кучета, слабост са ми...
Обаче един крокодил ми изяде мечтите :(

Крокодилите са древни животни. И с удоволствие похапват кучета...

Респективно ние не разбираме "езикът им",

Още преди двайсетина години бяха известни над 300 кучешки "думи" - кучето е социално животно. Лошото е, че повечето хора с кучета не се интересуват от езика им. А уж и човека е социално животно...
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Имам немска овчарка скоро ще навърши 10-така. Супер преданно куче, слуша , но и бели ми е правило .
Относно мацките.. със сигурност има + ефект
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

В смисъл какъв да се интересувам от езикът им? Да го науча ли? Как от къде? Не знам наистина.
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Имам немска овчарка скоро ще навърши 10-така. Супер преданно куче, слуша , но и бели ми е правило .
Относно мацките.. със сигурност има + ефект

И моята Немска ще направи 10 години след месец и се чудя колко време още ще и се радвам...
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

(нали знаете, че съм луда- така малко да е забавно не ми се сърдете много)

Това ми дойде като пишехме в темата за извънземните. Ами ако кучетата са ни създали всъщност? Те са Богове и наши създатели. Знаете, че в египетската митология имаше един бог с глава на куче. .

кажи къде да пращаме смс-си да съберем пари за гориво да може да се върнеш?

Ще ти разкажа една притча за кучетата и котките която баба ми ми е разказвала като малък, странно е че никой друг не я е чувал а е много поучителна, щом още я помня...
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

В смисъл какъв да се интересувам от езикът им? Да го науча ли? Как от къде? Не знам наистина.

Потърси сериозни книги по кинология.
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Да не е някой египетска притча, писана на папирус с йероглифи

Осътроумно, има да те черпя :)
Но ми напомни, че забравям лесно.
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Ааа казвай веднага притчата, гледал съм "Куче в чекмедже" дето лъгаха лапето "-ще ти купя колело... ама друг път"
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

За немските овчарки до колкото прочетох, до към 12 години..
Ама аз вече си я усещам моята, че си одъртява, не е толкова жизенена, изморява се /докато до преди 2 години все едно някой и беше забол кабела с тока отзад/
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

кажи къде да пращаме смс-си да съберем пари за гориво да може да се върнеш?

Ще ти разкажа една притча за кучетата и котките която баба ми ми е разказвала като малък, странно е че никой друг не я е чувал а е много поучителна, щом още я помня...

Кажи притчата :lol: и благодаря за съпричастността да ми пращаш есемеси :)
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Губи ми се началото, защо някой горе на небето е трябвало да носи превръзка на очите, но като смъкнал превръзката и видял че на земята цари разруха и разврат, хората се убивали, мамели, биели и всички лоши неща видял и заплакал, защото не е искал да ни създаде такива. Решил да ни накаже с глад.

По него време зърнения клас не е имал житни семена само на върха, а е бил в семена целия, от земята до върха по цялата дължина.
/хубаво е тук да си представите такъв житен стрък готов за жътва, зрял и богат, почти пречупен от тежеста на житните зърна.
Пресегнал се господ и хванал житния стрък в основата с два пръста, и ги прокарал по стеблото оронвайки го и оставяйки го голо цялото и без семена, обричайки хората на земята на глад и смърт. Тогава Свети Петър се пресегнал и спрял ръката му с думите:
- Остави поне за кучетатз и котките да има храна, те не са виновни за грешките на хората.
Сега на житния стрък има зърна само на горната част и се налага много по-трудно да изкарваме храната си отколкото едно време, но сами сме си виновни за това и трябва да сме благодарни на животните, защото сега ядем от тяхната храна и ако не бяха те и нас нямаше да ни има.

Не съм набожен ни най-малко, но притчата е хубава / може да съм я разказвал преди време, но ми е къс паметливия орган/.
 

Горе