Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Губи ми се началото, защо някой горе на небето е трябвало да носи превръзка на очите, но като смъкнал превръзката и видял че на земята цари разруха и разврат, хората се убивали, мамели, биели и всички лоши неща видял и заплакал, защото не е искал да ни създаде такива. Решил да ни накаже с глад.

По него време зърнения клас не е имал житни семена само на върха, а е бил в семена целия, от земята до върха по цялата дължина.
/хубаво е тук да си представите такъв житен стрък готов за жътва, зрял и богат, почти пречупен от тежеста на житните зърна.
Пресегнал се господ и хванал житния стрък в основата с два пръста, и ги прокарал по стеблото оронвайки го и оставяйки го голо цялото и без семена, обричайки хората на земята на глад и смърт. Тогава Свети Петър се пресегнал и спрял ръката му с думите:
- Остави поне за кучетатз и котките да има храна, те не са виновни за грешките на хората.
Сега на житния стрък има зърна само на горната част и се налага много по-трудно да изкарваме храната си отколкото едно време, но сами сме си виновни за това и трябва да сме благодарни на животните, защото сега ядем от тяхната храна и ако не бяха те и нас нямаше да ни има.

Не съм набожен ни най-малко, но притчата е хубава / може да съм я разказвал преди време, но ми е къс паметливия орган/.

Страхотна притча!

Аз съвсем сериозно макар и малко неясно да го обясних с вихъра на въображението си, мисля, че животните имат Душа- много по-чиста от нашата. Буквално чиста и незамърсена от скрупулите и всичката плява, която искаме или неискаме попада в нея. Има и една приказка, че кучето много прилича на стопанина си. Не от конкретно възпитание и дресировка, а като характерче и излъчване. Наблюдавам моето и все едно виждам себе си- колко е наивно и добричко. Днес някакво мъничко (не пинчер, но много смешно) като му се разлая и моето такова го погледна жално, защо? по дяволите ме лаеш, аз просто искам да сме приятели. И така с всички кучета как добронамерено подхожда, на едно не се е разлаяло или на човек чужд. Само в къщи като залае- а е нахранено напоено разходено и не знам какво иска ми е много тегаво ... :(
Сякаш ме допълва и е част от мен. Нищо че е животно. Ако искам и мечтая да живея в къща е заради него, защото понякога все едно аз страдам така затворена в някоя кутийка.
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Представете си какво е мнението на ония с по-висшия разум за нас, що за малоумни животни ни мислят. Ония, дето ни четат мислите, знаят всяка наша стъпка предварително и ни гледат сеира, дори ни направляват, дегизирали се под кожата на нашето любимо и мило кученце.. Оу май Гад :wink:
Говоря за човечетата, но не сивите или зелените - те са прости, а за тия от плазма.. :lol:
Dog-With-Human-Face-tonik-500x281.jpg
 
От: От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Голдъните са хубави, ама малко педалски кучета. Това е куче професионален подмазвач и мека китка.

Аз имах ротвайлер, за мен това е породата:

BIG_ob_IMG_1287558413418_rodvailer_1.jpg

Моя е същия..се едно гледам него. Обаче е много див. Не знам твоето как си го гледал в апартамент, но ако оставя моя в апартамент за един ден, след това ще му е нужен основен ремонт. Лошото е само,че е агресивен към непознати,а още по-лошо е, че не дава никакви индикации, че ще напада - без да лае, без да ръмжи, направо се хвърля. Като го разхождам му слагам и нагръдник и стоманен нашаийник. Въпреки,че съм 193см, 130кг, като мине кола и опъне да се хвърля, забивам пети в асвалта и едва го одържам. След това ръцете ми от поводите и опъна са станали се едно съм работил на къра 10 години. Но колкото и да е агресивен никога, не ми е се е зъбил на мен или на някой от семейството. Дори веднъж се хванахме с един приятел на бас, че ще му дам кокал със сорово месо и ще му го взема от устата, докато яде. Спечелих баса... Кучето е страхотно предан приятел. В тая връзка вижте 10-те кучешки заповеди:
424064_4153323797996_48710825_n.jpg
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Моята беше женска и беше много послушна и предана, страхотно животно. За нападането е така, което лично на мен ми харесва. Толкова беше умна, че я бях научил командите на английски, немски и български. А когато яде, ако и кажа да спре и да отиде да легне в банята, просто го правеше без възражения :) Когато един път вървяхме с нея на единия тротоар, а майка ми на другия, едни улични кучета нападнаха майка ми, а това полудя, скъса повода и им е*а мамата за отрицателно време. Пазеше ни като очите си и беше много силна (мисля над 50 килограма тегло). Почина на 10 години от някаква скорострелна кучешка жълтеница, която я уби за отрицателно време. Казваше се Хера.
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Може ли на ЛС името на дилъра и контактите :shock:8):-o

Нима не знаеш телефона на майка си?
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Аз имах лабрадор, смея да кажа че по-готино куче няма.
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Аз имах лабрадор, смея да кажа че по-готино куче няма.


нали? нали?! Кажи им! Били прекалено добри- на мен това ми харесва пък. За какво ми е нападателно и агресивно куче? Като ни напада някой и двамата можем да бягаме 8)
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Освен че са супер добрички и мили, те обичат толкова много. Да не говорим че те разбират на много сериозно ниво. Примера който се сещам беше, че бяхме в парка и песа си играеше с някаква играчка. По едно време я заеба и почна да се занимава с друго. Казах му "Няма да тръгнем от тук, докато не си вземеш играчката." Погледна ме, позамисли се и си взе играчката. Вярно че свързваше думата играчка с предмета. Ама пробвайте това с друга порода...
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

И аз твърдо ЗА Лабрадор!
Ето я моята Тара, на 10 месеца на снимката.
CSC_0064.JPG
Непременно от развъдник и да се иска родословие!!!
Нормалната цена на чистокръвен лабрадор е между 500 и 1000 лева и това е оправдано, защото веднъж се дават тези пари и след това си имаш послушно, интелигентно, красиво куче :D
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Съседите ми развъждат такива кучета, наистина са страхотни. Имат лабрадори и някакви ловни, не знам каква порода, но са с всякакви документи, ваксини и какво ли не. Те им направиха не кучкарник, а дворец и ги гледат като деца. Първото им куче беше женски лабрадор със златиста козина, изключително умно. Само дето не можеше да говори. Роди със секцио и с усложнения, затова не я заплождат повече, а сега гледат черни лабрадори. Доколкото знам тези кучета ги обучават за водачи на слепи. Аз лично бих си взела немска овчарка или каракачанка, или ако ще да е помияр, но с подобна физика - едро и умно куче. Имам двор, но нямам възможност да отделя достатъчно време и внимание на куче, затова сега чакам съседската котка да роди и ще се сдобия с котенце, чиста проба улична превъзходна :) - те се гледат сами :)
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Породите, за привличане на мадами, са малките "модерни" кученца- померан, йоркширски, виждала съм на живо :)
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Породите, за привличане на мадами, са малките "модерни" кученца- померан, йоркширски, виждала съм на живо :)

Моя съм го взел за пазач и като му кажа да къда .. да къса .. не да го правя кифла и да свалям момиченцата ;)
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Image_1453003_126.jpg

images.jpg

Имам лъвска глава и чау чау, като кучето го взех преди седмица на 50 дни, до сега не съм виждал такова куче. От сега знае къде трябва и не трябва да пика и ака. Колкото до заека голяма грешка... много голям дивак, през повечето време не знае къде се намира и тича като ненормален.
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Виж файлът 9567

Виж файлът 9568

Имам лъвска глава и чау чау, като кучето го взех преди седмица на 50 дни, до сега не съм виждал такова куче. От сега знае къде трябва и не трябва да пика и ака. Колкото до заека голяма грешка... много голям дивак, през повечето време не знае къде се намира и тича като ненормален.

Изразходва енергия, ще видиш като порасне още малко като почнат да го сърбят зъбките :D , а за хигиенните навици, те бързо се учат :)
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

За заека лесно мога да реша проблема, някоя сутрин го пускам на росната зелена тревичка и няма вече зайче.. :Д
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

На пещ или пушен сякаш по-добре :beer:
 
От: Мисля да си купя куче. Вие имате ли?

Френски черен женски мини шпиц и немски бял мъжки мини шпиц, много яки :D :)
 

Горе