Мито? Внос на стоки от Сащ?

jamc

New Member
Здравейте!
Първо извинявам се ако темата не е в точния раздел. Видях подобна за внос на стоки от Китай, но все още някои неща не са ми ясни ще се радвам ако някой по-запознат се отзове.

Първо искам да уточня, че става въпрос за внос на компютърни компоненти от Сащ. Няма да продавам, а ще сглобявам собствен компютър. Разликата в цената на един процесор примерно е 100-120лв и си е достатъчно основание да се интересувам, но въпроса ми е транспортни такси и подобни как мога да изчисля грубо?

Примерно харесал съм си един процесор от обява в Амазон.com. Цената му е 200лв, в обявата пише, че пратката може да бъде изпратена навсякъде по света. Цената му в България е 320-330лв. Понеже сме в Ес ще му сложат 40лв Ддс, но така нареченото мито (Import charges) как се определя? Също в обявата пише free shipping, което така или иначе си влиза в цената на артикула. Ако подобна обява има free shipping, това означава ли, че ще сложат ли мито на стоката? Къде мога да видя ел. уреди, апарати и техника като цяло колко и излиза митото? С други думи искам да разбера дали има изгода от цялата работа или ще излезе по-добре ако поръчам частите от България.
 
От: Мито? Внос на стоки от Сащ?

Няма ли го в европейските амазони?
 
От: Мито? Внос на стоки от Сащ?

Мдам и според мен по-добрият вариант е да видиш примерно в английския амазон, цените са почти еднакви и по-бързо ще стане ;)
 
От: Мито? Внос на стоки от Сащ?

Напротив! В английския първо, че има по-малко избор, второ, че е по-скъпо. Разликата между 155 долара 140 британски лири е 50+лв, освен това и Шипинг и става пак 300+лв. Ако поръчам от щатите ще стане по-бавно, но ще ми вземат 40лв за Ддс. Из нета, чета че компютри и стоки тип компютърна техника не се облагат с мито. Има ли нещо вярно в това? Също има ли някаква граница? Пише, че стоки под 150 евро не се облагат.
 
От: Мито? Внос на стоки от Сащ?

в английския амазон шипинга до Англия почти винаги е безплатен, а после ползваш Габко : 2,20 лв/кг до България
 
От: Мито? Внос на стоки от Сащ?

цените в Англия и Америка изглеждат различни на пръв поглед, но като си сложиш разходите по транспорта, митото и ДДС-то... някак си се променят нещата :)
Иначе щяхме да си купуваме от там всичко.
 
От: Мито? Внос на стоки от Сащ?

Компютърните компоненти са на 0% мито. Има си Тарик кодове - прегледайте ги.
 
От: Мито? Внос на стоки от Сащ?

Здравейте

Искам да използвам темата, за да попитам нещо. Мой приятел в САЩ ще ми изпрати стока, чиято цена е около 300 долара(той я купува от местен магазин и ми я "продава") , а аз ще му я "платя" в PayPal за 100$. Когато дойде на митница има ли възможност да ми начислят ДДС у Мито за повече от 100$, дори и да им покажа транзакцията в PayPal?
 
Здравей и добре дошъл при нас. :)

Начисляват ДДС и Мито на сумата, която им предоставиш под формата на фактура, разпечатка или някакво извлечение. Няма как да знаят, че е за $300, при положение, че това си е само ваша договорка, а реално преведените за продукта пари са едва $100. Дано не стигне до митницата, но е малко вероятно. То реално това ще им предоставиш тъй като няма какво друго. :) Ако пазаруваш в някой сайт, да им покажеш фактура или да се логнеш в акаунта си там, да направиш извлечение. Но реално имаш само една транзакция от $100 между два PayPal акаунта. Това е. Ако има нещо друго, кажи. Иначе, ако си от София, на Централна гара или на летището. Да се чудиш къде е по-зле. :)
 
От: Мито? Внос на стоки от Сащ?

Мисълта ми беше да не се осъмнят в реалната стойност на стоката и да прегледат цените в интернет?
 
Re: От: Мито? Внос на стоки от Сащ?

Мисълта ми беше да не се осъмнят в реалната стойност на стоката и да прегледат цените в интернет?

Няма такъв филм. Точно как ще стане като продукта ти го има в над 100 сайта сигурно, а да не говорим, че може да ги метнеш с това, че си dropshipper (препродавач / дистрибутр) и го взимаш на други цени. Всички се допират до официалния документ. Всичко друго си е меко казано нелогично за следване, ако спазваш правила. :)
 
От: Мито? Внос на стоки от Сащ?

А разпечатка от PayPal важи ли като официален документ, като се има предвид, че и двамата сме физически лица? Съжалявам за СПАМ-а в темата :p
 
Re: От: Мито? Внос на стоки от Сащ?

А разпечатка от PayPal важи ли като официален документ, като се има предвид, че и двамата сме физически лица? Съжалявам за СПАМ-а в темата :p

За твоя радост, ти нямаш друг. Само направи коментар за какво ги превеждаш и мисля, че ще стане. Дано някой друг сподели, но в твоя случай няма с какво друго да се обосновеш. :) Това значение, знаеш ли колко физически лица ползват сайтове като Амазон, Ибей, за да продават. ;) Важното е да се види какво си превел и за какво. И гледай да не се издъните с някоя квитанция с цена в кутията. :)

Няма проблем за спама, нали за това е форум - да дискутираме казуси и проблеми. :)
 
От: Мито? Внос на стоки от Сащ?

А ако стоката не стигне до митница, как се плаща ДДС-то, което се начислява?
 
Re: От: Мито? Внос на стоки от Сащ?

А ако стоката не стигне до митница, как се плаща ДДС-то, което се начислява?

То не се праща реално на митницата. Праща се до адрес, но митницата ти го спира, за да му начисли ДДС и мито. Иначе не е имало случаи да не е било на митницата или при теб. Ако не ти го спрат, чувствай се късметлия. ;) Нали не мислиш, ако дойде до вас, да търсиш служби да си платиш ДДС-то. :) Не, че не е редно, но идва малко извратено. :)
 
От: Мито? Внос на стоки от Сащ?

Благодаря ти! Занимавам се се с компютърни компоненти и тъй като не се начислява мито на тях и с този начин на намаляване на ДДС-то излиза доста по-добре!
 
Мда, а и отделно нямаш някой тарикат да ти обяснява, че плаща наем и заплати и да ти сложи едно 100% надценка. :) Не, че трябва да работи за слава, ама къде е 250$ за телефон, къде са 750 лева. :) Ще ме извиняват. :) Давам този пример, защото толкова ми обявиха за моя тук. ;) За това пазарувай смело и след 3-4тия път на митницата брой го, че ще имаш познат, който да "помага" там. ;)
 
От: Мито? Внос на стоки от Сащ?

Нека все пак питам отново нещо - Ако ми бъде изпратен колет със стоки на стойност около 900$, но с моя човек сме се разрали и съм му изпратил по PayPal 35$ за стоките, пак ли няма да ми направят проблем? Става въпрос за процесор, видеокарта, рам памет и захранване?
 
От: Мито? Внос на стоки от Сащ?

Ако са за теб и ги посъстари малко, що да не стане. Ще пишеш, че си ги купуваш втора ръка и готово. Ако обаче са нови, новенички, с целуфанчетата и найлонките, тия от митницата не пасат трева.
 

Горе