Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Купувай от БГ! Не си струват нервите да се разправяш с индианци!
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

10г си купувам телефони от тук и немога да им се порадвам.Повече са виждали майсторите които уж ги ремонтират от колкото да са в мен.Имал съм Nokia 7210 6280 6500 slide E 95 samsun galaxy s2 s3 и всеки от тях беше пълен боклук най вече самсунзите на по 2 седмици бяха като ги разкарах.Единствено Нокиа 5800 ЕМ от Англия беше префектен до сега и един служебен Хуавей на 2 г без да даде дефект(а не е спирано да се говори по него).И така се реших да пробвам китаец да си взема да пробвам все пак 200 милиона потребители на тези телефони не са по-прости от нас да си ги купуват.Харесах си Kingzone K1 turbo незнам просто се влюбих в него и както всеки мой телефон искам да си го взема но не ми се плаща грешни пари като ДДС защото за мен това си още един обир от нашата "Мащеха" към нас.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Ако се уговориш със изпращача да го изпрати като подарък или да обяви някаква нищожна сума ($30-$40), може да го поръчаш без митница. След $50 се заплаща.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Над 30лв минаваш митница.

Към Раев: Ами поръчвай си го. Не знам какво друго да ти се каже. След като не ти се плаща - рискувай. Може да мине, може и да не мине. Ако мине е ок, ако не мине може да ти го приберат, а може да те накарат да си платиш дължимите сборове. Ако очакваш точна формула с отговор на въпроса "Как да не плащам мито и ДДС", то едва ли някой може да ти я даде.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Здравейте , от няколко дена чета и ровя из интернет . Случайно попаднах на вашия форум и уеб сайт за бизнес . Искам да попитам някой , за информация относно Мито ДДС за внос и търговия на една играчка . Играчката е метална и е за деца над 9г. Развива двигателни умения , рефлекси , подобряване на мислене и креативност . Не искам да споделям кой знае колко за самата играчка която скоро се надявам да бъде по онлайн платформите из мрежите ,а искам да попитам няколко въпроса .
1. Да речем че имам 300 - 500 бройки чакащи на митницата да бъдат платени Мито и ДДС , хората които ми изпращат пари да движа нещата са от Австралия и имат фирма във Варна. Аз не съм вписан в тази фирма , трябва ли да имам пълномощно за да заплатя мито и ддс за играчките ?
2. Какво трябва да представя на Митницата , ако ме попитат какви са ми търговските цели , мога ли да използвам вече неговата компания за разпространение на играчката посредством интернет магазини , с наложен платеж - epay, paypal други?
3. Има ли митнически агенти които могат да ми помогнат в описването на играчките , да оправя документите по отпускането им от митницата ?
4. След прочетеното от мен разбирам от много постове тук ,че ще ми трябва разплащателно писмо , дали от пеи пал дали от друго място , трябва ли да е на мое име за да успея да платя и да си пребера играчките?
5. Мислите ли че ще ми трябва касов апарат ?
Благодаря за отделеното време ще преглеждам по - често коментарите по темата .
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Това с играчките е много сложно. Постоянно чета за играчки спирани от пазара, които са опасни за деца. Скоро четох за някакво килимче, от чиито бои се изринало някакво детенце и го изтеглили от пазара. Скоро дори имаше голяма акция на агенцията отговаряща за безопасността в голям магазин за играчки в столицата. За това, преди да продължиш нататък, трябва да провериш дали играчката е безопасна, дали има съответните сертификати за безопасност и качество. Ако не е, при една проверка мисля, че е напълно възможно да не ти пуснат пратката въобще. Отделно после ако я продаваш може да имаш проблеми.

Прочети тая новина:

Не купувайте детски стоки, ако няма етикет на български
 
От: От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Забравих да допълня на самата опаковка на играчката , ще има всички изисквания които съм прочел ще са на 4,5 езика включително и български език . Моята пратка ще е без опаковки , аз ги правя тук .
Доста време четох за безопасноста на играчки от тип развиване на двигателни умения трикове. Самата играчка не е вредна за човешката кожа , но има една подробност трябва да се почиства при определен период от използване . Благодаря за статията , много е полезна . Не знам от къде да искарам тези сертификати за безопастност и мисля че не е моя работа , но хората които правят играчката трябва да са отговорни по представянето на тези сертификати , останалото ще го има на опаковката.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Е ясно, ама ако играчката ги няма, тогава лошо за теб, защото нямаш право да я пускаш на пазара в ЕС май. Примерно ако те проверят могат да не я пуснат въобще от митницата или пък после ако ти дойдат на проверка в склада да те глобят и да я конфискуват. Порови се по темата.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Аз си купих телефон за 350лв. от AliExpress и дойде преди няколко дни. Човека ми го е пратил като "Gift" със съдържание "Toy" на стойност "$19"(не знам дали това не е цената на доставката). Нито Мито нито ДДС съм платил. Пратил ми го е през "Singapore Post". Не му бях писал нищо - това си го е направил сам. Те пращат редовно и знаят как да "чийтват". По принцип винаги, когато купувам от AliExpress-а им пиша да ми слагат по-малка стойност и го правят. Но до, колкото знам въпреки това може да го отворят на митницата, да видят, че не е реално и да го задържат(и те са хитри).
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Здравейте , ходих до агенция Митници във Варна , че там задавах доста въпроси , а забравих да попитам най -важния . Нужно ли ми е регистрирана ддс компания във Варна за да мога да си получа стоката? Понеже чета из форума че трябва да покажа всички разплащания , дори тези от пей пал . Плащанията са направени от друг човек , аз съм изкарал нужното пълномощно за да представлявам човека , заверено от адвокат.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

За щастие или не Варна все още не е със статут на държава в държавата и в този ред на мисли просто решение като ЮЛ, тоест регистрирана в РБ фирма по ДДС ще ти е също толкова полезна.
Ако плащането е от човек, тоест физическо лице, то и вноса е на физическо лице. Пълномощното ти не върши много работа. Вкарал си се, ако не ще се вкараш в такъв филм, че дори не искам да ти казвам. Говоря за поръчка+плащане от физ. лице в комбинация за прехвърляне и обмитяване на ЮЛ...Не е невъзможно, но коства много време, нерви и висене по митница.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Здравейте, има няколко неща, които не са ми ясни, ще съм благодарен, ако някой, който знае, ми обясни нещата.
1.Ако внеса, като физическо лице, да речем 6 чифта обувки от Китай, на стойност 250лв, какво следва, ако преценят, че не е за лична употреба? Само ще платя ДДС и мито, въпреки, че е под 150 евро, или ще ги конфискуват?
2.Ако регистрирам фирма, и поръчвам по 5,6 чифта обувки 3,4 пъти в месеца, всяка пратка под 150 евро, ще плащам ли мито, или само ДДС? Ако на въпрос 1 отговора е, че при преценка, че стоките са за търговия, ще ги освободят, след като платя и мито, значи и тук отговора ще е ясен :)
3.Като физическо лице, мога ли да внасям по 4,5 чифта обувки реплики на марки, които не са регистрирани в търговския регистър у нас? Същия въпрос, ако регистрирам фирма, и искам да продавам реплики на марки, нерегистрирани у нас?
4.Когато ЮЛ(представляващ фирма нерегистрирана по ЗДДС, току що открита), внася обувки от Китай, плаща ли ДДС и мито върху международния транспорт?
 
Последно редактирано:
От: От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Здравейте, има няколко неща, които не са ми ясни, ще съм благодарен, ако някой, който знае, ми обясни нещата.
1.Ако внеса, като физическо лице, да речем 6 чифта обувки от Китай, на стойност 250лв, какво следва, ако преценят, че не е за лична употреба? Само ще платя ДДС и мито, въпреки, че е под 150 евро, или ще ги конфискуват?
2.Ако регистрирам фирма, и поръчвам по 5,6 чифта обувки 3,4 пъти в месеца, всяка пратка под 150 евро, ще плащам ли мито, или само ДДС? Ако на въпрос 1 отговора е, че при преценка, че стоките са за търговия, ще ги освободят, след като платя и мито, значи и тук отговора ще е ясен :)
3.Като физическо лице, мога ли да внасям по 4,5 чифта обувки реплики на марки, които не са регистрирани в търговския регистър у нас? Същия въпрос, ако регистрирам фирма, и искам да продавам реплики на марки, нерегистрирани у нас?
4.Когато ЮЛ(представляващ фирма нерегистрирана по ЗДДС, току що открита), внася обувки от Китай, плаща ли ДДС и мито върху международния транспорт?

Ти май не прочете темата, а?

За не знам кой път ще кажа, че за над 30лв съм плащал и мито и ДДС, а вие продължавайте да стискате палци до посиняване врътката да мине... Относно регистрация по ДДС - прочети темата. Пише си го много просто, ясно и подробно.

Сори, ама не заслужавате да ви се обяснява! Та вас ви мързи да четете, бе!
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

@predpriemach2800 направо мини до местната митница и питай там.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Купих си от Алиекспреса 2 ракети за бадминтон. Обща стойност 44 долара. Сега виждам в проследяващият номер: RPSM - MITNITZA SOFIA.
Това къде се намира и колко ще трябва да доплатя? Вероятно 20 % ДДС. Какви документи да си нося - откъде да взема разпечатка с реалната стойност от Алиекспреса, някой може ли да ме ориентира?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Митницата е до ЦАГ. С какво си платил в Алиекспрес?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Виж дали ще можеш да принтираш фактурата от поръчката. За всеки случай може и банково извлечение да принтираш. Хващаш тези документи и заедно с "торбата с търпение" отиваш. Сигурно някъде към 15-20лв. ще платиш. Все пак може да ги попиташ направо тях.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Докладвам от митница София:
11.00 излязох от къщи. В 11.20 бях пред Митницата.

Документи - носех си личната карта и движението по сметката на виртуалната карта с печат от банката - за всеки случай. Известие от пощите така и не получих.
Минах през 5 гишета общо. Имаше 10-12 човека опашка на 2 от тях. С всичкото чакане плюс опашки в 12.20 си бях вкъщи. Т.е. всичко отне 40 минути.
Платих 14 лв ДДС, 3.50 лв пощенски магазинаж, 1 лв за ново известие и 1 лв. зелена зона - към 20 лв. всичко за стока от 70 лв.
Извод: наистина е адска бумащина, но чакането не е половин ден, както ме наплашиха доста хора. 40 минути се преживяват все пак.
Др. път смело ще си взема нещо до 300 лв.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Тук си платил само ДДС. Митото е друго. Там трябва да се издава ЕОРИ номер, банкови преводи и т.н. В София не всички пощи позволяват да си платиш ДДС-то на място, а се разкарваш до митницата. В Плевен, пощите имат договор и ДДС-то се плаща за 5мин. в пощенски клон.
 

Горе