Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

От: От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Здравейте, бих искала да попитам някого, който е по-запознат и би могъл да ми даде съвет за добра транспортна фирма за внос от Китай. Със сигурност много от Вас имат повечко опит. Ще съм Ви благодарна :)

Поздрави и лека вечер
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

DHL, но на 99% стоката, ще бъде задържана на митницата, за ддс, а в зависимост от количеството за ддс и мито...
EMS, също е вариант, тук шанса да бъде задържана стоката на митницата е по-малък ( зависи от количестото и обема де )
Български пощи :D, за 2/3 бройки на ден (разделени разбира се) и с подходящ размер, даже няма да отидат и на митница, ами направо в най-близкият пощенски клон до твоя адрес
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Благодаря много за отговора :) Ще имам нужда от групажен контейнер, няма как да се размина без ДДС и мито. А имате ли някакви впечатления от Unimasters?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Не, работил съм само с изброените :)
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Unimasters имат специални изисквания за типа на стоката. Имате ли агент там? От един или няколко доставчика ще е? За колко кубика става въпрос? На място ли ще купувате стоката или от сайтове? Ако е за края на Март и началото на Април мога да помогна.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Добре аз ли пак не разбирам нещо. Като ги внесете нещата без да платите мито и ДДС има ли начин да ги продадете легално като търговец? Нали ще се види, че няма платено мито и ДДС дори и да имате фактура от китаец?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

След като нелегално ги внасят ,така си ги и продават.Или по друг начин казано-Контрабанден внос. :)
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Добре аз ли пак не разбирам нещо. Като ги внесете нещата без да платите мито и ДДС има ли начин да ги продадете легално като търговец? Нали ще се види, че няма платено мито и ДДС дори и да имате фактура от китаец?

Това за кое мнение се отнася, че много силни изказвания следват?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Добре аз ли пак не разбирам нещо. Като ги внесете нещата без да платите мито и ДДС има ли начин да ги продадете легално като търговец? Нали ще се види, че няма платено мито и ДДС дори и да имате фактура от китаец?

Ако не си платил мито и ДДС си е нелегален внос. Ако е нелегален внос няма как да си легален продавач...
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Добре де, до колкото разбрах за пратки със стойност над 30 лв се дължи ДДС 20%, а мито за над 200$. Колко е вярно не знам, някой ако има актуални цифри да сподели. Да речем си купувам суичър от Aliexpress за 10$/14лв. Ако горната ми информация е вярна, следователно не дължа нищо. Законно съм си вкарал суичъра без да плащам нищо, нали така ? Защо тогава да бъде незаконно, ако искам да го продам?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Не е незаконно да го продадеш, но като физическо лице. Като такова и си го купил.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

То ако беше незаконно, половината потребители от продавалник сав ареста. :)
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

То ако беше незаконно, половината потребители от продавалник сав ареста. :)

Това, че е убил човек, но не е в затвора прави ли го неубиец? Що за съждения?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Здравейте, искам да направя внос от Китай, но не успявам да намеря стойността на митото за продукта. Знаете ли къде бих могла да попитам?
Благодаря предварително :)
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Всяка митническа агенция ще ти отговори точно и ясно на въпроса.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Здравейте отново :)
Водих преговори с фирмата в Китай, разбрахме се, те ми пратиха проформа фактура. В нея са вписани цените на стоките, времето, за което ще ги произведат, условията са CIF Sofia. Нали това е обичайната процедура, сега плащам 50 %, както сме се разбрали... Притеснявам се дали тази проформа е достатъчна?
Благодаря предварително :)
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

ZDRASTI.TRUDNO MI E NA BG.PRAVILNO LI RASBRAH PRO4ETENOTO.OT BG PORU4VAM OT KITAI.KITAI MI GO PRA6TA DO OFIS NA EKONT V EC.I ECONT DO NAS.NIKUDELI NIAMA DA MI ISKAT MITA I DDS.ISKAM DA VKARAM 30 4IFTA MARATONKI,ZA 3000LV.MINALO E VREME OT KAKTO SI PISAL PREDI,NO MOLIATE.PI6I PAK NAI PRAVILNIA PUT.BLAGODARIA
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Добър вечер.Искам да си взема телефон от Китай за 280$ някой може ли да ми каже какво да направя за да не бъде спрян на митница.Изчетох много форуми и стигам до извода че оправия няма като спре в митницата.Чудя се ако се напише че идва от ремонт дали ще я избегна.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Защо да няма оправия на митницата? Плащаш си 20 % ДДС върху стойноста на телефона и си го ползваш със здраве. Ще ти поискат разпечатка от Пейпал или плащане с картата за да имат основа върху която да ти начислят данъка. Ако идва от ремонт , ще ти поискат документи кога си го закупил и си платил данъците и как си го върнал обратно за ремонт.
И тук идва основния въпрос-- да си чукам ли главата с китайците да си купя скъп телефон от Китай , или да си купя телефон в България с гаранция :)
 

Горе