Мнение за блога ?

renji

New Member
Здравейте. Аз и danider започнахме този блог: http://ushence.com/
Дайте съвет, критика, мнение (не си спестявайте критиките).....
Мерси предварително.
 
От: Мнение за блога ?

Да, много си прав. Само на 2-3 дена е ! За това съм пуснал темата, защото е и първият ми проект.
 
От: Мнение за блога ?

Каква е темата на писане в този блог?

Ако сайтът има за целева аудитория българите, защо статиите са на английски? Ако цели чуждестранните посетители, защо има линкове към BG Top и Web Counter, които са български класации и броячи?

Статии от пет-шест реда и с никаква стойност за посетителите няма да ги накара да четат вашия блог.

И второ, не знам кои са създателите. Една дума "Hello" не е достатъчна за About страница. Снимки, информация за вас, контакти с вас...

Не искам да звучи че критикувам остро, но като блогър въпросите ми към вас са такива. Ако внимателно проучите отговорите, можете да създадете блог с потенциал.
 
От: Мнение за блога ?

Мерси много за критиките. Това много ми помага за да знам на къде да тръгна.
 
От: Мнение за блога ?

ушенце.ком, защо сте регитрирали такъв домейн, след като смятате да пускате публикации на английски? мислиш ли, че на някой англоговорящ ще му говори нещо това ушенце?

и един съвет, който не е задължително да последваш, опитвай/опитвайте се да се придържате към една тема. това не означава да сте като коне с капаци и да не пишете нищо извън темата, но когато го правите нека е за нещо, което си струва.
 
От: Мнение за блога ?

Нещо малко , но на мен лично ми прави впечатлени - текста ! ;) Защо не опиташ да го подравниш. Така ще изглежда доста по - стилно ;)
 
От: Мнение за блога ?

Започвам от кода :)
1. Защо не смъкнете кода на аналитикса във футъра, а не в началото на страницата, така ще го зарежда накрая?
2. Имате доста странни keywords, предполагам са автоматично сложени
blog,donate,option,payments,paypal,plugin,website
В превод ми звучи, като плугин за wordpress, който слага бутон за дарения, чрез Paypal с много опции 8)
3.
alt="Random header image... Refresh for more!" - всички са еднакви :(
4. Защо в H1 тага е Welcome ?
5. Линка горе Ushence.com е с nofollow, аз много много не разбирам, но защо е така ?
6. Заглавията на статиите са в H2, което си е добре, но и заглавията на сайдбар елементите са също в H2, няма да е лошо да ги направите в H3
7. Тоя мейл както е написан така в скоро време ще започне да получава доста спам
Фийда е хубаво да го прекарате през feedburner

 

Горе