Мнение за нает сървър

antarian

New Member
Здравейте,
Проблема ми е следния:
Наел съм VPS в една хостинг компания. На него хоствам около 10-тина домейна. Сървъра е със следните параметри:
РАМ: 1 в пиковете до 2 Gb
Процесор: 2 х 0,6 Mz
Сайтовете правят около 70 000 - 100 000 импресии на ден и около 150 едновременни посещения. Проблема е, че в пиковите часове започва да става много бавен и това не ме устройва. Основния сайт е за обяви и на него се гледат много снимки. При преглед на статистиката виждам, че процесора е до дупка и че рам паметта е около 1 гм в пиковите часове.

Хостинг компанията ми предлага да си взема следния нает сървър:
Процесор: Intel P4 3.0 Ghz
RAM памет: 2 GB DDR

Че въпроса ми е, дали предлагания ми сървър ще може да поеме натоварването което към момента и ако някой може да ми предложи някакви алтернативи.

Благодаря Ви предварително
 
От: Мнение за нает сървър

Според мен това би ти свършило работа но, няма да ти реши проблема генерално. След няколко месеца или седмици ще започнеш да имаш съшия проблем. Нищо чудно дори да не ти свърши работа от самото начало. По добре търси нещо с 2-4 ядра, защото P4 почти не се ползва.
Вярно цената ще е по висока но ще ти спести много главоболия за в бъдеще.
Ако имаш нужди от оферти за България за подобни услуги, а имам доста добри промо кодове към 2 BG фирми, които предлагат подобни услуги
 
Че въпроса ми е, дали предлагания ми сървър ще може да поеме натоварването което към момента и ако някой може да ми предложи някакви алтернативи.
Алтернативата е да ти се направи оптимизация на скрипта, който ползваш. Предполагам, че си взел нещо готово (а и да е писано специално за теб, не се знае програмиста как си е оставил ръцете) и вероятно не е предвидено за по-сериозни натоварвания. Предполагам, че има бавни заявки към базата, излишни цикли в кода, евентуално динамично оразмеряване на изображенията, което точи огромен ресурс... Вместо да бухаш пари за по-мощни сървъри, дай на някой с достатъчно познания да направи ревизия на кода и да каже какво и как може да се оптимизира.
Имал съм случаи, когато логването на един потребител в системата, гълта 180MB RAM на сървъра :D, защото скрипта пълни разни масиви с абсолютно излишни данни, които не се ползваха никъде. След повърхностна оптимизация - от 180 на 6MB. :)
 
От: От: Мнение за нает сървър

Според мен това би ти свършило работа но, няма да ти реши проблема генерално. След няколко месеца или седмици ще започнеш да имаш съшия проблем. Нищо чудно дори да не ти свърши работа от самото начало. По добре търси нещо с 2-4 ядра, защото P4 почти не се ползва.
Вярно цената ще е по висока но ще ти спести много главоболия за в бъдеще.
Ако имаш нужди от оферти за България за подобни услуги, а имам доста добри промо кодове към 2 BG фирми, които предлагат подобни услуги

Прати ми да видя! Относно скрипта. Той е готов и не се ползва само от мен. Ако имаше проблеми предполагам и други щяха да ревнат а няма!
 
Дали щяха да ревнат или просто да си наемат по-мощен сървър? :) Супер известни приложения, разработвани от години, с огромни community-та има на къде да се развиват и оптимизират, да не говорим за по-малките скриптчета, писани от програмисти-ентусиасти. :)

EDIT:>> Ааа, сетих се и друго - скрипта може да е супер добър, но да не използваш пълните му възможности. Да не е настроен оптимално, да не е активирано кеширане и т.н. Просто трябва да се анализира коя част от скрипта товари сървъра най-много и да се помисли дали не може да се оптимизира.
 
От: Мнение за нает сървър

ако имаш добри приходи наемай машина с перспектива около година
ако нямаш приходи мисли нещо домашно
 
От: Мнение за нает сървър

ако имаш добри приходи наемай машина с перспектива около година
ако нямаш приходи мисли нещо домашно

Имам приходи, но въпроса е каква машина :)
 
От: Мнение за нает сървър

Ако си решил да ползваш БГ компанията има кодове за отстъпка от ИЦН.
Ако не се лъжа май не са еднократни и важат неколкократно
 
От: Мнение за нает сървър

Ако си решил да ползваш БГ компанията има кодове за отстъпка от ИЦН.
Ако не се лъжа май не са еднократни и важат неколкократно

ццц сега реклама ли им правиш,аз предпочитам други на които си хоствам сайтовете от 3 и повече години...
 
От: Мнение за нает сървър

Няма нищо лошо да изкажа мнения за компания от която съм страшно доволен и работя и лично и служебно с тях от 2005-а. Така или иначе ако сравнят офертите на БГ фирмите пак до тях ще се стигне.
Може да провериш и в линковете, че няма affiliate или нещо подобно.
ццц сега реклама ли им правиш,аз предпочитам други на които си хоствам сайтовете от 3 и повече години...
Имам кодове с над 30-40 лв. отстъпка за сървър , което си е направо сделка.
 
От: От: Мнение за нает сървър

Няма нищо лошо да изкажа мнения за компания от която съм страшно доволен и работя и лично и служебно с тях от 2005-а. Така или иначе ако сравнят офертите на БГ фирмите пак до тях ще се стигне.
Може да провериш и в линковете, че няма affiliate или нещо подобно.
Имам кодове с над 30-40 лв. отстъпка за сървър , което си е направо сделка.

Не ви вървят рекламните трикове. Аз дори вече се отвратих от тях. Заради простотията ви, може би никога няма да ви ползвам услугите. То че криза, криза, ама вие меко казано се осрахте. Дано поне ви е топло на задниците.
 
От: Re: Мнение за нает сървър

Имал съм случаи, когато логването на един потребител в системата, гълта 180MB RAM на сървъра :D, защото скрипта пълни разни масиви с абсолютно излишни данни, които не се ползваха никъде. След повърхностна оптимизация - от 180 на 6MB.


>_> 180 МБ Рам !?!? Аз неразбирам от програмиране ама тоя дето го е правил този сайт явно разбира колкото мен...
 
От: От: Мнение за нает сървър

Не ви вървят рекламните трикове. Аз дори вече се отвратих от тях. Заради простотията ви, може би никога няма да ви ползвам услугите. То че криза, криза, ама вие меко казано се осрахте. Дано поне ви е топло на задниците.

Не те разбирам приятелю аз не съм агент, а съм си чист потребител. Споделих мнение, което може да е от полза на някой. Ако се поразтърсиш малко ще откриеш кои са агентите , но на други фирми а не на тази, която препоръчах
 
От: Мнение за нает сървър

Наистина първо вземи някой да ти погледне скрипта и да ти каже какво може да се направи, нещо че е известен. Аз така имах сайт с на джумла adsmanager-а, обаче базата му нямаше индекси, съответно за 5 мин го подкарах почти 3 пъти по-бързо само с няколко бутвания. Иначе това май се води най-използвания плъгин за обяви, ама явно са го писали разбирачи :)
 
От: От: Мнение за нает сървър

Не те разбирам приятелю аз не съм агент, а съм си чист потребител. Споделих мнение, което може да е от полза на някой. Ако се поразтърсиш малко ще откриеш кои са агентите , но на други фирми а не на тази, която препоръчах

Разгледай си всичките 18 смотани поста, и ми кажи имаш ли поне един в който да не си споменал icn?
 
От: Мнение за нает сървър

Препоръките вече ги имаш аз само искам да нахраня тоя , който пробутва сделките. Бягай във някой тийн форум, там ще ти вържат.
 
От: Мнение за нает сървър

въпроса със "сайзинга" на машината ....каква машина трябва за да поеме Х натоварване е може би най-стария и няма лесен отговор :)
фактите са обаче, че по-евтино да си наемеш по-голям сървър от колкото да оптимизираш софтуера => наеми сървъра който ти предлагат и виж,
но ги накарай да ти отпуснат 2-3 седмици бонус за да видиш дали работи, не си плащай ..... :)
 
От: Мнение за нает сървър

В крайна сметка намерих каквото търсих. Проблема обаче беше в лошата хостинг компания. Смених я и за същите пари получавам супер услуга. Няма да казвам коя за да няма реклама. Успех на всички.
 
От: Мнение за нает сървър

В крайна сметка намерих каквото търсих. Проблема обаче беше в лошата хостинг компания. Смених я и за същите пари получавам супер услуга. Няма да казвам коя за да няма реклама. Успех на всички.

е как няма да кажеш коя е каква реклама ти само името ще кажеш няма да даваш сайт все пак щом си доволен сподели
 
От: Мнение за нает сървър

Няма да е лошо и да споделиш с коя фирма си имал лош опит, все пак по този начин може да предпазиш някой от нас от същите ядове които си имал ти
 

Горе