Мнение за "ненужна" оптимизация

Poltargaista

Active Member
Схемата е следната...

1. Имаме сайт/е-магазин свързан с телевизори;
или
2. Имаме сайт/фирма свързана с курсове и обучения;

От друга страна имаме изразите "универсално дистанционно" с близо 500 търсения месечно и "копчета" с близо 300 търсения месечно. Като и за двете конкуренция клони към -1.

Целта на схемата - набавяне на още 800 посетителя месечно с нулева инвестиция, но от друга страна с израз, който почти не е свързан с конкретната тема на сайта.

Според вас заслужава ли си да се направят две страници с добро onpage seo и по една статия на тема "универсално дистанционно" и "копчета", които да са съвсем отделно от сайта. Дори без линк от сайта към страниците.

Ако да - за кой от двата варианта би било по-подходящо да се направи, въпреки че и двата израза и в двата случая нямат много общо с темите на сайтовете?

1. Например дистанционно, което да управлява различни телевизори;
1. Копчета на телевизори - например... запазването им чисти и работещи по-дълго;
или
2. Например универсални/многобройни теми за обучение, градове, методи, техники.... ;
2. Копчета - например... курс по шиене на копчета, или обучение за работа с машина с много копчета;

EDIT: Не знам дали успях да се изразя достатъчно ясно. :rolleyes:
[SUP]
+Ангел Порязов - Профил в Google+​
[/SUP]
 
Последно редактирано:
От: Мнение за "ненужна" оптимизация

Вариантдве е май по- удачен избор.
Дистанционно обучение по интернет, универсален курс за еди какво си ...
Курс за обучение за работа с машина за шиене на копчета, елични тигели за копчета, копчета тик-так, и т.н.
 
От: Мнение за "ненужна" оптимизация

Това за някакъв конкурс ли е?
И двата варианта са приемливи, не виждам голяма разлика, но не знам дали този метод ще доведе до тези резултати, които се търсят.
 
От: Мнение за "ненужна" оптимизация

Щом продаваш телевизори си се предържай към телевизорите. По-лесно ще монетизираш трафика. Освен това от догодина всички телевизии стават цифрови, тъка че очаквам голям бум в търсенето на тунери. И точно сега му е времето да се наблегне на това остават 6 месеца.
 
От: Мнение за "ненужна" оптимизация

Лека корекция (ако е важно за някого): Срокът за пълната цифровизация е 01 Септември 2013 година.
Остават 1 година и 3 месеца (според плановете на министъра).
 
От: Мнение за "ненужна" оптимизация

Това за някакъв конкурс ли е?
И двата варианта са приемливи, не виждам голяма разлика, но не знам дали този метод ще доведе до тези резултати, които се търсят.

Може да се каже.
Като цяло се чудих дали с 2-3 такива страници, и нетаргетираните посетители от тях, ще успея да увелича продажбите?
 
От: Мнение за "ненужна" оптимизация

az nerazbiram mnogo ot saitove i pogovori6 s edno mom4e koeto razbira poiskah dami sazdade edin sait v koito da reklamiram produktite si i mom4eto go napravi no ot tarsa4kata ne6to nese namira i si mislq 4e samo si pohar4ih parite a s sa6tite pa6i koito dadoh moje6e dasi poravq pokriva ot nqkolko meseca imah edin te4 izvikah 3 maistori no i 3mata ni6to ne napraviha i nakraq edin sased mi predloji edna brigada koqto naistina si razbira ot rabotata vednaga razbraha ot kade mi e te4a imi opraviha pokriva ako nqkoi ima nujda ot maistori za pokriv dane se 4udi kai da izvika za6toto ima mnogo koiti 6te iskat samo devi vzemat parite bez dasi svar6at rabotata az vi prepora4vam da im zvannete 0898 833 170 lubo

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
 
От: Мнение за "ненужна" оптимизация

az nerazbiram mnogo ot saitove i pogovori6 s edno mom4e koeto razbira poiskah dami sazdade edin sait v koito da reklamiram produktite si i mom4eto go napravi no ot tarsa4kata ne6to nese namira i si mislq 4e samo si pohar4ih parite a s sa6tite pa6i koito dadoh moje6e dasi poravq pokriva ot nqkolko meseca imah edin te4 izvikah 3 maistori no i 3mata ni6to ne napraviha i nakraq edin sased mi predloji edna brigada koqto naistina si razbira ot rabotata vednaga razbraha ot kade mi e te4a imi opraviha pokriva ako nqkoi ima nujda ot maistori za pokriv dane se 4udi kai da izvika za6toto ima mnogo koiti 6te iskat samo devi vzemat parite bez dasi svar6at rabotata az vi prepora4vam da im zvannete 0898 833 170 lubo

Не е зле от време на време и смях да пада :lol: Но поне не осирай така на човека темата. Пусни нова тема и предложи ремонт на покриви :lol: (не че това е сайт за стройтелство де) :lol: И поне раберете веднъж за винаги, че това не е teenproblem или някой подобен, да пишете на латиница.
 

Горе