Мнение за социална мрежа.

От: Мнение за социална мрежа.

1. Цветовете не са подходящи за такъв сайт, ето това са твоите цветове: http://medical.bg.
2. Идеи за дизайн има на много места, пр. http://themeforest.net/search?utf8=✓&term=portal
3. CMS-a можеш да го смениш...
Точно пък това синйо лайно ще е подходящо за него...
 
От: Мнение за социална мрежа.

Да, синьото лайно, зеленото лайно i оранжевото лайно са идеални за такъв сайт (не говоря за background...)
 
От: Мнение за социална мрежа.

Уважаеми колеги, благодаря за подкрепа, мнения и съвети! Дано не досаждам много :).. След промяна, която направих, дали не заприлича на портал за красота и спа ;) ?
 
От: Мнение за социална мрежа.

За дизайна не мога да съдя - не съм специалист. Забелязал съм че по тази тематика предпочитат по-свежи цветове и по-плавни линии, предполагам, че е е правилно

За навигацията - досега беше идеална - ергономична и удобна за посетителите.

За езика - и аз съм 100% за да е на руски. Ясно, че го правиш на български с цел да съчетаеш бизнеса си в България, но трудно ще спечелиш както постоянни посетители, така и директни рекламодатели. Докато ако специализираш сайта на руски (но за България) ще можеш да уцелиш два заяка едновременно - хем ядро от посетители по темата, хем бизнесът ти си остава.

Ако е на български, почти нямаш нормален начин за монетизация на сайта освен директни рекламодатели. Ако е на руски - варианти бол. За сравнение, рускоезичен сайт с десетина посетители на ден и сравнително нисък ТИЦ носи около $500 месечно от руските борси. Представи си твоя вариант с по-голяма посещаемост и специализирани новини и статии (спа, здраве, туризъм и т.н.) колко повече може да привлече. Като пак си остава възможността за директна реклама от конкуренти, тъй като за българския спа-бизнес рускоезичният поток си остава търсен и платежоспособен.

За CMS - не я сменяй, подходяща е за целта ти. Просто обновявай по-често версията, за да намалиш рисковете. Отидеш ли на WP - ще се превърнеш в поредния блогър, наблъскал плъгини за щяло и нещяло. А тъй като не си програмист, то при рязко увеличаване на посещаемостта (което ти е целта), най-вероятно сайтът ще се сгромоляса.

P.S. препоръчвам ти да поръчаш шаблон на професионалист. В този форум има много добри дизайнери, които работят при изгодни условия. Ако нещо ги затрудни, то това ще е сравнително непознатата CMS. В такъв случай можеш да провериш в тази тема - http://forum.searchengines.ru/forumdisplay.php?f=48 (въведи в полето за търсене в темата "instantcms" ) .
 
Последно редактирано:
От: Мнение за социална мрежа.

За дизайна не мога да съдя - не съм специалист. Забелязал съм че по тази тематика предпочитат по-свежи цветове и по-плавни линии, предполагам, че е е правилно

За навигацията - досега беше идеална - ергономична и удобна за посетителите.

За езика - и аз съм 100% за да е на руски. Ясно, че го правиш на български с цел да съчетаеш бизнеса си в България, но трудно ще спечелиш както постоянни посетители, така и директни рекламодатели. Докато ако специализираш сайта на руски (но за България) ще можеш да уцелиш два заяка едновременно - хем ядро от посетители по темата, хем бизнесът ти си остава.

Ако е на български, почти нямаш нормален начин за монетизация на сайта освен директни рекламодатели. Ако е на руски - варианти бол. За сравнение, рускоезичен сайт с десетина посетители на ден и сравнително нисък ТИЦ носи около $500 месечно от руските борси. Представи си твоя вариант с по-голяма посещаемост и специализирани новини и статии (спа, здраве, туризъм и т.н.) колко повече може да привлече. Като пак си остава възможността за директна реклама от конкуренти, тъй като за българския спа-бизнес рускоезичният поток си остава търсен и платежоспособен.

За CMS - не я сменяй, подходяща е за целта ти. Просто обновявай по-често версията, за да намалиш рисковете. Отидеш ли на WP - ще се превърнеш в поредния блогър, наблъскал плъгини за щяло и нещяло. А тъй като не си програмист, то при рязко увеличаване на посещаемостта (което ти е целта), най-вероятно сайтът ще се сгромоляса.

P.S. препоръчвам ти да поръчаш шаблон на професионалист. В този форум има много добри дизайнери, които работят при изгодни условия. Ако нещо ги затрудни, то това ще е сравнително непознатата CMS. В такъв случай можеш да провериш в тази тема - http://forum.searchengines.ru/forumdisplay.php?f=48 (въведи в полето за търсене в темата "instantcms" ) .

Благодаря за изчерпателното мнение, колега! Признателен съм. Ще се възсползвам от съвета и ще намеря професионалист за дизайна. Разбрах много неща, които не съм знаел. Лека-полека ще работим и върху руската версия. Благодаря!
 
От: Мнение за социална мрежа.

Има много готови безплатни шаблони и в сайта на системата, за руската версия, ако ше правиш такава.
Сега за бг версия евентуално можеш да пробваш друг цвят за лентата, вместо това керемиденото.:rolleyes:
Иначе на такъв тип сайт му отива да е по-свежарски, ярък и да създава настроение.
Вчера изгледах видеотата за системата - доста добри възможности има като за
безплатна, даже не помисляй да я сменяш с wp, Страната ти го е написал вече.
Обаче за първи път виждам така да се инсталира система, останах ей така :shock::)
 
От: Мнение за социална мрежа.

Темплейтите им не стават. Проверих аз. Ще се свържа с професионалист за да направим дизайнс. Сега още не знам какви са цените. А и пари нямам. Не върви бизнеса в момента.
Само не разбрах какво имаш предвид с "Обаче за първи път виждам така да се инсталира система, останах ей така "?
 
От: Мнение за социална мрежа.

Темплейтите им не стават. Проверих аз. Ще се свържа с професионалист за да направим дизайнс. Сега още не знам какви са цените. А и пари нямам. Не върви бизнеса в момента.
Само не разбрах какво имаш предвид с "Обаче за първи път виждам така да се инсталира система, останах ей така "?
Нали във видеото е показано как първо се смъква на компа, нещо си там се инсталира в компютъра,
чака се и после се качва. Като прочетох коментарите под видеото, май и другите не са разбрали
от раз как точно става номера.:)
 
От: Мнение за социална мрежа.

Темплейтите им не стават. Проверих аз. Ще се свържа с професионалист за да направим дизайнс. Сега още не знам какви са цените. А и пари нямам. Не върви бизнеса в момента.
Само не разбрах какво имаш предвид с "Обаче за първи път виждам така да се инсталира система, останах ей така "?

Ако искаш шаблонът ти да заприлича на тези от по-често срещаните между Drupal, Joomla и WP, то можеш да погледнеш този безплатен - с малко промени по цветовете ще придобие съвсем приемлив вид.

sophia-1.jpg
 
От: От: Мнение за социална мрежа.

Нали във видеото е показано как първо се смъква на компа, нещо си там се инсталира в компютъра,
чака се и после се качва. Като прочетох коментарите под видеото, май и другите не са разбрали
от раз как точно става номера.:)

Гледал си Denver (локална инсталация), вероятно. Иначе си се инсталира както всеки друг CMS (PHP+SQL): 1)install 2)стъпки 3)попълване на данните за DB 4)готово.
 
От: От: От: Мнение за социална мрежа.

Гледал си Denver (локална инсталация), вероятно. Иначе си се инсталира както всеки друг CMS (PHP+SQL): 1)install 2)стъпки 3)попълване на данните за DB 4)готово.
Да, това гледах :). Мерси за поясненията.:beer:
 
От: Мнение за социална мрежа.

Опитах да ти помогна, дадох ти линк към прилични дизайни, но не става само със смяна на цветовете - трябва да се потрудиш повече, отколкото си мислиш... Ако мислиш да останеш с тази система и този дизайн, по-добре си намери постоянна работа за 300-500 лева на месец и не се занимавай със сайтове!
 
От: От: Мнение за социална мрежа.

Ако искаш шаблонът ти да заприлича на тези от по-често срещаните между Drupal, Joomla и WP, то можеш да погледнеш този безплатен - с малко промени по цветовете ще придобие съвсем приемлив вид.

Виж файлът 8777

Напоследак попадам на доста сайтове, които ползват този теймплейт, винаги е по-добре платеното, но уникалното! Съвествам също колегата да си плати за дизайн и вярвам, че сайта му ще потръгне, едно от най-важните неща в един сайт е дизайна, поне за мен.
Иначе сега е по-добре от преди, в правилна насока върви колегата светли изкрящи цветове :)
 
От: Мнение за социална мрежа.

Благодаря на всички! Обръщам внимание на всеки съвет и съм благодарен. Не смятам да остана с тези цветове. А системата е удобна. Ще стигнем и до дизайнери. Нека опитам и сам да се справя с нещичко. Благодарение на вашите съвети ще се получи.
 
От: Мнение за социална мрежа.

Здравейте уважаеми колеги,
Направих една социална мрежа (с безплатна cms) с такава идея:

- да се фокусират всички свързани със сферта на красотата и спа на едно място. (професионалисти, клиенти, производители на козметика, консумативи, оборудване и др.

Моля за мнение и съвети. Превода на потребителските файлове и статии е от руски, може и да има грешки. Моля за разбиране (не съм българин). Ако някой от вас харесва идеята, приемам и предложения за парньорство. Сайта е: bgspa.eu
Благодаря много!

Привет,имам идея за партьорство.Пиши на ЛС:)
 
От: Мнение за социална мрежа.

Регнах се и пуснах един коментар под една статия :)
 
От: Мнение за социална мрежа.

Има някакъв проблем, два пъти се опитвам да добавя салона си в каталога, обаче след като въведа информацията и се опитам да запазя се появява грешка 404:
------------
Страницата не е намерена — 404

Вероятно, тя е била изтрита или преместена.
-----------
Като се върна назад обаче пише следното: Публикацията ще бъде публикувана в каталога след проверка.
Този проблем ще трябва да се изчисти, че е доста объркващ.
 

Горе