Мнение за ns1.bg

Случайно да са ns1.gotobg.net и ns2.gotobg.net
 
Защо не питаш съпорта. Могат да имат няколко DNS-а. Питай в някоя тяхна тема, може някой от там да отговори. ;)
Писах за да не пускам тема само за един такъв въпрос. Съпорта им ми се струва проблематичен. Така си мисля, според мен трябва да има съпорт 24 часа. А нямах търпение да си пусна сайта. Той не, че сега е сайт, но да го видя онлайн. Не с никаква цел, конфликт на интереси и някакви такива. Иначе от скоростта съм доволен. Обаче в сайта им аз поне не намерих някои от най-важните неща, като в случая. То и в поркбън, където си регнах домейна не съм доволен от информацията. Но някак си налучках кое къде.
 
Не си ли получил всичко в един мейл или някъде в панела на акаунта си, в техния сайт като информация за акаунта си?

П.П: Темата да те чатна е за един много як хостинг. А ти пишат за ДНС за друг. :) Според мен има проблемни играчи в цялата схема ама не е съпорта хоста там.
 
освен че вдигнаха цените двойно, вече искат и по 20 лева за 15 минути работа, трябваше да ми изтрият 3 файла които според тях са зловреден код и бам 20 кинта

остава малко и се местя
 
освен че вдигнаха цените двойно, вече искат и по 20 лева за 15 минути работа, трябваше да ми изтрият 3 файла които според тях са зловреден код и бам 20 кинта

остава малко и се местя
трябваше за ги притъркаш през FTP, кво се занимаваш с пари
 
притъркаш ?
 
притъркаш ?
прЕтъркваш - сори, типо през телефона. Да ги изтриеш, през ftp, ftps, sftp, ssh webgui и т.н
 
Аз бих попитал и на твое място как са ги инджекнали, ако нямаш идея ти.
Ще каже човек, че си в тоя бранш от вчера.. що пишеш глупости?!? 11 от 10 клиента на споделен хостинг не си гледат файловете на WP-то докато не ги извози някой пакистанец.
 
Да. Обикновеощно в неъпдейтнат плъгин или тема, или нулната тема, но и това струва пари някой да ти се рови из логовте и то не малко. Просто да си отвори файл мениджъра и разгледа последно едитвани/добавяни файлове.
 
и това с датите не става, че по тях излиза че има файлове години преди да съм пуснал даден сайт

изтрих някои, 1-2 не можела да се трие целия файл, а само части от него

ще видя на блинки партнера да се местя при него, май имаше вариант да се копира целия ц панел барабар със сайтовете
 
Да. Обикновеощно в неъпдейтнат плъгин или тема, или нулната тема, но и това струва пари някой да ти се рови из логовте и то не малко. Просто да си отвори файл мениджъра и разгледа последно едитвани/добавяни файлове.
във файловия мениджър виждаш само mtime атрибута на Linux файла, а той се манипулира лесно през php. За правилен post-mortem анализ му трябва -ctime , който не може да се манипулира.
 
Що поне не поиска да ги видиш тия файлове..

пратиха ми ги като списък, но аз нито съм разбирач, нито работя нещо свързано със сайтове, моите сайтове са за хоби, убиване на време и харчлък на пари ;)
 
Е ясно, то нема лошо, ама все пак така ти е тегаво. Е виждаш какво се случва, са от де знаеш дали не те пързалят ;) Май трее да се напнеш малко да се озвериш за основните неща поне, в перспектива ще ти е в полза, поне повечето неща ще си правиш сам и няма да се набутваш :)
 
не съм им платил

тактично им казах че от друг хост който ползвам това го правят безплатно

те ми обясниха, че разбираш ли това е работа за специалист който ще го направи за 20 лева тъй като било работа за не повече от 15 минути поради малкото файлове

аджеба като е толкова просто ще изгубиха 2 часа в писане на писма , а не го изтриха за 10-15 минути

затова освен цените дразнят и хората се местят
 
Бегай от там. Преди бяха добро решение за малки сайтове. Сега са се извратили нещо :) Имам чувството, че там има някакви работни единици, на които определено мястото не им е там, ама не е наша работа да се занимаваме
 
е да бе, те всички админи седят по цял ден и се чудат как да пързалят клиентите за 20 лева :D:D:D:D:D:D:D:D отчайващо жалък начин на мислене
 
във файловия мениджър виждаш само mtime атрибута на Linux файла, а той се манипулира лесно през php. За правилен post-mortem анализ му трябва -ctime , който не може да се манипулира.
Обикновено не го дописват това в скриптовете, но има и шанс някой да си е направил труда. Дават малко козче за админите. :)

Иначе вариант оставс да имаш чист сайт, сваляш заразения и с един код едитор правиш едно сравнение на файлове и кодове. Това винаги е сработвало добре. ;)
 
Последно редактирано:

Горе