Мнение от специалисти...

liki123

Member
Здравейте, реших и аз да се пробвам с един магазин. Тъй като имате далеч по голям опит от мен, как мислите коя снимка е по подходяща за водеща, дали тази на готовия чай с каната и т.н. или тази на кутията /самия продукт/. www.chainikat.com
Знам че има още много работа по магазина но ще съм искрено благодарен за други съвети относно магазина .
Благодаря на всички.
 
Последно редактирано:
От: Мнение от специалисти...

Добави 100 кани с готов чай и всичките ти продукти ще изглеждат еднакво, слагай кутииките или снимки по които да се забелязва, какво продаваш. Със 100 кани и готови бъркочи от чай клиента нищо няма да различи :D
 
От: От: Мнение от специалисти...

Да за това си прав просто снимките са, различни, и аз си мисля че така е с по добра визия. Друг е въпроса, дали самия клиент ще ги хареса така.
 
От: Мнение от специалисти...

Няма да е зле примерно да качиш няколко снимки и ще получиш доста професионални отговори от колегите пък и като потенциални клиенти бихме коментирали кое ни хваща окото ;)
Но за момента примерно никъде не се виждат състави, производители и такава нужна информация, защото накрая може да си продадеш една трева в пликче за 102лв и това е, чайника е хубав но може някак така лежерно да метнеш на снимката и някое пликче за чай с логото на производителя или нещо такова. Но зависи и какъв чай продаваш де, лично производство или от много производители.
Едит- сега видях че си едитнал мнението и си добавил сайта.
 
От: Мнение от специалисти...

Другото нещо което може да направиш е да влезеш в ebay и да провериш най-продаваните обяви с какви снимки са, също така провери и топ продавачите на чай в чужбина на техните сайтове какви снимки са постави, ако ти е трудно да намериш тези сайтове, но не вярвам защото само с един прост преглед на топ 20-30 резултата в google при търсене на купуване на чай ще придобиеш представа, но ако все пак не станат може да пробваш и във facebook да видиш и най-харесваните страници във FACEBOOK от там им влизаш в сайтовете на хората и провери по какъв начин представят продуктите си. Взимай идеи от най-големите играчи, това че при тях работят тези методи не значи че са си само за тях ;)
 
От: Мнение от специалисти...

Дизайна който е в момента е много приятен, харесва ми ...
Имам 2 забележки .. първото е за логото поне при мен излиза доста пикселизирано ...
и също така връзките на адресите си оправи ... някакъв cms ли ползваш или ти си го пишеш ?

Успех :)
 
От: Мнение от специалисти...

На мен ми харесва водеща снимка да бъде готовият чай с каната - така продуктът изглежда като готов за консумация.

Хубаво е, че има блог секция.

Обаче открих малки досадни грешки в описанието на продуктите, прегледайте отново текстовете.

Успех :)
 
От: Мнение от специалисти...

Как седи въпроса с БАБХ? Имаш ли разрешително, т.н. Дизайна ти е най-малкия проблем...


И - защо по дяволите клиента може да сменя дизайна на темата. Да не е нулирана нещо? leo themes за мен са търгаши, никога няма да заложа на негова тема...
 
От: Мнение от специалисти...

Благодаря на всички за отговорите, за много от нещата сте прави
- дизайна на темата не би трябвало да се сменя.
- има грешки в описанията, ще ги оправя
- лого ще се направи ново
- относно БАБХ така и не разбрах, какво трябва да притежавам като разрешително, мой приятел който работи там /на ниско ниво/ каза че не се изискват специални разрешителни. Ако някой знае нещо ще се радвам да сподели.
- системата е prestashop това за пикселиризирането трябва да се види ...... Благодаря
 
От: Мнение от специалисти...

Изглежда доста добре. Създава впечетление наистина за нещо натурално, тип еко. Може би, както казаха горе може да сложиш още снимки на самите кутии на чая(не само етикет), за да знае визуално клиента какво очаква да получи и да не остане разочарован.
 
От: Мнение от специалисти...

CMS e prestashop
темата : leo_tea

http://themeforest.net/item/leo-tea-prestashop-theme/4785346

Дизайна който е в момента е много приятен, харесва ми ...
Имам 2 забележки .. първото е за логото поне при мен излиза доста пикселизирано ...
и също така връзките на адресите си оправи ... някакъв cms ли ползваш или ти си го пишеш ?

Успех :)
 
От: Мнение от специалисти...

И аз желая успех колега.

С добра система и симпатична тема няма как да не успееш. Ти си знаеш че нишата е много тежка.
За сега остани с снимките на чайниците че кутиите не са с добро качество.

Не знам имаш ли ги в наличност но ако ги имаш може директно да ги удариш на скенера вместо да ги снимаш.

Добре се получава магазина има малки трески ни всичко с времето си.

Сега се стреми към събиране и възпитаване на аудиторията.

Наблегни на социалните мрежи хубаво е да пуснеш и форум, ако можеш.
Завърти клиенти и ги карай да се връщат с промоции отстъпки подаръци и етц.

Още веднъж успех
 
От: Мнение от специалисти...

Благодаря за положителните коментари, смятам да се възползвам от голяма част от идеите изложени тук. Благодаря
 
От: Мнение от специалисти...

https://vwo.com/blog/removing-socia...-ecommerce-product-page-increase-conversions/

А пък при теб, където си ги изплякала точно на най-вървежното място от цялата страница може и +100% да стигне....

Обърни внимание на шрифта. Хубаво си сложила серифен шрифт, но виж че явно не се поддържа на кирилица. Латинските ти букви са различни от кирилските. Избери си друг серифен, който има версия на кирилица и като я ембедваш включи от google fonts и cyrillic extended, за да не останеш изненадана, че някоя буква излиза различно.

Също така - махни тоя wishlist, мислиш ли че някой го ползва? Send to a friend модула също, както и след това може да се заровиш и да изтриеш препратката за принтиране от product.tpl . И тея никой не го ползва, а само разсейват посетителя с глупости.
 

Горе