Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Green Bars

Well-Known Member
Здравейте,
отскоро и при мен има покритие на оптиката на Виваком,
и се чудя дали да мина към тях.

Но срещам и негативни мнения.
Някой от вас ползва ли/ползвал ли е оптичен интернет от тях и какво му е мнението
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Аз ползвам от около година оптичния им интернет. План с 50 мегабита ми стига и за работа по сайтовете (архиви и т.н.), за гейминг онлайн, за архивиране на голямо количество на информация в интернет, за гледане на филми. Беше ми писнало да се занимавам с кабеларки и работниците им висящи по стълбовете. Не е скъпо като цена. В пиковите часове малко пада скоростта ама не е болка за умиране. Като цяло съм много доволен.

Другото готино на оптиката им, е че можеш да си пуснеш и айпи тв и можеш да прескачаш рекламите и да си връщаш назад до 1 седмица. Така че и жената доволна :)
 
Здравейте,
отскоро и при мен има покритие на оптиката на Виваком,
и се чудя дали да мина към тях.

Но срещам и негативни мнения.
Някой от вас ползва ли/ползвал ли е оптичен интернет от тях и какво му е мнението

Определено ЗА от мен. :) Аз съм на тяхна оптика и съм а една година само един проблем и той бе централен, за целия ни квартал. Супер е, не прекъсва и скоростта е без коментар. ;)

Но нека чуем и други мнения. ;)
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Принципно са окей но имах разправия с тях. Преместих се на нов адрес и те не искаха да ми прехвърлят услугата и ме въртяха един месец. Накрая минах на местен оператор с оптичен интернет.
 
От: От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Принципно са окей но имах разправия с тях. Преместих се на нов адрес и те не искаха да ми прехвърлят услугата и ме въртяха един месец. Накрая минах на местен оператор с оптичен интернет.
Любпо, в разделите Webmaster's Off Topic, Политика и Кофа не се отчитат мненията.
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Здравейте,
отскоро и при мен има покритие на оптиката на Виваком,
и се чудя дали да мина към тях.

Но срещам и негативни мнения.
Някой от вас ползва ли/ползвал ли е оптичен интернет от тях и какво му е мнението

Кажи ми в кой град и квартал си. На места им е дооста слаба оптиката на Виваком, но като цяло са безпроблемни. Дори да има затруднение, съпорта им е доста бърз, ако не става въпрос за глобално затруднение де. За съжаление телефонния съпорт им е доста куц - звънях за бриджване на портове .. беше доста дълъг разговор, докато обясня за какво става въпрос
 
Re: От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Кажи ми в кой град и квартал си. На места им е дооста слаба оптиката на Виваком, но като цяло са безпроблемни. Дори да има затруднение, съпорта им е доста бърз, ако не става въпрос за глобално затруднение де. За съжаление телефонния съпорт им е доста куц - звънях за бриджване на портове .. беше доста дълъг разговор, докато обясня за какво става въпрос

От една година съм с тях, телевизия и нет, и съм им звънял точно два пъти. Дори не говорим за съпорт, а качество на предлаганата услуга. Не искам да казвам нищо, да не оручасвам, но в момента не съм бил на по-добър доставчик, а съм обиколил има-няма 4. ;)
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

По-принуда трябваше да си пусна НЕТ на Вивиком преди 3 години /не харесвам Виваком, но просто нямам добър алтернативен доставчик в блока/. За тези 3 години да е спирал 2 пъти за кратко време, а нито един път не съм звънял на съпорт. Така че според мен си заслужава.
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

За Варна мога да кажа, че е добре. На план от 30 мегабита съм и свалям с около 3мегабайта от БГ сайтове. Чуждия също е добре, не е имало сериозни прекъсвания.
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Отвратителен интернет... за жалост се набих за 2 години та само чакам да минат и повече никога към тях. По добре пробвай Нет1
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Отвратителен интернет... за жалост се набих за 2 години та само чакам да минат и повече никога към тях. По добре пробвай Нет1

Може ли да споделиш кое му е отвратителното и къде живееш, защото явно на различните места е различно. Аз не искам да ги хваля, даже съм имал проблеми с тях по други поводи, но точно от интернета съм напълно доволен. Винаги поддържа една и съща скорост и единствения проблем, който съм имал беше рутера, но като им се обадих дойдоха и го смениха с нов. Твоя оптичен ли е или от стария adsl, защото ако не си на оптика е ясно, че ще е зле.
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

София , Люлин . Отвреме на време прекъсва или губи пакети , което е неприятно по време на игра например.
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

София , Люлин . Отвреме на време прекъсва или губи пакети , което е неприятно по време на игра например.

Хм, ами виж дали нямаш някакъв проблем. Имам познати в Люлин, които са на Виваком и са доволни. Имаше точно там един случай, в който човека беше на булсатком и на Виваком ставаха проблеми, оказа се че като се е преместил, техниците не са му сменили кабела и са ползвали стария. Смениха го и всичко се оправи.
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

И аз съм ЗА :) Ти решаваш
 
Re: От: Re: От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

А ти как използваш у-гата? Оптика в дома / FTTB / или ланка?

При мен влиза оптика, да. Но съм чувал, че мобилния е на ниво, но това го споменавам само между другото. Съпортът им не ми се е налагало да го тествам истински, защото двата проблема през годината, която имах бяха глобални, като в единия случай имаха предварително изпратено съобщение - през ТВ-то, че ще правят профилактика - случи се точно преди 3 дни това. ;)

@BurnX, и аз имам познати на Vivacom в Люлин и нямат проблеми. Кажи им да минат да те проверят локално. Имам чувството, че там се крие проблема. ;)
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Ще им звъня тия дни да видим... и на мен ми ползват стария кабел но не мисля че е това.
Той и там кабела си беше наред и на предишния интернет работеше без проблем, но на виваком беше зле и като го смениха всичко се оправи, не знам защо се получава така, но е факт. Иначе на мтел също ми го хвалят интернета, но не съм го пробвал лично.
 
От: Мнения за Оптичния Нет на Виваком

Към Мтел никога не бих отишъл, нито за нет, нито за телефон, нито за нещо друго.
Ще си взема нет от вивакома, само че изчакам някоя добра промоция, надявам се да пуснат скоро нещо интересно :)
 

Горе