Мнения за мой онлайн магазин

de7ox

Member
Здравейте, много се старая в момента и искам Ваше мнение относно моят сайт независимо то дали е положително или отрицателно..
По бих се зарадвал за критиките, за да знам върху какво да работя още..
Сайта е http://ognenel.com
Бавно зарежда.. немога да се справя със този проблем.. незнам писах на хостинг фирмата, те ми казаха, че снимките в сайта не били оптимизирани.. (Дива индия ми е в главата и незнам как да го направя това, но както и да е)
Очаквам вашите мнения.
Поздрави на всички! :)
 
1: зарежда бавно
2: дизайна е отвратителен, слайдера в началото дразни
3: шрифта е кофти
4: няма консистентност на снимките
5: никакво seo, от категориите до продуктите

Не ми се продължава... Най-добре направи нов магазин с ясна визия какво искаш да се продава и в каква посока да се развива магазина. Така прилича на магазин за левче.

https://www.zerocarts.com/c/free-prestashop-themes
 
Здравейте, много се старая в момента и искам Ваше мнение относно моят сайт независимо то дали е положително или отрицателно..
По бих се зарадвал за критиките, за да знам върху какво да работя още..
Сайта е http://ognenel.com
Бавно зарежда.. немога да се справя със този проблем.. незнам писах на хостинг фирмата, те ми казаха, че снимките в сайта не били оптимизирани.. (Дива индия ми е в главата и незнам как да го направя това, но както и да е)
Очаквам вашите мнения.
Поздрави на всички! :)
Трябва да кешираш изображенията, затова може би зарежда бавно сайта.
Добър изчистен дизайн, харесва ми.
Може малко да попромениш текста и шрифта. Също така, любопитно ми е защо имаш поле за реклама? Чужди сайтове ли ще рекламираш?
Поздрави
 
Трябва да кешираш изображенията, затова може би зарежда бавно сайта.
Добър изчистен дизайн, харесва ми.
Може малко да попромениш текста и шрифта. Също така, любопитно ми е защо имаш поле за реклама? Чужди сайтове ли ще рекламираш?
Поздрави
С цел размяна на банери съм го сложил това, понеже съм нов на пазара и нямам посещаемост.

1: зарежда бавно
2: дизайна е отвратителен, слайдера в началото дразни
3: шрифта е кофти
4: няма консистентност на снимките
5: никакво seo, от категориите до продуктите

Не ми се продължава... Най-добре направи нов магазин с ясна визия какво искаш да се продава и в каква посока да се развива магазина. Така прилича на магазин за левче.

https://www.zerocarts.com/c/free-prestashop-themes
Уби ме хех.. трябва да започна всичко на ново, ако го правя това и целия ми труд ще е напразно.. Приемам критиката ти, разбирам те, но не искам да губя време отново с правенето на всичко отначало.. :)
 
Важното е на теб да ти харесва и клиентите да са доволни :p Лично на мен също ми харесва сайта като цяло, ама мнооого бавно зарежда..... представям си ако имаш малко повечко трафик какво ще е... голем проблем.
 
Темата е изместена в правилната Секция. Има какво да се доработва на сайта, но определено ще е нужно да пооптимизираш някои неща. Сложи му сертификат също. Но направи нещо за зареждането. И този слайдер, дали е нужен в цялото си "превъзходство" така? Направи го лесен за ползване, не дръж много на джиджавите и лъскави неща, които дава темата като опции. Просто си гледай UI да ти е на шест и определено потребителите да имат лесен достъп до всичко бързо и лесно. ;)
 
След толкова писания и мнеия из форумите не се научихте, че магазин на ВП без солидни познания в областта не се прави.
 
Като цяло може да се пипне тук там и да изглежда много по-добре. Моето предложение е да седнеш и да почетеш малко как стават нещата. Ако не си търсиш човек който разбира, плащаш му и така.
 
Моето мнение до някъде се припокрива с казаното, но:
1. Слайдерът е напълно излишен. Мисля, че основно от него ти идва забавянето. Ако мислиш, че някой ще ти дочака сайта да се зареди, особено ако е от смартфон, се лъжеш. Ако нищо не се отвори до 2-3 секунди, потребителят просто затваря линка.
2. Логото не е съвсем оригинално и автентично, не създава впечатление и не прави името на бранда. Ако вляза в такъв сайт, дори и да поръчам нещо, едва ли пак ще си спомня името му, просто не изпъква така, че да е запомнящ се.
3. Темата е твърде масова, потърси някоя по-непопулярна и както са описали, не е нужно да активираш и ползваш абсолютно всичко от дадена тема.
4. С изображения от този род, създаваш усещане за твърде непрофесионално изпълнение.
fg7aqIg.jpg
 
По дизайна няма да коментирам, има много неща, които бих променил, ако беше мой магазин, но както и да е, с времето ще ги изпипаш нещата, предполагам.

На мен което ме интересува като маркетолог е следното:
1. Логото ти е мега грозно. Ако логото ти не предполага бутиков тон към потребителя, ще се замислят дали да купят от теб. Лошо.
2. Направи бутона ти от "Купи" на "Купи сега" и направо да ги води на чекаут. По този начин хем влагат повече намерение на закупят( говорейки чисто психологически), хем шанса да се откажат от поръчката или нещо да ги разсея по средата на поръчването е по-малък. Колкото по-малко секунди отнема на някой да поръча от теб, толкова ще ти е по-висок кънвършън рейта.
3. Продуктовите ти описания са... средностатистически. Продуктите, които ще рекламираш с платена реклама трябва да са максимално оптимизирани в това отноешени. Окей ммагазините продават продукти, наистина добри магазини продават истории. В твоя магазин дори където има истории са некомпетентно написани. Защото не ангажират вниманието на хората към точно определените неща, които ще ги накарат да закупят.
4. Нямаш булет пойнтс по описания. Кънвършън рейта го брой надолу.
5. Самият им формат е един никакъв - ползвал различни шрифтове, болднат и неболднат текст, италик и т.н. да предадеш повече смисъл и събтекст.
6. Сложи повече social proof и urgency неща в продуктовите описания. Ако не ми каже защо трябва да купя от теб, защо сега, защо не после, защото трябва да съм супер спокоен, че бранда ти е коректен и тем подобни - ами просто ме оставяш да си направя собствени изводи относно отговорите на тези въпроси. Това не е ефективно.
7. Всичко това трябва да е оптимизирано за начина, по който ще си водиш трафик към сайта. Едно добро ad copy може да ти направи кънвършън рейта 5 пъти по-голям, или по-малък, в зависимост от това как се комбинира в нещата на лендинг пейджа.
8. Винаги крафтваш нещата така, че да са максимално разбираеми и лесно и бързи за човека с най-ниско IQ от потенциалните ти купувачи. Иначе ще го загубиш него като клиент и ще трябва да разчиташ само на хората, които ще отделят време да поръчат продукта ти по единствения начин, който си предоставил, без да обясниш защо и как. Сложи телефон за поръчване в продуктовата страница, упомени колко е доставката, колко е бърза, сложи скайп за поръчка или ФБ месинджър. Колкото повече опции им дадеш, толкова по-малко клиенти ще пропуснеш.

Това е някакъв дропшипинг магазин. Ако разчиташ хората просто да попаднат в магазина ти и да купят - ами няма да стане. По-лесно ще продадеш същите продукти на двойна или тройна цена с правилен тон в сайта ти, и правилния маркетинг, отколкото просто да очакваш хората да купят, защото при теб е евтино или не е супер скъпо. Да, има такива потребители, но те обикновено ще си направят труда да потърсят и в други магазини преди да купят.

С две думи - виж как ги правят нещата хората, които влагат много пари в магазините си, защото щом влагат, значи оптизират за ефективност. И чети/гледай/слушай много ресурси по въпроса. Онлайн търговията е и наука и изкуство, и с можене се продава много повече отколкото с претупване. :)
 
Основния ти проблем е че ти при всяко зареждане правиш около 190 рикуеста към външи сайтове на общо стойност над 25 МБ. Снимите не са ти проблем при зареждането, проблема ти е видеото което се рикуества на всяка 2ра секунда. Направо убиец на трафик. За около минута в сайта има 235 рикуеста на стойност 62 МБ. Земи го разкарай това видео от youtube и ще си решиш проблема със зареждането или поне си го свали на твоя сървър.
 

Горе