Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

happyslacker

New Member
Обмислям да правя сайт с качествено съдържание на английски език. За целта трябва някак си да се намират желаещи да пишат и да им се плаща. Ползването на PayPal гледам да го избягвам (твърде голям риск да ми лимитират акаунта и т.н. - после върви доказвай, че не си измамник, когато те питат къде са ти парите).

На пръв поглед Freelancer.com (новото име на GetAFreelancer.com) решава двата проблема - има много желаещи да пишат и има вградена система за плащания.

Обаче като се загледах по-подробно в таксите - май не е много изгодно - $3 или 3% (което е повече) + $5 + 5% (което е повече) = $8 или 8% (което е повече). При плащане на месечни такси (и от двете страни!) процентите са по-малки.

Например ако се прави плащане от $100 комисионните ще бъдат $3 за едната страна и $5 за другата страна (общо $8). После при тегленето пак ще има няколко процента в зависимост от това какъв метод за плащане е избрал фрийлансъра.

Ако сравним това с цената на банковия превод - излиза много евтино (банков превод на $100 е направо лудост да се прави - банката на изпращача ще вземе такса най-малко $30-50, банките кореспонденти ще си удържат примерно 10 долара от изпращаната сума, банката на получателя може да има такса "получаване на банков превод" - излиза, че размера на банковите такси е почти колкото изпращаната сума или даже повече - зависи банките кореспонденти колко броя са във веригата и колко са алчни).

Не ме питайте защо не искам да ползвам PayPal.

Който иска да получава парите си с PayPal - Freelancer.com предлага тази възможност (както и още няколко - банков превод (SWIFT wrie transfer), MoneyBookers/Skrill, дебитна карта (Payoneer?)).

Знам, че ако плащам наведнъж за по-голямо количество работа ще ми излезе изгодно да ползвам банков превод. Примерно ако плащам за работа на стойност $1000 банковата такса ще ми излезе $30 + таксите на банките кореспонденти + таксите, които плаща получателят (ако има такава – не всички банки са алчни, но ако банката е българска - взимат около десет евро или 0,1% - което е повече). Тоест около 5%. При по-големи суми процента на разходите за банков превод пада.

При плащане на по-големи суми, обаче има риск нещата да се объркат - получателят може да реши, че вече няма нужда да пише качествено (след като парите са изпратени...) или просто да задържи парите без да свърши работата.

Гледам обаче, че има доста оплаквания относно Freelancer.com. Ще се радвам потребителите на Freelancer.com (и от двете страни - плащащи и получаващи плащания) да коментират.

Freelancer.com Freelancer,freelancer dot com, Freelancer.com is a SCAM! FRAUD! Stay Away From freelancer.com if You Value Your Money. Internet

Ако получателят на парите няма шофьорска книжка (driver's license) какво правим? По принцип аз смятам да съм от страната на този, който купува услуги - за да си заредиш сметката във Freelancer.com с банков превод не видях да искат документи за верификация. Но ако се отнасят лошо с продавачите на услуги - това не е добре и за купувачите на услуги (няма да има много желаещи да им продадат услугите си - знаем до какво води липсата на конкуренция).
 
Последно редактирано:
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Намерих още оплаквания от Freelancer.com (по-долу копирах малка част):

JC каза:
I have been a member of Freelancer.com since November 2012 and my total account balance was $ 14000. When I tried to withdraw the money, my account was blocked for 'suspicious activity' and my account balance has now been reduced to $ 99.15

Andy каза:
I put money in deposit and they mislead me that I can use some free extra options (rewards). After I did, they stole my money from deposit and send credit charge to my paypal account!!! I did not even know that paypal account can be credited without my authorization with password!!!

Denis Petrov каза:
Dear, friends. Be careful. They are scam. I was robbed some times in total about 2,5k $. They take money without any reasons after some period 2-3 months after payments. Support is the dumbest. Only simple answers as bot.


Dmitry Popov каза:
I've been charged for 100$ just for winning a project where a client never shown, there were no any warnings or me being agree with this condition, sure they do have agreement according to which they actions are legit, but it just unfair! Also they said that they could help to resolve any issue but in fact they stay aside saying that they just introduce you to employer and they don't care what happened next, it's their's official policy:

Project fees are non-refundable whether a project is complete, incomplete, cancelled or re voked. This serves as the introduction fee for the employer and the freelancer. It is likewise for the purpose that contact details would be allowed to be given by both parties immediately. Our role as an online venue is already fulfilled when the the employer and freelancer meet, agree on and work on a project.

Note that Freelancer.com is an online venue for employers and freelancers to meet and work on a project. What will happen upon acceptance of the project is beyond our scope of support neither do we get involved in the transactions and interactions between employers and freelancers. It's our part to introduce the two parties but the project's success still lies only between the employer and freelancer.

Тук има още купища оплаквания.

Тук също.

kpsycho каза:
The next day I have received a message that my passport is accepted, but they also need a photo of myself holding a piece of paper with the verification word and my username on it!!!!!!!

Изглежда, че искат документи не само от изпълнителите, но и от купувачите на услуги:

bennie501 каза:
I deposited 400 as a provider, awarded someone the project, paid the milestone in FULL - the entire bid amount - and my account got suspended. They asked for proof of verification, I sent them my ID, passport, drivers license. Since then its been weeks, no response.
 
Последно редактирано:
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Използвай Moneybookers/Skrill.

Относно авторизациите - преди не бяха така. Но после минаха в тотална атака - закупиха Scriptlance.com, RentACoder.com и няколко други и станаха може би най-големите на пазара. Сега само eLance и Guru са им конкуренти.

Сега - относно качеството. Бил съм от двете страни на барикадата...

Ако си изпълнител - почва едно извиване на ръце и излизане извън обхвата на проекта много често. Но първоначално сте се разбрали за пари X и време Y което прави работата нерентабилна. Все пак офертата ти е била избрана пред няколко други.
Ако си възложител - риска да получиш "индийски код" е грандиозен. Риска да те измамят е също много голям. Но можеш да пуснеш нов проект и...

Най-доброто е да намериш някой от вътре и после да си продължите извън сайта.
 
От: От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Използвай Moneybookers/Skrill.

Не мога да ползвам никакви доставчици на платежни услуги, които дърпат пари от фирмената дебитна/кредитна карта, защото нямам такава - банката не предлага дебитни карти, свързани с фирмената сметка (не искам да правя плащания чрез личната си дебитна карта, която е свързана с личната ми банкова сметка в българска банка).

Не искам да се занимавам с отваряне на сметка в друга банка, защото е много сложно (Банка за фирмена сметка в чужбина - защо ще получите отказ - отварянето на банкова сметка на офшорна фирма не е просто.).

Банковите преводи са решение, но само за суми от поне $1000 на транзакция. При по-малки суми процента на разходите за банковия превод е твърде голям (по-горе обясних защо е добре размера на 1 транзакция да не е много голям - т.е. плащанията да се извършват с множество малки транзакции, а не с една голяма).

Бих могъл да плащам с OKPAY (или друга подобна система - която приема зареждане на сметката с банков превод), обаче малко хора биха се съгласили да си отворят сметка там (не е толкова популярна, колкото PayPal - за сега).

Сайтове като Freelancer.com решават проблема с плащанията - мога да заредя сметката си в този сайт чрез банков превод и да плащам на изпълнителите от този баланс. В този случай рискувам някой изпълнител да получи парите ми и да не предостави каквото искам да получа (ако правя малки транзакции към изпълнителите - това няма да е голям проблем). Обаче не е толкова просто - оказва се, че и самия посредник не е много надежден - могат да ти изискат невъзможни за предоставяне документи и да ти откраднат парите (по-горе дадох връзки към купища подобни кошмарни истории - искали първо паспорт, после шофьорска книжа, след това снимка как държи някакъв лист с код, после снимка с кода и паспорта, после ще поискат и друго... а аз нямам шофьорска книжка и съм идеалния баламурник, на когото ще откраднат парите).
 
Последно редактирано:
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Защо по-просто не използваш личната сметка? Все пак няма да переш пари че да се безпокоиш. Само няма да можеш да ги осчетоводиш което обаче е бял кахър.

Сега се сетих че MB могат да бъдат заредени със банков превод! И после можеш да ги пуснеш от MB към Freelancer, даже и на части.

PS: Проверих - имат го като възможност!
Please transfer from a bank account in your name any amount of your choice to:

Account holder: Moneybookers Ltd.
Bank: Raiffeisenbank Bulgaria
City/Town: Sofia
SWIFT: RZBBBGSF
IBAN: BG31RZBB91551065030317
Account currency: BGN

Но влез и си го направи сам. Адреса е тук: https://www.moneybookers.com/app/upload.pl
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Много дълъг пост и чесно казано нищо не стана ясно.

Не искаш да ползващ пейпал да не ти изчезнат парите, а по надолу казваш, че искаш да поръчващ услуги - какви пари ще изчезнат в случая?

Искаш да поръчваш от фрилансера какво статии? Ако да има по добри места за това...
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

На мен тези неща ми намирисват на черен пиар насочен срещу Freelancer.com. Аз имам акаунт от пролетта на 2011-та, но го ползвам активно от есента (същата година). Сами сметнете колко време е минало от тогава. Само веднъж съм имал повод да се разправям със support-а, но не беше сериозен проблемът. Аз съм бил само от едната страна на барикадата (freelancer). Проблеми няма как да няма, но съм сравнително доволен.
С PayPal имах по-големи проблеми заради "съмнителни преводи". Какво да направя, че съм решил да поработя повече? Да не е престъпление да работиш? След много предупреждения, разправии и (не)одобрения на сканирани документи в момента акаунтът ми е ограничен да не може да бъде закриван (тъпо ограничение).
В моя случай положението е замазно колкото да работи, но на мен виновни не са ми Freelancer.com, а PayPal. Досега от Freelancer.com са си плащали всичко. Само веднъж поради моя грешка си взеха процентa два пъти, но този проблем го оставих нерешен (след кореспонденция, която не беше "ботска"), защото се оказа, че имам изгода от тази грешка.

Обобщение:
Доволен съм от Freelancer.com. Недоволен съм от PayPal, но все пак ги ползвам за получаване на пари от Freelancer.com.

П.П.:
Сега се сетих, че нуждата за мрънкане на support-а ми се е случвала два пъти, а не един път както писах по-горе. Вторият път беше във връзка с промени, които бяха направили и в компелкт с моята неинформираност по случая беше рефлектирало леко неприятно на акунта ми. Проблемът беше оправен.
 
От: От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Защо по-просто не използваш личната сметка? Все пак няма да переш пари че да се безпокоиш. Само няма да можеш да ги осчетоводиш което обаче е бял кахър.

По принцип би могло да стане. Данъка, който плащам върху доходите ми от дивиденти (които офшорната фирма ми изплаща) е 5% - тоест това е от порядъка на разходите за банкови и небанкови преводи. Обаче не искам да декларирам оборота си като доход. Примерно ако много пъти прекарам парите (инвестирам в статии, после печеля, плащам данък дивидент върху спечеленото (няма друг начин да прехвърля пари в личните си сметки), пак инвестирам и т.н.) може да се окаже, че имам някакъв огромен доход и да ме скъсат от проверки. Примерно ако инвестирам 10 пъти по 10 хиляди, получа 10 пъти по 11000 ще имам реална печалба 10 000, ще платя данък 5 500, ще имам действителна печалба (след отчитане на данъка) 4500 и доход по документи 110 000. Тоест макар, че съм спечелил (след облагане с данъци при ефективна данъчна тежест 55%) 4 500, доходът в данъчната декларация е много повече. Излиза, че плащам не данък върху реалните доходи, а данък върху оборота. Ако печалбата ми е 5% (колкото е данъка върху дивидента) - ще съм на нула (само ще декларирам някакви нереални доходи и ще плащам данъци върху тях).

Това от гледна точна на не особено интелигентния държавен служител може да изглежда като пране на пари - по този начин бих могъл да декларирам доход, който реално не ми е доход (тоест декларирания доход, върху който плащам данък би бил многократно по-голям от реалния доход).

Ако пращам пари на някой пакистанец да пише статии - може да ми дойдат на гости от отдела за борба с тероризма. Как точно да им обясня, че не се занимавам с финансиране на терористи от Пакистан? Как да им обясня, че пакистанецът аоутсорсва тази дейност на някой от Индия, а не финансира терористи в Индия?

Затова не ми се занимава с дейности, които изглеждат като пране на пари и финансиране на тероризма.

Предпочитам да давам няколко процента на банките вместо да ги давам на държавата. Не само защото мразя държавата повече от банките, а защото така ми е по-изгодно.

Реално преводите от фирмата към личната ми банкова сметка не би трябвало да се облагат с данък (ако ползвам тези пари за да плащам разходи на фирмата), обаче на практика ако не декларирам тези преводи като някакъв доход (доход от изплащане на дивиденти) ще ме скъсат от проверки.

Последните две години - два пъти ми правиха проверки. Не очаквам тази година да бъде изключение. Хич не ми се иска да пиша после обяснения защо правя големи преводи от личните си сметки и защо плащам данък върху разходите на фирмата си, направени чрез личните ми банкови сметки... Като им се изяснят нещата може да ми зададат и неудобни въпроси относно мястото на стопанска дейност на фирмата. Затова не е добра идея да се плащат разходи на фирмата от личните сметки на собственика (особено когато фирмата е регистрирана в друга държава).

Сега се сетих че MB могат да бъдат заредени със банков превод!

Питах ги преди време и след като им обясних ситуацията казаха, че отказват да ми отворят бизнес акаунт на името на фирмата. Освен това искат и телефон в същата държава, където е фирмата - при регистрация телефонния код е твърдо зададен и не може да се смени. Сега и за телефон ли да плащам? През 2013 година ми искат телефон - тази примитивна технология, която беше популярна през миналия век... Не че е проблем да си направя акаунт в Скайп (те предлагат номера с кодове на повечето държави). Но защо да се занимавам с глупости?

Изобщо всички са луднали по борбата с прането на пари и финансирането на тероризма. Една платежна сметка не може да отвори човек без да му искат един куп документи (някои от които не съществуват - примерно шофьорска книжка, сметки за ток/вода на името на същото лице и т.н.). Сякаш терористите нямат шофьорски книжки не си плащат тока и водата. Да ви пикая на законите против прането на пари и финансирането на тероризма.
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Не искаш да ползващ пейпал да не ти изчезнат парите, а по надолу казваш, че искаш да поръчващ услуги - какви пари ще изчезнат в случая?

Не ти е ясно как се ползва PayPal акаунт, ако нямаш дебитна карта.

1. Намираш си дебитна карта за активиране на акаунта (несвързана с твоя банкова сметка - такива се купуват лесно).
2. Получаваш пари от някого (примерно афилиейт програмата, която ти плаща комисионни).
3. Харчиш тези пари.
4. Лимитират ти акаунта и по този начин ти открадват парите в сметката (които не си изхарчил).
5. Отказват да ти възстановят акаунта, защото искат несъществуващи документи.

Обърни внимание, че не се работи по класическия начин "без баланс в акаунта". При класическото ползване на PayPal се прави следното:

1. Отваряш акаунт в PayPal и го верифицираш с дебитната карта, която е свързана с банковата сметка (при харчене с дебитната карта - ти дърпат пари от банковата сметка).
2. Харчиш пари чрез PayPal, при което баланса винаги е почти нула (заради верификацията на картата баланса е един-два долара).
3. Лимитират ти акаунта. При което не губиш пари, защото баланса ти е празен - парите ти са на сигурно място в банковата сметка.
4. Успяваш някак си да дадеш всички документи, които изискват и активират акаунта. И пак към точка 2.

Разликата е, че и в двата случая ще ти лимитират акаунта. Във втория случай обаче PayPal не ти крадат парите.

Искаш да поръчваш от фрилансера какво статии? Ако да има по добри места за това...

Къде точно се продават статии чрез услуга за разплащания, която се зарежда с банков превод (подобна на freelancer.com)?
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

От доста години работя с ПП и до ся не са ме лимирали, може би защото при мен всичко е изрядно, като чета схема 1 която си написъл ми става ясно защо ти лимитрат акаунта... явно имаш причина да не ползваш ПП без да търсиш файк CC, но не казваш или поне аз не съм прочел.

Искаш да ползваш банков превод, какво пречи тази банка да ти издаде CC и да работиш с ПП по вариант 2? Ако искаш да получиш адекватно мнение ще трябва обясниш каква точно схема искаш да правиш.
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Фалшиви ("файк" ги наричаш ти) CC не ползвам, само истински. Няма как с фалшива карта да си верифицираш акаунта. Нали трябва да дръпнат един долар и половина от картата. Ако картата е фалшива (случайно генериран номер) няма да стане. Ако картата е крадена - пак не е добра идея да се ползва (не ми се лежи в затвора за кражби - изключително лесно е да ме хванат, ако направя подобна глупост). Трябва да е истинска карта - т. нар. virtual non reloadable debit card или virtual gift card (наричат се virtual, защото не са пластмасови, а само номера). Те могат да се закупят легално и с тях може да се верифицира PayPal акаунта.

До сега винаги съм успявал да си върна акаунта след лимитиране, но в бъдеще не се знае дали ще продължи това - може да решат да ми го лимитират завинаги. Причината за лимитирането беше главно IP адреса, от който се логвах. След като минах на dedicated IP не съм имал проблеми с лимитиране, обаче не се знае - има куп причини да ти лимитират акаунта, повечето от които не зависят от теб (примерно може да си плащал на някой, на когото му лимитират акаунта - тогава автоматично може да лимитират и акаунтите на лицата, които са му плащали и лицата, на които е плащал).

Личния ми PayPal акаунт също е бил изряден винаги, но са ми го лимитирали (не помня колко пъти). Това дали си изряден или не няма никакво значение - има още купища други фактори, които водят до лимитиране и нито един от тях не е свързан с нещо, което ти не си направил правилно.

Банката не издава фирмени карти, само на физически лица (тоест ако искам карта - трябва да си отворя лична сметка, което аз не искам да правя). Не ми се занимава с отваряне на сметка в друга банка, защото е голяма мъка отварянето на банкова сметка на офшорна фирма.

По-горе обясних какво искам - да платя с банков превод на доставчик на услуги, чрез който после да мога да плащам на различни лица. На теория системата на Freelancer.com е добра, обаче по-горе четох лоши истории как Freelancer.com краде легално от своите клиенти (и от двете страни). Не искам да ме обират - независимо дали легално или не.

Обаче май няма да стане това, което си мисля. По-добре да продължавам с некачествено съдържание и да не се занимавам с глупости. Исках да диверсифицирам - да имам и сайтове с качествено съдържание. Обаче май ще се въздържа.
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Мисля, че някой техен (на Freelancer.com) конкурент се опитва да пробие на пазара и затова се пускат тези отрицателни коментари по разни места (черен пиар). Не взимай всичко за чиста монета. Аз като ползвател на системата ти казвам, че ако си читав и работиш с читави хора, проблем не би трябвало да има. За да си сигурен в читавостта на отсрещния си има профилни статистики, които го доказват. Никой не би си рискувал доброто име (описано в статистики) градено с години заради $50, например.
Като се замисля, май целта на темата ти е по-скоро PayPal. Можеше да сложиш по-коректно заглавие.
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Човек не вярвай на тия отрицателни коментари. От 2009 работя като фрилансър и досега не съм имал проблеми с получаване на плащания и така нататък. От началото получавах плащанията през тяхната система, но лихвите са големи за двете страни... Вече се уговарям с хората да ми превеждат парите директно в payoneer. Не се печели feedback, но таксите са по-малки. По-принцип не се доверявай много на индийците и знай че 60-70% от хората дори не четат описанието на проекта ти, така че напиши някакво условие в описанието. Например когато бидват да напишат определена дума. Използвал съм системата и като емплоиър, но коректността между двете страни зависи главно от вас. Не плащай преди да видиш резултати. Ако фрилансъра не иска можеш само да направиш майлстон , което би трябвало да му покаже, че си сериозен.


И сега да кажа нещо и за пейпала:

Ако мислиш, че най-удобния начин за теб е пейпал, но след като се притесняваш за личния ти акаунт, можеш да направиш следното:
Регистрирай акаунт през прокси с висока анонимност, направи си виртуална карта и я добави за верификация. Кода пристига до 5 минути чрез смс, когато ползваш виртуална карта. Вкарай пари от реална карта към виртуалната и си 6+. Имаш активен пейпал и не ти пука за лимит. А дори и да ти е лимитиран акаунта с пари в него след 180 дена можеш да ги теглиш.

Аз с пейпал работя само по тоя начин.
 
Последно редактирано:
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

... втори коментар поради грешка...
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Не знам какво толкова ви плашат тези 10%, които взимат в стандартния случай (при платени акаунти може процентът да е по-нисък). Аз предпочитам да дам тези пари и с това да ми се осигури съответния feedback (т.е. доказателство за моята коректност), отколкото да работим без статистики и без гаранции.
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Ами мене ме плашат тия 10% защото те са първата такса, а другите докато парите стигнат до теб? За проекти до 200-300$ е приемлива, но иначе поне за мен, не е.
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

За по-скъпи проекти си плати еднократно (т.е. за един месец) по-скъп акаунт и ако не се лъжа, там удръжката е 3%. Този номер е изгоден когато спестеното от таксата е повече от цената на по-скъпия акаунт. Правил съм го този номер.
За мен най-важни са гаранциите за коректност. Парите така или иначе си вървят. По-добре да са леко по-малко, но да си сигурен, че работиш с коректни хора. Често по-евтиното ти излиза по-скъпо.
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Ако мислиш, че най-удобния начин за теб е пейпал, но след като се притесняваш за личния ти акаунт, можеш да направиш следното:
Регистрирай акаунт през прокси с висока анонимност, направи си виртуална карта и я добави за верификация. Кода пристига до 5 минути чрез смс, когато ползваш виртуална карта. Вкарай пари от реална карта към виртуалната и си 6+. Имаш активен пейпал и не ти пука за лимит. А дори и да ти е лимитиран акаунта с пари в него след 180 дена можеш да ги теглиш.

Аз с пейпал работя само по тоя начин.

Така не се ли получава, че имаш повече от един персонален акаунт на името на едно и също физическо лице (което е забранено от условията)? Нали ползваш виртуалните карти от ePay/ЦКБ, които могат да се ползват за верифициране на акаунта само ако напишеш името и адреса на картодържателя? Тоест PayPal знаят или могат да разберат, че имаш няколко акаунта с едно и също име и един и същ адрес? Тоест не можеш да верифицираш акаунта на името на Джон Смит и адрес някъде в САЩ, ако картодържателя е Иван Иванов и има адрес в Бъглария?

И парите минават през личната ти банкова сметка. Което обясних по-горе защо искам да избегна...

Като се замисля, май целта на темата ти е по-скоро PayPal. Можеше да сложиш по-коректно заглавие.

Не, аз само обясних защо не искам да ползвам PayPal. Няма мисъл да ме убеждавате дали да ползвам или да не ползвам PayPal, аз съм решил да не го ползвам (освен за неголеми суми и за плащания от/към сигурни лица - по първия метод, който посочих по-горе, без да се ползва дебитна карта вързана към банкова сметка).

Идеята на темата беше да разбера доколко са реални тези оплаквания от Freelancer.com и дали има негова по-добра алтернатива.

Разбира се е напълно възможно оплакващите се да са платени писачи (черен PR) или просто да не са разбрали как действа системата.
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Не ги бива много в подобренията. Колкото и нови неща да вкарват в повечето случаи са само още проблеми. В момента яко са наблъскали JavaScript в сайта си и лагва понякога.
Има и други такива "нововъведения", но като цяло са много удобни. Събрали са много даващи и търсещи работа. Има статистики, които гарантират коректност. Процентът не е нагъл по подобие на повечето рекламни мрежи (50+%) и други онлайн посредници.
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

За поръчка на статии кои са по-добрите места? Имам предвид за качествени статии.

Тука има един голям списък, обаче са подредени само по Alexa, което нищо не значи.

Гледам, че в този форум писаха за iWriter:

Е, то не ви ли е ясно, че iwriter-a е за прес релийзи, артикъл директории, сателити и т.н. Не вярвам някой от тук да слага статия от ирайтър на сайтът си.

Идеята ми е за основен сайт с качествено съдържание - който го прочете да му се прииска да го сподели в социалната мрежа или в блога си. Идеята е да се постигне SEO без link building - вместо да се занимавам да правя сателитни сайтове и/или връзки - потребителите на сайта да се нагърбят с тази задача.

Повечето сайтове приемат плащания с кредитни/дебитни карти и PayPal. Не видях да обявяват, че приемат с банков превод, обаче щом имат сметка в PayPal няма начин да нямат банкова сметка.
 

Горе