Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Така не се ли получава, че имаш повече от един персонален акаунт на името на едно и също физическо лице (което е забранено от условията)? Нали ползваш виртуалните карти от ePay/ЦКБ, които могат да се ползват за верифициране на акаунта само ако напишеш името и адреса на картодържателя? Тоест PayPal знаят или могат да разберат, че имаш няколко акаунта с едно и също име и един и същ адрес? Тоест не можеш да верифицираш акаунта на името на Джон Смит и адрес някъде в САЩ, ако картодържателя е Иван Иванов и има адрес в Бъглария?

И парите минават през личната ти банкова сметка. Което обясних по-горе защо искам да избегна...


Винаги използвам фалшиво име и фалшив адрес. Въобще не ти трябва реален адрес за да добавиш карта в акаунта. Само че регистрирам акаунта в държави, в които може да се тегли с карта и така дори да го лимитират след 180 дни си тегла парите.
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Какви виртуални карти ползваш? Тези на ЦКБ/ePay ли?

Имай предвид, че ако от един и същ IP адрес се логваш в различни акаунти могат да ти лимитират и двата. Ако прехвърляш пари между два акаунта, към които си се логнал от един и същи IP адрес - също е повод да ти лимитират и двата акаунта.

Освен това PayPal записва флаш бисквитки, които не се трият през браузъра. При логване от един и същ компютър (флаш бисквитките са общи за всички браузъри на даден потребител) PayPal получава информация за това (дали я ползва за да ви лимитира акаунта веднага (или в зависимост и от други условия) не е известно, но вероятно я ползва.

Аз по принцип имам скрипт, който трие флаш бисквитките, обаче когато се логвам в PayPal изрично спирам този скрипт и слагам флаш бисквитките, които са останали от предното логване (освен, че пазя и обикновените бисквити в отделен профил на браузъра). После запазвам бисквитките за следващия път и пак си пускам скрипта за чистене. Целта е да намаля риска от лимитиране на акаунта.
 
Последно редактирано:
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Картата е на цкб. Ползвах проксита между различните акаунти, но вече ме домързя и си карам с едно ип. Очаквам лимит скоро, но аз само плащам с тези акаунти, така че после правя нов и съм 6+.
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Freelancer.com са ИДИОТИ. Спечелих два проекта, направих ги, преведоха ми парите, тия си удържаха процента. Сега веселото. По някаква причина, не мога да разбера каква, след около седмица баланса изведнъж ми стана отрицателен. Питах ги. Отговора беше, че работодателят си изпразнил сметките и мойте пари изчезнали. А аз си мислех, че щом са в сайта, занчи са си там. Тъпото в цялата схема е, че си губих времето да правя програми, направих ги, изпратих ги и сега дължа пари. Просто невероятно. Искам да се откажа, обаче баланса ми е отрицателен и не можело. Как да се разправям с тия идиоти не знам.
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Странен си с това едно мнение (прекалено пресен акаунт), но пък може и нещо такова наистина да ти се е случило.
Аз съм на мнение, че са коректни в плащанията. От години ги ползвам и такова нещо с "изпразване на сметките" не ми се е случвало.
Иначе се убедих, че support-ът им не е много на ниво и рядко сериозно се занимават с твой проблем без значение колко е основателен.
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Не плащай със системата им. Само си намери човек там... Пълни олигуфрени са тези. Ще сгрешиш много ако започнеш да ги ползваш и да плащаш или получаваш пари през тях...
 
Последно редактирано:
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Поне разкажете някоя сълзлива и/или емоционална случка, при която са ви прецакали, защото така както го пишете си е прост хейт.
 
Не ми се струва логично това. Дали са те разбрали от customer services или ти тях да не си разбрал? Аз имам едни 20 долара там, седят от година и нещо- Акаунтът начовека, който миги е пратил е неактиван от месеци (едва ли има пари вътре), а парите ми си стоят и си ме чакат... Както се знае, технят минимум за теглене е 30 долара и заради това тези нещастните си стоят... Не съм ги ползвала от векове.
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Не плащай със системата им. Само си намери човек там... Пълни олигуфрени са тези. Ще сгрешиш много ако започнеш да ги ползваш и да плащаш или получаваш пари през тях...

Как го реши това? Колегата @Unwise по-горе много правилно е написал, че само регистрирате нови акаунти и хейтвате през тях, без да знаете за какво точно го правите. Лично аз съм използвал Freelancer-a няколко пъти и съм печелил проекти от там. С човека, с когото работех даже се бяхме разбрали директно да ми превежда парите в PayPal account-a, вместо да минава през тяхната система и всичко си беше точно. Имаше леко забавяне от около 15 дни при първото заявяване за трансфер, защото до този момент през акаунта ми не бяха трансферирани пари и трябваше да се съобразя с фирмената политика за 1-вото плащане.

Поне си направете труда да проверите нещо, преди да пишете измишльотини...
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Не пиша никакви измишльотини. Ето историята с факти:

Първи проект: започнат 13.05.2013, приключен 13.05.2013 - последна кореспонденция с работодателя: done ... 100% ok
Втори проект: започнат 16.05.2013, приключен 17.05.2013 - последна кореспонденция с работодателя: done 100% funcionally.

Какво се случва на 2-ри Юни 2013 г. Прикачам transaction history. Да не каже някой, че си измислям.

кви глупости сега: To be able to post links or images your post count must be 10 or greater. You currently have 1 posts

ще кача снимката тук: "tr . unicsbg . net / transactions.JPG"

И както имам $ 130.80 изведнъж $ -16.20
Освен това проектите отново излязоха, че имам да ги правя и ми изчезна рейтинга.
Ето и кореспонденцията със съпорта, ако някой пак каже че си измислям ще му дам име и парола да влезе в акаунта ми.

Нека тези които разбират английски да ми обеснят за какво говорят в съпорта, че аз не ги разбирам:

Аз: Today I saw this on my "transaction history":
Reversal of [Transfer from insertwb for project Custom Project May 16 2013 16:18:02 (Partial payment for project) (USD) from 05/17/2013 at 15:05 EDT] (USD) Amount - 100 !!! and more like this. What is happen, I do not understand?
Now I do not have a reputation and the tasks are in my current work.

Те: Hi there,

Thank you for contacting Freelancer.com Support.

Reversal of funds happens when an employer files a chargeback with its funding source. In a chargeback, all funds that was deposited by the employer to its Freelancer.com account are returned to its original funding source (i.e. PayPal, Credit Card, etc.). These include all Milestone Payments made, project fees, and other fees that the employer has paid with the fund in question.
Please understand that we do not have control over this action when an employer executes a chargeback with its funding source. As a result, the account of the employer is automatically placed under investigation. The employer is asked to explain and settle its account. The only way to resolve your issue at this point is for the employer 'insertwb' to communicate with us to settle its account. Your efforts in contacting them about the issue will prove helpful to resolve this issue faster.

Аз: This is bullshit. I do my job and I want my money. You charge me and take a fee so do your job correctly. If you do not turn back my money to 24 hours I will quit from "freelancer.com". I spent my time for this money and for reputation and now I have nothing. It is not fair. Think.

Те: Please understand that we do not allow a payment if there is an issue with the account of the payment source. Please understand that it is not just our member's lost but also ours, Freelancer.com gets charged from these payment gateways where they have pulled their funds back.
We have included this on our Terms and Conditions, under 7.5 Chargebacks ()
Kindly contact your employer directly with regards to the payment that was reversed.
We appreciate your understanding in this matter. Should you need further assistance, please feel free to contact us.

Аз: I want to close my account.

Те: Please be informed that accounts with negative balances cannot be closed. I suggest that you deposit funds to your account first ($16.20 USD).
For further inquiries, clarifications, and concerns, kindly contact us again.

Аз: You are crazy. my fund balance is 130.80, not -16.20 !!!
So, please tell me - is it possible to happen again?
I do my task, employer pay me, and after couple of days you take my money back. Till when? I work for me or for you?
Do you realize what is happen. I waste my time, do the task, and now I must pay you $16.20 ?
I just wonder, what should I do to prevent this happening?

Те: The funds that came from "insertwb" were reversed from your account due to an issue with their account, and per our privacy policy, we cannot provide any further information. This is why your current balance is -16.20 USD.
We have a specific department within our organization that validates user accounts and the transactions made to and from. We are implementing this procedure to protect well-meaning users from fraudulent transactions. We advise to encourage your employer to settle their account issue. Once they have settled it, the funds will be reinstated to you.
We also suggest checking your employer's background by checking their profile and using the Public Clarification Board or the Private Message Board to talk about the payment for your work in the future.
Feel free to contact us should you have further inquiries.

Аз: I have a couple question. I will count it and please answer me.

1. Who is responsible for my negative balance: 'insertwb', 'freelancer.com' or me ?
2. Can this happen again: YES or NO ?
3. Why I do not have reputation?
This is what employer said for my projects: 'the code is complete thanks'; 'done 100% funcionally' - you can check.
4. I have two tasks in my 'current work' - I already finished it, what to do?

Те: Here are the answers to your queries:

1. The funds were reversed because of the account issues of insertwb. Essentially, it is not Freelancer.com who is responsible for the reversal of funds, but your employer.
2. Yes. Once an employer files a chargeback due to some circumstances unbeknownst to us.
3. Are you referring to feedback and ratings? If so, please note that you have not completed any project. As such, no feedback will reflect on your account.
4. Please note that a project can only be completed once the project has been paid in full. Otherwise, it is incomplete.

Аз: Are you robot or you are a human? Why you do not understand that is not my fault that I lost my money, that I lost my reputation and finally you want to pay you $16.20
I completed my projects. Look the attached files. How is possible to not finished my project and the employer pay me?
I want to turn back my reputation and clear this $16.20

Те: The funds that were used by your employer "insertwb" to pay for your services, were disputed through their payment source. This is the reason why the funds that were already transferred to your account were reversed. Kindly communicate with your employer to settle the payments for your services.

Аз: I see you are a robot. However - Thank you very much for the answers.
I have one more question.
If I die and nobody use my account for more than one year what you will do with my account and with my negative balance? Who will pay $16.20? And they will be $16.20 or will be more? Thanks.

е тук вече май отговора няма нищо общо с въпроса...

Те: Our record shows that your employer 'insertwb' is having account issues with us. Reversal of funds happens when an employer files a chargeback with its funding source. In a chargeback, all funds that was deposited by the employer to its Freelancer.com account are returned to its original funding source (i.e. PayPal, Credit Card, etc.). These include all Milestone Payments made, project fees, and other fees that the employer has paid with the fund in question.
Please understand that we do not have control over this action when an employer executes a chargeback with its funding source. As a result, the account of the employer is automatically placed under investigation. The employer is asked to explain and settle its account. The only way to resolve your issue at this point is for the employer to communicate with us to settle its account. Your efforts in contacting them about the issue will prove helpful to resolve this issue faster.

Аз: I am going to kill myself!
Do not answer me. I wish you good luck. Bye.

И след това ми пратиха на майла анкета да им кажа дали ще препоръчам сайта им на други и дали съм доволен от отговорите на съпорта. Бе луда работа.
 

Прикачени файлове

  • transactions.JPG
    transactions.JPG
    95 KB · Преглеждания: 2
Дам, причината, поради която и аз спрях да ги ползвам - нямат контрол и не ги е срам. На мен ми взеха такса за проект 30-40 долара от главния ми акаунт и после таак и не си получих парите от човека, поисках помощ, защото с - баланс не може да се прави нищо с акаунта... същото казаха - те не носят отговорност и проблемът трябва да се реши с клиента. Аз за 30 долара не съм се борила.... Но ми казаха същото - вкарайте си пари, за да ви работи акаунта, нищо, че сте си свършили работата.

Това е основният им issue.

For you: Общо взето, тъй като това е било автоматино преведена сума по milestone payment , а не заплащане, реално като си е изтеглил парите този са изтеглили и парите от автоматичните milestones.
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Да си призная НЕ изчетох всичко, но бих споделил мой размисли на тази тема педи около година (отказах се по няколко причини).

1. Frelancer е най-кофтито място да търсиш писачи на статии. Спрях да ги ползвам преди много време и нямам никакво намерение да ги опитвам отново. 107% разочарование. Основният им проблем е че всеки може да твърди каквото си сика за себе си. Например Китаец твърди че е роден и израстнал в щатите с перфектен ангийски. Е да ама не. Вероятността да намериш свестеш писач за разумна цена дългосрочно клни към нула. Аз съм се отазал и няма нужда на се навивате да се логна там повече. Иначе системата за разплащане е желязна.

2. Писачи на статии. Има 2 начина да намериш. 1) договаряш се с някой който се занимава с тях, и ти плащаш за свършена работа. Получаваш горе-долу свястно съдържание. Ако поръчваш достатъчно много ти заделят примерно няколко писача само за теб... ама те се изчерват като напишат N на брой подобни статиии.. Остави това дето някой може да 3 дена да напише 100 различни качественни статии на една тема. 2) търсиш ги сам, плащаш им добре, и си вземаш хапчетата редовно (да не ти побелее косата)

3. Плащане. PayPal няма алтернатива. Кой кавото иска да говори но ако нямаш лична конкретна договорка с някой (т.2.1) за друго, то пейпал е единственното възможно. Ако мислиш че има алтернатива, се заблуждаваш.

4. Главоболия - разтящи, от всякакъв нов вид и характер.

Мога много да говоря на тази тема, все негативно, не щшото съм песимист, а защото преди време се опитах да направя нещо подобно, и реших че не си струва. Сега поръчвам статии пължеш от фиръра за по 5 долара и ако не става не плащаш. Ама да ти кажа е много по-добре от freelancer ( и по евтино). За качественни статии работя с хора, които познавам добре.

УСПЕХ!!!!
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Сериозен недостатък на freelancer.com е това, че не поемат почти никаква отговорност и не считат за свое задължение да се занимават с борба с измами и некоректи работодатели/freelencer-и. В такива моменти ти казват просто "Оправяйте се!". Ще представя една комична ситуация. По принцип в случай на спор може да се започне Dispute и ако не могат да се разберат, накрая двамата плащат по $5 (май толкова беше) и някой трети отсъжда. Само дето ако е хитър, работодателят може просто да прекрати проекта (status: Canceled) без да плаща, а по завършили проекти не може да се пуска Dispute.
Ако работодателят се обърка и ти прати парите не към проекта и го прекрати, системата ти отчита неплатен проект (има един показател в % колко ти е плащано). Дори двамата да пишат до Support-а и да искат ръчно корегиране, тъй като грешката е просто техническа, отсреща отговорите са като от телефонистки или като от телефонен секретар.
Да, много неща им куцат, но там аз съм намерил много читави хора и сме работили продължително време с много от тях. Основният показател дето показва колко са ти платили като абсолютна стойност (не се мери в пари, а в някакви по-малки числа) за всички досегашни проекти работи безотказно. Точно по този показател се класират freelancer-ите кой да е по-първи в списъка на кандидатстване за дадена задача. Показателите за читавост на работодателите, обаче, не са много на ниво явно по причина да не загубят много от тях.
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Нека тези които разбират английски да ми обеснят за какво говорят в съпорта, че аз не ги разбирам:

Това, което ти обясняват е, че е извършен friendly fraud.

Този, който ти е платил за услугата е оспорил транзакцията, чрез която е превел пари на Freelancer.com. От Freelancer.com отказват да кажат дали тази транзакция е направена чрез кредитна карта, дебитна карта или PayPal (защото имат Privacy Policy, което го забранява). Но това за теб няма никакво значение. Тъй като Freelancer.com не могат да си позволят да изгубят пари в резултат на тази измама, те компенсират загубата като взимат твоите пари. Най-забавното е, че Freelancer.com отказват да ти върнат таксите, които ти си платил на тях (на обща стойност 16,20, доколкото видях от справката, която показа - $5 + $1,20 + $10,0 = $16,20).

Всичко е напълно законно (с изключение на измамата, която е извършена от insertwb), защото ти си сключил договор, в който пише, че ти си прецакания в случай на friendly fraud.
 
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Забелязах, че вече приемат плащане с WebMoney. Някой пробвал ли го е? Искат ли после документи?

Направих един тест - пуснах project и в допълнение към описанието добавих файл, в който има примерно съдържание, каквото искам да напишат.

За няколко минути има 8 бидващи, които очевидно не са прочели за какво става въпрос, защото предлагат цена (а аз не съм задал количество!) и никой не ми писа на електронната поща (която посочих във файла с примерното съдържание, който трябваше да прочетат).

И сега, докато пиша това, забелязах, че един от тях ми е писал по електронната поща.

Това е добър начин да филтрирате тези, които действително четат за какво става въпрос, а не бидват безмозъчно само и само да са в списъка с бидващите.
 
Последно редактирано:
От: Мнения за Freelancer.com - и от двете гледни точки

Някой може ли да ми каже как да си изтрия профила от freelancer.com?
 

Горе