Мнения за Sony Xperia Z1

cremabox

Active Member
Sony Xperia Z1:

Процесор Qualcomm Snapdragon 800 MSM8974 (4-ядрен, 2.26GHz, Krait 400)
Видеокарта Adreno 330
Памет 16GB
Оперативна памет 2GB
Екран 5-инчов TFT капацитивен мултитъч екран с X-Reality Engine и резолюция 1920 x 1080 пиксела
Камера 20.7-мегапикселова с автофокус, LED светкавица и Sony Exmor RS сензор, на гърба, предна 2-мегапикселова
Батерия 3000 mAh
Операционна система Android v4.2 (Jelly Bean)
Тегло 170 грама
Екстри Прахо и водоустойчив, microSD до 64GB
[video=youtube;innTjcPz0eY]http://www.youtube.com/watch?v=innTjcPz0eY#t=44[/video]
 
От: Мнения за Sony Xperia Z1

Ами да ти кажа имам SP и съм доволна като цяло от всичко в него.

А този има 3-пъти по-добри характеристики.

И един съвет - не си пускай подобни ревюта, в които ти го показват от всички ъгли - да няма да го носиш на изложба?

Ето такива трябва да гледаш :D

[video=youtube;o3yMw2L3tJA]http://www.youtube.com/watch?v=o3yMw2L3tJA[/video]
 
От: Мнения за Sony Xperia Z1

Аз както споменавам постоянно съм със Sony Z Ultra, Z1 е по-малка версия на ултра със светкавица, няма как този телефон да те разочарова. влизах в морето с него. Прави панорамни снимки, бърз е като геймърски компютър. Картина дизайн, стил.
без пари няма да го хваля повече :)
Само че си имам едно наум, че сони напоследък доста изостават и западат в иновациите и развитието, май се помслиха за велики преди 10 години и станаха мудни. Поне така виждам аз нещата, не съм специалист.

И между другото два пъти го изпусках, единия на ръб, другия плюсна от масата.
има огъната ламарина малко в ъгъла :), но не е болка за умиране.
Стъклата ми се надраскаха бързо, пази го и му слагай лепенка.
 
От: Мнения за Sony Xperia Z1

Аз имам sony xperia slt26ii и е невероятен телефон както казва AMOUN тия машинки не можeш да ги натовариш а снимките найстина са невероятни. Дисплея по принцип не би трябвало да се драска. Абе sony си е sony много по-добри от iphone
 
От: Мнения за Sony Xperia Z1

Не съм си го купил още, но днес влязох в магазин на Глобул и ги поразгледах, че ми трябва нов. Въпреки мудния дисплей дизайна на целия смартфон се отличаваше от другите. Мисля да си го взема освен, ако не предложите нещо друго, но без марки като ASUS, Lenovo и такива.
 
От: Мнения за Sony Xperia Z1

Имам Xperia T, трепач е. Z е добър по-добър. Взимай и не се колебай ;) Това е телефонът на Джеймс Бонд :D
 
От: Мнения за Sony Xperia Z1

Хубав телефон. Мога да ти поговоря доста за него, но ще ти кажа с няколко думи:
1. По-горе се спомена за влизане в морето...Изрично посочено е, че Z е водоустойчив само при сладка вода...
2. Дисплей, който е муден...не знам как да го тълкувам, но не съм с тези впечатления
3. Защитен от надраскване. Да, ама не. Драска се като стой и гледай. А уж има фабрично защитно. Смяната на фолио се третира като извънгаранционен и се прави смяна на дисплей. 300лв - ако искаш. И не, не се шегувам
4. Телефона си зацикля или при слушане на музика и получаване на входящо или просто при входящо

Иначе машинката е добра. Трудно можеш да я претовариш при ползване, работи бързо, адаптивна е. Голям дисплей, но не твърде голям за да го наречеш неудобен. Има всичко и малко са нещата, които ще му добавиш за да ползваш на база ежедневие. Дизайна няма какво да го коментирам, тъй като това е субективен фактор. На мен ми допада. Дисплея е със страхотен контраст, качества и картина, но по-малък ъгъл на виждане от колкото би било хубаво да бъде. Има няколко прилични функции, като например управление приложенията и безжични мрежи, което ти пести батерия от безкрайно търсене на мрежа. А тази функция си е супер, имайки предвид, че ако говориш повече ще си ходиш със зарядно в теб.
 
От: Мнения за Sony Xperia Z1

1 - Влизал съм със сърфа и телефона в бурно солено море, неколкократно и няма ексцесии. Дори съм снимал клипове под вода, проблема само е че от вълнението на водата и е трудно да натиснеш по тъча.
2 - Муден дисплей? Аз по бърз телефон не съм виждал, за сравнение имаме галакси ноте 2 и айфон 5... няма смисъл да говоря за бавина и бързина с този процесор и два гига рам, плюс ебати видеото за телефон има.
3 - На айфона стъклото не се ли драска/? затова ли е постоянно с лепенка?
и смяната на стъклото на айфон е 200 лева - направи си сам и поне 400 смяна от оторизиран сервиз. - не не се шегувам, въпреки че е 3 пъти по малък, смяната на айфона струва толкова - сменял съм лично. от сервиза ги досрамя да ми кажат каква е цената и се наложи да поръчам от ибей и да следвам инструкциите от ютюбе :)
4. Слушал съм го със слушалки, като емпетройка докато си греба примерно, не съм имал никога подобна ситуация със зацикляне.

Ходенето със зарядното, важи за всички смартфони. Не го зареждам по често от айфона - всяка вечер.
Купил съм му допълнителна външна батерия, която го зарежда за 15 минути, ако съм някъде и си играя повече.
Лятото на плажа си е държал, без да ми се налага да му слагам втора батерия.
Пак да уточня, говоря за по големия брат :)
 
От: Мнения за Sony Xperia Z1

Не се изразих както трябва. Като сложа Z1 и S4 един до друг и им увелича контраста до макс. този на Z1 остава по - тъмен - само това ме дразни в машинката, но аз преди 1 час си го купих и да ви кажа много е готин за сега :Д. Отностно смяна на дисплей - гранцията е само софтуерна или при фабрични дефекти, но не и при дразкане и чупене.
 
От: Мнения за Sony Xperia Z1

Евалата :)
сега отиди в банята разположи се удобно под душа или във ваната и си пусни на голям екран хамстера :)

да видиш разликата...
 

Горе