Мнения от хора следвали в СУ или ТУ

Twis7

Active Member
Драги съфорумци, има ли някои от вас, който да е учил в посочените 2 университета ? За да си дадът мнението за специалностите там ( сверата на компютрите)
В бъдеще желая да се занимавам с програмиране и затова съм започнал да се обучавам сам. За сега съм се спрял на СУ, софтуерно инженерство или компютърни науки. Как стоят нещата там и в ТУ, какво горе доло се учи? Php въобще има ли го в програмата ?
 
От: Мнения от хора следвали в СУ или ТУ

В Компютърни науки го има.
Да знаеш първата година е предимно математика.
 
От: Мнения от хора следвали в СУ или ТУ

както и първия семестър отпадат над 50% от студентите :) ... предимно поради виша математика да.
 
От: Мнения от хора следвали в СУ или ТУ

Сори пич СУ-Философски факултет - 90 % номенклатурни кадри бивши членове на БКП учили по руски учебници (дори е имало и предмет Българо-Руски отношения 2-3 години преди мен) и едва около 10% Българи от чиито знания можеш да извлечеш някаква полза.

Но по времето което аз следвах специалността беше нова нямаше много материали на български и ни четяха готови преводи от английски или немски или ни караха ние да си правим преводите, алтернативата беше руските читанки по полит-икономика и лупи.

Аз ходих редовно на лекции до средата на втори курс когато отпаднаха заверките и от там нататък основно на изпити....
 
От: Мнения от хора следвали в СУ или ТУ

както и първия семестър отпадат над 50% от студентите :) ... предимно поради виша математика да.

E,чак пък 50% не са...ама 30% отпадат или се отказват. Все пак, за да учиш висша математика се изискват базови познания от математика второ равнище.
Иначе зор...
 
От: Мнения от хора следвали в СУ или ТУ

ТУ - лесно влизаш, трудно излизаш, СУ - лесно влизаш, лесно излизаш


В СУ зависи къде влизаш, има места на които ти трябва бал от дипломата за средно образование пълно 6 а от изпитите над 5.50 и пак не е гаранция че ще се добереш.

За излизането съм съгласен
 
В ТУ - КСТ няма да научиш нищо смислено свързано с програмирането. Само ще си скъсаш нервите със 70 годишни професори и разни комплексари, които ще ти правят проблеми със заверките. За СУ не мога да ти кажа лични впечатления, но общо взето където и да отидеш, ако не седнеш сам да си научиш това, което те интересува и не отидеш някъде да го работиш реално, няма да научиш кой знае какво.
 
От: Мнения от хора следвали в СУ или ТУ

За ТУ не знам, но в СУ определено няма условия за качествено обучение.
А относно компютърните науки: лично мое мнение е, че Нов Български Университет предлага най - добрите учебни програми, да не говорим за базата, която предоставя.
 
Някой учил ли е софтуерно инженерство в СУ ? Как стоят нещата. На там съм се насочил, там било най-добре ?
Има ли някой набор 91, който да е приет там миналата година, имам малко въпроси за приема...
Благодаря на всички, които писаха.
 
От: Мнения от хора следвали в СУ или ТУ

Ако чакате да научите програмиране в университета забравете после за добри пари. Просто от ИТ специалностите се излиза с квалификация за секретарка :) А програмиране се учи само вкъщи с PDFчета от нета.
Иначе дипломата си трябва в някой случаи.
 
От: Мнения от хора следвали в СУ или ТУ

Еми по обявите за работа предимно по-големите фирми гледам че си искат някакво ИТ образование. А и си е хубаво и заради другите неща, дето се учат.
 
От: Мнения от хора следвали в СУ или ТУ

Не познавам добър програмист научил програмирането в университет.

Навремето научих повече за програмирането седейки в тоалетната от дебелите книги отколкото в ТУ. Тоалетните в БГ са произвели повече програмисти отколкото университетите :) Все пак завърши нещо е така за кеф и самочуствие, но не разчитай да научиш нещо там.
 
От: Мнения от хора следвали в СУ или ТУ

ясно, благодаря на вс за отговорите !
 
От: Мнения от хора следвали в СУ или ТУ

В СУ зависи къде влизаш, има места на които ти трябва бал от дипломата за средно образование пълно 6 а от изпитите над 5.50 и пак не е гаранция че ще се добереш.

За излизането съм съгласен
Така е прав си, аз имах напредвид, че искаш ли да влезеш там ще влезеш, но наистина има специалности, които са много много желани, като Арабистика, Скандинавистика и тн.
 

Горе