Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месец

Re: От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

Това го направих coolice от теб копирах тези данни.

Ето и точно какво ми показва админ панела:

ERROR:

The maxium permitted upload size in your php.ini file (2 MB) is less than what you've configured for the free account level (100 MB) and paid account level (1 GB). Uploads greater than 2 MB will not work on the site.

Please contact your host to have the PHP max upload size increased.

Сорри че те натоварих пробва направиш същите промени и в основния php.ini файла през уеб панела на configuration - php:) как ги създаваш тези грешки човек това пък въобще не съм го виждал като ерор

значи онова е за phpMyAdmin за файл ъплоудъра може да се командва от основното си php.ini

s less than what you've configured for the free account level (100 MB) and paid account level (1 GB).
е това незнам как си го докарал :)
 
От: От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

Разликата между CentOS 6 32 bit и CentOS 6 x64 bit е изключително голяма в полза на 32 бита. Защо? Първо бях с x64 bit супер товареше без да искам реинсталирах :) и сложих 32 Bit и бях много приятно изненадан ... лети просто работи по-добре...

Не подвеждай хората, някой ще вземе да ти повярва и ще инсталира 32 бита на машина с повече от 4гб рам. :clap:

Само инсталирането на mysql за 64 бита ще даде между 20% и 40% по-добра производителност в сравнение с 32. Да не говорим ако се компилира специално за хардуера. (примера е за сървър с 12гб рам, до 4гб няма голям смисъл от 64 бита освен ако не се планира да се увеличи рамта в бъдеще)

П.П. - нарочно давам пример с mysql, защото той използва повече рам.
 
Последно редактирано:
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

те свободната рам в поселдсвие може да я използват за кеш на базата с който да си вдигнат производителността :) а тук си говорим за много малки впси VZ 128 чки и 256чки мен даже ме беше страх да не се разплуе като на KVM-а ми че съвсем няма да им остане място :) пестенето на рам е важно за тях...

иначе аз имам въпрос за компилирането и изтискването на проивзводителност... то той даже е за друга тема

всичко комплилирано даже и кернела (на квм-а нали може) - в сайта не центос няколко пъти те предупреждават дали си сигурен че искаш да прекомпилираш kernel преди да почне инструкцията ) или и само отделните неща като базата и уебсървъра php-то и как го виждаш например това компилиране в квм среда щото все пак тук всичко ми е виртуално не е истински хардуер... (не съм ползвал впс от много години този ми изпадна от една промоция и пасва на новата стратегия вместо да държим един голям сървър който е сингъл поинт оф феилур и еденична цел за атака... да се пръснем на малки впси... )

това което сега ще тествам компилира май голяма част от всичко без кернела http://centminmod.com/ ползват го някой от големите vbulletin форуми нали този който го прави от е тех съпорт за тях и отделно се занимава с консултации оптимизиране точно на тежките такива сайтове :) 4000 хита на кеша в секунта и тнт http://vbtechsupport.com/1526/
 
От: От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

Не подвеждай хората, някой ще вземе да ти повярва и ще инсталира 32 бита на машина с повече от 4гб рам. :clap:

Само инсталирането на mysql за 64 бита ще даде между 20% и 40% по-добра производителност в сравнение с 32. Да не говорим ако се компилира специално за хардуера. (примера е за сървър с 12гб рам, до 4гб няма голям смисъл от 64 бита освен ако не се планира да се увеличи рамта в бъдеще)

П.П. - нарочно давам пример с mysql, защото той използва повече рам.

Да това е което ползвам е впс 256 . Е чак да ги подвеждам... просто бях и на двата варианта и казвам, че при 256 план 32 бита работи по-добре за мен. that's it ... все пак са 50 $ долара на година
 
От: От: От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5

Да това е което ползвам е впс 256 . Е чак да ги подвеждам... просто бях и на двата варианта и казвам, че при 256 план 32 бита работи по-добре за мен. that's it ... все пак са 50 $ долара на година

Ами никъде не си описал за какъв сървър става въпрос. Поне аз не виждам, а току що прегледах всичко постове, уж. :) Не знам обаче как стоят нещата ако се пусне 32 битова OS в 64 битов хост? Не виждам смисъл и в това де.

Да ви питам нещо извън темата: какво хоствате на толкова малки VPS-и :shock: Аз едвам смогнах да побера слабо посещаван Wordpress с още 2-3 сървъза на Amazon Micro Instance (600MB).
 
Re: От: От: От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до

Ами никъде не си описал за какъв сървър става въпрос. Поне аз не виждам, а току що прегледах всичко постове, уж. :) Не знам обаче как стоят нещата ако се пусне 32 битова OS в 64 битов хост? Не виждам смисъл и в това де.

Да ви питам нещо извън темата: какво хоствате на толкова малки VPS-и :shock: Аз едвам смогнах да побера слабо посещаван Wordpress с още 2-3 сървъза на Amazon Micro Instance (600MB).

защото си свикнал на големите съръври и така конфигурираш да се разплува и да върви меко меко в което лошо няма :) вярно че сега сме 2013 и че цените са други ама преди няколко години малко преди 2009година 5000+ посетителя на ден ги обслужваше 3 гхз сингъл кор лоу едн интел с 512 рам ( хардуер де) и само тук там изкрашваше на няколко дни веднъж... като лоуда му седеше на около 0.8 при повечето пикове.... (като въобще нямаше такова адвансъд кеширане на скриптовете като при вбюлетин сега и wordpress)

а през 2005 впс 256ца беше по 35-40 долара на месец да не говорим какъв му е бил процесорния дял спрямо сега :)

westside ми сподели че само от преместването му от шеърд хост на впса с дефултно настоено уебузо (нищо не му е пипал) е вел 20 точки отгоре на page speed test на Г :) спрямо досегашния му шеърд доставчик :)


пп Кажи на твоя човек да пробва ;) 32бита на някоя тестов клиент впс от директ хост :) може да направите сравнения да блогнете и да пуснете една тема тук с линкче :) А може да изчетеш тестове в нета ама то е повече ръка да пипне тук...
 
От: Re: От: От: От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно

westside ми сподели че само от преместването му от шеърд хост на впса с дефултно настоено уебузо (нищо не му е пипал) е вел 20 точки отгоре на page speed test на Г :) спрямо досегашния му шеърд доставчик :)

Не съм свикнал с "разплути" сървъри за сега :p

То ясно, ама какъв трафик прави въпросният сайт? И как е бил конфигуриран споделения хостинг? Има голяма разлика, особено ако е бил на сървър от едно време, който даже не е в клъстър (като конфигурация и замисъл) :) Примерно сървърите на directhost ( за споделения хостинг става въпрос) са с Nginx с опция да се пуснат кеширащи възможности, memcached, varnish, perl модул за minify и още куп неща. Сега ако тръгна аз да правя сравнение с друг хост по именно ще е тъпо, въпреки че на мен ми е малко акъла :lol:

Наистина ми е интересно какво се хостава с 256 рам, статичен сайт? 512 без gui/панел иди дойди, ама 256? Че то само за 20-30 конкурентни връзки на mysql-a не стига ако не го осакатиш. Какво остава за php? Не ми се връзва? Ако става въпрос за някои default CMS.

Ето ти, разгледай калкулатора http://www.mysqlcalculator.com/ (не е 100% коректен, но върши работа) и сам си направи сметката за 30 конкурентни връзки към mysql (примерно). Сметни после и за определени посещения при да речем 32мб php memory лимит. На първият пик тоя VPS е крашнал, мога да ти го демонстрирам ако искаш. hit.gif

Не хейтвам, опитвам се да подготвя хората какво ги чака ако решат да преместят своят проект на малък VPS. За учебни и тестови цели е перфектен, да.
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Разплува в добрия смисъл на думата :)

хайде ще те изчеткам че на directhost сървърите нямат нищо с на някои хостинг доставчици (няма да казваме кой) където имаме клауд линукс пет с mysql governor да им сложи тапа на базата (май 30 конекции за 180 секунди) със старо пхп под suphp :) да яде малко рам ама рама я мерят като vmem а поне от мойте наблюдения вмема го отчита некоректно в съотношение едно към 5 сайта реално яде има няма 150-200 мб разплут а вмема е ударил лимита от 1 гб...

иначе ето какво се хостваше 2009 в 512 рам (40 и няколко сайта върти ми се 46 не си спомням колко бяха точно)
от който един голям 2000+ посщения за ден 20 с по около 200 посещения и другите с по малко ... просто не пазя всички статсове всичките бяха с обшо 5000+ голяма част скрепарии урдпресс и друпал :) ама вече накрая взе да отеснява... на няколко дни крашеше :) тесничко ама става не са летели сайтовете ама си работеха и не се оплакваха хората... с някой компромиси като dso (сега по известен като mod_php) се получаваше ;)


e.jpgd.jpgc.pngb.pnga.png

съвременните впси 512 ска са по мощни от този сървър в повечето случай... стига да дава достатъчно процесор доставчика
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

Разплува в добрия смисъл на думата :)

хайде ще те изчеткам че на directhost сървърите нямат нищо с на някои хостинг доставчици (няма да казваме кой) където имаме клауд линукс пет с mysql governor да им сложи тапа на базата (май 30 конекции за 180 секунди) със старо пхп под suphp :) да яде малко рам ама рама я мерят като vmem а поне от мойте наблюдения вмема го отчита некоректно в съотношение едно към 5 сайта реално яде има няма 150-200 мб разплут а вмема е ударил лимита от 1 гб...

иначе ето какво се хостваше 2009 в 512 рам (40 и няколко сайта върти ми се 46 не си спомням колко бяха точно)
от който един голям 2000+ посщения за ден 20 с по около 200 посещения и другите с по малко ... просто не пазя всички статсове всичките бяха с обшо 5000+ голяма част скрепарии урдпресс и друпал :) ама вече накрая взе да отеснява... на няколко дни крашеше :) тесничко ама става не са летели сайтовете ама си работеха и не се оплакваха хората... с някой компромиси като dso (сега по известен като mod_php) се получаваше ;)


Виж файлът 6964Виж файлът 6965Виж файлът 6966Виж файлът 6967Виж файлът 6968

съвременните впси 512 ска са по мощни от този сървър в повечето случай... стига да дава достатъчно процесор доставчика

Ще ме накараш да взема VPS с 256 и 512 рам от рандом хостинг провайдър да му кача някой гламав cms (я друпал я wp или magento) и ще ти демонстрирам нагледно, защото не можеш да ме разбереш тук :) Като цяло 50-60к посещения на ден са нищо дори за хардуер на 10г. (50к са грубо колко php requests? има ли 200rps ако е default Wordpress, че не ми се смята? Блога в подписа е с около 37, май 5 след като го отвориш веднъж [за да се отвори това]. При бенчмарк съм стигал 8000-9000rps с full page cache и Amazon Micro Instance.) Ок, това е ако се кешира активно до html. Но дойде ли момента, в който почне да има повечко динамика mysql-a ще клекне просто, защото няма рам.

Зависи и сайтовете какви са. То и WP едно време му стигаше 32мб рам, ама сега знаеш колко бързо реве за още, а разработчиците препоръчват поне 256мб php memory limit. Добави изискванията на Google за зареждане на страницата и тези на потребителите (като мен), които бият ctrl+w ако страницата се тутка повече от 1-2 секунди. Та, за това се чудя какво хоствате на такива сървъри. Явно имаме различни стандарти, знам ли shrug.gif

Не винаги VPS-а ти предоставя по-добри възможности, особено ако не знаеш какво правиш или ако провайдъра oversell-ва, което е практика почти навсякъде.

П.П. - ако искаш премести оф топик постовете, че пак разводних темата.
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

dso то е много по конесервативно от към рам и по бързо и от fpm-a и от fcgid само че е има секюрити рискове за ползването му ако хостваш повечко сайтове или външни хора за мен за това е компромис

Освен това ти отказваш да ползваш кеширане на харда понеже било бавно срииновете са от 2009 тогава супер кеша и друпал вградения дисков кеш бяха върха на сладоледа.... освен това да едно време рамта беше скъпа.... голямата работа като всичко е кеширано в рама като имаш тапа на badwidh-a например на 10 мегабита (щото това сървърче беше с доплащане да е на 100 мегабита истинсински интернет такива бяха временета - може да провериш колко е струвал кефа в бг той и сега е скъп 100 мегабита истински нет) как се вика и от кеша в рама и от кеша на харда (който представлява статична хтмл версия на сайта) няма да го прочетеш с повече от 10 мегабита на секунда... 2мб страница ще отнемат секунда и половина заради банда... 4 МБ три секунди (няма значение далиги чете от 100 мегабита стар хард като си е само за теб ) или от три гигсбитова на секунда стара рам като е повече 10 мегабита инфо конекцията ще играе ролята на тапа

кеша на диска взе да е бавен чак сега при гигабитовите връзки и то пак е относително кой как овърселва и при шеърд и при впсите, както и дали като имам ссд със скорост на четене 500 МБ на секунда и например и един гигабит интернет връзка например дали дисковия кеш или кеш в рама пак тапата ще е бандуиада... щото и от рама и от ссд то ще чете пейджа и трансферира (или фала с макс около) 150 мб на секудна което е по бавно и от рама и от ссдто

а тована скрииновете са последния месец от живота на този сървър това за съвсеммалко повече пари на дуал кор с два гига после ми сложиха още два без пари... после скочих много чак не ми трябва толкова... тапата ми е bandwith и апача де признавам...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Аз bandwidth-a не го броя. BG peer-а ти е практически безплатен. Не знам някой да използва връзки от сорта на 10 мегабита вече. Виж международния е скъп, но след като имаш този трафик, значи можеш да си позволиш uplink-a или просто взимаш dedicated навън, там няма local/international, а пък потребителите от България имат достатъчно бърза връзка.

Disc кеша е бавен, каквото и да си говорим (опитай със swap mount-нат на SSD и го сравни с рамта) ще хабиш и ресурси, които можеш да насочиш другаде (я умряло SSD, я недостатъчно i/o). Рамта е евтина и с доживотна гаранция :) Аз даже като имам времето и парите ще хостна някой сайт изцяло в рамта за майтапа.

DSO-то го забрави, до скоро може и да е бил по-бърз, от известно време насам не е и е пълна идиотщина за администрация. Играл съм си доста. Може би ако хоствам един единствен сайт, по който не се правят чести промени бих се замислил. Трудно ще ме убеди някой да заменя Nginx де :)
 
Re: От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

Аз bandwidth-a не го броя. BG peer-а ти е практически безплатен. Не знам някой да използва връзки от сорта на 10 мегабита вече. Виж международния е скъп, но след като имаш този трафик, значи можеш да си позволиш uplink-a или просто взимаш dedicated навън, там няма local/international, а пък потребителите от България имат достатъчно бърза връзка.

Disc кеша е бавен, каквото и да си говорим (опитай със swap mount-нат на SSD и го сравни с рамта) ще хабиш и ресурси, които можеш да насочиш другаде (я умряло SSD, я недостатъчно i/o). Рамта е евтина и с доживотна гаранция :) Аз даже като имам времето и парите ще хостна някой сайт изцяло в рамта за майтапа.

DSO-то го забрави, до скоро може и да е бил по-бърз, от известно време насам не е и е пълна идиотщина за администрация. Играл съм си доста. Може би ако хоствам един единствен сайт, по който не се правят чести промени бих се замислил. Трудно ще ме убеди някой да заменя Nginx де :)

DSO то е по бързо при чисто PHP поне според това което гледах като тестове (някой от преди няколко месеца) тук следват няколко обаче :) споменах за секюритито което не е че лошо просто се изпълнява с правата на апача ако имаш един сайт е сигурно колкото сайта ти ако имаш няколко колкото най слабия от тях (това знам че го знаеш) пиша го за другите който ни четат :)

1. Обаче - един сайт не е само php ами и джава и хтмл и цсс и картинки където Nginx e няколко пъти по бърз :) и цялостното предстване на сайта е много по добро това не го отричам
2. Варниш кеш :) тук какво гледах ако имаш 32 гб рам на сървъра и отделиш 6 гб да кешираш в него нещата стават на кантар като на Nginxa също може да му се сложи варниш както го позлвате в directhost :) и са си на кантар като и на двата сървъра да имат враниш обаче както споменах горе дсо-то но то не става за шеърд хостинг (понеже всеки клиент ще може да пише по другите сайтове) във вашия случай алтернатива няма...


3 Обаче тук си говорим за малки впс боксове значи nginxa ще им е по добре а ако им е сложен за начало (понеже не могат да сложат 6 гб варниш) Но може да изтискват апача отначало и ще стане 512 боксовете не са за един малък сайт...

4. Няма да споря че кеша в рама не е по добър ... просто казах какво сме правели преди 2009 и надолу за да се сместваме в малки машинки с по 512 рам и известни компромиси и дисков кеш си се е получаваше и с апач... това са си олдскул техники който ще си работят и сега а първофрмaнс пеналтито не е толкова голямо че да се усети (все едноче усещате кога форума ползва дисков кеш и кога мемкеш или апц кеш) визуално не се усеща а трите са сменяни няколко пъти последния месец...

5. Все пак ги направи тестовете в 32 битова среда :) да видиш раликите в ползваната рам освен това при VZ витуализацията нямат кернел и направо скриват шапката колко ползват

Изводите: ще се сместят на малките боксове, westside и някой други писали в темата имат сайтове за чужбина на тях бандуаита им е важен, други два сървъра който го ползват са домашни сървъри... единия учебен другия няма да споделя какъв е ама няма да стане за шеърд или цената която ще му кажете ще иде много нагоре само ще спомена интензивен ffmpeg колкото и да ви е бърз шеърда това си яде от останалите клиенти здраво освен ако не му сложите тапа ама тогава на него не му върши работа... остана ъпхеро той има желание да се научи а този Box му дойде на аванта :) никога няма лошо да учиш нови неща...

Панела върши идеално работата си и запълва интересна ниша... :)

А аз след като поприключа тестовете с Nginxa минавам на тестове на Open LiteSpeed

бърз колкотo Nginx че и малко отгоре според тестове на който вярвам както споменах този който ги прави е от вбюлетин комюнитито оптимизира тежките вбюлетини и разработва Centmin mod

http://vbtechsupport.com/2204/
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Супер е панелчето, ползвам го от известно време, но имам проблем с мейлите. Ако може дайте някой хинт. Нагласил съм мейл [email protected], но не получавам нищо на него. Инсталирах този Exim, кажете каква и къде конфигурация трябва да му се направи и съответно на домейна какво да се зададе, ползвам namecheap :)
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

mx записа в нейм чиип да води към domain.com

A - записа на domain.com да води към ипто на впс

ако те притеснява конфигурацията на мейла може да изнесеш като външна услуга в момента е безплатно в outlook.com (hotmail.com) да ползваш с твой домейн

тук има картинга за годеди http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=43861

нямам акунт в нейм чипп но би трябвало да е подобно
 
Последно редактирано от модератор:
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

mx записа в нейм чиип да води към domain.com

A - записа на domain.com да води към ипто на впс

ако те притеснява конфигурацията на мейла може да изнесеш като външна услуга в момента е безплатно в outlook.com (hotmail.com) да ползваш с твой домейн

тук има картинга за годеди http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=43861

нямам акунт в нейм чипп но би трябвало да е подобно

Проблема е, че не става. Това ми дава в скуиръла Error connecting to IMAP server:...111 : Connection refused

Не знам дали има общо, обаче така или иначе мейлите не пристигат. Нагласил съм го на php mail, не smtp.
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Всъщност, в mx слагам към домейна, в А записите ми дава само ип да сложа.
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

да не си махнал Dovecot това е имап / поп сървъра скуиръла се кънектва към него

пробвай да го преинсталираш уиндоуската от аппс

php майл е скрипта как да ти изпраща писма
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

да не си махнал Dovecot това е имап / поп сървъра скуиръла се кънектва към него

пробвай да го преинсталираш уиндоуската от аппс

php майл е скрипта как да ти изпраща писма

Dovecot трябва ли ми за пращането на писма? Иначе много странно, започнах да пращам писма, но не мога да получавам на мейла.
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Няма да го обясня по най правилния начин затова една картинка еxim е фронт енд на мейл сървъра dovecot е бекенда... трябва ти за получаването

в случая картинката е Postfix ама дали той или ексим все едно и също
1247-postfix_dovecot_mysql_incoming.jpg
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Не знам, не мога да се оправя...

Пренасочил съм мейла да препраща всичко към абв.бг Излиза ми следното:

This message was created automatically by mail delivery software.

A message that you sent could not be delivered to one or more of its
recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:

[email protected]
(ultimately generated from [email protected])
Unrouteable address

Праща мейли ок, но като получава се забавят 5-10 минути, понякога не идват, а имейла е придружен и от такъв на абв.
 

Горе