Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месец

Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

да сингъл е идеята им май е да не ядосват големите панели или да го кажем големия панел :) все пак са инсталатор номер две в света още си се ползва масово фантастикото нищо че има по малко опции... а така си набарват интересна ниша тези на който не им трябва чак толкова мног мулти юзер :)


Ъпхеро по нагоре постна също статистика вчеа за него как е и има същите резултати 29 мегабайта аидъл при 64 битова инстлация ама това е вз няма кернел итнт :) заразлика от моя тестов квм :) рекорда който съм чувал за айдъл е хост ин а бокс темплейт центос 5 32 с клоксо във VZ с 8 мб рам аидъл ...ама той не е ъпдейтван от три години и чух че дори и последната версия трябва да се пачва неофициално...

FAQ e забиут
http://webuzo.com/pricing

може да ги риселваш като нок искат пет продадени лиценза и ставаш нок и сметка от 16 долара на месец http://webuzo.com/NOCs
примерните цени са сървър за впс наполовина но не под един долар...

има калуд инстанс ако рънваш клауд ама не дават да го инсталваш на външни клиенти освен при писмено разрешение от тях
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

втория пост в темата е преправен на урок http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=43778&p=450909#post450909

иначе аз направих и малко тестове с Centos 5 32 bit KVM виртуализация

значи базово стартира много добре с 52МБ използвани от стака ще кажете супер ОБАЧЕ само с цъкване на менютата отиде на 92 MB ще кажете добре то е колкто при 32 битовия центос 6 (87МБ) е да ама не със ъпдейт на скриптовете качи до 159 мегабайта.... Centos 6 при теста онзи ден само до 132 освен това ъпдейтната Centos 6 дистрибуция преди инсталацията качи само до 119 при същия тест ... както споменах в темата стака на петицата иска по малко памет базово ама кернела я управлява по зле...

bazovo52MB.pngs-racukvane-na menu.pngsled-update.png

Препоръвани дистрибуции за панела Centos 6 32 /64 битов
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

втория пост в темата е преправен на урок http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=43778&p=450909#post450909

иначе аз направих и малко тестове с Centos 5 32 bit KVM виртуализация

значи базово стартира много добре с 52МБ използвани от стака ще кажете супер ОБАЧЕ само с цъкване на менютата отиде на 92 MB ще кажете добре то е колкто при 32 битовия центос 6 (87МБ) е да ама не със ъпдейт на скриптовете качи до 159 мегабайта.... Centos 6 при теста онзи ден само до 132 освен това ъпдейтната Centos 6 дистрибуция преди инсталацията качи само до 119 при същия тест ... както споменах в темата стака на петицата иска по малко памет базово ама кернела я управлява по зле...

Виж файлът 6883Виж файлът 6882Виж файлът 6881

Препоръвани дистрибуции за панела Centos 6 32 /64 битов

Можеш ли да пуснеш конфовете тук на по-главните services - apache, mysql/mariadb, nginx, php-fpm, mail сървъра и т.н. , че ме мързи пак да го инсталирам даже на виртуална машина. Да видим става ли за нещо вече :) За сигурността му разпитах и също като webmin, kloxo и останалите default е като швейцарско сирене надупчено.
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Здравейте използвам панела може ли някой да ми каже как да добавя под домейн на някой от моите домейни, защото видях, че няма тази опция ;(
 
Re: От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

Здравейте използвам панела може ли някой да ми каже как да добавя под домейн на някой от моите домейни, защото видях, че няма тази опция ;(

Малко е нестандартно но се чете документацията :) просто го добаяш като домейн

http://www.webuzo.com/wiki/Add_Domain

SubDomain.png
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Значи аз искам да направя под домейн от панела (webuzo) примерно s1.saita.com и този под домейн да го пренасоча към хостинг от друга хост компания примерно имам хост от icn и искам картинките от сайта да се хостват на хоста от icn тоест под домейна да го добавя от моя хостинг,където е панела(webuzo) а файловете на поддомейна да се хостват на icn а главният сайт да се хоства на моя сървър като аддон домейн как може да стане номера с този панел?
 
От: От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

С четене на документацията?
Значи аз искам да направя под домейн от панела (webuzo) примерно s1.saita.com и този под домейн да го пренасоча към хостинг от друга хост компания примерно имам хост от icn и искам картинките от сайта да се хостват на хоста от icn тоест под домейна да го добавя от моя хостинг,където е панела(webuzo) а файловете на поддомейна да се хостват на icn а главният сайт да се хоства на моя сървър като аддон домейн как може да стане номера с този панел?
 
Re: От: Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5

Можеш ли да пуснеш конфовете тук на по-главните services - apache, mysql/mariadb, nginx, php-fpm, mail сървъра и т.н. , че ме мързи пак да го инсталирам даже на виртуална машина. Да видим става ли за нещо вече :) За сигурността му разпитах и също като webmin, kloxo и останалите default е като швейцарско сирене надупчено.

малко по късно че сега сядам...

иначе няма право да говориш така за панелчето :) има си тиим от девелопъри и редовни бъгфиксове както и форум в който ако мислиш че има бъг който го прави като швеицарско сирене може да им го постнеш за да го оправят... кой от другите фрии панели цикълк на девелопване виж долу :) Иначе ако ще хейтим и аз мога да хейтна... че ако това е надупчено като швейцарско сирене то solus vm който се ползва от 95% от впс провайдърите е не по малко надупчен :) че даже като солус пуснат съобщение за бъг в системата си конкурентни фирми се взъзползват да ударят други доставчици който не са реагирали в първите минути (истинска история с ramnode от преди няколко седмици) значи аз ще съм си направил най суперските защити и без панел те ще хакнат солуса и ще ми изтрият всички впси няма защитени незащитени с панел без панел .... а също мога да попитам за девелопмънта на колкоксо как върви :) или на уебмина и защо въ

Няма смисъл от такъв хейт панела той си е в тясно определена ниша като сингъл юзер панел, а хейта само налива вода в мелницата на cpanel шеърда , onapp и openstack калудовете спрямо традицонниия впс... както казах ако смяташ има бъгове постниги в техния форум да ги оправят тези поне отговарят не са се надули като солус...


Линия на девелопмънт и ъпдейти и бъг фиксове.... не целия че не ми се ровеше

тaкова състеинабилити го имаш само при cpanel, при plesk (до някъде) при solusvm, при cloudlinux... така че този панел трябва да се сравнява с платените и е в техния клас нищо че има фрии версия... При всяка версия имаш бъг фиксове и доабвки като фунционалност също като в чеинджлога на cpanel



Webuzo 2.0 Launch August 25, 2012

Webuzo 2.0.1 Launch September 4, 2012
Webuzo 2.0.2 Launch October 17, 2012
Webuzo 2.0.4 Launch November 7, 2012

Webuzo 2.0.5 Launch December 19, 2012

Webuzo 2.0.6 Launch February 16, 2013

....

Webuzo 2.1.0 Launch May 16, 2013

Webuzo 2.1.1 Launch July 15, 2013
 
Re: От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

Значи аз искам да направя под домейн от панела (webuzo) примерно s1.saita.com и този под домейн да го пренасоча към хостинг от друга хост компания примерно имам хост от icn и искам картинките от сайта да се хостват на хоста от icn тоест под домейна да го добавя от моя хостинг,където е панела(webuzo) а файловете на поддомейна да се хостват на icn а главният сайт да се хоства на моя сървър като аддон домейн как може да стане номера с този панел?

Хъм това няма общо с уебузо дори и cpanel да ти беше впс-а е едно и също :) значи събдомейните се упрсвляват от днсите въпроса е уебузото ли ти упрвлява /днисте (там при инсталацията какв въвъведе и имаш ли три ипта за който си създал записи...) или са ти външни (същото важи и за цпанел ако си беше платил за него ако не ти управлява днсите той с едно ип си)

значи отвиша катедо ти е днса на домейна (годеди - друг цпанел хостинг, нейм чип) отиваш на записите и правиш A запис s1.saйта.ком и му задавап ипто където ти е хостинга например в ицн

а в контролния панел на хостинга в ICN там го даваш този събдомейна като аддон домейна и си готов...

може да го зададеше като цнейм и да го линкнеш за папка или събдомейн на хостинга в ICN ама да не навлизам в подробност
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

SolusVM е най-уязвимия панел, помните ли нулевия експлойт :) беше само преди месец някъде и на няколко доставчика им изтриха всичко на 40+ nodes, да кажем над 10 000 vps-а бяха оут.. после я има бекъп я не.. да не говорим администраторски пароли, данни като имейли и тн..
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

А сега де При въвеждане на IP- в Putty гърми следната грешка ‘Network error: Connection refused’

Което след кратко търсене дава това: 10.16 ‘Network error: Connection refused’

This error means that the network connection PuTTY tried to make to your server was rejected by the server. Usually this happens because the server does not provide the service which PuTTY is trying to access.

Check that you are connecting with the correct protocol (SSH, Telnet or Rlogin), and check that the port number is correct. If that fails, consult the administrator of your server.

И какъв е тоя SolusVM бай дифолт с който дойде ВПС Контрол панела?
 
Последно редактирано:
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

виж си в админ панела на SolusVM какво е инсталирано на vps че може да не инсталиаран ос vscp.hotinga ти или нещо пише го в мейла

значи там имаш такъв изпратен от хостинга в същия мейл с руут паролата...

там може да си инсталираш операционна и да си ребуутваш vps-a

solus.png

та предполагам не е инсталиран... влизаш в контрол панела и цъкаш реинстал и си избираш операционна centos6 32 minimal
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Стана всичко както си го описал в туториала от първият път .... мисля, че замързването на конзолата е лекинко объркващо но .... всичко се оправи
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

е ама OpenVZ не се бройте :p ползвате си споделен кернел и затова е така :) как се казва малките впси имат предимство да сa опенвз :)

който му трябват специфики, пълна виртуализация или е на по голям план KVM, Xen или дедикетед ще го докара до мойте статитстики

радвам се че започвате да го ползвате панелчето :) да е имало смисъл от темата ми
 
От: Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

е ама OpenVZ не се бройте :p ползвате си споделен кернел и затова е така :) как се казва малките впси имат предимство да сa опенвз :)

който му трябват специфики, пълна виртуализация или е на по голям план KVM, Xen или дедикетед ще го докара до мойте статитстики

радвам се че започвате да го ползвате панелчето :) да е имало смисъл от темата ми

Пусни конфовете на service-ите де. Не ми се инсталира. :)
 
От: Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

Къде се намират тез файлове?
Пусни конфовете на service-ите де. Не ми се инсталира. :)
 
Re: От: Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5

Пусни конфовете на service-ите де. Не ми се инсталира. :)


аз обещах ама нали 100 000 неща се опитва на куп и се заплесвам :) не го бях добавял nginx-a и смо го видях че го има :) значи хората искат тюторитали, да пиша по теми отговарям на лични ръчкам сайт итнт :) направо не смогвах


mysql е стандартен 55

тъкмо ги нашляпах като code и ударих лимита от 20 000 символа на пост...

отделени са със [ code ] зашото бяха приготвени за пост само на 5.3 пхп конфига


Виж файлът confs-nginx-apache-php.txt
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Пропуснал си php-fpm и mysql. С wgetpaste ще ти е много по-лесно - wgetpaste /etc/бля/бля.conf и ти го публикува в pastebin например.

Your paste can be seen here: http://bpaste.net/show/115669/
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

лесно ти е на теб това е тестов впс и даже не ми остава време да му направя тестове

etc ама не точно инсталирай го да видиш :) добре че знам как се ползва файнд

това ми е втория nginx първия го инсталирах 4 сутринта на дебиан 7 следваики урок като от три седмици се мъча да намеря време за това и от тогава всеки иска нещо от мен... нямам време даже да прочета общо време на опит с nginx под един час така че въобще незнам дали е добра конфигурацията бай дефулт (не видях на пръв поглед разлика в конф фаиловете з 5.3 , 5.4 и 5.5 а те повечето ще го позлват с апача

Код:
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
; FPM Configuration ;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

;;;;;;;;;;;;;;;;;;
; Global Options ;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;

[global]
;emergency_restart_threshold 10
;emergency_restart_interval 1m
;process_control_timeout 10s

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
; Pool Definitions ; 
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

[index]
listen = 127.0.0.1:9000
user = soft
group = soft
request_slowlog_timeout = 5s
slowlog = var/log/php-fpm-slowlog-index.log
listen.allowed_clients = 127.0.0.1
pm = dynamic
pm.max_children = 10
pm.start_servers = 3
pm.min_spare_servers = 2
pm.max_spare_servers = 4
pm.max_requests = 500
listen.backlog = -1
request_terminate_timeout = 120s
rlimit_files = 131072
rlimit_core = unlimited
catch_workers_output = yes
env[HOSTNAME] = $HOSTNAME
env[TMP] = /tmp
env[TMPDIR] = /tmp
env[TEMP] = /tmp

[regular]
listen = 127.0.0.1:9001
user = soft
group = soft
request_slowlog_timeout = 5s
slowlog = var/log/php-fpm-slowlog-regular.log
listen.allowed_clients = 127.0.0.1
pm = dynamic
pm.max_children = 10
pm.start_servers = 3
pm.min_spare_servers = 2
pm.max_spare_servers = 4
pm.max_requests = 500
listen.backlog = -1
request_terminate_timeout = 120s
rlimit_files = 131072
rlimit_core = unlimited
catch_workers_output = yes
env[HOSTNAME] = $HOSTNAME
env[TMP] = /tmp
env[TMPDIR] = /tmp
env[TEMP] = /tmp

пп msql казах е съвсем дефултен 5.5.
 

Горе