Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месец

От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Ще го разгледаме 100%, но на мен лично default-a хич не ми се нрави.

За хора, които се учат е добро начало де.
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Мноу ми интересно Радо какво аджеба ще им гледаш,та това са 2000 реда бе :)
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Мноу ми интересно Радо какво аджеба ще им гледаш,та това са 2000 реда бе :)

Ще ме разбереш, когато качиш сайт с повечко график и дойдеш да питаш тук какво става :)

Не ме разбирай погрешно, за хора като теб или ако искаш да вдигнеш машина бързо изглежда супер панела.
 
  • Like
Реакции: Sky
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

значи в сивия навбар точно под логото на уебузо има меню APPS цъкаш на него дясното меню ти се променя първото под меню с черни сървърчета иконка ти е STacks

избираш него LAMP Stack - Даваш Remove след като се махне Install и кажи какво става :) решение като за windows :)




алтернативно качване на бази данни




качваш sql файла в главната директория през фтп или през уеб ъплоудъра или през хтмл http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=13515&p=127722#post127722
създаваш в главната директория където си качил базата файл import.php или както си искаш като име.... по бързо е от php my admin в пъти (оправя се 1200 мб база без проблем )

<?php

passthru("nohup mysql -u USERNAME -pPASSWORD DBNAME < dump.sql");

?>

и го отаряш през браузъра domain.com/import.php или ip/import.php

!!!! след като я качиш го изтриваш
 
Последно редактирано от модератор:
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

значи в сивия навбар точно под логото на уебузо има меню APPS цъкаш на него дясното меню ти се променя първото под меню с черни сървърчета иконка ти е STacks

избираш него LAMP Stack - Даваш Remove след като се махне Install и кажи какво става решение като за windows

с това стана благодаря ви много. Панела изглежда доста добър за безплатен.

Имам проблем и с FTP достъп. Ползвам CuteFtp пиша за хост IP адреса на сървъра и user и pass който съм създал, но не се свързва.
 
Последно редактирано:
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Колкото повече заприличва линукса на windows толкова повече почват да му се решават проблемите по същия начин :d

иначе веднага да решим и следващия то не е проблем а особености на конфигураицята размера на разрешения php ъплоуд във phpmyadmin не се управлява от от главното php.ini ами си има отделно което е от една страна е добре но не е описано в документацията (няма го никъде в нета ) има повече начини да се направи включително алтернативния ъплоуд ама аз описвам как смятам че е най лесно

значи логвате се като root

и пишете

Код:
nano /usr/local/webuzo/conf/webuzo/emps/php.ini

във фаила намирате (търсисе с ctrl+w пишеш каквото търсиш ентър) променяте

memory_limit = 50М
post_max_size = 50М
upload_max_filesize = 50М

след като направите промените давате Ctrl +X пита ви да дали да ги запази Y ентър + ентър още веднъж

Код:
reboot
ентър и след малко лимита е 50 мб :)
 
Re: От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

с това стана благодаря ви много. Панела изглежда доста добър за безплатен.

Имам проблем и с FTP достъп. Ползвам CuteFtp пиша за хост IP адреса на сървъра и user и pass който съм създал, но не се свързва.

смени си паролата на фтп :) хехе windows :)ако не стане пробвай да пренисталира ftp пак от аппс :) ама не мисля

по бързо от втп е е да качваш архиви през файл мениджъра...
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

и още нещо интересно :) по темата местенето и защо да ползваме платената версия (то може и безплатната ама най вероятно скриптовете ви не се поддържат от безплатния)

значи ако ползвате шеърд хостинг който има softaculous инсталатор може да си бекъпнете сайтовете който ползвате от него и като се прехвърлите на webuzo vps лесно да ги ресторнете направо на впса с няколко клика :) хитро :)

http://softaculous.com/docs/How_to_Restore_a_Backup_on_a_New_Server
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Това е чудна новина за хората, които минават от cpanel споделен хостинг на виртуален сървър :) Прехвърлянето им ще е далеч по-лесно..
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Здравейте! Панела е супер но имам лек проблем.. След като добавя домейн ми дава грешка 500 Internal Server Error

Проблема идва от апачето нещо...
 
Последно редактирано:
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

в техния форум питай там съпортват и по скайп и примат тикети да ти оправят сървъра http://www.softaculous.com/board/ ако не успеят във офрума .... логват се техни админи...

в секцията за webuzo

не те отразвяме да ти помогнем просто незнам как да пресъздам проблема при мен и още няколко души който го ползваме не става така

а в чужди сървъри / сайтве не се логвам за да няма ако стане някакъв пробелем в бъдеще да си кажат хората... аз дадох логина на coolice той се логна и после:

неми работи / хакнаха ме / изтриха ми сайтовете - просто съм си патил и затова не се намесвам да помагам така..


ако мога пресъздавам проблема при мен и помагам
 
От: Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

в техния форум питай там съпортват и по скайп и примат тикети да ти оправят сървъра http://www.softaculous.com/board/ ако не успеят във офрума .... логват се техни админи...

в секцията за webuzo

не те отразвяме да ти помогнем просто незнам как да пресъздам проблема при мен и още няколко души който го ползваме не става така

а в чужди сървъри / сайтве не се логвам за да няма ако стане някакъв пробелем в бъдеще да си кажат хората... аз дадох логина на coolice той се логна и после:

неми работи / хакнаха ме / изтриха ми сайтовете - просто съм си патил и затова не се намесвам да помагам така..


ако мога пресъздавам проблема при мен и помагам

Можеш и да направиш раздел за това като сложиш изискване за да се пусне темата да се дадат връзки към dmesg, messages, релевантни конф файлове и т.н. Елементарно е да линкнеш конф или лог файл - wgetpaste /etc/httpd/httpd.conf

Аз лично спрях да отговарям на хора, които трябва да им тегля думите с ченгел :)
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Дори и това, което е написал coolice ми помогна много. Проблема е решен. По някаква причина като качвам файлове през фтп с роот юзъра пхп-то не работи. Логнах се с софт и всичко тръгна нормално.
 
Re: От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

Дори и това, което е написал coolice ми помогна много. Проблема е решен. По някаква причина като качвам файлове през фтп с роот юзъра пхп-то не работи. Логнах се с софт и всичко тръгна нормално.

това посленото като го написа стана ясно къде е бил проблема като качваш файлове като root собственик на файловете е root

потребителя софт под който върви php при suphp не може да изпъплни тези файлове понеже не са негови и затова така


Можеш и да направиш раздел за това като сложиш изискване за да се пусне темата да се дадат връзки към dmesg, messages, релевантни конф файлове и т.н. Елементарно е да линкнеш конф или лог файл - wgetpaste /etc/httpd/httpd.conf

Аз лично спрях да отговарям на хора, които трябва да им тегля думите с ченгел :)

ами то може ще трябва да го помислим :) макар че и в тази секция не се пише много много ние ги роим на подсекции като се понапълнят и почват да стават нечитаеми като секция темите :)
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Ето и какво постигнах аз на дедикейтед сървър..

asd.PNG


Промених следните редове

"memory_limit = 50М
post_max_size = 50М
upload_max_filesize = 50М"

Но все още ми дава в сайта: The maxium permitted upload size in your php.ini file (2 MB)
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Е не :) ама аз 5 поста по нагоре напосах че друго пхп.ини се променя не това през вебпанела и се прави ребуут :)




Колкото повече заприличва линукса на windows толкова повече почват да му се решават проблемите по същия начин :d

иначе веднага да решим и следващия то не е проблем а особености на конфигураицята размера на разрешения php ъплоуд във phpmyadmin не се управлява от от главното php.ini ами си има отделно което е от една страна е добре но не е описано в документацията (няма го никъде в нета ) има повече начини да се направи включително алтернативния ъплоуд ама аз описвам как смятам че е най лесно

значи логвате се като root

и пишете

Код:
nano /usr/local/webuzo/conf/webuzo/emps/php.ini

във фаила намирате (търсисе с ctrl+w пишеш каквото търсиш ентър) променяте

memory_limit = 50М
post_max_size = 50М
upload_max_filesize = 50М

след като направите промените давате Ctrl +X пита ви да дали да ги запази Y ентър + ентър още веднъж

Код:
reboot
ентър и след малко лимита е 50 мб :)
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Разликата между CentOS 6 32 bit и CentOS 6 x64 bit е изключително голяма в полза на 32 бита. Защо? Първо бях с x64 bit супер товареше без да искам реинсталирах :) и сложих 32 Bit и бях много приятно изненадан ... лети просто работи по-добре...
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Това го направих coolice от теб копирах тези данни.

Ето и точно какво ми показва админ панела:

ERROR:

The maxium permitted upload size in your php.ini file (2 MB) is less than what you've configured for the free account level (100 MB) and paid account level (1 GB). Uploads greater than 2 MB will not work on the site.

Please contact your host to have the PHP max upload size increased.
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

значи при малките впи го усещате много повече защото имате по малко рам (аз не на празно ги правих тестовете)

просто го приеми като аксиома значи че 32 битовите програми заемат по малко рам от 64 битовите

значи на 64 бита може да изстиксаш повече минимални проценти от процесора като е 64 битов* (чисто теоритично) а разликата в рама навсякъде по сайтовете казват че 32 битовите заемат около 20% по малко рам в мойте тестове ако гледаш отдолу на горе 87 мегабайта към то 130 мегабайта си е близо 40% разлика тази рам остава за дисков кеш и освен това много по късно ще влезеш в суапа

*и още нещо интересно - ако се разровиш в гугъл за разликите между 32 битови и 64 битови vps ще видиш че едно време 32 битовите програми въпреки че се са се емулирали в 64 битов процесор в някой случай са вървяли по бързо от 64 битови на 64 битов (понеже интел на първите Xeon процесори му било кофти 64 битовото изпълнение) сега вече не било така ама те хората го който го ползват го усещат...


някой ще каже ама защо тогава се ползват 64 бита, като си с над 4 гигабайта рам ползваш понеже 32 бита адесира само 4 :) (да не навлизаме в подробности за PAE ) ама аз така правя под 4 гб 32 бита айде да го кажем под два

на 16 ГБ RAM и7 ползвам 64бит и7 какъвто е сървъра ми и въобще не смятам да експериментирам с 32 бит + ПАЕ ама на него поне ресурс има
 

Горе