Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месец

Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

общо взето да :) но е хубаво междувремнно да по прочотеш и разгледаш възможностите на панела защото може да изтискаш повече скорост отколкото както е настроен дефултно

освен това можеш да ги тормозиш във форума на софтакалоус (вебузо секцията) за съпорт даже оправят впси на място техни админи

(може да си качиш на компа един VIRTUAL BOX http://www.oracle.com/technetwork/server-storage/virtualbox/overview/index.html) да му сложиш центос и да качиш webuzo да го разгледаш разцъкаш или си вземи някой малък впс за тестове защото са на 100 мб връзка и ще по бързо

единствено като съвет dobawka

yum remove postfix
и инстлираш от панела аппс exim
 
Последно редактирано от модератор:
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Мерси за инфото, ще потествам и ще пиша дали се е получило.
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Инсталирам го контролния панел, уж всичко е точно. Не ми дава обаче да вляза във файл мениджъра - отваря ми грешка 404 Not Found. Не мога да загрея и как точно да се логна през фтп.
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Най горе в първия таб Manage FTP

добавяш си потрбител като гледай директория да е вярната за домейна или направо ползвай да е за главната само

home/soft/

файл мениджъра незнам защо не работи това е леко специфично но не съм попадал на този проблем но ми хрумва като за 4 през нощта (без да съм много сигурен) - домейн ли си написал при инсталацията или ип

ако е домейн и домейна не прехвълен към този впс тъси файл мениджъра на където сега се хоства домейна и там го няма

пробвай ipnavps/enduser/filemanager/login.php например 111.111.111.111/enduser/filemanager/login.php
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Домейн му сложих след преинсталиране. При първите опити беше с айпито на сървъра и файл мениджъра пак липсваше. Ето сега как е: http://prntscr.com/1wjud4
На домейнът по-рано днес му вкарах А запис към айпито на сървъра, но май още не се е обновил напълно.
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

хъм защо ползваш nginx по бърз е но мисля че нямаш нужда от него засега

като сменяш уебсървъра е хубаво да се направи ребуут ....



прехвърлило е при мен но щом дава welcome to nginx значи не го е захапало добре направи ребуут на впса и да видим какво ще даде powered by webuzo страница с картинка ще даде
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

видях че направи ребуута вече се показа каквото трябва сега трябва да работи файл мениджъра :)


значи следващия проблем който ще имаш е с размера на на файла разрешен за качване във phpmyadmin

понеже не се командва от главното php.ini


моят съвет е да си качиш бата ръчно.. ъплоудваш файла на сървърва през файл мениджъра или през ftp

inmotionhosting.com/support/website/ftp/connecting-scp-sftp

създаваш една база данни и потебител през контрол панела

след което се логаваш през ssh където е базата и пишеш

mysql -u ЮЗЕР -p ИМЕНАБАЗАТ < ime-nа-dump.sql
питате за парола и си готов за секунди
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Захапа! Отваря се вече файл мениджъра. Благодарарско. Да си мина на апаче значи, щом нямам нужда от nginx? Като цяло утре ще преинсталирам панела, ще си прехвърля сайта и живот и здраве, ако всичко му действа като хората, го оставям да си живурка и се надявам да нямам друга работа по това.

Инсталирам на CentOS 6, 32-битова. Доколкото прочетох, препоръчваш го така.
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Благодаря за съвета. А някаква идея как да се логна в phpmyadmin? Не ми приема никоя парола...
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

ами да панела работи само на центоси и 6 е по новия няма смисъл поне от този да ползваш петица

32 бита защото си на малък впс така ще ти заема около 40 процента по малко рам...

лайв сайт по бързо ще вдигнеш с апача ама nginx също не е сложен остави си го така като си почнал но да знаеш че няма htacess и ръчно трябва да си напуишеш рерариа който като се замися е един ред но за w3 тотал са по сложни правилата (но ги има в нета) и трябва да ги сложиш в /usr/local/apps/nginx/etc/conf.d/common ....


обърках ли те ? KISS решението е засега да го нагласиш с апача за най лесно, да добавиш опкеш (от аппс менюто има APC) да си сетъпнеш W3 да кешира в паметта на АПЦ и да видиш колко товари и тогава да променящ... ако товари


или да те насоча към друг панел къде има конфигуриран nginx като ривърс прокси на апач но не за начинаещи и има само форумен съпорт... кloxo-mr


ПП ама как си подкарал лайв сайт да прехвърляш аз не правя така първо винаги си тествам ..

ППП сори че не мога да досъпортвам но имам работа към обед и трябва да лягам...
 
Re: От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

Благодаря за съвета. А някаква идея как да се логна в phpmyadmin? Не ми приема никоя парола...

трябва да създадеш някаква база първо няма сетъпната поне по спомен

иначе като опреш с проблема с размера на файла за ъплоуд ей тук съм писал

softaculous.com/board/index.php?tid=4303&title=phpmyadmin_upload_size_how_to_instruction_:)

лека от мен че вече съм неадекватен
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Няма проблем, то и аз ще лягам. Иначе ще го пусна на апаче тогава, че като гледам ще е по-сложно с nginx - гледам писането на команди да е възможно най-малко, че доста ме объркват. А това защо прехвърлям лайв сайт... не знам, явно съм оптимист и си мисля, че ще стане от първите пъти :). Ще видя утре как ще мине самото прехвърляне и после ще му мисля с W3 кеша как ще стане.
 
От: Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

като сменяш уебсървъра е хубаво да се направи ребуут ....

Това пък защо :shock:

Firefly, винаги когато местиш production site първо работи с хостс файла преди да сменяш dns-и. Така ще си спестиш много проблеми. Едва когато работи всичко сменяй dns.
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Проработи си, на пръв поглед всичко върви. Тепърва ще трябва да се занимая с кеширащия плъгин, за да проверя дали и той работи правилно, понеже гледам ми паднаха доста резултатите - http://prntscr.com/1wm7yr. Междувременно един въпрос за панела - има ли възможност отнякъде да се вади графика/статистика за натоварването. Искам да видя например за последните дни средното и максималното натоварване на процесора или нещо от този род.

Ей тука отворих една темичка, да не спамя повече тази, която е специфично за панела: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=45962&p=477585#post477585
 
Последно редактирано:
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Най-лесният метод е с top.

Бодеш top -bn 1| grep Cpu | gawk '{print $2+$4+$6}' > logfile в една крон задача и си свиркаш. Може и с mpstat.
 
Re: От: Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5

Това пък защо :shock:

Значи аз му дадох най лесното решение като за начинаещ понеже познавам панела и капризите му що годе :) може да релоудне nginxa и php-fpm и вебузото и щеще да му отнеме същото време

Ситуацията нощщта беше реално всичко си работи ама не е баш така :) та с ребута за най бързо :)
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

Ако може малко по като за начинаещи обяснение за статистиката - как мога да знам дали ВПС-а се държи добре през цялото време? Панелът дава real time натовареност на процеса и рама, но как могат да се извадят максимална и/или средна натовареност по дни да кажем?
 
От: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

как да си оправя неймсървърите през webuzo ...имам домейн в domain.com?
 
Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на Месе

domain.com не съм ползвал никога дават ли техни нейм сървъри да ползваш ако дават трябва е подобно на Годеди


Как да използваме домейн с външен DNS (за VPS и Хостинг) Годеди Едишън



трябва да саночиш А записа към ипто на впса (слагаш там ипто)

ако не дават може да ползва cloudflare.com за днс добавяш домейна при тях слагаш техните днси за А запис слагаш ипто на впса
 
От: Re: Много Лесен Контолен Панел за First time VPS Users - от Безплатно до $2.5 на

domain.com не съм ползвал никога дават ли техни нейм сървъри да ползваш ако дават трябва е подобно на Годеди


Как да използваме домейн с външен DNS (за VPS и Хостинг) Годеди Едишън



трябва да саночиш А записа към ипто на впса (слагаш там ипто)

ако не дават може да ползва cloudflare.com за днс добавяш домейна при тях слагаш техните днси за А запис слагаш ипто на впса


Бро, мерси. Направих го.

Друг въпрос: повечето хостинг компании имат хиляди папки, според които са за security (виждам ги чрез ftp-to ), та трябва ли да добавям допълнителни джаджи на webuzo или др. за повече секюрити?
 

Горе