Много богат и неизвестен.

stranen

Member
Възможно ли е човек да е супер богат ,но много малко хора да знаят за това,почти никой.Интересно ще ми е да прочета мнението ви по въроса.
 
От: Много богат и неизвестен.

Да възможно е...Аз познавам човек който работи 8 часа, а в същото време е толкова богат че и той не си знае парите. Казва че работата за него е нещо като развлечение. На мен личнои това ми е странно, но познавам такъв човек. М/у другото никой не знае че е бъчкан с пари. Аз също нямаше да повярвам ако не бях се убедил с очите си . Така че отговора е ДА има такива хора.
 
От: Много богат и неизвестен.

Кви такива теми пускате, толкова ли сте кът от креативност! Познавам милионер който караше 10 годишният си Опел и на външен вид с нищо не можеш да прецениш какъв е! Верно, че е строителен предприемач, ама познавам такива, които слизат от Q7-ка .... така, че всичко е до човека!
 
От: Много богат и неизвестен.

Човек може да е креативен и пак да пусне такава тема.Умните хора искат да видят какво мислят и другите.
 
От: Много богат и неизвестен.

Човек може да е креативен и пак да пусне такава тема.Умните хора искат да видят какво мислят и другите.

А умните хора защо мислят, че темата е за секция Инвестиции / Офлайн Бизнес / Икономика?
 
От: Много богат и неизвестен.

Възможно е, но не и в България. Под супер богат разбирам човек с милиарди долари за харчене. Милионерите не се броят. Дори у нас теоретично много хора са неизвестни милионери, тъй като имат по няколко скъпи недвижими имота. Даже Цецо Тъпото ако си продаде апартаментите ще стане милионер, а реално никога не се е занимавал с бизнес и винаги е бил само на държавна работа.
 
От: Много богат и неизвестен.

Човек може да е креативен и пак да пусне такава тема.Умните хора искат да видят какво мислят и другите.

Не искам да споря но умните хора ще питат успешните - за жалост форумите не са добра извадка от такива хора! Но дори и да не ги питаш то винаги има изключения както ти писах :)
 
От: От: Много богат и неизвестен.

Възможно е, но не и в България. Под супер богат разбирам човек с милиарди долари за харчене. Милионерите не се броят. Дори у нас теоретично много хора са неизвестни милионери, тъй като имат по няколко скъпи недвижими имота. Даже Цецо Тъпото ако си продаде апартаментите ще стане милионер, а реално никога не се е занимавал с бизнес и винаги е бил само на държавна работа.

Съгласен съм с теб! Трябва се дефинира какво е богат!
За мен принципно това означава 1-во да си финансово свободен от там насетне вече става субективно милионер или милиаред е равно на богаташ!
 
Възможно ли е човек да е супер богат ,но много малко хора да знаят за това,почти никой.Интересно ще ми е да прочета мнението ви по въроса.

Не само е възможно, но се и случва. Познавам повече богати-неизвестни хора, отколкото богати и известни. Пример е Домусчиев. Никой не знаеше за него преди да стане медиен любимец след закупуването на Лудогорец, който и направи класен отбор, който всяка година играе в Евротурнирите, или поне се опитва да го направи. Аз бях чувал за него преди това. Аз лично предпочитам да не ме знае никой. По-лесно е, и делата ти (като инвестиране, благотворителност и др.) си остават добро, което повлиява на отделна група от хора, вече PR-а около това сам си преценява дали да се прави. И най-вече какво ще му донесе като ползи.

В Русия знаете ли колко много милионери има, и дори милиардери, но реално аз знам само Абрамович, Путин, и до тук. :)
 
От: Re: Много богат и неизвестен.

Бих добавил още 3ма милиардери като единия по народност не е руснак по народност: Алишер Усманов, Александър Лебедев и Борис Березовски

Не само е възможно, но се и случва. Познавам повече богати-неизвестни хора, отколкото богати и известни. Пример е Домусчиев. Никой не знаеше за него преди да стане медиен любимец след закупуването на Лудогорец, който и направи класен отбор, който всяка година играе в Евротурнирите, или поне се опитва да го направи. Аз бях чувал за него преди това. Аз лично предпочитам да не ме знае никой. По-лесно е, и делата ти (като инвестиране, благотворителност и др.) си остават добро, което повлиява на отделна група от хора, вече PR-а около това сам си преценява дали да се прави. И най-вече какво ще му донесе като ползи.

В Русия знаете ли колко много милионери има, и дори милиардери, но реално аз знам само Абрамович, Путин, и до тук. :)
 
Re: От: Re: Много богат и неизвестен.

Бих добавил още 3ма милиардери като единия по народност не е руснак по народност: Алишер Усманов, Александър Лебедев и Борис Березовски

Има още много по толкова. :) Дори и те не се познават толкова добре. Най-често се случва да се познават тези, които са пряко свързани с бизнеса ти.
 
От: Re: Много богат и неизвестен.

В Русия знаете ли колко много милионери има, и дори милиардери, но реално аз знам само Абрамович, Путин, и до тук. :)

Бате взе ми думите от устата.. :mrgreen: По ТЛС (не питайте, защо съм гледал ТЛС :Д) дадоха някакъв човек пак милионер май беше, та човека обичал да се прави на беден, за да не забравя от къде е тръгнал. Излиза за 1 седмица или 1 месец беше не помня точно, но оставя всичко в къщи телефон, пари, портфейл, излиза само с 1 раница най-нужното за оцеляване. В общи линии нещо такова беше. Като видях и гледах с отворена уста. :shock:
Не вярвам хората да са го знаели, защото вече да го бяха писали по новините, както колегата @VMiloykov каза всичко зависи от начина на живот!
 
От: Много богат и неизвестен.

"Пример е Домусчиев. Никой не знаеше за него преди да стане медиен любимец след закупуването на Лудогорец"

Не знам колко не е познат. Двамата братя като си съберат парите са най-богатите в България и това беше известно много преди да купи Лудогорец. Даже много преди да започнат да помагат на ЦСКА (но бързо се отказа заради перничаните които го държаха тогава). Реално и сега ако се замислите за другия брат (Георги Домусчиев) много малко се шуми, а двамата са еднакво богати, не че се крие.

Ако е въпрос на известност това да пишат медиите за теб, има богати хора които не присъстват в медиите. Но няма начин да си богат и това да не е известно в определени кръгове.
 
От: Много богат и неизвестен.

Един познат си купи джет и целия град говори за това.А той е един скромен.А ако човек си купи примерно яхта...Дори и да не се фука с нея предполагам ,че много хора ще разберат и ще го обсъждат.Ако човек не парадира с богатството си май го обсъждат още повече.
 
Re: От: Много богат и неизвестен.

Един познат си купи джет и целия град говори за това.А той е един скромен.А ако човек си купи примерно яхта...Дори и да не се фука с нея предполагам ,че много хора ще разберат и ще го обсъждат.Ако човек не парадира с богатството си май го обсъждат още повече.

И моя брачед си взе джет, но му стана мания, но пък и му вървят нещата. Но придобивките не са критерии дали си богат. Доста хора, особено тук, че някой е мега успял. Дори напротив, тук го правят, за да покажат, че са такива, а реално не са. ;)

Ако човек не парадира с това колко пари има и възможности, значи е интелигентен и умен в същото време. Само идиотите и комплексарите се хвалят и парадират. Защо? Причини много, но най-вече, защото търсят завист и/или признание. Известен не винаги значи богат и обратното. ;)
 
От: Re: От: Много богат и неизвестен.

Много е прав Блинки. Колко хора могат да си позволят да си купят примерно най-новия модел телефон било то Самсунг или Айфон... говоря за пари в брой... Всеки втори със средна брутна заплата от 600 лева си взима телефон на лизинг за 24м. *(рядко за 12м. защото вноските са му високи) и парадира с нещо толкова несъществено за него. За да бъде мобилен се бърка с около 1500 лева за които може да си купи лек автомобил или да ги инвестира... Мисленето е различно, парада пълен...

И моя брачед си взе джет, но му стана мания, но пък и му вървят нещата. Но придобивките не са критерии дали си богат. Доста хора, особено тук, че някой е мега успял. Дори напротив, тук го правят, за да покажат, че са такива, а реално не са. ;)

Ако човек не парадира с това колко пари има и възможности, значи е интелигентен и умен в същото време. Само идиотите и комплексарите се хвалят и парадират. Защо? Причини много, но най-вече, защото търсят завист и/или признание. Известен не винаги значи богат и обратното. ;)
 

Горе