Много богат и неизвестен.

От: Много богат и неизвестен.

Значи учат, инвестират в активи, в себе си, но не работят? Честно, изненадан съм. Мислех, че нещата стоят инак...
А това с жената, заради финансовата култура ли е пак?
 
От: Много богат и неизвестен.

Значи учат, инвестират в активи, в себе си, но не работят? Честно, изненадан съм. Мислех, че нещата стоят инак...
А това с жената, заради финансовата култура ли е пак?
Нещо не си ме разбрал. Естествено, че работят. Като роботи са, бачкат по 10-12 часа. Но печалбата я използват, не за да си купуват скъпи каручки, яхти и апартаменти на френската Ривиера, а за да разширяват бизнеса. Всяка година се правят инвестиционни планове.
Относно браковете, някак си го дават по-разкрепостено. Познавам немски бизнесмени, които са се женили по 3 пъти.
Другото, което ги отличава от нашите е начина им на почиване. Можеш да видиш немски милионер, яхнал байк, да скита из алпите, като щурав. Нашия казва на булката, че е в командировка, наема супер луксозна кола и се разпорва от чукане по морето.
 
От: Много богат и неизвестен.

Извинете, но аз през целият си съзнателен живот и опита ми с китайските стоки не съм виждал едно читаво нещо, което да си заслужава парите и няма как да ме обедите в противното.

Това, че ти не си видял, не означава, че няма. В Китай има много качествени стоки, но те рядко се изнасят. И разбира се - скъпи са. Много по-лесно е да се направи, изнесе и продаде нещо за 10 цента, отколкото същото нещо за 100 $. В първия случай ще направят по-голям оборот и печалба.
Който се е интересувал знае, че китайците имат много качествени стоки. Въобще - за страна, която е третата космическа сила, и сама произвежда космическата си техника, не може да кажеш, че произвежда некачествено!
 
От: Много богат и неизвестен.

Това, че ти не си видял, не означава, че няма. В Китай има много качествени стоки, но те рядко се изнасят. И разбира се - скъпи са. Много по-лесно е да се направи, изнесе и продаде нещо за 10 цента, отколкото същото нещо за 100 $. В първия случай ще направят по-голям оборот и печалба.
Който се е интересувал знае, че китайците имат много качествени стоки. Въобще - за страна, която е третата космическа сила, и сама произвежда космическата си техника, не може да кажеш, че произвежда некачествено!

Именно не се изнася, явно търсенето на качествена стока е слабо и затова изнасят евтините си буклуци.
 
От: Много богат и неизвестен.

В Китай се вдигна жизнения стандарт и от там покупателната способност. До преди 5-6 години китайската икономика работеше предимно за износ. Сега икономиката им е много по-осъзната и е обърната към вътрешния пазар. До такава степен се разви пазара в Китай, че западните компании започнаха да се надпреварват да продават там. Направо се избиват за пазарен дял. Никой не успя да прогнозира подобен обрат.
 
От: Много богат и неизвестен.

В Китай се вдигна жизнения стандарт и от там покупателната способност. До преди 5-6 години китайската икономика работеше предимно за износ. Сега икономиката им е много по-осъзната и е обърната към вътрешния пазар. До такава степен се разви пазара в Китай, че западните компании започнаха да се надпреварват да продават там. Направо се избиват за пазарен дял. Никой не успя да прогнозира подобен обрат.

Напротив. Има хора, които от край време говорят това. Включително и тук, в България. Но хората с мозък са малко, включително и в България. Истината не е в ЕС, истината е в Китай - един необятен пазар.
 
От: Много богат и неизвестен.

Индия също. В момента работя с две фирми, които се опитват да разработят пазар в Индия, но и там конкуренцията започва да става зверска. Samsung са завзели голяма част от пазара и бълват всякаква битова техника. В магазините им виждаш печка, фритюрник или фризер в лилаво и с ярко-червени розички... направо падаш от коня и масово е Samsung. Но така се прави брандиране - тийновете свикват да виждат логото и марката на всякакви уреди и започват да мислят, че това е единствената популярна марка. Като порастнат и те ще си купят Samsung, просто защото не познават другите марки.
 
От: Много богат и неизвестен.

Няма как да имаш много пари и никой да не разбере или да не искаш да го покажеш...Така сме програмирани :D
 
От: Много богат и неизвестен.

Па яз сам скрита лимонка шото никои незнаи колко сам богат,,, дошевно, ама съм и ного прос итова мие чара :wink:
 
От: Много богат и неизвестен.

Напротив. Има хора, които от край време говорят това. Включително и тук, в България. Но хората с мозък са малко, включително и в България. Истината не е в ЕС, истината е в Китай - един необятен пазар.

Така е. Китайците всигнаха доста нивото последните 10 години. До сега китайците заливаха пазара със стоки със съмнително качество. Вече китайската стока (поръчана от китайски компании), с функции и качества на скъпите маркови продукти, но цена поняко в пъти по-ниска от тяхната, започва да навлиза все по-настапателно на Американския и Европейския пазар, застрашавайки фирмите, които развиха Китай, като страна производител.
 

Горе