Много ( на брой ) блогове или един голям, общ блог

tonib

Member
Алоха,
от доста време не съм писал - наблягам само на четенето. Имам близо 500 статии, чисто новички неизползвани никъде, писани от нулата, но проблема е че са от различни ниши по 15-20 статии от всяка.

Изникна следния въпрос - кое е по - доброто ?
Вариант 1
Много на брой мини блогчета - за всяка ниша отделен.

Вариант 2
Един голям блог включващ всичките ми налични статии в отделни категории.

---
Тревожи ме това, че ако избера Вариант 1 след като публикувам 20-те статии блогът ще почне да събира прах и да губи позиции в бат' Гугъл.
В големия блог всеки ден по 2-3 статии и ще имам за доста време напред да публикувам, но катеренето на по - горни позиции ще е доста по трудно ( май ? ).
Монетизацията ще е с адсенс, тъй като за тези ниши конкретно няма подходящи афилиейт програми.
Друго не се сещам какво мога да добавя - ако някой има въпроси, да попита. :)

Тенкю !
 
От: Много ( на брой ) блогове или един голям, общ блог

Ползвай и 2-та ваианта:).Пиши по 20 статии дневно и си ОК.
 
От: Много ( на брой ) блогове или един голям, общ блог

Моят съвет е да вземеш решение и да стартираш максимално бързо. Каквото и да решиш е по-добре, отколкото да губиш време, в което някой друг може да създаде подобен блог/блогове.
След като смяташ, че няма да можеш да поддържаш "свежи" блоговете след определен етап, според мен е по-добре да стартираш един общ. Още повече, че това ще намали разхода за хостинг и домейни, ако решиш да действаш професионално, а не да ползваш безплатните.
 
От: Много ( на брой ) блогове или един голям, общ блог

Моят съвет е да вземеш решение и да стартираш максимално бързо. Каквото и да решиш е по-добре, отколкото да губиш време, в което някой друг може да създаде подобен блог/блогове.
Тука съм толкова съгласен, че направо не мога да го кажа по-добре. Не губи време, действай. Така или иначе като започнеш с един ще си вече поел и ще си в една от гореспоменатите опции. Само времето ще покаже, кое работи за теб. Имам един приятел, който компенсира с количество, друг с качество и двамата се справят добре. Но аз лично мисля, че идобра комбинация от двете пак ще проработи много добре, даже супер добре.

Естесвено не споменавам за разходи, но в повечето случай били те за много домейни, хостинги, дизайни и т.н. или само за един, в който ще се разработват много неща, като джаджи, флашове и т.н. те ще бъдат оправдани, само ако са добре планувани нещата. Ако се рпави ей така за спорта, и в двете опции може да се удари на камък, независмо какъв ентосиазъм е отделен. Но пак искам да кажа, че да направиш първата стъпка в направата на някоя от схемите е най-добре. И колкото по-бързо, толкова по-добре. Все пак няма какво толкова да се мисли, ако само това е големия въпрос - един или няколко. :)

Едното ще е инфо портал, другото инфо мрежа. И в двата случая ще е се стигне главната цел. :)
 
От: Много ( на брой ) блогове или един голям, общ блог

Направи си една артикъл директория и след време ще започнат да ти я пълнят и други хора дори :)
 

Горе