Много полезен SEO трик за Blogger

freelancer_bg

New Member
Нали знаете , че Blogger има функциика, всеки нов пост да бъде като отделен web page.
Имената на тези отделни страници се определят от заглавието на статията. Ето и един пример за да ме разберете по-добре, защото не го бяснявам май както трябва.

Ако заглавието на страницата е както в случея " Advice from freelance pros", ето как ще изглежда отделната уеб страница, която съдържа тази статия http://freelance-job.blogspot.com/2006/07/advice-from-freelance-pros-first-of.html (това "-first-of" Накрая е началото на самия текст, защото заглавието е прекалено късо и самия скрипт захапва по-голяма част от текста)

И тук имаше един проблем, ако статията ти е на български, името да отделната страница излизаше като едно супер голямо число , например - http://freelancer-job.blogspot.com/2006/09/blog-post_115720990011585437.html

Проблемът тук е , че ако искаш да си оптимизираш блога добре за търсещите машини, този номер (в случея blog-post_115720990011585437) ти изяжда веднага една от възможностите, която е да сложиш ключови думи в заглавието на всяка отделна страница. И това беше така до днес :) , докато без да искам не научих как да се заобиколи този проблем :)

Номерът е следния, Първо си правите една статия на английски със заглавие в което има ключовите думи, които ви трябват. Може да е само заглавие , може и да има някакъв фиктивен текст , това вие си го решавате. Поствате статията, след което влизате да я едитнете. Триете английското заглавие, слагате си текста който искате и всичко заспива. Името на страницата не се променя, то си остава това в което са ключовите думи.

Този трик е абсолютно елементарен, но в същото време е доста ефективен. Дано да съм ви помогнал, пък и ако някой друг е налучкал или научил някакво трикче за Blogger.com (blogspot.com) , нека да го сподели.
 
Мерси за инфоро, то така или иначе като натрупаш много контент се налага да се размножат и страниците. Но ще го пробвам на новите си блогове този трик, това ще е много по-лесно за правене отколкото да се събмитва по блог директории, или поне така изглежда.

На WP пък има настройки как да са ти страниците, динамични с ?, статични - /статия и статично-цифрови - /28-04-2007 . Аз лично ме кефи варианта с /име-а-статия - така ми изглеждат по-добре.

Мерси за темата, лично ще я проверя как е. :wink:
Успехи.
 
И аз днес забелязах това на WP действа също така днес го установих случайно също ако не сложиш име слага ид.то на поста виж в подписа ми блинки първото е със заглавие второто е като не зададох заглавие
 
Blinky каза:
Аз лично ме кефи варианта с /име-а-статия - така ми изглеждат по-добре.
Успехи.

Моя блог до скоро го бях направил url/година/месец/ден/име-на-статия, но сега пробвам как ще е само с url/име-а-статия. За сега търсачките се бъркат и препращат към старите линкове което е гадно, но се надявам скоро всичко да се оправи.
 
Tsanko каза:
Blinky каза:
Аз лично ме кефи варианта с /име-а-статия - така ми изглеждат по-добре.
Успехи.

Моя блог до скоро го бях направил url/година/месец/ден/име-на-статия, но сега пробвам как ще е само с url/име-а-статия. За сега търсачките се бъркат и препращат към старите линкове което е гадно, но се надявам скоро всичко да се оправи.

Ако статиите ти са индексирани със старите URL-та, по добре не ги пипай, че ще си ги загубиш, вярно е че ще ти намери новите, но е като начало за новите и ще е...абе тегаво си е.

Пробвай да си останеш така, аз само като почвам нов блог мъ задавам това в началото, да съм сигурен че каквото и да напишам и адна като станица ще си остане така.

Иначе имам и такъв блог който е с динамични, но кой да се сети в началото?! :roll: В крайна сметка и тези статии са си отчетени и страници, но ми е по прилежно да са си статик - като истински линкоеве. :wink:
 
Мерси бате , наистина действа , използвах до при новата статия ;)
Много ме дразнеше старото D1%d5%d5%... и така до безкрай :)
 
Много хитро заобикаляне на проблема с имената freelancer_bg, мерси за инфото,
а има ли друга причина поради която правиш блогове в Blogger освен че Google те налазва много бързо, за мен WordPress е много по-функционален от Blogger-a?
 
Blinky каза:
Tsanko каза:
Blinky каза:
Аз лично ме кефи варианта с /име-а-статия - така ми изглеждат по-добре.
Успехи.

Моя блог до скоро го бях направил url/година/месец/ден/име-на-статия, но сега пробвам как ще е само с url/име-а-статия. За сега търсачките се бъркат и препращат към старите линкове което е гадно, но се надявам скоро всичко да се оправи.

Ако статиите ти са индексирани със старите URL-та, по добре не ги пипай, че ще си ги загубиш, вярно е че ще ти намери новите, но е като начало за новите и ще е...абе тегаво си е.

Пробвай да си останеш така, аз само като почвам нов блог мъ задавам това в началото, да съм сигурен че каквото и да напишам и адна като станица ще си остане така.

Иначе имам и такъв блог който е с динамични, но кой да се сети в началото?! :roll: В крайна сметка и тези статии са си отчетени и страници, но ми е по прилежно да са си статик - като истински линкоеве. :wink:

Аз имам блог за експерименти :) Апък и там идват повече от RSS феедове :) В този същия блог не важи теорията за веднъж седмичното ъпгреидване на контента. Ако един ден не сложа нещо ново посещенията ми падат почти двоино :roll:
 
Ilia каза:
Много хитро заобикаляне на проблема с имената freelancer_bg, мерси за инфото,
а има ли друга причина поради която правиш блогове в Blogger освен че Google те налазва много бързо, за мен WordPress е много по-функционален от Blogger-a?
Четох , че ако искаш да правиш пари от Adsense -> само и единствено Blogger :D
 
Не знам , приятелю , аз не разбирам , казвам какво прочетох и взех за чиста монета , ако Blogger имаха категории и малко по-добри скинове , въобще нямаше да прибягвам до услугите на WordPress :D
 
таговете са по-яки от категориите а и можеш да ги ползваш по същия начин. По-скоро тъпото е с отвратителния механизъм за постване и т'ва, че си нямаш твой уебспейс да си качваш PHP-та.
 
georgimateev каза:
таговете са по-яки от категориите а и можеш да ги ползваш по същия начин. По-скоро тъпото е с отвратителния механизъм за постване и т'ва, че си нямаш твой уебспейс да си качваш PHP-та.

Да, гадно е това за кода. Но какво да се прави, ще се играе както се налага. И да допълня че след слагането на категории -> линковете вътре може да пъдат сложени с описание което от своя стана може да се скрие, но то си е там. Това пак си е малко SEO трикче, което е добро.

А тези Blogger не че не могат да ни помогнат да изглеждаме по уникално от милион другите, но явно нямат интерес да го правят, Там да си смениш хедъря ти трабва да си завършил ядрена физика с 6. :lol:

Иначе им се признава че се намират бързо от паяка и даже и добър PR си получаваш, а това е много каквото и да си говориме. :wink:
 
Е , значи все пак е вярно - Adsense = Blogger :lol:
А това с header-а си е много , много вярно ... да ви дам линк да видите в един блог , цял ден само с header-a си играх и пак не можах да го центрирам :shock:
 
Станимир каза:
Е , значи все пак е вярно - Adsense = Blogger :lol:
А това с header-а си е много , много вярно ... да ви дам линк да видите в един блог , цял ден само с header-a си играх и пак не можах да го центрирам :shock:

Да трудно си е ако някой знае тайната - да сподели, че е хубаво да си с нещо различно. Нали си маркетер - това е част от идеята да си уникален. Много ще се радвам и помогна в SEO-то на който сподели как си е едитнал хедъра.

А за SEO-то мога да кажа също така, че в поста е хубаво да има около 3-5 ключови думи и поне 1-2 да са болт. Друго което е добре да се спази е заглавието да е с ключова дума също (може и две). Ако искате да си го направите още по-SEO можете да интерлинкнете към статия от някой пост от блога ви със сходно съдържание (от контента на поста) а там от всоч страна да върнете линка към тази статия за която стана дума. Така паяка ще мине през повече текс. И то сходен. А това се харсва много.

Ако някой иска да сподели още някои трикчета - ще се радвам. Аз имам още и ще продължавам да пълня темата. Благодаря предварително. :wink:
 
Давай , давай , давай - това беше много полезно :D
Blinky , може ли да видя твой блог в Blogger , ако имаш :)
 
Внимавайте много как си подбирате таговете, че мен ме пръскат от duplicate content. Ама т'ва е може би защото са ми малко постовете и не може да се генерира достатъчно разлика между страниците. Абе каквото и да си говорим ми трябва ШИБАН MORE ПЛЪГИН за тоя Blogger. Какъв е смисълът да ти се показва цялата статия на нейната си страница, в архива, на индекса и на всички тагове. Много ясно, че ще отидеш в допълнителните резултати.
 
Станимир каза:
Давай , давай , давай - това беше много полезно :D
Blinky , може ли да видя твой блог в Blogger , ако имаш :)

Ок, ето го: Natural Penis Enlargement Pill Review - много съм си играм, ама един ден нямаше какво да правя и оп ето го и блога. На първият ми ъпгрейт без много линкове ми даде PR 2, което ми се стори добре имайки предвид че е яко новичък.

В този ред на мисли, бих искал да питам за други блог платформи, на които можеш да си направиш фри блог, че си гоня целта 6 - блога до каря на месеца. Ще съм благодарен да знам ?(знам и за WP).

Мерси приятели, след даденото инфо ще се сетя какъв друг трик да постна. Но за WP е хубаво да слагате тайтъли на линковете си в контента, паяка и това ще прочете. Незабравияйте че трабва някой друг кейуърд да се използва там. :wink:
 
Друг трик за който се сещам е - винаги проверявайте как изглежда описанието и заглавието ви през погледа на бота, или казана по-спосто убедете се имате достатъчно ключови думи за които искате да изкочите на добри позиции.

Друго, което се сещам е гледайте линковете които имате на блога си да са от дясната страна за да може бота да мине първо през контента, преди да напусне сайта ви от някой афилиейт линк или на ваш линк партьор в Blog Roll-а. Както знаете бота минава през сайтовете/блоговете от ляво на дясно. Ако направите е трика с интерлинкването - тогава може и да си го запазите (бота) по-дълго на блога ви.

Разменяйте линкове със сходни блогове - по вашата тематика, като редувате ключовите ви думи (заглавието, което вашият партьор ще сложи на блога си). Така ще изплувате поне за някоя думичка по-бързо. А като видите коя е и трафика от нея ви задоволява - можете да се съсредоточите върху нея малко повече от останалите.

Така, да видя още какво мога да споделя......о да сетих се. Не слагаите тезки графики на сайта си -както знаете бота е малко капризен, говорейки за лодване на някоя страница. А ако искате да сложите - не забравияйте таговете.

Успехи, приятели. :wink:
 

Горе